انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق
مشکل با درايور nvidia - نسخه قابل چاپ

+- انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق (https://forum.sito.ir)
+-- انجمن: پرسش‌ها و پاسخ‌ها (https://forum.sito.ir/forumdisplay.php?fid=3)
+--- انجمن: انجمن عمومی (https://forum.sito.ir/forumdisplay.php?fid=6)
+--- موضوع: مشکل با درايور nvidia (/showthread.php?tid=7)

صحفه ها: 1 2

مشکل با درايور nvidia - mr_mohammad - 2004-05-03

سلام
اقا من اين درايور را به سادگي نصب مي کنم ولي ديگه بازي هاي لينوکس مثل tux racer
اجرا نمي شن اگه مي شه کمک کنيد.

- alan - 2004-05-03

لطفا مراحل نصب رو مختصرا توضیح دهید ببینم جایی اشتباه نمی‌کنید؟

- mr_mohammad - 2004-05-03

فايلي که تو سي دي همراه با کتاب بود را با ترمينال اجرا کردم چند تا سوال درباره ليسانس کرد و بعد يه خط اومد و 100 در 100 پر شد و نوشت با موفقيت نصب شد ولي بازم کار نمي کنه.

- white-fox - 2004-05-04

منم همين مشكل رو دارم..دقيقا همين كارا رو كردم..دقت كردم modul ها هم نصب شد...اما اصلا كارت گرافيك رو نميشناسه..
فايل XF86Config هم دستكاري كردم اما فرقي نكرد.
در ضمن يه سوال ديگه من در پوشه etc/X11/ دو يا سه تا فايل ديگه با اسم XF86Config البته با پسوند هاي ديگه هم وجود داره..
آيا اين معمووليه؟..يا بايد پاكشون كنم؟...البته محتوياتشون تمام مثل XF86Config هستش..

- alan - 2004-05-04

باید گزینه‌های DRL و GLCORE رو توی XF86Config بردارید. برای اطلاعات کاملتر به راهنمای همون درایور مراجعه کنید. ضمنا در برخی از توزیع‌ها فایل XF86config بصورت XF86Config-4 است. حواستون باشه.

- white-fox - 2004-05-04

آقا آلن اين كارهايي كه شما ميگيد رو انجام دادم....اما فرقي نكرد.
ميدونيد من فكر ميكنم فايل XF86Config من در يك مسير ديگه اي باشه...البته اگر اين فايل در مسير etc/X11/ نباشه X بالا نميآيد..
اما نميدونم چرا هر مدل تغييرات توش ميدم....فايده نداره..مثلا براي موس تغييرات ايجاد ميكنم كه بشه از sccroll كردن پشتيباني كنه نميشه..! ميام قسمت كيبورد رو دستكاري ميكنم..كه فارسي نويسي رو ساپورت كنه نميشه...كلا نميدونم...
كسي از اين مشكلات نداشته؟؟

- alan - 2004-05-04

شما از چی استفاده می‌کردید؟ از اسلاکور؟

- saye - 2004-05-04

من همین مشکل را داشتم شاید به خاطر به این بود که با gedit ویرایششون کرده بودم بعد که با vi کار کردم خوب شد . در ضمن اخرین نسخه درایور را نصب کنید فکر کنم 5336 باشه.
راستی یک بار هم توی ردهت 9 فایل grub.conf را با gedit ویرایش کردم بعد که میخواستم با vi بازش کنم گفت شما یه فایل grub.swap دارید باهاش چی کار کنم . بعد که پاکش کردم خوب شد و فایل grub.conf را باز کرد .حالا جریان از چه قرار؟

- md - 2004-05-04

white-fox عزیز شما با vi کار می کنید؟ من هم در زمانی که زیاد وارد نبودم یک مشکلی شبیه شما داشتم . تغییرات را درست save نمی کردم. مطمئن شوید که تغییرات را اعمال کردید. shift + ZZ را امتحان کنید. بعد از آن دوباره فایل را باز کنید ٬ ببینید که تغییرات اعمال شده یا نه؟ البته از گفته های شما و saye عزیز به این موضوع شک کردم.

- mr_mohammad - 2004-05-04

سلام
اقا اين XF86Config کجاست بگين من هم برم درستش کنم ناسلامتي اين مشکل من بود
الن لطفا کمک کن.
فعلا

- saye - 2004-05-04

etc-> X11 فکر کنم مسیرش این باشه در ضمن اسم فایل را که بلدی خوب search کن

- Nimbus - 2004-05-04

[ltr]
vi /etc/X11/XF86Config
[/ltr]

- white-fox - 2004-05-05

بله آقا آلن از اسلاكور استفاده ميكنم....در ضمن دوستان من خيلي هم تازه كار نيستم...اونقدر ميفهمم كه فايل save شده يا نه...در كار هم من از vi استفاده ميكنم...با gedit و kwrite هم كنترل كردم...اما فايده نداشت...

- saye - 2004-05-05

یک مسئله دیگه این که درایور ها را فقط یه بار نصب کنید . البته این فقط یه احتمال. مثلا از همون اول 5336 را نصب کنید
امید وارم متوجه منظورم شده باشید.

- mr_mohammad - 2004-05-05

اقا من فايل XF86Config را دست کاري کردم ولي ديگه سيستم ايکس ويندوز بالا نيامد 2 ساعت با هاش سر و کله زدم درست شد ولي هنوز کار نمي کنه.
اقا الن يه راهنمايي کامل ما رو بکن
البته من با vi راحت مي تونم با اموزش کتاب شما کار کنم ولي نمي دونم چه جوري تنظيمش کنم
کمک کنيد
فعلا

- mr_mohammad - 2004-05-05

الن من تمام کارهايي رو که شما گفتيد انجام دادم ولي وقتي x windows رو خواستم دو باره راه اندازي کنم يه اروري داد که فايل xf86config دستکاري شده است و x windows ديگه بالا نميومد که بهد از 2 ساعت تونستم اين فايل رو درست کنم وکارهايي که تو read me گفته بود انجام دادم ولي تاثير نداشت.

- alan - 2004-05-05

لطفا یک نسخه از فایل XF86Config تان را برای من ایمیل کنید.

- mr_mohammad - 2004-05-06

چشم منتظر باشيد.

- mr_mohammad - 2004-05-07

الن من فايل رو برات ميل کردم اگه به دستت نرسيد بگو همين جا بزارمش

- alan - 2004-05-07

بسیار خوب. خط :
[ltr]Driver "nv"[ltr]
رو به :

[ltr]Driver "nvidia"[/ltr]
تغییر دهید. باید دیگه درست بشه. Smile