لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
linux vs windows server 2003
2007-08-25, 12:06 PM,
ارسال : #1
linux vs windows server 2003
اين رو نگاه كنيدhttp://www.microsoft.com/windowsserver/c...linux.mspx
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2007-08-25, 12:34 PM,
ارسال : #2
پاسخ: linux vs windows server 2003
مرجع سایت micro$oft
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-08-26, 03:26 AM,
ارسال : #3
پاسخ: linux vs windows server 2003
همچین جالب هم نبود! زیاد مستند هم نبود! اینور و اونور چنتا منبع جسته گریختهء مختلف از سطوح اعتبار مختلف داده. مثلا فلانی تو فلان دانشگاه فلان گفت!! نمیدونم حالا طرف چقدر معروف بوده یعنی؛ منکه نمیشناسمش.
حالا راس میگفتن نظر دو نفر استاد و خبرهء طرفدار نرم افزار آزاد و یا لینوکس و یا اپن سورس رو میذاشتن ببینن چقدر حرفها و استدلالهای جالب برای گفتن داشتن.
هرکدوم از حرفهایی که زده و بخشهایی که داره نه بگیم کلا غلطه ولی یه جزء کوچیک و مطلب ناتمام رو گذاشته زیرذره بین به این امید که مردم فقط اونا رو ببینن. البته از متعصبهای میکروسافت و وابسته شدگان بهش همچین دید و منتظر اینکه یکی افسارشون رو بگیره و چشم بند بهشون بزنه و دنبال خودش راه ببره بعید نیست واقعا. بعضیا دوست دارن فقط یکی باشه براشون کارا رو با حسن نیت انجام بده و سودش رو هم عادلانه باهاشون تقسیم کنه!! به به عجب آدمای هوشمندی! بیل گیتس میگه بیاید بچه ها، همتون مثل من پولدار میشید، من خیرتونو میخوام :roll:

اینهمه جنبه داره و گسترده و مفصل و پیچیده هست اینا فقط دوتا موضوع رو گلچین کردن برای خودشون و اینور فقط بد گفتن از لینوکس و اونور تعریف کردن از ویندوز خودشون.
ضمنا این مقایسهء با ردهته. اینهمه توزیع هست و با توزیعهای دیگه ای خیلی ارزونتر هم سرور راه میندازن. بقول دوستان با همین دبیان هم میشه که توزیع امن و بسیار پایداری هست. تازه من سرور فدورا هم دیدم.
تازه همون ردهت هم میگن اگر پشتیبانی نخوای مجانیه نه؟ بدون پشتیبانی میشه ازش کار گرفت و هرکاری باهاش کرد اگر خودمون خیلی وارد باشیم؟
تازه نهایت بگیم اینا همش درست، این فقط یک دید مقطعی و محدود از تفاوت فاحش میان این دو دنیاست و بنظر من آینده نگری و آزادی خواهی مشروع و لازمی که در این حوزه ضروری بنظر میرسه برای آیندهء تمام جهانیان، ایجاب میکنه که گول شیرینی و کلوچه رو نخوریم. مثل اینکه شما رو به تدریج توی یه زندان مجلل گیر بندازن و با خوراکیهای خوشمزه سرگرمتون کنن تا کار ساخت زندان تکمیل بشه!
جالب اینه همه جا گفته اپن سورس و جرات نکرده و بنظرم عمدا هیچ اسمی از نرم افزار آزاد و فلسفه و مرامش نبرده.
نمونهء نوشته هاش: Open Source is a software development and distribution model

نهایت تصویری که از ردهت و لینوکس و بقول خودشون اپن سورس ارایه داده همینه! فقط یک مدل توسعه و توزیع نرم افزار!!
جون عمش Smile
لابد این مثلا میخواد به ملت بی خبر از همه جا القا کنه که نرم افزار آزادیها شبیه همون عمو بیلن که فقط یخورده دست و دلبازی کردن سورس برنامشون رو در اختیار گذاشتن و یه امکانات اضافه دادن، اونم لابد بخاطر اینکه رقیب قوی بوده و هیشکی به محصول اینا نگا نمیکرده بیچاره ها مجبور شدن یه روش جدیدی از خودشون اختراع کنن و یه ابتکارهایی بزنن بکار که کار و کاسبی اینا هم بگیره و یه فرقی با محصولات درجه یک عمو بیل نشون بدن!! یا شایدم فقط خوششون میاد یکی محصول اینا رم نگا کنه!! عقده شده واسشون بیچاره ها. اوخی :cry:

خب دیگه تو سایت میکروسافت باشه و تریبون فقط دست عمو بیل و بروبچ همین میشه :wink:

Only God

I Wish I Was Buddha
کاش بودا بودم

Live And Let Live
زندگی کن و بگذار زندگی کنند

Forgive And Be Forgiven
ببخش و بخشیده شو

مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان