انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق
FlashQard یک جعبه لایتنز پیشرفته - نسخه قابل چاپ

+- انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق (https://forum.sito.ir)
+-- انجمن: پرسش‌ها و پاسخ‌ها (https://forum.sito.ir/forumdisplay.php?fid=3)
+--- انجمن: لینوکس و نرم‌افزارهای کاربردی (https://forum.sito.ir/forumdisplay.php?fid=7)
+--- موضوع: FlashQard یک جعبه لایتنز پیشرفته (/showthread.php?tid=13281)

صحفه ها: 1 2 3 4

FlashQard یک جعبه لایتنز پیشرفته - shahab_sh - 2008-07-11

سلام
راستش اول میخواستم این تاپیک رو توی قسمت برنامه نویسی باز کنم ولی گفتم شاید جنبه ی کاربردی هم داشته باشه (حداقل برای خودم)
چند وقت پیش به صورت جدی شروع به یادگیری زبان انگلیسی کردم و احساس کردم که احتیاج به یک نرم افزاری دارم که بتونم توسط اون کلمات زیادی رو ذخیره و مرور کنم.
همونطور که میدونید جعبه ی لایتنز یکی از بهترین روشها است برای حفظ لغلات و یا هر چیزی که بشه با سوال و جواب یاد گرفت. برای اطلاعات بیشتر در مورد جعبه ی لایتنز به این صفحه مراجعه کنید:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://en.wikipedia.org/wiki/Flashcard">http://en.wikipedia.org/wiki/Flashcard</a><!-- m -->

من هم روفتم و دنبال چیزی مثل جعبه لایتنز گشتم ولی چیز درست حسابی تو لینوکس با امکاناتی میخواستم گیر نیاوردم (البته بعدا فهمیدم یه چند تا بوده!). پس شروع کردم به نوشتن یک برنامه که امکاناتی میخوام رو در اختیارم بذاره. بعد از دو سه ماه (البته با مقداری وقفه و...) فکر کنم این برنامه به جایی رسیده که قابل انتشار و استفاده باشه.
اسم این برنامه FlashQard هست که از همون flash card گرفته شده (که با Qt و C++ نوشته شده)
امکانات این نسخه:
- ویرایش متن کارتها به صورت Rich text با یک Text Editor نسبتا پیشرفته با امکان اضافه کردن عکس به تعداد نا محدود در میان متن.
- جستجوی پیشرفته در میان کارتها
- امکان خواندن (تلفظ) متن در هنگام مرور کارتها (توسط برنامه ی espeak)
- نشان دادن تعداد جوابهای درست و غلط در هنگام مرور کارتها

جند عکس از محیط برنامه:

[عکس : 80866-1.jpg]

[عکس : 80866-2.jpg]

[عکس : 80866-3.jpg]

لینک دانلود سورس و پکیج دبیان این برنامه:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://qt-apps.org/content/show.php/FlashQard?content=80866">http://qt-apps.org/content/show.php/Fla ... tent=80866</a><!-- m -->

منتظر نظرات و پیشنهادهای شما دوستان هستم. Tongue
با تشکر فراوان...
شهاب. :wink:

- shahab_sh - 2008-07-21

با سلام
بعد از حدود ۱۲ روز نسخه‌ی بعدی که flashqard-0.7.1 باشد منتشر شد. Smile
تغییراتی که در این نسخه اعمال شده است:

* ترجمه‌ی فارسی برنامه (به عکس زیر نگاه کنید)
* یک پنجره‌ی تنظیمات برای سفارشی کردن برنامه اضافه شده. با تعدادی گزینه برای تلفظ، انتخاب زبان پیش فرض و تنظیمات پیش فرض ویرایشگر کارت
* امکان drag & drop / copy & paste عکس به درون کارتها
* جستجو در میان کارتها به صورت wildcard (یعنی در متن جستجو می‌توان از علامت هایی مثل * و ؟ استفاده کرد)
* مشکلی که در نوشتن راست به چپ وجود داشت حل شد.

این هم یک عکس از محیط فارسی برنامه

لینک دانلود کد منبع و پکیج دبیان:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://qt-apps.org/content/show.php/FlashQard?content=80866">http://qt-apps.org/content/show.php/Fla ... tent=80866</a><!-- m -->

لطفا اگه نظر و یا پیشنهادی دارید مطرح کنید.
با تشکر...

- shahab_sh - 2008-07-30

با سلام Smile
نسخه‌ی بعدی 0.8.0 هست که شامل تغییرات زیر می شه:
* تمامی جوابهایی که در قسمت مرور کارتها داده می‌شود ذخیره شده و خلاصه ای از آن جلوی هر کارت نشان داده می‌شود
* شما را راهنمایی می‌کند که چه کارتهایی را باید در آن روز مرور کنید (ولی شما را مجبور نمی‌کند)
* گزینه های زیادی برای سفارشی سازی بهتر در قسمت تنظیمات اضافه شده.
* ترجمه‌ی فارسی بروز گردیده و چند مشکلی که در چیدمان راست به چپ وجود داشت حل شده
* تعدادی باگ برطرف شده

یک عکس چدید از محیط برنامه:

لینک دانلود کد منبع و پکیج دبیان:

- a.gh.n - 2008-07-30

چه عالي!
همچين چيزي براي براي openmoko خيلي واجبه ;-)

- m0tafa.lin - 2008-07-30

دوست عزیز
با سلام و خسته نباشید
من این برنامه رو دانلود کردم البته بسته tar.gz
از طریق دستور
$ mkdir build
$ cd build
$ cmake ../
$ make
می خوام برنامه رو نصب کنم اما بعد از اجرای دستور make این پیغام ظاهر میشه
کد :
[ 42%] Generating ui_SettingsEditor.h
Scanning dependencies of target flashqard
[ 43%] Building CXX object CMakeFiles/flashqard.dir/src/CardTreeWidget.o
/home/mostafa/Desktop/flashqard-0.8.0/src/CardTreeWidget.cpp: In member function ‘vir tual void TreeWidget::drawRow(QPainter*, const QStyleOptionViewItem&, const QModelInd ex&) const’:
/home/mostafa/Desktop/flashqard-0.8.0/src/CardTreeWidget.cpp:125: warning: passing ‘d ouble’ for argument 3 to ‘void QPainter::fillRect(int, int, int, int, const QBrush&)’
/home/mostafa/Desktop/flashqard-0.8.0/src/CardTreeWidget.cpp:127: warning: passing ‘d ouble’ for argument 1 to ‘void QPainter::fillRect(int, int, int, int, const QBrush&)’
/home/mostafa/Desktop/flashqard-0.8.0/src/CardTreeWidget.cpp:127: warning: passing ‘d ouble’ for argument 3 to ‘void QPainter::fillRect(int, int, int, int, const QBrush&)’
/home/mostafa/Desktop/flashqard-0.8.0/src/CardTreeWidget.cpp: In constructor ‘CardTre eWidget::CardTreeWidget(QWidget*)’:
/home/mostafa/Desktop/flashqard-0.8.0/src/CardTreeWidget.cpp:166: error: ‘class QVBox Layout’ has no member named ‘setContentsMargins’
make[2]: *** [CMakeFiles/flashqard.dir/src/CardTreeWidget.o] Error 1
make[1]: *** [CMakeFiles/flashqard.dir/all] Error 2
make: *** [all] Error 2
میشه بگین مشکل از چی هستش

- shahab_sh - 2008-07-30

m0tafa.lin نویسنده :دوست عزیز
با سلام و خسته نباشید
من این برنامه رو دانلود کردم البته بسته tar.gz
از طریق دستور
$ mkdir build
$ cd build
$ cmake ../
$ make
می خوام برنامه رو نصب کنم اما بعد از اجرای دستور make این پیغام ظاهر میشه
کد :
/home/mostafa/Desktop/flashqard-0.8.0/src/CardTreeWidget.cpp: In member function ‘vir tual void TreeWidget::drawRow(QPainter*, const QStyleOptionViewItem&, const QModelInd ex&) const’:
/home/mostafa/Desktop/flashqard-0.8.0/src/CardTreeWidget.cpp:125: warning: passing ‘d ouble’ for argument 3 to ‘void QPainter::fillRect(int, int, int, int, const QBrush&)’
/home/mostafa/Desktop/flashqard-0.8.0/src/CardTreeWidget.cpp:127: warning: passing ‘d ouble’ for argument 1 to ‘void QPainter::fillRect(int, int, int, int, const QBrush&)’
/home/mostafa/Desktop/flashqard-0.8.0/src/CardTreeWidget.cpp:127: warning: passing ‘d ouble’ for argument 3 to ‘void QPainter::fillRect(int, int, int, int, const QBrush&)’
/home/mostafa/Desktop/flashqard-0.8.0/src/CardTreeWidget.cpp: In constructor ‘CardTre eWidget::CardTreeWidget(QWidget*)’:
/home/mostafa/Desktop/flashqard-0.8.0/src/CardTreeWidget.cpp:166: error: ‘class QVBox Layout’ has no member named ‘setContentsMargins’
make[2]: *** [CMakeFiles/flashqard.dir/src/CardTreeWidget.o] Error 1
میشه بگین مشکل از چی هستش

دوست عزیز اینجور که معلومه qt شما کمی قدیمی هست (قدیمی تر از qt-4.3) اگه براتون امکان داره از نسخه‌ی جدیدتر qt استفاده کنید (حداقل qt-4.3) در غیر این صورت این بسته رو بگیرید:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://rapidshare.com/files/133599645/flashqard-0.8.0_OldQt.tar.gz.html">http://rapidshare.com/files/133599645/f ... ar.gz.html</a><!-- m -->
این یکی باید با qt-4.2 هم کامپایل بشه. البته خودم امتحان نکردم ولی امتحان کنید امیدوارم حل شه.

با تشکر از توجهتون...

- m0tafa.lin - 2008-07-30

دوست عزیز ممنون که جواب منو سریع دادید
اما من اینترنت dialup دارم و نمی تونم qt رو اپدیت کنم واسه همین از اون بسته qt قدیمی که گذاشته بودین استفاده کردم اما متاسفانه باز هم جوا نداد
و این پیغام رو داد

کد :
-- Check for working C compiler: /usr/bin/gcc
-- Check for working C compiler: /usr/bin/gcc -- works
-- Check size of void*
-- Check size of void* - done
-- Check for working CXX compiler: /usr/bin/c++
-- Check for working CXX compiler: /usr/bin/c++ -- works
-- Looking for Q_WS_X11
-- Looking for Q_WS_X11 - found
-- Looking for Q_WS_MAC
-- Looking for Q_WS_MAC - not found.
-- Looking for Q_WS_WIN
-- Looking for Q_WS_WIN - not found.
-- Found Qt-Version 4.2.1
-- Configuring done
-- Generating done
-- Build files have been written to: /home/mostafa/Desktop/flashqard-0.8.0_OldQt /build
debian:/home/mostafa/Desktop/flashqard-0.8.0_OldQt/build# make
[  0%] Generating desktop entry file
[  1%] Built target DESKTOP_ENTRY_FILE
[  2%] Generating ui_SettingsGeneral.h
make[2]: Warning: File `../src/CardTreeWidget.cpp' has modification time 4.9e+03  s in the future
[  3%] Generating moc_CardTreeWidget.cxx
[  5%] Generating moc_CardReviewer.cxx
[  6%] Generating moc_CardEditor.cxx
[  7%] Generating moc_CardEditorRichText.cxx
[  8%] Generating moc_Card.cxx
/home/mostafa/Desktop/flashqard-0.8.0_OldQt/src/Card.h:0: Warning: No relevant c lasses found. No output generated.
[ 10%] Generating moc_CardManagerWidget.cxx
[ 11%] Generating moc_CardReviewerWidget.cxx
[ 12%] Generating moc_FlashQard.cxx
/home/mostafa/Desktop/flashqard-0.8.0_OldQt/src/FlashQard.h:0: Warning: No relev ant classes found. No output generated.
[ 14%] Generating moc_MainWindow.cxx
[ 15%] Generating moc_RichTextCardReviewer.cxx
[ 16%] Generating moc_StartWidget.cxx
[ 17%] Generating moc_AdvancedTextEditor.cxx
[ 19%] Generating moc_SimpleTextEditor.cxx
[ 20%] Generating moc_SearchConfigureDialog.cxx
[ 21%] Generating moc_TextEditor.cxx
[ 23%] Generating moc_Settings.cxx
/home/mostafa/Desktop/flashqard-0.8.0_OldQt/src/Settings.h:0: Warning: No releva nt classes found. No output generated.
[ 24%] Generating moc_SettingsDialog.cxx
[ 25%] Generating moc_SettingsTextToSpeech.cxx
[ 26%] Generating moc_SettingsWidget.cxx
[ 28%] Generating moc_SettingsEditor.cxx
[ 29%] Generating moc_SettingsGeneral.cxx
[ 30%] Generating moc_Utilities.cxx
/home/mostafa/Desktop/flashqard-0.8.0_OldQt/src/Utilities.h:0: Warning: No relev ant classes found. No output generated.
[ 32%] Generating qrc_resources.cxx
[ 33%] Generating ui_CardRichTextEditor.h
[ 34%] Generating ui_MainWindow.h
[ 35%] Generating ui_RichTextCardReviewer.h
[ 37%] Generating ui_SimpleTextEditor.h
[ 38%] Generating ui_SearchConfigureDialog.h
[ 39%] Generating ui_SettingsDialog.h
[ 41%] Generating ui_SettingsTextToSpeech.h
make[2]: warning:  Clock skew detected.  Your build may be incomplete.
make[2]: Warning: File `../src/CardTreeWidget.cpp' has modification time 4.9e+03  s in the future
/home/mostafa/Desktop/flashqard-0.8.0_OldQt/src/CardTreeWidget.cpp: In member fu nction ‘virtual void TreeWidget::drawRow(QPainter*, const QStyleOptionViewItem&,  const QModelIndex&) const’:
/home/mostafa/Desktop/flashqard-0.8.0_OldQt/src/CardTreeWidget.cpp:125: warning:  passing ‘double’ for argument 3 to ‘void QPainter::fillRect(int, int, int, int,  const QBrush&)’
/home/mostafa/Desktop/flashqard-0.8.0_OldQt/src/CardTreeWidget.cpp:127: warning:  passing ‘double’ for argument 1 to ‘void QPainter::fillRect(int, int, int, int,  const QBrush&)’
/home/mostafa/Desktop/flashqard-0.8.0_OldQt/src/CardTreeWidget.cpp:127: warning:  passing ‘double’ for argument 3 to ‘void QPainter::fillRect(int, int, int, int,  const QBrush&)’
[ 44%] Building CXX object CMakeFiles/flashqard.dir/src/CardReviewer.o
[ 46%] Building CXX object CMakeFiles/flashqard.dir/src/Card.o
[ 47%] Building CXX object CMakeFiles/flashqard.dir/src/CardEditor.o
[ 48%] Building CXX object CMakeFiles/flashqard.dir/src/CardEditorRichText.o
/home/mostafa/Desktop/flashqard-0.8.0_OldQt/build/ui_CardRichTextEditor.h: In member function ‘void Ui_CardRichTextEditor::setupUi(QWidget*)’:
/home/mostafa/Desktop/flashqard-0.8.0_OldQt/build/ui_CardRichTextEditor.h:47: error: ‘class QGridLayout’ has no member named ‘setLeftMargin’
/home/mostafa/Desktop/flashqard-0.8.0_OldQt/build/ui_CardRichTextEditor.h:48: error: ‘class QGridLayout’ has no member named ‘setTopMargin’
/home/mostafa/Desktop/flashqard-0.8.0_OldQt/build/ui_CardRichTextEditor.h:49: error: ‘class QGridLayout’ has no member named ‘setRightMargin’
/home/mostafa/Desktop/flashqard-0.8.0_OldQt/build/ui_CardRichTextEditor.h:50: error: ‘class QGridLayout’ has no member named ‘setBottomMargin’
/home/mostafa/Desktop/flashqard-0.8.0_OldQt/build/ui_CardRichTextEditor.h:51: error: ‘class QGridLayout’ has no member named ‘setHorizontalSpacing’
/home/mostafa/Desktop/flashqard-0.8.0_OldQt/build/ui_CardRichTextEditor.h:62: error: ‘class QGridLayout’ has no member named ‘setLeftMargin’
/home/mostafa/Desktop/flashqard-0.8.0_OldQt/build/ui_CardRichTextEditor.h:63: error: ‘class QGridLayout’ has no member named ‘setTopMargin’
/home/mostafa/Desktop/flashqard-0.8.0_OldQt/build/ui_CardRichTextEditor.h:64: error: ‘class QGridLayout’ has no member named ‘setRightMargin’
/home/mostafa/Desktop/flashqard-0.8.0_OldQt/build/ui_CardRichTextEditor.h:65: error: ‘class QGridLayout’ has no member named ‘setBottomMargin’
make[2]: *** [CMakeFiles/flashqard.dir/src/CardEditorRichText.o] Error 1

حالا مشکل از چی هستش

- shahab_sh - 2008-07-31

والا... متاسفانه چاره ای نیست جز اینکه از qt جدیدتر استفاده کنید. باید حداقل نسخه‌ی 4.3 باشه. من دیشب با همین دیال آپ 300مگ کی دی ای دانلود کردم :lol:

موفق باشید...

- m0tafa.lin - 2008-07-31

ممنون دوست عزیز
من بی خیال شدم
اخه با دیال اپ دانلود کردن که مشکل نیست مشکل اینه که من باید کد یه شهر دیگه رو بگیرم به عبارتی خراب شده شهرمون ISP نداره در نتیجه یعنی کلی پول تلفن

- eri - 2008-08-01

سلام من میخوام از یه جعبه لایتنر استفاده کنم که خصوصیات زیر رو داشته باشه
1: بتونم یک منیع از کلمات رو بهش بدم و نرم افزار کلمات رو به طور خودکار به کلمات من اضافه کنه (مثلا یکی از glossary های babylon رو بهش بدم و کلماتشو به منبع کلمات من اضافه کنه). نمیدونم اصلا چنین چیزی وجود داره یا نه؟

2: اگر مورد اول امکان پذیر نیست بتونم از کلماتی که به طور دستی بهش اضافه کردم یه backup بگیرم تا دوباره مجبور نشم همشونو از اول وارد کنم.

نرم افزار شما چنین امکاناتی داره؟
اگر نه شما چیزی میشناسین که این امکانات رو داشته باشه؟
ضمن اینکه اگر بسته های rpm هم برای opensuse و fedora تهیه کنین فکر کنم خیلی بهتر باشه.

- shahab_sh - 2008-08-02

سلام
در مورد اضافه کردن منبع فعلا همچین امکانی نیست ولی چشم اضافه میکنم. احتمالا از فرمت csv استفاده خواهد شد که ساختنشون خیلی راحته.
ولی در مورد مسئله‌ی دوم:
همونطور که توی عکسهایی که از برنامه گذاشتم میبینید چند تا گزینه برای open و save و save as و... وجود داره. به این معنا که شما لغاتی که وارد میکنید به علاوه‌ی تمامی اطلاعات مربوط به کارتها از جمله عکس های موجود در کارتها و اینکه در چه تاریخی چه جوابهایی دادید (آمار کارتها) همشون در یک فایل ذخیره می‌شه. حالا شما میتونید صدتا فایل بسازید یا صدبار backup بگیرید! و مهمتر از اون اینکه این فایلها به صورت متنی ذخیره میشه که به فرمت xml هست. در نتیجه اگر خواستید میتونید مستقیما فایلها رو ویرایش کنید. اگر بسته‌ی کد منبع رو بگیرید یک فایل توش هست به نام example که یک نمونه از این فایل رو نشون میده.

راجع به بسته های rpm هم می‌تونید با استفاده از alien بسته های دبیان رو تبدیل به rpm کنید ولی من هم سعی میکنم در نسخه‌ی بعدی بسته‌های rpm رو قرار بدم.

با تشکر...

- eri - 2008-08-02

ممنون از توجهتون
من فایل رو دانلود کردم اما نتونستم نصبش کنم (tar.gz رو دانلود کردم)
دستورات زیر رو باید بزنم ؟
tar xvf filename
cd filename
./configure
make
make install

اگر دستورات بالاست که نشد

cmake رو هم زدم نشد

شما اگر میشه خودتون بیشتر توضیح بدین

چند تا پیشنهاد هم برای برنامتون دارم
1: اگر بشه یه قسمت رو اختصاصی برای یادگیری کلمات اضافه کنین خوب میشه که امکانات زیر رو داشته باشه :
الف : وقتی که یک کلمه رو روی کارت وارد میکنیم بتونیم مشخص کنیم که این کلمه none یا verb یا adjective و غیره هست
ب: همینطور که میدونین یک کلمه انگلیسی در فارسی چند تا معنی داره . این امکان وجود داشته باشه که وقتی یک کلمه رو وارد میکنیم و بعد از انتخاب نوع کلمه (منظور اسم بودن یا فعل بودن یا صفت بودنشه) بتونیم برای این کارت معنی دیگه ای رو هم اضافه کنیم . راحت ترش میشه کارتی که یک رو داره ولی بنا به نوع کلمه و کاربردش چند تا پشت داره
ج: این امکان وجود داشته باشه که بشه انتخاب کرد که جواب این کارت به صورت چند گزینه ای باشه یا بدون هیچ گزینه ای

امیدوارم نرم افزاری که شما مینویسین پیشرفت زیادی داشته باشه
ممنون

- shahab_sh - 2008-08-02

سلام
همون بسته‌ی tar.gz رو که بگیرید توش یک فایل هست به نام INSTALL که کاملا توضیح داده چجوری کامپایل کنید ولی اگه بخوام خلاصه بگم این دستورات رو بزنید:
کد :
tar xzf filename.tar.gz
cd filename
mkdir build
cd build
cmake ..
make
su
make install

برای اجرا هم که فقط دستور flashqard رو تایپ کنید
درضمن فراموش نکنید که نسخه‌ی qtتون باید حداقل 4.3 باشه.

از پیشنهادتون خیلی ممنون. اتفاقا فکر خوبیه. البته فعلا دارم رو چندتا چیز دیگه کار میکنم که امیدوارم تا ۷-۸ روز دیگه تموم بشه.

باز هم اگه پیشنهادی داشتید دریغ نکنید
با تشکر...

- مهمان - 2008-08-02

من سعی کردم این برنامه را بر روی توزیع opensuse 11 نصب کنم ولی با زدن دستور make به این مشکل برخوردم

کد :
Scanning dependencies of target DESKTOP_ENTRY_FILE
make[2]: *** No rule to make target `../flashqard.desktop', needed by `CMakeFiles/DESKTOP_ENTRY_FILE'.  Stop.
make[1]: *** [CMakeFiles/DESKTOP_ENTRY_FILE.dir/all] Error 2

لطفا بگید مشکل چی هست؟؟

- ilius - 2008-08-02

قبلش اسکریپت configure/. رو اجرا کردید؟ اگه اجرا کردید، آخرش ارور نداد؟

- shahab_sh - 2008-08-03

ilius نویسنده :قبلش اسکریپت configure/. رو اجرا کردید؟ اگه اجرا کردید، آخرش ارور نداد؟
ilius جان اصلا اسکریپت configure وجود نداره چون از cmake استفاده کردم Big Grin
مهمان عزیز اگه دقیقا طبق اون دستوراتی که بالا نوشتم عمل کرده باشید نباید مشکلی پیش بیاد.
یک بار دیگه امتحان کنید اگه نشد... من راه حلش رو نمیدونم ولی اگه بخوایم صورت مسئله رو پاک کنیم باید این کارها رو انجام بدید (البته با این کار دیگه گزینه‌ی flashqard به منوی سیستمتون اضافه نمیشه ولی برای اجراش فقط دستور flashqard رو وارد کنید)

بعد از اینکه اون بسته‌ی tar.gz رو گرفتید و از حالت فشرده درآوردید
یک فایل توش هست به نام CMakeLists.txt اون رو با این فایل جایگزین کنید:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://rapidshare.com/files/134509437/CMakeLists.txt.html">http://rapidshare.com/files/134509437/C ... s.txt.html</a><!-- m -->

حالا وارد اون فولدر شده و این دستورات رو اجرا کنید:
کد :
mkdir build
cd build
cmake ..
make
su
make install

امیدوارم درست شه
فعلا :wink:

- shahab_sh - 2008-08-11

با سلام Tongue
نسخه‌ی 0.8.2 با تغییرات زیر آماده‌ی دانلود است:
* امکان دریافت عکس از اینترنت با توجه به متن کارت. (چندین عکس گرفته شده و شما می‌توانید بهترین را انتخاب کنید)
* امکان وارد کردن و ادغام کردن (import/merge) فایلهای دیگر (FlashQard *.fq)
* رفع چند باگ

یک عکس از محیط برنامه در حال دریافت عکس:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://qt-apps.org/content/preview.php?preview=1&id=80866&file1=80866-1.jpg&file2=80866-2.jpg&file3=80866-3.jpg&name=FlashQard">http://qt-apps.org/content/preview.php? ... =FlashQard</a><!-- m -->

لینک صفحه‌ی دانلود کد منبع و بسته‌ی deb و rpm:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://qt-apps.org/content/show.php?content=80866">http://qt-apps.org/content/show.php?content=80866</a><!-- m -->

با تشکر...

- shahab_sh - 2008-09-13

سلام
این هم از نسخه‌ی 0.9.0 که شامل این تغییرات می‌باشد:
* از این به بعد هر کارت یک نوع دارد: کارت معمولی (مثل نسخه‌های قبلی)، کارت واژه (تقریبا همون چیزی که آقا/خانم eri پیشنهاد داد). در نسخه های بعدی کارتهای نقشه و صوتی و... هم اضافه می‌شود
* تغییرات کوچکی در رابط کاربری برنامه برای استفاده‌ی هرچه راحتتر از برنامه.
* رفع چند باگ

برای دیدن چند عکس از محیط برنامه و دانلود بسته‌های deb و rpm همیشه به این آدرس مراجعه کنید:
http://qt-apps.org/content/show.php?content=80866

باز هم اگر نظری داشتید حتما بگید...
با تشکر...

- مهمان - 2008-09-13

fg آماده نوشته شده از قبل برای این نرم افزار موجود هست ؟؟

انگلیسی به فارسی یا انگلیسی به انگلیسی فرقی نمی کنه ؟

اگر هست لینک بدید ممنون می شم. واقعا نرم افزار مفیدی است. ممنون از لطفتون.

- مهمان - 2008-09-14

من خیلی از این برنامه خوشم اومده.

اخلاق donation توی کشور ما زیاد مرسوم نیست ولی من این اخلاق رو دارم و خیلی هم خوشم میاد ازش. چون developer این پروژه یک ایرانی هستش من دوست دارم به اون به خاطر استفاده از این برنامه مقداری پول donate کنم.

چطوری می تونم این کار رو بکنم ؟؟؟