انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق
کسی میتونه netbridge را توضیح دهد؟ - نسخه قابل چاپ

+- انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق (https://forum.sito.ir)
+-- انجمن: پرسش‌ها و پاسخ‌ها (https://forum.sito.ir/forumdisplay.php?fid=3)
+--- انجمن: لینوکس و شبکه (https://forum.sito.ir/forumdisplay.php?fid=11)
+--- موضوع: کسی میتونه netbridge را توضیح دهد؟ (/showthread.php?tid=6554)

کسی میتونه netbridge را توضیح دهد؟ - rezatavak - 2006-07-17

سلام

من می خواهم دو شبکه را که آدرس شبکه آنها با هم فرق دارد و هر دو به یک سرور لینوکس از طریق دو کارت شبکه مجزا وصل هستند چطوری این دو شبکه را بهم وصل کنم؟

Re: کسی میتونه netbridge را توضیح دهد؟ - Zouup - 2006-07-17

rezatavak نویسنده :سلام

من می خواهم دو شبکه را که آدرس شبکه آنها با هم فرق دارد و هر دو به یک سرور لینوکس از طریق دو کارت شبکه مجزا وصل هستند چطوری این دو شبکه را بهم وصل کنم؟

این کار Bridge نیست ، Routing است . وقتی IP forward رو فعال کنید این اتفاق میفته .

- rezatavak - 2006-07-18

فعال کردم اما اتفاق نیافتاد.

همون دستوراتی را وارد کردم که در ics یود.

- tolstoy - 2006-07-18

با اجاره zoup بزرگ.... بلاخره گوسفند ها هم ممکنه نظر داشته باشند Wink
شما route تو تا range آدرس رو اضافه کردید؟ جدول route تون رو بذارید اینجا

- S.Dawood - 2006-07-18

با bridge زدن بین دو کارت شبکه موجود بر روی یک سیستم هم میشه این کار رو کرد که فرمان brctl و مجموعخ فرامین این خانواده می تونند این کار رو برای شما انجام دهند ....

- S.Dawood - 2006-07-18

با bridge زدن بین دو کارت شبکه موجود بر روی یک سیستم هم میشه این کار رو کرد که فرمان brctl و مجموعه فرامین این خانواده می تونند این کار رو برای شما انجام دهند ....

- مهمان - 2006-07-18

bridge كمكي نميكنه چون محدوده آدرسها متفاوت هستند . Routing اصلا يعني همين . بايد از ip forwarding استفاده كني و اگرم كردي و جواب نگرفتي يه جائي رو اشتباه كردي

- Zouup - 2006-07-19

Anonymous نویسنده :bridge كمكي نميكنه چون محدوده آدرسها متفاوت هستند . Routing اصلا يعني همين . بايد از ip forwarding استفاده كني و اگرم كردي و جواب نگرفتي يه جائي رو اشتباه كردي

کمک میکنه ولی کار درستی نیست .در واقع با Bridge کردن و PRoxy Arp کردن دقیقا هر دو Subnet با یکی از احمقانه ترین تکنیکهای ممکنه به هم متصل میشن Smile

- kiat - 2006-07-19

سلام دوست عزیز
به نظر من برای شما که می خواهید این کار را بدون دردسر انجام دهید و بستن و باز کردن یک پورت خاص هم مورد نظر شما نیست بهتر است که از بسته ipmasq استفاده کنید . یک برنامه کوچک است که همه ای کار ها را خودش اتوماتیک برای شما انجام می دهد و در زمان استارت هم برنامه اجرا خواهد شد و شما براحتی این دوشبکه را بهم متصل کردید.

برای قطع کردن هم کافی است که اجرای برنامه را متوقف کنید .

etc/init.d/ipmasq stop/

ویا start و restart
و این طوری لازم نیست که تمام قوانین مربوط به IPTABLES را یاد بگیرید . البته اگر علاقه دارید حتما لازمه که یاد بگیرید.

- rezatavak - 2006-07-19

etc/init.d/ipmasq stop/

توی زوزه نیست؟

- kiat - 2006-07-19

باید اول بسته ای مربوطه را نصب کنید
در debian اسم بسته همین ipmasq است و لی در سوزه باید مثلا اسمش ipmasqadm باشد بهر حال با ipmasq در yast بگردید پیداش خواهید کرد.

- the_cephalex - 2006-07-19

میتونی از پکیج روتینگ Zebra ( Quagga ) l هم استفاده کنی اگر به سیستم سیسکو آشنایی داری چون CLI کاملا شبیه به سیسکو داره و از انواع پروتکل های روتینگ رو هم پشتیبانی میکنه از جمله OSPF BGP Rip1 Rip2 و جدیدا روی ipv6 هم فعالیت دارن انجام میدن .

واسه نصب روی سیستم های دبیان

Root# apt-get install quagga

رو کافیه بزنید و بعد یک فایل کانفیگ داره که باید تنظیمش کنید واسه ورود به سیستمش هم کافیه تو سیستمتون بنویسید

Cephalex $ telnet localhost zebra

اگر دوست داشته باشید شاید بتونم در بارش مقاله بنویسم

موفق باشید

- rezatavak - 2006-07-20

سلام

از بین روشهای دوستان من با brctl تونستم این کار را انجام بدهم.

دوستان دیگه میشه یکم نظراتشون را بسط بدهند؟