لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
همایش لینوکس
2004-06-13, 11:13 PM,
ارسال : #1
همایش لینوکس
خبر یک همایش لینوکس را خواندم . این هم آدرس.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2004-06-14, 09:13 AM,
ارسال : #2

<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.kermanlinux.com">www.kermanlinux.com</a><!-- w -->!
بهم برخورد! چرا ما یه سایت تهران-لینوکس نداریم؟! Wink
2004-06-14, 09:23 AM,
ارسال : #3

معذرت می‌خوام که این حرف را می‌زنم... اما همایشی که دبیرش آقای خوانساری باشه، عین همایش قبلیه. می‌گین چه جوری؟
یک ساعت دیر شروع می‌شه. یکی از کارگاهاش در راهرو (!) برگزار می‌شه. دقیقاً جایی که پر از سر و صدا است! به علاوه از ویندوز استفاده می‌شه... و حتماً سومین همایش خوانده می‌شه....
یه چیز دیگه هم هست که واقعاً خیلی دارم بهشون احترام می‌ذارم که نمی‌گم... بیخود حدس نزنید. بعید می‌دونم کسی بدونه که...
2004-06-14, 09:25 AM,
ارسال : #4

سلام به همه!
این همایشها جزو همایشهای منطقه ای هستند! یعنی هر بار در نقطه ای
از کشور برگزار میشوندSmile امیدوارم تعداد این همایشها بیشتر شودSmile

Value your freedom or you will lose it, teaches history.
2004-06-14, 09:54 AM,
ارسال : #5

من بیشتر امید وارم که ای کاش سالی یه همایش یه جایی برگذار بشه اما به جاش واقعا چندتا لینوکس کار توش بیان حرف بزنن و به جای فراری دادن کاربر ها اون هارو جمع کنند.
با IRIX چند وقت پیش جای بودیم نمی دونم گفته یا نه ولی تو همایش گفتن لینوکس رو شرکت لینوس نوشته!!!! تازه لیناکس نه لینوکس! یا طرف حتی لاگین تو لینوکس رو درست بلد نبود!!
در باره ی سایت شهری بهتره فعلا به اتحاد بین سایت ها فکر کنیم در واقع وقتی همه جا لینوکس فراگیر شد بایدبه این جور مسائل برسیم .
همیشه شاد باشید و آزاد!

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-06-14, 10:46 AM,
ارسال : #6

من نمی‌دونم این چه سایت شهری لینوکسی که سرورش ویندوز هست و برنامه ثبت نام‌اش رو با asp.net نوشته‌اند... :-(

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
2004-06-14, 10:57 AM,
ارسال : #7

[ltr]
Oh, I was just kidding!
Now we have technotux and linuxiran.org! these two good sites are better than any of those sites which are running on windoze! Smile
Dear mr Bachumian you should say: in che hamayeshie ke matalebesho too power point neveshtan o roo windoze ejrash mikonan! Wink
[/ltr]
2004-06-14, 12:09 PM,
ارسال : #8

Navid نویسنده :با IRIX چند وقت پیش جای بودیم نمی دونم گفته یا نه ولی تو همایش گفتن لینوکس رو شرکت لینوس نوشته!!!! تازه لیناکس نه لینوکس! یا طرف حتی لاگین تو لینوکس رو درست بلد نبود!!
راستش نوید جان روم نشده بود بگم! :oops:

irix@Hell:~$ mkfs -t Free /body/.mind && mount -o rw /body/.mind /FreeMind
2004-06-14, 02:08 PM,
ارسال : #9

Navid نویسنده :من بیشتر امید وارم که ای کاش سالی یه همایش یه جایی برگذار بشه اما به جاش واقعا چندتا لینوکس کار توش بیان حرف بزنن و به جای فراری دادن کاربر ها اون هارو جمع کنند.
با IRIX چند وقت پیش جای بودیم نمی دونم گفته یا نه ولی تو همایش گفتن لینوکس رو شرکت لینوس نوشته!!!! تازه لیناکس نه لینوکس! یا طرف حتی لاگین تو لینوکس رو درست بلد نبود!!

در باره ی سایت شهری بهتره فعلا به اتحاد بین سایت ها فکر کنیم در واقع وقتی همه جا لینوکس فراگیر شد بایدبه این جور مسائل برسیم .
همیشه شاد باشید و آزاد!
به به نوید جان از اینورا :wink:
2004-06-14, 02:18 PM,
ارسال : #10

لااقل نکردنن یه IIS جدیدتر بریزن این جا رویه نگاه بندازید:
http://uptime.netcraft.com/up/graph/?hos...nlinux.com
عباس جان ما که نباید خجالت بکشیم اونی باید خجالت بکشه که گنوم رو نام تلفظ می کنه! یا میگه برای فارسی کردن ردهت یه پکیج داده!!
ای هوار .................. :cry: :cry: :roll:

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2004-06-14, 03:23 PM,
ارسال : #11

بحث همایش شد یدیم این خبر رو اینجا بزارم.. من با این تشکیلات سایت همکاران که با منظور خاصی به دشمنی با دنیای اوپن سورس دارن مطلب می نویسند..یه روزی.. جواب این چرندیات رو می بینن..
برنامه هایی که اینا با اسم خودشون می نویسن دیدم..آخه این خبر..رو میشه به سام خبر دونست؟
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.itiran.com/?type=article&id=1871">http://www.itiran.com/?type=article&id=1871</a><!-- m -->
2004-06-14, 09:59 PM,
ارسال : #12

<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.kermanlinux.com">www.kermanlinux.com</a><!-- w --> => البته این asp.net امکانات خوبی داره و جزو کار های خوب مایکروسافت به حساب می آید. اما به نظر من هم خودشان باید حداقل از چیزی که می گویند دفاع کنند٬ استفاده از این platform قدم اشتباهی است که برداشته اند.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.itiran.com/?type=article&id=1871">http://www.itiran.com/?type=article&id=1871</a><!-- m --> => همکاران سیستم از چند شرکت درست شده و هر کدام کاری انجام می دهند که نام آنها را نمیدانم . اما کاملا مایکروسافتی است.
این مطلب هم چیز تازه ای نیست. همیشه در کار تجارت چیزهایی به غیر از آنچه که واقعیت دارند مطرح می شوند٬ یا یک موضوع بسیار بزرگ یا کوچک نمایش داده می شود. مثلا در بین همین شرکتهای لینوکسی ٬ linspire یا همان lindows . در جایی خواندم که از بهترین بازاریابها استفاده می کند و اگر شرکتهای دیگر هم از یک چنین سیستم تبلیغاتی استفاده می کردند چی میشد. والا راست گفتند من که فقط توانستم یک بار آن را نصب کنم و بعد ... فکر نکنم افرادی که با لینوکس آشنایی قبلی دارند از این توزیع استفاده کنند. بحث بر سر ربودن ذهن افرادی است که آشنایی کامل ندارند.
امیدوارم این لینوکس در ایران شبیه چیزی مثل مد روز خریدن کامپیوتر در بین مردم نشود که آقا می خواهد تایپیست شرکت را پشت جدیدترین کامپیوتر بشاند+(LCD) یا به عنوان دکوراسیون برنامه تلوزیونی از آن استفاده کند. اتاق رئیس خوشگلتر بشه . آقا کامپیوتر برای استفاده است٬ هر چیزی جایی داره٬ کارایی خاصی داره.حالا بگویید بیا برای اداره شرکت و کارخانه از سیستم نرم افزاری استفاده کن و این مزایا را دارد و از داخل دفتر مبارک از این امکانات و گزارشات استفاده می کنید. جواب : نه بابا من ویندوز را 2000 تومان ... شما بیا مجانی ... نه لازم نداریم. بابام جان پس کامپیوتر را برای چی خریدی؟
و اما اصل مطلب اینکه باید کاری کرد که مردم با لینوکس و فرهنگ آن آشنا شوند نه با اسم آن و یا یک سازمان. لینوکس مال یک سازمان یا یک شرکت نیست. یک کالای لوکس هم نیست . برای کارهای مختلف هم توزیعهای مختلفی وجود دارد.شاید redhat server 3.0 اصلا برای یک سیستم خانگی مناسب نباشد. به مردمی که چیزی نمی دانند ٬ باید کمک و راهنمایی رساند. امیدوارم که جامعه کوچکی که درست شده و داره بزرگ میشه ٬ بیاد و یک فکر درستی برای خودش و بقیه بکنه.
در اینجا باز هم از شرکت محترم تالار وب و آقای باغومیان تشکر میکنم که محیط بسیار خوبی فراهم کردند و همینطور سایتهای دیگه که مفید واقع می شوند. امیدوارم که در کار خودشان هم موفق باشند و روز به روز قویتر بشوند تا این سایتها پابرجا بمانند و بیشتر هم بشوند و امید آن که در رسانه ها هم از این دست برنامه ها داشته باشند. چون عموم مردم حتی با داشتن وسیله ای به نام کامپیوتر نمیتوانند یا ممکن نیست به راحتی از اینترنت استفاده کنند. هنوز اینترنت در جایی به نام chat شناخته می شود٬ حتما اسم chat card را شنیده اید.
سرتان را درد آوردم . یک مقداری هم درد دل بود با دوستان.
2004-06-14, 11:03 PM,
ارسال : #13

سلام

حرفاي شما رو در مورد Lindows قبول ندارم..چرا که پديد آورنده اين محصول رو همه خوب ميشاسيم...

مشکل اصلي که شايد بيشتر دوستان از نصب ليندوز منصرف کنه نبود اون برنامه هايي که با اين نگارش که تو ايرانه باشه...( نسخه نمايشي ليندوز..)

بوجود آوردن نسخه شبيه ويندوز اونم با دبيان..با اون امکانات خاص .. شما در موردش کم لطفي ميکنيد...

بعد..شرکتي که ادعاي بزرگترين شرکت نرم افزاري ايران رو يدک ميکشه..اين نوع برخورد با لينوکس رو ميشه نشانه کمبود دانش لينوکس دونست.. چراکه خود مايکروسافت يه تيم رو به بررسي کد هاي لينوکس گذاشته تا ازش تو ويندوز استفاده شه...

ويندوز خيلي را داره تا برسه به اون چيزي که لينوکس رسيده...

آينده با لينوکسه...

بدبختي ما ايرانيا همين چته..که پول و زمان رو مفت از دست ميديم....
کاش بجاي يه چت 1 ساعته يه کاربر ايراني وقتشو تو گوگل دنبال يه مطلب بود...

جانب آلن کاري رو در پيش گرفتن که در آينده نزديک سودشو ميبينن..

با تشکر

BL2K
2004-06-15, 10:02 AM,
ارسال : #14

i :oops: :oops: :oops:

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2004-06-15, 10:23 PM,
ارسال : #15

علیک سلام bl2k عزیز
من هم پدید آورنده آن را قبول دارم. اما به نسبت٬ توانایی شرکتش در شناساندن و تبلیغ ٬ بیشتر از شرکتهای دیگر یا به عبارتی توزیعهای دیگر است. با سرعت زیادی حرکت می کند و برای لینوکس هم مفید است. واقعا قدمهای مثبتی را برداشته اند. فروش کامپیوتر با لینوکس عالی است. حسابی داره روی کاربران خانگی کار میکنه. سرویس نصب نرم افزارهای آن هم جالب است و کارآمد. این یکی را داخلی حساب کنید٬ با بقیه توزیعها مقایسه کردم. بابا lindows را آورد یکراست جلوی windows قرار داد. عوض شدن اسم آن هم دیگر تاثیر زیادی ندارد.
البته به یاد داشته باشید که هر پستی نظر شخصی آن فرد است. هر کسی با کارهای مختلف از توزیعهای مختلفی استفاده میکند. برای افرادی بهترین توزیع linspire است چون برای آن پول می دهند و کار خود را با آن انجام می دهند.
قسمتی که از دبیان گفتید را متوجه نشدم. مگه میشه به دبیان چیزی گفت.
در مورد آن شرکت محترم هم مدعی بودن یک چیز و بودن چیز دیگه. ولی منظورم این بود که در خدمات متفاوتی که از آنها شنیدم و دیدم٬ همش مایکروسافتی بودند. برنامه نویسی و نرم افزار٬ میزبانی وب ٬ همایش و ... . شاید هم داشته باشند من خبر نداشتم و ندارم. متاسفانه اصلا جالب نیست که آدم با تعصب و بدون در نظر گرفتن همه جوانب ٬ متعصبانه در مورد یک چیز مانند لینوکس یا ویندوز صحبت کنه و حتی آن چیز محصول کار خودش هم نباشه. چون در صورت احساس تملک فرد به آن٬ تعصب فرد هم قابل قبول است.
ویندوز را من باب مثل گفتم. خدا نکنه به آن آقا بگی linux ٬ بیا و درستش کن فقط حرف آقای zoup را در اینجا تکرار می کنم:”لینوکس ( و یا Unix ، BSD و ... ) سیستم عامل مناسبی برای کاربرانی مثل شما نیست ”. یعنی برای این دسته از افراد نیست.
در مورد ویندوز ٬ مایکروسافت هم در جای خودش کار کرد. آمد حسابی بازار خوبی از کاربران خانگی درست کرد. Desktop آن خوب و زیبا بود و کاربران خانگی را درست کرد که کار آنها و علایق آنها با کامپیوتر فقط راحتی و خدمت آن به کارشان بود. آنها اصلا دوست ندارند بدانند چه خبر است٬ فقط کارشان راه بیافتد کافی است. گوی را از چندین شرکت ربود. حالا که لینوکس به کاربران خانگی توجه کرده'DESKTOP'٬ دیگه عرصه در این قسمت هم برای مایکروسافت تنگ شد. که اگه دیر بجنبه هر روز تعداد زیادی از آنها را به لینوکس خواهد بخشید. فقط کافی است که نرم افزارهای بزرگ یعنی شرکتهای بزرگ کارشان را بر روی لینوکس عرضه کنند یا به آن روی خوش نشان بدهند. مثل بازی و نرم افزارهای گرافیکی و اتوماسیون های اداری و موسسات و از همه مهم تر دولتها و دولت مردان و ...
در حال حاضر به راحتی میشود گفت که ایران هم مایکروسافتی است٬ که امیدوارم که با حرکتهایی که شده و با برنامه ریزی و مدیریت صحیح تغییر کند و فرهنگ لینوکس مهمتر از هر چیز و بعد خود آن به ایران کمکی باشد برای رسیدن به جامعه ای با فرهنگ تر و پیشرفته تر.
در مورد این سایت بگم که من قبل از آن با لینوکس آشنایی مختصری داشتم اسمش را شنیده بودم و البته ردهت وار. اما این سایت و نظرات و پیشنهادات و مباحث آن به من فرهنگ آن را یاد داد و به من کمک کرد که برای یادگیری آن تلاش کنم. من هنوز از ویندوز هم استفاده میکنم و خجالت می کشم بگم که از نسخه غیر قانونی آن استفاده می کنم. البته پولش را هم ندارم. تمام سعی من برای استفاده صحیح و قانونی از نرم افزارها شروع شده و وابستگی حرفه ای یا کاری موجب شده که مجبورم هنوز از آن به این صورت استفاده کنم. قبول کنید که پول برای زندگی لازم و من هم گنج قارون ندارم که بیکار بشینم. من می خواستم بگم که این فرهنگ لینوکس که خیلی مهم و قشنگ ٬ چون قبلا چیزهای زیاد دیگه ای به ایران آمده و بعضی از آنها درست استفاده نمی شوند. مثل همین دنیای اینترنت که برای بعضی یعنی chat یا ... پس جالب نیست اگر فقط بگیم لینوکس خوب . مثلا اگر در همین سایت یا linuxiran.org از asp.net استفاده می کردند. من وقت خودم را برای مرور آن برای دومین بار هم تلف نمیکردم. هر چقدر هم که asp.net خوب یا بد باشه. البته حالا که شده عادت روزانه و ساعت به ساعت. بابا این روایت رطب خورده را نصیحت به نخوردن دیگران را که شنیده اید.
Navid جان خجالت شما برای چیست؟
مثل اینکه باید برم روی نوشتن متن ساده و کم حجم تر و با کیفیت تر کار کنم. باز هم طولانی شد. :roll:
2005-02-23, 03:35 AM,
ارسال : #16

سلام برین به این سایت نظر هم بدین واقعا خیلی باحاله
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.navid-hacker.tk">www.navid-hacker.tk</a><!-- w -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.navid-hacker.tk">http://www.navid-hacker.tk</a><!-- m -->

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان