لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونگی راه اندازی virtualbox در opensuse 12.2
2012-11-30, 11:47 PM,
ارسال : #1
چگونگی راه اندازی virtualbox در opensuse 12.2
با درودبه تمامی دوستان و کاربران انجمن
بنده روی لپ تاپم opensuse 12.2 نصب کردم و روی اون virtualbox 4.2.4 رو از این لینک دانلود و بصورت معمولی (با دابل کلیک کردن روی پکیج و ادامه ویزارد) نصبش کردم و پیغام موفقیت در نصب رو هم دریافت کردم اما بعد از نصب نمی تونم virtualbox رو پیدا کنم. توی هیچ کدوم از منو ها نیست و هیچ آیکنی نداره ولی توی لیست نرم افزارهای نصب شده وجود داره! چطور الان من می تونم اجراش کنم؟ حتی توی سرچ هم نمیاد! :?
یکبار قبلا من virtualbox رو روی اوبونتو نصب کردم (البته با استفاده از Software Center) که آیکنش توی پنل کناری اومد.
درباره نصب بدون GUI یه چیزایی شنیدم،‌امکان داره که من نصب رو بدون GUI انجام داده باشم؟ Confusedhock:
پشاپیش از راهنماییتون ممنونم

هر روز می فهمم که کمتر بلدم!
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2012-12-23, 11:44 AM,
ارسال : #2
Re: چگونگی راه اندازی virtualbox در opensuse 12.2
فقظ لازم بود این دستور رو اجرا می کردید تا از روی مخازن بره و نصب کنه :
کد :
zypper in virtualbox

Debian GNU/Linux System Administrator
2013-01-09, 06:48 PM,
ارسال : #3
در نصب هر برنامه رو اول از مخازن هر توزیع انجام بده تا راحت وبی دردسر نصب شه
2013-01-30, 11:09 AM,
ارسال : #4
درود دوستان و ممنون از راهنماییتون
من تونستم پکیج های rpm رو از خود سایتش دانلود و نصب کنم. الان virtualbox 4.2.6 نصب کردم و برنامه اجرا می شه و میتونم یه ماشین مجازی تعریف کنم اما وقتی که ماشین مجازی رو RUN می کنم، این خطا رو میده:

کد :
Failed to open a session for the virtual machine Windows Server 2003.

Unable to load R3 module /usr/lib/virtualbox/VBoxDD.so (VBoxDD): /usr/lib/virtualbox/VBoxDD.so: undefined symbol: VDAsyncDiscardRanges (VERR_FILE_NOT_FOUND).

Result Code: NS_ERROR_FAILURE (0x80004005)
Component: Console
Interface: IConsole {db7ab4ca-2a3f-4183-9243-c1208da92392}

یکبار همه حذف کردم اما مشکل حل نشد!
بنظرتون مشکل از کجا می تونه باشه؟

2013-01-30, 12:08 PM,
ارسال : #5
چرا از خود مخازن اوپن سوزه استفاده نمیکنی و شرش رو نمیکنی؟
یه بار همه رو با فایل های تنظیمات پاک کن بره
بعد از خود مخازن اوپن سوزه نصب کن.
باور کن یه ماه عقب جلو تر توی به روز بودن نسخه هیچ توفیری نمیکنه.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2013-01-31, 03:13 AM,
ارسال : #6
از تمامی دوستان بخاطر توجه و لطفشون سپاسگزارم
دوست عزیز بنده قبلا یکبار از مخزن opensuse اقدام به نصب کردم ولی موفقیت آمیز نبود! الان هم بنا به راهنمایی شما نسخه قبلی را حذف و از مخزن اقدام به نصب کردم.
از دستور حذف بصورت زیر استفاده کردم و پکیج های مربوطه هم حذف شدند
کد :
sudo zypper rm virtualbox

The following packages are going to be REMOVED:
  python-virtualbox vboxgtk virtualbox virtualbox-qt
بعد اقدام به نصب از طریق مخازن نمودم،‌ بدین صورت:

کد :
ahmad@ahmad-laptop:~> sudo zypper in virtualbox
Loading repository data...
Reading installed packages...
Resolving package dependencies...

The following NEW packages are going to be installed:
  python-virtualbox vboxgtk virtualbox

The following recommended package was automatically selected:
  vboxgtk

The following package is recommended, but will not be installed:
  virtualbox-qt

3 new packages to install.
Overall download size: 10.5 MiB. After the operation, additional 24.4 MiB will be used.
Continue? [y/n/?] (y): y
Retrieving package virtualbox-4.1.22-1.6.1.x86_64                                                                                                          (1/3),  10.2 MiB ( 23.6 MiB unpacked)
Retrieving: virtualbox-4.1.22-1.6.1.x86_64.rpm ..............................................................................................................................[done (28.0 KiB/s)]
Retrieving package python-virtualbox-4.1.22-1.6.1.x86_64                                                                                                   (2/3), 257.5 KiB (591.3 KiB unpacked)
Retrieving: python-virtualbox-4.1.22-1.6.1.x86_64.rpm .......................................................................................................................[done (26.7 KiB/s)]
Retrieving package vboxgtk-0.8.0-5.1.2.noarch                                                                                                              (3/3),  53.2 KiB (258.4 KiB unpacked)
Retrieving: vboxgtk-0.8.0-5.1.2.noarch.rpm ..................................................................................................................................[done (23.0 KiB/s)]
Installing: virtualbox-4.1.22-1.6.1 ......................................................................................................................................................[done]
Additional rpm output:
creating group vboxusers...

Installing: python-virtualbox-4.1.22-1.6.1 ...............................................................................................................................................[done]
Installing: vboxgtk-0.8.0-5.1.2 ..........................................................................................................................................................[done]
همانطور که در کد بالا مشاهده می فرمایید پکیج virtualbox-qt هم پیشنهاد شده است و بنده آن را هم نصب کردم (قبل از نصب آن virtualbox اجرا نشد) و بعد از نصب آن پنجره virtualbox باز شد.
کد :
ahmad@ahmad-laptop:~> sudo zypper in virtualbox-qt
root's password:
Loading repository data...
Reading installed packages...
Resolving package dependencies...

The following NEW package is going to be installed:
  virtualbox-qt

1 new package to install.
Overall download size: 3.5 MiB. After the operation, additional 17.0 MiB will be used.
Continue? [y/n/?] (y): y
Retrieving package virtualbox-qt-4.1.22-1.6.1.x86_64                                                                                                       (1/1),   3.5 MiB ( 17.0 MiB unpacked)
Retrieving: virtualbox-qt-4.1.22-1.6.1.x86_64.rpm ...........................................................................................................................[done (25.8 KiB/s)]
Installing: virtualbox-qt-4.1.22-1.6.1 ...................................................................................................................................................[done]
Additional rpm output:
setting /usr/lib/virtualbox/VirtualBox to root:vboxusers 4750. (wrong permissions 4755)
الان برنامه نصب شده ولی وقتی ماشین را استارت می کنم، دو خطا بصورت پی در پی می دهد که عبارتند از:
کد :
Failed to open a session for the virtual machine Windows Server 2003.

The virtual machine 'Windows Server 2003' has terminated unexpectedly during startup with exit code 1.

Result Code: NS_ERROR_FAILURE (0x80004005)
Component: Machine
Interface: IMachine {5eaa9319-62fc-4b0a-843c-0cb1940f8a91}
و
کد :
Kernel driver not installed (rc=-1908)

The VirtualBox Linux kernel driver (vboxdrv) is either not loaded or there is a permission problem with /dev/vboxdrv. Please reinstall the kernel module by executing

'/etc/init.d/vboxdrv setup'

as root. If it is available in your distribution, you should install the DKMS package first. This package keeps track of Linux kernel changes and recompiles the vboxdrv kernel module if necessary.
وقتی هم دستور /etc/init.d/vboxdrv setup را وارد کردم، نتیجه این شد و تاثیری هم نداشت:
کد :
ahmad@ahmad-laptop:~> sudo /etc/init.d/vboxdrv setup
root's password:
Recompiling VirtualBox vboxadd kernel module, NOT. It has been packaged.                                                                                        done
ahmad@ahmad-laptop:~>
بخدا خسته شدم! Sad
دو ماهه دنبال نصب این برنامه ام اما نمیشه
لینوکس رو خیلی دوست دارم اما اکثر کارم با ویندوز سرور هستش، میخوام ویندوز سرور رو ویرچوال باکس بیارم بالا.
اگه اطلاعات دیگه ای لازم دارید که شاید کمک کنه بفرمایید که بگم.
بازم از همکاری و همفکریتون ممنونم

2013-01-31, 09:42 AM,
ارسال : #7
من یه مدتی با اوپن سوزه کار میکردم، چرت بود و من هم منصرف شدم ازش.
بهت پیشنهاد میکنم تگه میخای مشکلات اینطوری برات پیش نیاد بهتره از یه توزیع بهتر مثل linux mint یا آرچ استفاده کنی. من تو این چند ساله که با لینوکس کار میکنم با این توزیع ها هیچ مشکلی نداشتم.
2013-01-31, 10:56 AM,
ارسال : #8
گذشته از این ها اگه دنبال اجرای ماشین مجازی به عنوان سرور هستی بهتره از Xen Virtualization یا kvm استفاده کنی،
2013-02-01, 06:29 PM,
ارسال : #9
TimmyTurner عزیز از راهنمایی هات واقعا ممنونم، من بدنبال یک توزیع براساس RPM با دسکتاپ KDE هستم. CentOS خوب بود اما با درایور وایرلس لپ تاپ من مشکل داشت.
امکانش هست بیشتر درباره Xen Virtualization و kvm توضیح بدید؟ هیچ آشنایی باهاشون ندارم.
من میخوام برنامه هام رو روی انواع سیستم عامل ها تست کنم (با یه ماشین مجازی).
ممنون

2013-02-01, 06:53 PM,
ارسال : #10
بهت پیشنهاد میدم از نوزیع magia یا pclinuxos استفاده کنی. توزیع های RPM و پر کاربری هستند. توی سایت distrowatch میگه که magia از ubuntu هم بیشتر مورد توجه قرار گرفته. و البته pclinuxos که برای کابران تازه کار تولید و بهینه شده.

در مورد Xen اطلاعات زیادی ندارم. چون معمولا ازش در زمینه ی سرور های مجازی تجاری استفاده میشه. نه مجازی سازی در حد استفاده های کوچیک و البته کرنل اختصاصی خودش رو هم داره. اما در مورد kvm و qemu میدونم که دو تا از برنامه های خیلی قوی توی این زمینه هستن که حتی میتونی باهاشون سیستم های Arch های پردازنده های دیگه رو مثل ARM رو اجرا کنید. این ماشین ها رو میتونی هم با خط فرمان ایجاد و اجرا کنی و هم از طریق رابط های کاربری گرافیکی که براش ایجاد شده

میتونی از نرم افزار های qtemu یا qemu-launcher استفاده کنید. البته qemulator هم هست.

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان