لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سرعت پایین اجرای برنامه ها
2010-07-06, 08:51 PM,
ارسال : #1
سرعت پایین اجرای برنامه ها
چرا انقدر سرعت اجرای برنامه ها تو گنو/ لینوکس پایینه؟
مثلا من یه اوپرا میام تو مک یا ویندوز اجرا کنم به ۲ ثانیه نکشیده میاد بالا. در صورتی که تو دبیان چیزی حدود ۲۰ ثانیه طول میکشه.
چیزای دیگه هم همین طور.مثل فایرفاکس.کلا همه چی همین طوره.آیا مشکل از هسته ی لینوکسه و با تغییر هسته مثلا از لینوکس به bsd مشکل حل میشه یا این که کلا سیستم عامل گنو این مشکل رو داره(اگر این موضو اسمش مشکل باشه البته)

من از دبیان lenny stable 5.0.2 با هسته ی 2.6.26.-686 با amd athlon 64 x2 dual core processor +4600 و ۲ گیگ رم استفاده میکنم.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2010-07-06, 09:10 PM,
ارسال : #2
پاسخ: سرعت پایین اجرای برنامه ها
سلام دوست عزیز
همچین چیزی که شما می فرمائین عادی نیست و حتما مشگلی هست بهتون پیشنهاد میکنم منابع سیستم رو مانیتور کنین تا یه سر نخی پیدا کنین

Registered Linux User #443548
<!-- m --><a class="postlink" href="http://lxsamee.com/">http://lxsamee.com/</a><!-- m -->
Follow me in Ohloh
http://www.karajlug.org
2010-07-06, 09:30 PM,
ارسال : #3
۲۰ ثانیه برای بالاآوردن اوپرا!!! بابا چه خبره Smile من هم از دبیان استفاده می‌کنم و تا به حال در مورد کمبود سرعت چیزی نشنیده بودم. کل سیستم کند عمل می‌کند یا تنها نرم‌افزارهایش؟
نرم‌افزارهای GUI (دسکتاپ) کند هستند یا همه نرم‌افزارها؟ اگر فقط نرم‌افزارهای دسکتاپ اینطوری است، احتمالا مشکل به خاطر کارت گرافیک است که باید درایورش را نصب کنید.

وب‌نوشت رایانه‌دوست؛ جزء کوچکی از اجتماع کاربرهای گنو/لینوکس
2010-07-06, 09:40 PM,
ارسال : #4
والا اگه مشکلی نباشه سیستم حدود ۳۵ ثانیه طول میکشه تا بوت شه.
اما از اون به بعد وقتی گنوم می خواد بیاد بالا جونش بالا میاد دیگه. و برنامه های مختلف هم با توجه به حجمشون همونطور. مثلا خود این اوپرا که می خواد بیاد بالا تمام این مدت چراغ هارد دیسک روشنه و ای نشون میده که در حال لود کردن از هارد دیسک به حافظه ی اصلیه(اگه درست گفته باشم).منظورم اینه که چیزی مثل لوپ توی سی پی یو وجود نداره که مشکل پیش بیاره.
بقیه هم چک کردم مثل فایر فاکس هم همین طور.یا پنجره ی Nautilusهم کلی طول میکشه بیاد بالا(حدود ۳ ثانیه که با توجه به سخت افزارم افتظاحه:املاش همینه؟)

البته نکته این که تا چند روز پیش هم هی سیستم که می خواست بیاد بالا هی یه چی میومد این پایین و می گفت:
your system has a kernel failure
که بعدا دیگه خسته شدم و گفتم همیشه هر طوری میشه خودت باگ هاشو بفرست بره. البته یه بار هم قبلا هسته رو reinstall کردم.ولی مشکل حل نشد.
2010-07-06, 10:36 PM,
ارسال : #5
امیدوار باشیم با یوزر روت اینترنت نمیری ، همیشه از بسته های جدید و بروز شده استفاده کردی ،ابزارهای های جانبی و امنیتی براوزر رو فعال کردی به هر سایتی سرک نکشیدی ! اگه به اینا دقت شده همیشه قبل از خارج شدن از براوزر کش و تاریخچه صفحات رو بزن پاک شه تا دفعه بعد سرعتر بالا بیاد در ضمن اپرا گزینه
new private Tab
بهش اضافه شده که این اعمال به صورت اتومات انجام میشن و امنیت لازمو ایجاد میکنه

مقاله های زیادی برای افزایش سرعت و کارایی لینوکس نوشتن بخونی بدنیست
google : Linux Performance Tuning
2010-07-06, 11:53 PM,
ارسال : #6
نقل قول :تاریخچه صفحات رو بزن پاک شه تا دفعه بعد سرعتر بالا بیاد در ضمن اپرا گزینه
تازه نصبش کردم.درواقع تازه adsl گرفتم.

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان