انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: Library
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
با سلام
آقا من در اسلكور هر وقت ميخام يك پكيج رو كامپايل كنم يا باينريش رو نصب و اجرا كنم، در اكثر موارد يك سري فايلهاي كتابخانه اي از من ميخاد . آيا جائي هست كه بشه اين كتابخانه ها رو يك جا گير آورد و نصب كرد؟ ظاهرا توزيعهاي ديگه اين مشكل رو كمتر دارند چون من همون پكيجها رو توي بعضي از توزيعها به راحتي نصب كردم.
Any Help?
دلیل این که تو اسلکویر این اتفاق میافته اینه که بسته های اسلک در واقع نه هوشمند هستند مثل دبیان و نه اونجوری بسته هستند!! اما شما می تونید مثلا برای KDE تون develop هاش رو کامل نصب کنید این طوری تمام کتابخانه های اون نیز نصب می شه ...
يا ميتوانيد از قسمت Kpackage آنها را نصب کنيد Smile
موقع نصب اسلكور يك آپشن داره كه ميگه با انتخاب اون اسلكور بطور كامل نصب ميشه.(3 گيگا بايت)
من اون آپشن رو انتخاب كردم. آيا ياز هم با اين كار بسته ها بطور كامل نصب نميشوند؟ و بايد دستي نصب كنم؟
اگر نصب به صورت Full را انتخاب کرده باشيد که تمام بسته ها نصب خواهند شد...
راستي قبل از آن، گزينه هاي مربوط به KDE را که تيک زده ايد؟(براي نصب بسته هاي مربوط به محيط KDE)
اگر کامل نصب کردید پس اسلکویر اون کتابخانه ی مورد نظرتون رو نداره ،‌یعنی باید دانلود کنید و کامپایل کنید. البته هیچ توزیعی تمام کتابخانه ها رو کامل نداره ،‌شاید دبیان سارژ داشته باشه اما بقیه به طور کامل ندارن ونمی شه تو 6-4 تا سی دی همه ی کتابخانه ا رو داشت ...
:-)
مگر چه بسته اي را ميخواهيد کامپايل نماييد و چه خطايي ميدهد؟(من که تا حالا به همچين مشکلي بر نخوردم)
مثلا xfardic . البته با بسته هاي ديگه هم مشكل داشتم. بهترين مثال: kino .
من که XFarDic را بدون هيچ مشکلي نصب کرده ام...(Kino را آزمايش نکرده ام هنوز)
مگه چه بسته اي را درخواست ميکند؟
منم واسه نصب xfardic مشکل دارم.