لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
python and system level functions
2005-06-09, 05:17 PM,
ارسال : #1
python and system level functions
می خوام بدونم که توابع و ماژول هایی که در پایتن مورد استفاده قرار می گیرن چقدر از توابع low level سیستم عامل یا intrrupt ها و system call ها رو صدا می زنن . چون ببینید پایتن با C نوشته شده و بنابراین خیلی از دسترسی هاش از طریق glibc است و بنابراین خیلی از کارهایی که می تونه انجام بده غیر مستقیمه و شاید هم محدود که البته این رو مطمئن نیستم .
مثلا در مورد ماژول time در پایتن اون چیزی که مشخصه از توابع سیستمی و intrrupt ها به طور مستقیم استفاده نمی کنه و از glibc استفاده می کنه در صورتی که شما در C می تونید به طور مستقیم system call مربوط به گرفتن زمان رو به کار ببرید.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-06-09, 07:03 PM,
ارسال : #2

سلام
من چندان برنامه نویس نیستم و شاید بهتر باشه اصلا جواب ندم ولی نباید فراموش کرد که پیتون یه زبان Script ه و هدفش هم کلا چیز دیگه ای یه یعنی ساده کردن کارهایی مثل مدیریت حافظه و سرعت پیشروی و نوشتن برنامه هایی که کار میکنن با همون سرعتی که شما قادرین کد بنویسین.مسلما نباید انتظار داشت که در زمینه قابلیت کار کردن با سخت افزار به پای C برسه ولی تقریبا هر کاری که با C ممکن باشه با یه سری binding از طریق Python هم میشه پیاده سازی کرد.

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-06-09, 08:41 PM,
ارسال : #3

اقا نوید عرض سلام متقابل
از یه بخش از فرهنگ لینکس خیلی خوشم میاد که میگه هرکاری که در توانت هست انجام بده . بنابراین لازم نیست که شما حتما برنامه نویس و ... باشید . همین که اظهار عقیده می کنید جای قدردانی داره. ضمنا این کلمه python پیتون تلفظ نمیشه تلفظ صحیحش پایتن است .
"It is pronounced sth like "Paayten
این که گفتید Script در من یه سوال دیگه ایجاد کرد که اون رو بعدا وقتی که یه کم روش کار کردم مطرح می کنم.حالا یه سوال دیگه :
ایا پایتن binding برای اسمبلی !!!! داره ؟ به نظرم اگه داشته باشه یه جور دیوونگی محضه . اینو فقط به خاطر علاقم به اسمبلی پرسیدم . می تونید نشنیده بگیرید .
ضمنا من هنوز جواب سوال اصلی ام رو نگرفتم.
2005-06-10, 12:02 AM,
ارسال : #4

سلام
در مورد تلفظ فکر کنم این هم مثل قضیه لینوکس و لیناکس باشه. در مورد فکر کنم همچین چیزی اگه هم موجود باشه خیلی بی‌معنی باشه چون اصولا هدف چیز دیگه‌ای یه ولی شاید هم باشه و من ندونم. در مورد جواب سوال اصلیتون هم باید بگم کار نشد نداره و شما با Python هم میتونین که که سخت افزار رو کنترل کنین ولی مساله اینه که این ابزار برای این کار ساخته نشده. این مثل این می‌مونه که شما با C بخواین کار web انجام بدین.

2005-06-10, 11:54 AM,
ارسال : #5

در مورد اینکه کار نشد نداره منم با شما موافقم مثلا میشه با C یک ماژول برای پایتن نوشت و از امکانات سیستمی که C در اختیار شما قرار میده استفاده کرد ولی خوب باز هم غیر مستقیمه . یکی از دلایل کندی این جور زبان های script ای دقیقا همینه . من تقریبا جوابم رو گرفتم که هیچ وقت برای کار low level از پایتن استفاده نکنم . ولی خوب یه خوبی هم که پایتن داره اینه که واقعا ساده است . حالا یه سوال دیگه :
ایا میشه که اسکریپت های پایتن رو یه جوری به object code تبدیل کرد ؟ منظورم با خود interpreter پایتن نیست . ایا ابزاری برای این کار طراحی شده ؟ هدفم اینه که سادگی پایتن رو با performance بالای C یه جورایی ترکیب کنم .
2005-06-10, 12:19 PM,
ارسال : #6

سلام
منظورتون از ojebt code رو نمیفهمم. اگه مظورتون چیزی مثل Compiler برای Python ه من تا حالا فقط این یکی رو دیدم ولی برای لینوکس چیزی ندیدم.

2005-06-10, 12:48 PM,
ارسال : #7

منظورم فایل های با یسوند o در لینکس و یا obj در dos است .
مثلا الان همچین قابلیتی برای gcj که کامپایلر Java در مجموعه GCC است وجود داره که Java Bytecode رو به object file تبدیل می کنه که قابل لینک با یک کد C است .
2005-06-11, 03:08 PM,
ارسال : #8

دوستان سلام
من جواب سوال اخرم رو خودم پیدا کردم . خود دستور python با یه سری ارگومان این کار رو انجام میده . دیشب تو کتاب python in nutshell دیدمش فقط هر چی می گردم الان پیداش نمی کنم . فقط خواستم که بدونین . به محض اینکه پیداش کردم می گم .
راستی یه راه دیگه هم هست . اگه گفتید چی ؟ یه راهنمایی می کنم ولی نمی گم .interpreter زبان پایتن در چندین نسخه عرضه میشه . مهمتریناش CPython است که همین Python ه . یکی دیگش Python .NET است ویکی دیگشم Jython . رو این اخری یه کم فکر کنید حتما متوجه میشید.
2005-06-12, 12:28 PM,
ارسال : #9

کسی چیزی متوجه نشد ؟ بابا خیلی ساده است .
خوب شما با این jython اسکرییت پایتن رو به Java Bytecode تبدیل می کنید . همین جا می تونید با دستور java یا gij اون رو اجرا کنید یا اصلا همین فایل های class رو وردارین ببرین تو ویندوز اجرا کنین. برای تبدیل به object code می تونین از gcj استفاده کنین .فقط یه مشکل این وسط هست ببینم کی می تونه حلش کنه . که gcj برای کار کامپایل و لینک به Main class احتیاج داره . حالا Main class رو می خواین از کجا بیارین ؟

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان