لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
linux yoper
2005-03-07, 10:16 AM,
ارسال : #1
linux yoper
سلام دوستان
اسم من مصطفی فریدی است و حدود یک سال است که به linux خیلی علاقه مند شده ام در این مدت با
انواع لینوکس سر کار داشته و انواع لینوکس را روی سیستم نصب کرده ام از
قبیل رد هد و زوزه و مندریک ناپیکس - فدورا و حدود یک ماه پیش لینوکس یوپر توسط یکی از دوستان از
اینترنت دانلود شد و من آن را نصب کردم اولین چیزی که در این لینوکس به چشم می خورد این است که این
لینوکس ساخته شده نیوزیلند می باشد رش فقط در یک سی دی ارایه شده است نصب خیلی سختی ندارد ولی برای
مدیریت بوت به طور پیش فرض لیلو در نظر گرفته شده است که اگر ان را تغییر ندهی بعدا مشکل درست می کند
.
یک لینوکس واقعا سریع می باشد و زود بالا می آید و برنا مه های که همرا آن نصب می شود زود لود می شود
ولی مشکلاتی دارد که به نظر دوستان می رسد اگر اشکالی داشت مرا راهنمایی کنید
1- برنامه ها به طور پیش فرض نصب می شود و در انتخاب آن شما دخالتی ندارید و بقیه بر نامه ها را باید
از اینترنت گرفته و نصب کنید که تا اندازه ای سخت است چون اینترنت تقریبا گران است و باید وقت کافی
برای دانلود داشته باشی.
2- بعضی بر نامه ها مانند ام سی به راحتی بر روی آن نصب نمی شود و باید خیلی تلاش بکنی
3- آفیس ان به راحتی از فارسی حمایت نمیکند و نصب زبان فارسی آن سخت است در مقایسه با دیگر
لینوکس ها پس فارسی نداری.
4- با مودم مانند سایر لینوکس ها مشکل دارد و باید تلاش زیادی بکنی.

اما مزایا
1- واقعا سریع است
2- جمع و جور میباشد و زیاد سنگین نیست
3- راهنمایی کاملی دارد
4- محیط گرافیکی آن کی دی ایی است و محیط زیبایی است و تمام توانای ویندوز را دارد و از کار با لذت
می بریید
5- پایداری خوبی دارد با تمام دستکاری هایی که من انجام می دهم هنوز پایدار است و آسیب ندیده است و
هنوز به خوبی روز اول کار می کند. در حالی که بقیه این جور نبودند.
6- با کارت گرافیک nvidia سازگاری خوبی داشت و راحت شناخته شد
7- بهترین خوبی آن این است که از بسته های rpm و deb به خوبی پشتیبانی می کند
یعنی هر بسته ای را می توان روی آن نصب کرد واستفاده نمود.
8-کرنل آن آخرین کرنل موجود می باشد
9-با کمترین سیستم به راحتی کار می کند
10- دیدن پارتیشن های ویندوز در آن به راحتی می باشد و از همه آنها پشتیبانی می کند و در کنار ویندوز
به راحتی نصب می شود از me سریع تر است.

امیدوارم این متن به شما کمک کند تا به لینوکس علاقه مند شوید و به آن رو بیاورید که لینوکس یعنی آزادی مطلق
و شادی فراوان
می گویند debian بهترین است هنوز آن را تست نکرد ه ام و به زودی آن را تست می کنم شاید
بهترین باشد ولی در بین لینوکس های زیر yoper یکی از بهترین ها است

red hat, fedora, mandrake, suse ,knoppix

موفق باشید.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-03-07, 12:39 PM,
ارسال : #2

سلام
خب ، چیزهای جالبی در مورد Yoper نوشتی. اما در مور اشکالاتی که گفتی :
۱ - تجربه به من نشون داده که بسته‌هایی که Yoper به صورت خودکار نصب می‌کنه بسته‌های بسیار عالی‌ای هستند و فوق‌العاده به دردبخور. در مورد بسته‌هایی که نیستن کافیه همه بسته‌های یه Repository رو بگیری و بریزی روی CD و بعد هم برای KPackage اون رو به عنوان منبع معرفی کنی. اگه چندتا بسته جزئی دیگه هم باشن میشه به راحتی از اینترنت گرفتشون. شما تهرانی ، مگه نه ؟ دیگه وضع اینترنت تهران از یزد که بدتر نیست. من باید کارت بخرم ۱۰ ساعتی ۳۵۰۰ تومان. اگه خواستی بگو CD رو برات میفرستم.
۲ - این مشکل رو هم با همون روش بالایی می‌تونی حل کنی. اتفاقا Yoper از نظر نصب یکی از خوش‌قلق ترین توزیعهایی است که من تا حالا کار کردم.
۳ - Open Pffice پیش فرض Yoper نسخه 1.1.2 است که مشکلی با فارسی نداره ولی من خودم با 1.1.4 کار می‌کنم که عالیه. در ضمن اگه از KDE استفاده می‌کنی دیگه ربطی به Yoper نداره. این مساله اگه هم باشه مربوط به KDE است که من تا حالا همچین مشکلی نداشتم.
۴ - من چون مودم External دارم تا حالا به هیچ توزیعی جز Xandros مشکل نداشتم ولی اگه Internal هم باشه با driverهای Linuxant به راحتی حل میشه.
در مورد مزایا باید بگم این مقایسه Yoper با Win ME بی‌تعارف خیلی توهین بزرگیه. Yoper کجا و ME کجا ؟ من Yoper رو حتی از XP هم سر می‌دونم. اگه دو تا سیستم عامل لخت رو بدون هیچ نرم‌افزار اضافه‌ای در نظر بگیریم XP هیچ شانسی نداره ولی اگه بخوای بگی که Win برنامه‌هایی مثل 3D MAX و Photoshop و ... داره که باید بگم اونها جزو Win نیستن فقط روی اون سوار میشن.
از این گذشته من به هیچ عنوان به چیزی به اسم بهترین توزیع عقیده ندارم. شما اگه کاربر خوبی باشین با هر توزیعی می‌تونین کار کنین. هر کدوم از اینهایی که گفتی مزایایی دارن که Yoper نداره ولی اگه آدم به خاطر یه ضعف بخواد توزیع عوض کنه که باید کار و زندگیش رو بذاره کنار و فقط توزیع عوض کنه.
Review خیلی خوبی بود. دستت درد نکنه. موفق باشی.

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان