انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق
بهترین پیشنهاد ها برای بهترین شدن یک سیستم عامل ایرانی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق (https://forum.sito.ir)
+-- انجمن: پرسش‌ها و پاسخ‌ها (https://forum.sito.ir/forumdisplay.php?fid=3)
+--- انجمن: توزیع‌های لینوکس (https://forum.sito.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+--- موضوع: بهترین پیشنهاد ها برای بهترین شدن یک سیستم عامل ایرانی (/showthread.php?tid=10894)

صحفه ها: 1 2

بهترین پیشنهاد ها برای بهترین شد - aysabzevar - 2007-09-07

سلام
با توجه به اینکه گنو لینوکس کارهای عاشق سیستم عامل ایرانی نظیر پارسیکس(پارسیکس رو به این خاطر گفتم چون از بقیه سیستم عامل های ایرانی فعال تره)و نیز دوستان حرفه ای لینوکس کار و BSD کار در انجمن های تکنوتاکس حضور فعال دارندو خوشبختانه تعدادشون کم هم نیست، بنابر این امیدوارم که این تاپیک باعث بشه تا بهترین نظرات و پیشنهادات رو جمع آوری کرده و اساتید معظم نظیر استاد باغومیان لطف کرده و در نسخه های بعدی از آن ها استفاده کنند.
به امید این که روزی حداقل یک نسخه از یک سیستم عامل ایرانی در همه کامپیوتر های دنیا نصب باشه.

پاسخ: بهترین پیشنهاد ها برای بهتر - aysabzevar - 2007-09-07

این هم اولین پیشنهاد :
برای پارسیکس
فکر می کنم اگر به جای نامگذاری نسخه های پارسیکس با نام شخصیت های Happy feet اگر از نام بزرگان ایران زمین استفاده کنیم خیلی بهتر خواهد بود مثلاًاز متقدمین و متأخرین گرفته تا دانشمندان ایرانی که هم اکنون در قید حیات هستند ( این خود می تواند تقدیری از ایشان باشد) و در مراکز مختلف مانند ناسا و ... فعالیت می کنند .
ممنونم

پاسخ: بهترین پیشنهاد ها برای بهتر - aysabzevar - 2007-09-07

برای پارسیکس
با توجه به اینکه استفاده از VLC و beep تفاوت چندانی در میزان استفاده از RAM و CPU ندارندو نیز از طریق یک کاربر می توان چند بار و به طور همزمان VLC را اجرا کرد و برای mp3 و جاری و ... استفاده کرد، پس پیشنهاد من این است که در نسخه های بعدی پارسیکس به جای beep مدیا پلیر Apache2 و php5 نصب شوند ( نصب Apache2 و php5 به صورت پیش فرض خیلی خوبه!خیلی کلاس داره!!!).

پاسخ: بهترین پیشنهاد ها برای بهتر - hotice - 2007-09-07

نقل قول :فکر می کنم اگر به جای نامگذاری نسخه های پارسیکس با نام شخصیت های Happy feet اگر از نام بزرگان ایران زمین استفاده کنیم خیلی بهتر خواهد بود مثلاًاز متقدمین و متأخرین گرفته تا دانشمندان ایرانی که هم اکنون در قید حیات هستند ( این خود می تواند تقدیری از ایشان باشد) و در مراکز مختلف مانند ناسا و ... فعالیت می کنند .
با این پیشنهاد کاملا موافق هستم.نمیدونم چرا بچه های دولوپر پارسیکس از چنین اسم هایی استفاده میکنند؟؟
نقل قول :نصب Apache2 و php5 به صورت پیش فرض
این برنامه ها برای کسانی خوبه که بخواهن کار برنامه نویسی بکنند.اگه کسی بخواهد باید خودش نصب کنه!

پیشنهاد های من:
فونتهای بیشتری روی پارسیکس بذارن
یک نقشه توسعه برای علاقه مندان توسعه پارسیکس تهیه بشه

پاسخ: بهترین پیشنهاد ها برای بهتر - mehdi.to.md - 2007-09-07

نصب ِ mono و beagle و f-spot به طور ِ پیش‌فرض.
----------------------------------------------------------------
وب‌سایت ِ من را ب‌بین‌ید:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://mehdi.to.md">http://mehdi.to.md</a><!-- m -->

Re: پاسخ: بهترین پیشنهاد ها برای به - zfarhad2000 - 2007-09-07

aysabzevar نویسنده :این هم اولین پیشنهاد :
برای پارسیکس
فکر می کنم اگر به جای نامگذاری نسخه های پارسیکس با نام شخصیت های Happy feet اگر از نام بزرگان ایران زمین استفاده کنیم خیلی بهتر خواهد بود مثلاًاز متقدمین و متأخرین گرفته تا دانشمندان ایرانی که هم اکنون در قید حیات هستند ( این خود می تواند تقدیری از ایشان باشد) و در مراکز مختلف مانند ناسا و ... فعالیت می کنند .
ممنونم

من با این نظر کاملا مخالفم. دلیلی برای اینکار نمی بینم. اسمهایی که الان تیم توسعه برای پارسیکس انتخاب کرده خیلی خوب و مناسب هستش.

پاسخ: بهترین پیشنهاد ها برای بهتر - مهمان - 2007-09-07

mehdi.to.md نویسنده :نصب ِ mono و beagle و f-spot به طور ِ پیش‌فرض.
----------------------------------------------------------------
وب‌سایت ِ من را ب‌بین‌ید:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://mehdi.to.md">http://mehdi.to.md</a><!-- m -->
اگه اینترنت پر سرعت داشتم حتما از پارسیکس استفاده میکردم . واقعا عالیه .
اگه دی وی دی بود - مثل دبیان - خیلی خوب میشد !
به نظر من بهتر از اوبونتو در اومده ، البته سواد من هم کمه ولی به هر حال من اینطور فهمیدم !

Re: پاسخ: بهترین پیشنهاد ها برای به - sincere_tux - 2007-09-07

hotice نویسنده :
نقل قول :فکر می کنم اگر به جای نامگذاری نسخه های پارسیکس با نام شخصیت های Happy feet اگر از نام بزرگان ایران زمین استفاده کنیم خیلی بهتر خواهد بود مثلاًاز متقدمین و متأخرین گرفته تا دانشمندان ایرانی که هم اکنون در قید حیات هستند ( این خود می تواند تقدیری از ایشان باشد) و در مراکز مختلف مانند ناسا و ... فعالیت می کنند .
با این پیشنهاد کاملا موافق هستم.نمیدونم چرا بچه های دولوپر پارسیکس از چنین اسم هایی استفاده میکنند؟؟
نقل قول :نصب Apache2 و php5 به صورت پیش فرض
این برنامه ها برای کسانی خوبه که بخواهن کار برنامه نویسی بکنند.اگه کسی بخواهد باید خودش نصب کنه!

پیشنهاد های من:
فونتهای بیشتری روی پارسیکس بذارن
یک نقشه توسعه برای علاقه مندان توسعه پارسیکس تهیه بشه
موافقم .

پاسخ: Re: پاسخ: بهترین پیشنهاد ها ب - sincere_tux - 2007-09-07

نقل قول :اگه اینترنت پر سرعت داشتم حتما از پارسیکس استفاده میکردم . واقعا عالیه .
اگه دی وی دی بود - مثل دبیان - خیلی خوب میشد !
به نظر من بهتر از اوبونتو در اومده ، البته سواد من هم کمه ولی به هر حال من اینطور فهمیدم !
با شما هم موافقم ! Big Grin

پاسخ: Re: پاسخ: بهترین پیشنهاد ها ب - eri - 2007-09-07

همه ما ایرانی هستیم ( البته مهمون نواز هم هستیم) اما برای استفاده از یک distro فقط این چیزایی که این جا نوشتیم کافی نیست
این که یه distro ایرانی روی سیستم های دنیا نصب بشه خیلی خوبه ، اما ubuntu رو نگاه کنین از اون طرف دنیا برای ما cd , dvd هاشونو میفرستن ، suse با حمایت novell داره غوغا میکنه و fedora و red hat و debian خوب بیشتر فکر کنیم
ما اگر بهترین ویرایش ها رو انجام بدیم و قوی ترین distro رو داشته باشیم تا وقتی که تبلیغ نکنیم و تا وقتی که حمایت مالی عظیم از پروژه نشه ، امکان موفقیت هم کم میشه
پیشنهاد من اینه : 1-خودمون از لینوکس ایرانی استفاده کنیم
2- اونو به دوستامون معرفی کنیم
3- به اصلاحش کمک کنیم

پاسخ: Re: پاسخ: بهترین پیشنهاد ها ب - emilsedgh - 2007-09-07

مگر با عوض شدن اسم، پارسیکس تبدیل میشه به بهترین سیستم‌عامل دنیا؟؟!

Re: پاسخ: Re: پاسخ: بهترین پیشنهاد ها - mtux - 2007-09-07

eri نویسنده :همه ما ایرانی هستیم ( البته مهمون نواز هم هستیم) اما برای استفاده از یک distro فقط این چیزایی که این جا نوشتیم کافی نیست
این که یه distro ایرانی روی سیستم های دنیا نصب بشه خیلی خوبه ، اما ubuntu رو نگاه کنین از اون طرف دنیا برای ما cd , dvd هاشونو میفرستن ، suse با حمایت novell داره غوغا میکنه و fedora و red hat و debian خوب بیشتر فکر کنیم
ما اگر بهترین ویرایش ها رو انجام بدیم و قوی ترین distro رو داشته باشیم تا وقتی که تبلیغ نکنیم و تا وقتی که حمایت مالی عظیم از پروژه نشه ، امکان موفقیت هم کم میشه
3- به اصلاحش کمک کنیم
موافقم!
و از اول مهر که به اینترنت پرسرعت دسترسی دارم این کار رو می کنم! :wink:

Re: پاسخ: Re: پاسخ: بهترین پیشنهاد ها - open-mind - 2007-09-07

emilsedgh نویسنده :
مگر با عوض شدن اسم، پارسیکس تبدیل میشه به بهترین سیستم‌عامل دنیا؟؟!

حالا کی گفت بشه بهترین سیستم عامل دنیا ؟
ایشون میگن بهتر میشه. مغلطه نکن آقا Confusedhock:

Re: پاسخ: Re: پاسخ: بهترین پیشنهاد ها - mtux - 2007-09-07

eri نویسنده :همه ما ایرانی هستیم ( البته مهمون نواز هم هستیم) اما برای استفاده از یک distro فقط این چیزایی که این جا نوشتیم کافی نیست
3- به اصلاحش کمک کنیم
موافقم!

پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: بهترین پیشن - erphan - 2007-09-07

ساخت چند ویدیو از محیط پارسیکس و گذاشتین در یوتیوب
ساخت یوزربار برای گذاشتن در سایت ها و انجمن ها

پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: بهترین پیشن - aysabzevar - 2007-09-08

سلام
لطفاً بیشتر مورد فنی قضیه رو در نظر بگرید تا اسم رمز توزیع رو.

نقل قول :این برنامه ها (php5وApache2)برای کسانی خوبه که بخواهن کار برنامه نویسی بکنند.اگه کسی بخواهد باید خودش نصب کنه!

حق با شماست ولی نصب دو نرم افزار پرکاربرد و مفید بهتر از نصب یک مدیا پلیر کم استفاده خواهد بود (با آمدن VLC)
ممنونم

پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: بهترین پیشن - aysabzevar - 2007-09-08

نقل قول :به نظر من بهتر از اوبونتو در اومده

حق با شماست.
1-من از یک مانیتور خیلی قدیمی استفاده می کنم آبونتو بیشتز از فرکانس 60 هرتز رو نمی تونه در مانیتور من پشتیبانی کنه ولی پارسیکس می تونه.
2-آبونتو(فکر می کنم خودخواهانه) از نرم افزار های مخصوص به خود استفاده می کنه ولی پارسیکس از منابع فراوان دبیان و با قابلیت سازگاری بیشتر با این توزیع قوی.
3-من با جدیدترین نسخه آبونتو (7.04)نتونستم یک mp3 یا یک فایل تصویری رو پخش کنم(کدک می خواست) ولی خدارو صد هزار مرتبه شکر این کدک ها در پارسیکس به طور پیش فرض نصب هست.

پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: بهترین پیشن - mtux - 2007-09-08

یه دیسک Alternate همراهش باشه که کسانی که از محیط KDE استفاده می کنند! بتونن KDE رو نصب کنن! وبرای این کار نیازی به دانلود نداشته باشن!
شاید با دو cd شدن مشکل اونایی که php و ... می خوان هم حل بشه!

Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: بهترین پی - mrlinux - 2007-09-08

mtux نویسنده :یه دیسک Alternate همراهش باشه که کسانی که از محیط KDE استفاده می کنند! بتونن KDE رو نصب کنن! وبرای این کار نیازی به دانلود نداشته باشن!
شاید با دو cd شدن مشکل اونایی که php و ... می خوان هم حل بشه!

کاملا با حرف شما موافقم :wink:

پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: بهتر - mithridat3s - 2007-09-09

نقل قول : Apache2 و php5 نصب شوند ( نصب Apache2 و php5 به صورت پیش فرض خیلی خوبه!خیلی کلاس داره!!!).
فکر نکنم کسی بخواد از پارسیکس به عنوان وب سرور استفاده بکنه .
بجای به قول شما با کلاس کردن پارسیکس بهتره یکم به نیازهای نسل بعدی مصرف کنندگان لینوکس در ایران فکر کنید .
احساس می کنم دیسترو ایرانی جایی بین دیستروهای موجود نداره ، به نظر من بهتره بجای صرف هزینه و وقت برای این پروژه بیشتر به اپیدمی کردن لینوکس و اپن سورس در ایران کمک کنید .
باید اول فرهنگ و دانش استفاده ازش بیاد بعد به فکر ساختن یک دیسترو ایرانی بود .
الان این زیر ساختها شکل نگرفته و برای ثابت کردن این مشکل لازم نیست جای دوری برید ، توی همین تایپیک و در همین یک بحث می شه به این قضیه پی برد .
تلاش کنید ایران یک زمین حاصلخیز برای اپن سورس بشه بعد شاهد جوانه زدن انواع دیسترو ها و میوه های اپن سورس خواهید بود .