لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پارسيكس و درايوهاي هارد
2008-02-05, 03:26 PM,
ارسال : #1
پارسيكس و درايوهاي هارد
سلام
من 1.5 سال پيش سي دي پارسيكس رو تهيه كردم اما اون موقع نه مي شد درايوهاي مختلف هارد رو ديد و خوند و نه بالطبع مي شد چيزي توي اونها نوشت تا اينكه اين هفته نسخه جديد اون رو كه همين بهمن 86 منتشر شده بود گرفتم و باز هم همون مشكل!!! من كاربر حرفه اي نيستم و فقط مي خوام از پارسيكس بجاي ويندوز بعنوان ميزكار استفاده كنم اما اول مي خوام با سي دي Live اون كار كنم.
سوال: چطور مي شود با سي دي Live پارسيكس درايوهاي روي هارد كامپيوتر را خواند و روي آنها نوشت؟
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2008-02-05, 04:24 PM,
ارسال : #2
پاسخ: پارسيكس و درايوهاي هارد
والا من همین الان دیسک زنده ی اون رو بوت کردم!
و غیر از درایو های ntfs بقیه رو می شناخت! Undecided
2008-02-06, 02:41 AM,
ارسال : #3
پاسخ: پارسيكس و درايوهاي هارد
وقتی در حالت لایو وارد محیط گنوم شدید ترمینال رو باز کنید(Application -> Accesiries -> Gnome Terminal) و بنویسید su و اینتر. بعدش بنویسید:
کد :
for DIR in /media/* ; do mount "$DIR"; done
تا همهٔ درایوها رو مونت کنه. بعدش با مدیر پنجرهٔ nautilus برید توی پوشهٔ media و پارتیشن‌ها رو بخونید. اگه میخواید روی پارتیشن‌ها رایت کنید یا باید اجازه‌نامه‌ها رو تنظیم کنید یا اینکه با حساب root روشون رایت کنید. مثلا توی همون ترمینال که با حساب root لوگین کردید بنویسید nautilus /media و اینتر نا ناتیلوس را با حساب root باز کنه.
البته فکر نمی‌کنم بتونید روی پارتیشن‌های ntfs رایت کنید. چون برای این کار نیاز به ntfs-3g هست که گمون نمی‌کنم توی پارسیکس در حالت لایو وجود داشته باشه.

StarCalendar | Blog | 1+ | OS
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2008-02-06, 03:08 AM,
ارسال : #4
Re: پاسخ: پارسيكس و درايوهاي هارد
ilius نویسنده :البته فکر نمی‌کنم بتونید روی پارتیشن‌های ntfs رایت کنید. چون برای این کار نیاز به ntfs-3g هست که گمون نمی‌کنم توی پارسیکس در حالت لایو وجود داشته باشه.
[ltr]Tongue :arrow: - Read/Write mode is default for NTFS partitions (ntfs-3g) on Parsix GNU/LINUX [/ltr]

آلبرت اینشتن می گفت : سعی نكنید موفق باشید، سعی كنید مفید باشید
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.guilug.org">www.guilug.org</a><!-- w -->
2008-02-06, 03:41 AM,
ارسال : #5
پاسخ: Re: پاسخ: پارسيكس و درايوهاي
بخشید. چون شک داشتم بعد از اون پست، رفتم امتحان کردم دیدم ntfs-3g داره. آخه تا حالا امتحان نکرده بودم.
مثلا باید بنویسم:
کد :
mount /media/sda1 -t ntfs-3g
البته احتمالا نیازی به ذکر type نباشه چون احتمالا توی fstab اعمال شده.

StarCalendar | Blog | 1+ | OS
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2008-02-06, 09:48 AM,
ارسال : #6
mount -a
هم همونکار رو می کنه ها!
2008-02-06, 10:12 AM,
ارسال : #7
دستتون درد نكنه امروز امتحان مي كنم ببينم مي تونم بالاخره لينوكسي از نوع پارسيكسش بشم يا نه! ولي بهتر نيست اين امكانات ابتدايي بطور پيش فرض براي بي سوادهايي مثل من (البته در زمينه لينوكس D: ) فعال باشه؟
آخه سيستم مياد بالا بعد هيچ درايوي رو نمي توني ببيني و باهاش كار كني، براي كسي كه تازه اومده داره پارسيكس رو براي اولين بار مي بينه يكم عجيبه و از اون بدتر يكم بيشتر ترسناكه. نتيجه چي ميشه؟ شايد فرار كنه!
2008-02-07, 01:06 AM,
ارسال : #8
نقل قول :بهتر نيست اين امكانات ابتدايي بطور پيش فرض براي بي سوادهايي مثل من (البته در زمينه لينوكس D: ) فعال باشه؟
آخه سيستم مياد بالا بعد هيچ درايوي رو نمي توني ببيني و باهاش كار كني، براي كسي كه تازه اومده داره پارسيكس رو براي اولين بار مي بينه يكم عجيبه و از اون بدتر يكم بيشتر ترسناكه. نتيجه چي ميشه؟ شايد فرار كنه!
مال من که همیشه فعال میشه! شما یکم بدشانسی Big Grin

You must do the things you think you cannot do. — Eleanor Roosevelt

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان