لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RHEL 5 Desktop را از کجا تهیه کنم؟
2010-06-29, 11:11 PM,
ارسال : #1
RHEL 5 Desktop را از کجا تهیه کنم؟
با سلام،
ار دوستان کسی می دونه که از کجا می تونم RHEL Desktop 5 را پیدا کنم؟
من قبلا RHEL Server را تهیه کردم و حالا می خوام برای کلاینت هام RHEL Desktop نصب کنم و ضمنا Fedora به درد کارم نمی خوره.

*** یا مهدی ادرکنی ***
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2010-06-30, 08:31 AM,
ارسال : #2
پاسخ: RHEL 5 Desktop را از کجا تهیه کنم؟
مگه RHEL دسکتاپ هم داره تا اونجایی که من میدونم RHEL نسخه Enterprise ردهت هست و فقط برای سرور نسخه دسکتاپش همون فدوراس
2010-06-30, 09:38 AM,
ارسال : #3
پاسخ: RHEL 5 Desktop را از کجا تهیه کنم؟
نقل قول :*** یا مهدی ادرکنی ***
تمام مسلمانان بخوصوص شیعیان و باز هم از بین این همه شیعه اونهایی که از gnu/linux استفاده می کنند به خوبی می دانند که نقض حقوق یعنی چی ... .
اگه واقا مسلمان هستی اون هم شیعه و اون هم کاربر gnu/linux سعی نکن به صورت غیر قانونی از حقوق دیگران استفاده کنی .
با تشکر .

Debian GNU/Linux System Administrator
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2010-07-01, 10:51 AM,
ارسال : #4
Re: پاسخ: RHEL 5 Desktop را از کجا تهیه کنم؟
mah454 نویسنده :
نقل قول :*** یا مهدی ادرکنی ***
تمام مسلمانان بخوصوص شیعیان و باز هم از بین این همه شیعه اونهایی که از gnu/linux استفاده می کنند به خوبی می دانند که نقض حقوق یعنی چی ... .
اگه واقا مسلمان هستی اون هم شیعه و اون هم کاربر gnu/linux سعی نکن به صورت غیر قانونی از حقوق دیگران استفاده کنی .
با تشکر .

سلام
خوب شد یارو یه دو تا کلمه نوشت
اگه زیارت عاشورا می نوشت چقدر باید کوفته میشد!!!!
بعدش لطفا بگین چه قانونی رو نقض کرده که این جور بهم ریختین؟؟؟؟
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2010-07-01, 01:19 PM,
ارسال : #5
پاسخ: Re: پاسخ: RHEL 5 Desktop را از کجا تهیه کنم؟
از اینجا: <!-- m --><a class="postlink" href="https://www.redhat.com/apps/store/desktop">https://www.redhat.com/apps/store/desktop</a><!-- m -->

اکنون در ubuntu.ir با نام کاربری nixoeen فعال هستم.
وب‌سایت شخصی من
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2010-07-01, 02:10 PM,
ارسال : #6
مگه ردهت فقط پول پشتبیانی نمیگیره ؟ پس چرا نمیزاره مردم راحت دانلود کنن ؟ تکلیف یکی که اطلا از طرف شرکت پشتیبانی نخواد چی میشه پس؟
اصلا مگه تروالدز هسته رو مجانی بیرون نداده ‌؟‌ مگه گنوم هم مثل کرنل لینوکس تحت GPL نیست ؟‌ اگه اینطوری هست چرا استفاده و دانلود و توزیع redhat بین لینوکس کارا مثل یه تابو هستش ؟
2010-07-01, 09:10 PM,
ارسال : #7
Redhat پول پشتیبانی و Update میگیره و کاملا هم قانونی هستش. پشتیبانی نمی‌خواهید از CentOS استفاده کنید که کامپایل همون پکیج‌های RHEL هستش. انتخاب دیگرتون هم Fedora می‌تونه باشه.

اکنون در ubuntu.ir با نام کاربری nixoeen فعال هستم.
وب‌سایت شخصی من
2010-07-02, 08:54 AM,
ارسال : #8
Re: پاسخ: Re: پاسخ: RHEL 5 Desktop را از کجا تهیه کنم؟
Anonymous نویسنده :مگه ردهت فقط پول پشتبیانی نمیگیره ؟ پس چرا نمیزاره مردم راحت دانلود کنن ؟ تکلیف یکی که اطلا از طرف شرکت پشتیبانی نخواد چی میشه پس؟
اصلا مگه تروالدز هسته رو مجانی بیرون نداده ‌؟‌ مگه گنوم هم مثل کرنل لینوکس تحت GPL نیست ؟‌ اگه اینطوری هست چرا استفاده و دانلود و توزیع redhat بین لینوکس کارا مثل یه تابو هستش ؟

از وقتی این تاپیک زده شده دارم توی سایت ردهت دنبال نوشته ای می گردم که نزاره کپی توزیع رو داشته باشید. چیزی پیدا نکردم تا اونجایی که متوجه شدم شما در صورتی که یک کپی از سی دی ها به دستتون رسیده (کپی از نسخه اصلی یا P2P)‌ می تونید نصب کنید و هیچ قانون شکنی صورت نگرفته ولی در صورتی که از سرویس شخص دیگر و یا حساب های دزدی برای به روز رسانی استفاده کنید مشکل به وجود می یاد. در ضمن در صورتی قصد تکثیر دارید نمی تونید از اسم ردهت استفاده کنید باید حتما اسم رو عوض کنید. نمی تونید سی دی ردهت را با اسم خودش بفروشید.

و اما جواب سوالات شما: مجانی بودن جزو قوانین gpl نیست. حالا توروالدز دوست داره مجانی بده (که البته بابت این کار حقوق می گیره اونم سالی ۲۰۰۰۰۰ دلار ) جزو سیاست های کاریشه
شما در صورتی که نرم افزار تحت GPL رو بخری می تونی ادعا کنید که کد منبع را به من بده . GPL هیچ اجباری برای اینکه نرم افزار مجانی باشه و یا آزاد برای دانلود ایجاد نمی کنه

Don't bother, we're using GNU/Linux everywhere, even there Big Grin
Linuxmotto
گروه کاربران لینوکس اصفهان

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان