لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چرا Monolithic Kernel؟
2008-05-03, 01:03 PM,
ارسال : #1
چرا Monolithic Kernel؟
سلام

در کتاب طراحی و پیاده سازی سیستم عامل خواندم "هسته های یکپارچه (Monolithic Kernel) هسته های آشفته و بسیار ساده هستند"
می خواستم بدانم چرا هسته سیستم عاملی مانند Linux و سایر Unix-Like ها با وجود این که متن باز است و همه برای توسعه آن همکاری می کنند هنوزر هم که هنوزه یکپارچه است؟ در صورتی که سیستم عاملی مانند Windows NT 3.1 هایبرید (Hybrid Kernel) است؟ می خواستم بدانم چه دلیلی دارد که هسته لینوکس یکپارچه باشد؟
چرا روند توسعه هسته لینوکس اینقدر کند است؟

متشکرم.

We make the net work
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2008-05-03, 03:55 PM,
ارسال : #2
پاسخ: چرا Monolithic Kernel؟
نقل قول :می خواستم بدانم چه دلیلی دارد که هسته لینوکس یکپارچه باشد؟
چرا روند توسعه هسته لینوکس اینقدر کند است؟

شما از کی فهمیدید روند توسعه هسته لینوکس اینقدر کند است ؟ تازه فهمیده اید یا از خیلی وقت پیش ؟ T
2008-05-03, 06:58 PM,
ارسال : #3
برگشتیم به داستان دراز و دنباله دار سابق (: اون کتاب رو کسی نوشته که مخالف هسته های یکپارچه است و از هسته های micro پشتیبانی می کنه (:
لینوس طرفدار هسته های monolitic است و لینوکس رو نوشته و فعلا هم که تاریخ ثابت کرده هسته های مونولیتیک موفق تر بوده اند. هر کدوم اینها خوبی ها و بدی های خودشون رو دارند و مشخصه که اگر یکی از اونها اشتباه / بد بود و یکی دیگه درست / خوب، اصولا مفهومی به اسم هسته فلان وجود نداشت و همه از اون نوع که درست / خوب است استفاده می کردند (:

آزادی عقیده و کیبرد حق هر انسان است.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.FreeKeyboard.net">www.FreeKeyboard.net</a><!-- w -->
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2008-05-04, 12:37 PM,
ارسال : #4
لینوکس فقط یک صفحه از کل داستانه.
جامعه نرم‌افزارهای آزاد سیستم عامل‌های شبه‌یونیکس با پشتیبانی از ریز هسته ها هم تولد می‌کنه!
نمونه‌اش «گنو-هورد». سیستم عاملی که توسط بنیاد نرم‌افزارهای آزاد توسعه داده می‌شه.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.gnu.org/software/hurd/hurd.html">www.gnu.org/software/hurd/hurd.html</a><!-- w -->

سپهرنوش.
2008-05-04, 01:17 PM,
ارسال : #5
من که خوشم اومد.

این هم لینک دانلود نسخه باینری از hurd که دبیان داده:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://ftp.debian-ports.org/debian-cd/hurd-i386/current/">http://ftp.debian-ports.org/debian-cd/h ... 6/current/</a><!-- m -->

انا و جمیع من فوق التراب
فداء تراب نعل ابی تراب (ع)
2008-05-04, 05:33 PM,
ارسال : #6
من نسخه تحت qemu ی hurd را دانلود کردم. جالب بود.

یک نسخه آن که برای دانلود گذاشته شده دو dvd است! تا به حال کسی از آن (یا نسخه ۴ cd) استفاده کرده است؟

یعنی واقعا hurd یک سیستم عامل قابل اطمینان است و می توان برای desktop از آن استفاده کرد؟

آیا ارزش دارد که dvd ها را دانلود کنم؟

انا و جمیع من فوق التراب
2008-05-05, 12:36 PM,
ارسال : #7
قابل اطمینان که هست. اما برای دسکتاپ شاید یه مقدار اذیت کنه. بالاخره شما دارید سیستم‌عاملی با هستهٔ متفاوت استفاده می‌کنید. پس خیلی از برنامه‌هایی که خوب کد نویسی نشده باشند ممکنه با گنو-هورد دچار مشکل بشن.
2008-05-06, 12:15 PM,
ارسال : #8
من dvd های hurd را دانلود کردم ولی dvd-1 بووت نمیشه!!

کسی میدونه چرا؟

انا و جمیع من فوق التراب
2008-05-06, 07:40 PM,
ارسال : #9
نقل قول :شما از کی فهمیدید روند توسعه هسته لینوکس اینقدر کند است ؟ تازه فهمیده اید یا از خیلی وقت پیش ؟
چه فرقی میکنه؟؟؟ این که جواب نشد برای من! چون که لینوس از مدل هسته Monolithic خوشش می آید باید این همه شرکت هم فقط لینوکس هایی با هسته Monolithic بسازند؟ اگر واقعا لینوکس یک سیستم عامل آزاد و جهانی است و اگر همه برنامه نویسان دنیا همگی لینوکس را توسعه می دهند چرا مدل هسته را تغییر نمی دهند! تا آنجایی که من می دانم ( و خوانده ام) ساختن یک هسته Monolithic چندان هم سخت نیست!( این مدل هسته از روتینهایی تشکیل شده است که هر روتین دیگری را صدا می زند. در این مدل هسته پس از کامپایل یک فایل باینری داریم که هسته نام دارد) ولی در Hybrid اینگونه نیست! طراحی یک هسته Hybrid کار مشکلی است! کاری که اگر برنامه نویسان دنیا دست به دست هم بدهند برای آنان چندان هم مشکل نخواهد بود.
ضمنا می نمی دونم کجای این بحث به معماری Micrio Kernel ربط داشت؟ که دوستان لطف کردن و در تاپیک خودشون گذاشتن؟
من هنوز منتظر جواب هستم.

متشکرم.

We make the net work
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2008-05-06, 09:05 PM,
ارسال : #10
دوست عزیز! شما چرا قضیه رو نمی‌گیری؟ به آزادی چه؟
به هر جال باید یکی از این روش‌ها استفاده میشده دیگه!
بعدش هم هر شرکتی می‌خواهد بره شروع کنه کرنل رو تغییر بده.کسی جلوش رو نگرفته که.

[عکس : banner.png]
2008-05-07, 06:19 AM,
ارسال : #11
Re: پاسخ: چرا Monolithic Kernel؟
emilsedgh نویسنده :دوست عزیز! شما چرا قضیه رو نمی‌گیری؟ به آزادی چه؟
به هر جال باید یکی از این روش‌ها استفاده میشده دیگه!
بعدش هم هر شرکتی می‌خواهد بره شروع کنه کرنل رو تغییر بده.کسی جلوش رو نگرفته که.

دقیقا

این لینوس بیچاره هم نگفته که الا و بلا همه عالم باید monolotic کار کنند! فقط گفته من خودم )شخصا) از این خوشم میاد.

شما هم آزادی هر کار دلت خواست بکن

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان