لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
از چه موقع لينوكسي شدين؟!
2005-08-21, 09:30 AM,
ارسال : #1
از چه موقع لينوكسي شدين؟!
دوستان سلام.

اين تاپيك شايد كمي جنبه تفريح داشته باشه و بحث علمي نداره. از روي كنجكاوي فقط سوال ميكنم و اميدوارم همه دوستان قديمي و جديد اينجا در جوابم بنويسند.

دوست دارم بدونم هر كدام از دوستان حدوداً از چه موقع با لينوكس آشنا شدند و يا با اون كار رو شروع كردند و مهمتر اينكه اولين بار كه دستشون به لينوكس خورد كجا بود و چه توزيعي از لينوكس؟ خلاصه اينكه از چه موقع لينوكسي شدين؟

در واقع ميخوام توي يه جمع كوچيك، ببينم كه لينوكس چطوري رواج پيدا كرده كه حالا همه اينجا دور هم هستيم!

شاد و پيروز باشيد، و خدانگهدار.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-08-21, 09:54 AM,
ارسال : #2

من خودم اولین بار 4 سال پیش لینوکس رو شروع کردم.از ردهت 7.2 ولی قبل از اون هم لینوکس رو می شناختم ولی خب کامپیوتر نداشتم.البته این چیزها زیاد مهم نیست.
2005-08-21, 10:04 AM,
ارسال : #3

خب من حدود دو سال بود است که با لینوکس شدم... در واقع خیلی اتفاقی، یک روز رفتم شرکت پدرم و با یکی از کارمند هایی که اونجا بود داشتم صحبت می کردم که بحث سیستم عامل اومد وسط و کشیده شد به لینوکس و از اونجا به لینوکس علاقه مند بودم(البته اون موقع فکر می کردم فقط redhat وجود داره) شب همون روز داشتم با LinDot سحبت می کردم که فهمیدم شرکت تالاروب (که برادرشون مدیرشه) به سمت لینوکس رفتند و یک همایش هم برکزار کردند که از اون موقع آشنایی اصلی من با لینوکس شروع شد... و برای اولین SuSE 8.2 رو روی کامپیوترم نصب کردم و کمی باهاش کار کردم... بعد از اون رفتم سراغ ردهت با اون هم یکم دست و پنجه نرم کردم... ولی به دلیل مشکلاتی که داشتم نمی تونستم فقسط لینوکس داشته باشم، برای همین حدود ۲-۳ ماه از لینوکس جدا شدم، ولی بعد از مدتی یک کامپیوتر برای خودم خریدم و Libranet رو در کنار ویندور داشتم (از این به بعد دیگه RPM Base رو گذاشتم کنار) ولی بعد که بیشتر آشنا شدم تصمیم گرفتم یک توزیع ثابت رو انتخاب کنم ویندوز رو هم از بین ببرم... ولی چون لیبرانت کمی قدیمی بود خیلی جالب نبود پس رفتم سراغ Kubuntu و مدتی با اون کار کردم (از این به بعد ویندوز نداشتم) ولی خب چون یک سی دی بود و پکیج های کمی داشت باز هم مناسب نبود.... پس دوباره رفتم طرف لیبرانت ولی باز به دلیل قدیمی بودن نتونستم خیلی باهاش سر و کله بزنم... اون موقع بود که Parsix 0.46 منتشر شده بود و من هم اون رو گرفتم و نصب کردم و با اون سر کله زدم و به این نتیجه رسیدم که بهترین توزیع همین دبیان عزیزه... خواستم Woody رو نصب کنم که گفتند مراحل نصبش خیلی سخته و من هم بیخیال شده و منتظر بودم که سارژ منتشر بشه... بالاخره روز موعود فرا رسید ولی خبری از انتشار دبیان سارژ نبود... رفتم تو کانال IRC تکنوتاکس... همه نا امید بودند و می گفتند شاید دبیان دوباره می خواد بگه دو ماه دیگه منتشر میشه... من هم که خیلی حالم گرفته بود (راستی این قضیه برای خرداده که داشتیم آخرین امتحانات رو می دادیم) تا ۲ صبح (نصفه شب) پای کامپیوتر بودم و سایت تکنوتاکس و دبیان رو دید می زدم که بالاخره خبر انتشارش رسید و کلی خوشحال شدیم...همون موقع دوستان شروع به دانلودش کردند و هفته بعد رسید دستمون و از اون موقع تا حالا دارم با این دبیان عزیز حال می کنم...

[ltr]Debian ; for when you have better things to do than fix your system[/ltr]
[ltr]TuxForge :: A Gateway To The Opensource World[/ltr]
2005-08-21, 10:08 AM,
ارسال : #4

من از 2 سال پیش شروع کردم. با redhat9. عالی بود. بعد اومدم سراغ mandrik بعد از 4 5 ماه رفتم سراغ Ubuntu. ولی آخرسر دوباره اومدم سر redhat ولی نسخه fc. الانم که کنار ویندوز دارم از fc4 استفاده می کنم. از وقتی که کیبورد فارسی و برنامه های پخش صوت و تصویر رو راه انداختم بلکل سراغ ویندوز نمی رم! البته تنها دلیل من برای استفاده از ویندوز game هست :lol: فکر نمی کنم بیشتر از این کاری ازش بربیاد؟! و یه چیزه دیگه این که فهمیدم امن ترین کامپیوتر, کامپیوتریه که لینوکس روش نصب باشه! Idea نه کامپیوتری که خاموش باشه!؟
2005-08-21, 10:08 AM,
ارسال : #5

مثل اینکه خیلی طولانی شد (ببخشید)

[ltr]Debian ; for when you have better things to do than fix your system[/ltr]
[ltr]TuxForge :: A Gateway To The Opensource World[/ltr]
2005-08-21, 11:03 AM,
ارسال : #6

سلام
از تاریخ عضویتم در سایت. دلیلش هم رفیق ناباب ، مگه نه sirbijan ؟ :wink:

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-08-21, 11:13 AM,
ارسال : #7

سلام
از دو و نیم سال بیش با یه نسخه ازshabdix که رفیقم بهم داد و می گفت اموزش لینوکسه؟؟؟!!!!
بعد هم redhat9 رو به طور جدی رو دستگاه نصب کردم.و بهد عضویت تو سایت و بقیه اش هم همه پا های ثابت سایت می دونن.

آموزش بدون محدودیت
2005-08-21, 01:01 PM,
ارسال : #8

من خیلی وقت پیش زمانی که در دبیرستان بودم در مورد لینوکس چیزهایی شنیدم و در آن زمان در کتابخانه یکی دوتا کتاب هم در موردش دیدم تا اینکه وارد دانشگاه شدم و در آنجا هم تا اندازه ای با لینوکس آشنا شدم و یکی دوتا کتاب در مورد رد هت خوندم که واقعا خیلی بد ترجمه شده بودند البته با استفاده از سایت سعی می کردم اطلاعاتی را در مورد لینوکس کسب کنم تا اینکه سال دوم دانشگاه بودم که توانستم یک کامپیوتر بخرم چون اون زمان مهارت خاصی در اسمبل و سر هم بندی سیستم نداشتم یکی از دوستان به منزل ما آمد و با هم سیستم را اسمبل کردیم همین که نصب ویندوز تمام شد یکی از دوستان در مورد رد هت صحبت کرد و همون روز اول رد هت را کنار ویندوز برای من نصب کرد نصب رد هت برایم جالب بود و تا حدود 3 ماه هم لینوکس داشتم هم ویندوز تا اینکه ویندوز خراب شد و با نصب مجدد ویندوز لینوکس هم دچار مشکل شد این فرآیند خراب شدن ویندوز حسابی اعصابم را به هم می ریخت و چون اون زمان به ویندوز احتیاج مبرم داشتم لینوکس عزیز را در داخل vmware نصب می کردم و از آن استفاده می کردم تا اینکه فهمیدم لینوکس ابن جوری حال نمی ده از اینرو یک هارد دیگر برای سیستم خریدم و بر روی آن اول رد هت راب رای مدت محدودی نصب کردم تازه سر و صدای فدورا بلند شده بود یکی از دوستان فدورا را به من رساند و فدورا نصب کردم تا حدود 3 ماه سپس مایل شدم suse را یک امتحان کنم suse را برای 6 ماه نصب کردم ولی چون به ویندوز از لحاظ ظاهر خیلی نزدیک بود اون را هم کنار گذاشتم .تا اینکه یکی از دوستان yoper را برایم دانلود کرد yoper را نصب کردم از سرعت اون خوشم اومد و در حدود 6 ماه از اون استغفاده کردم هنوز هم معتقد هستم yoper سرعت بالایی دارد .
بعد از مدتی سراغ mandrake و cd های live مثل mandrake , knoppix رفتم . تا اینکه در جایی خواندم یکی از بهترین ها دبیان می باشد به سوی sarge رفتم و هنوز هم که هست از دبیان استفاده می کنم و واقعا دبیان یکی از بهترین ها است همه برنامه ها را با خود دارد و احتیاجی به اینترنت دایمی نمی باشد .
حدود 5 سال می شه که با انواع لینوکس سر و کله می زنم ولی حدود یک سال است که دارم جدی کار می کنم چه در محل کار و چه در منزل تمام سعی من براین است که از لینوکس استفاده کنم در منزل و در محل کار از دبیان استفاده می کنم تا حدودی با RHE3 هم کاتر کرده ام ولی هیچی دبیان برای من نمیشه.
در راه لینوکس موفق باشید
فریدی

LinuX and FreeBSD are LovE and LifE
we must chooose best love when we want best life
So FreeBSD is great
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mfaridi.com">http://www.mfaridi.com</a><!-- m -->
2005-08-21, 01:14 PM,
ارسال : #9

منم از ۴ سال پیش ار توی نت اسمشو پیدا کردم بعد به خاطر اینکه من همیشه از تایپ خوشم میومد همیشه توی فیلم نگاه میکردم میدیدم همه چیز رو تایپ میکنند سر همینم دیدم لینوکس سیستمیه که بیشتر تایپی و واقعا هم از ویندوز خراب شده بودم هر دفعه که ویندوز جدید میومد من باید هی کامپیوترمو حد اقل یه چیزیشو عوض میکردم فقط لینوکس فعلا یه زره کار داره البته هم لینوکس و هم گنو هنوز کار دارن که اگه به نقطه اصلی برسن من مطمئنم که خیلی پیشرفت میکنن تقریبا هم از لینوکس رد هت ۷ اشنا شدم با لینوکس
2005-08-21, 11:09 PM,
ارسال : #10

من از زمستان 82 . تازه عضو سایت بودم اما بعد از مدتی username یادم رفت!
2005-08-22, 12:50 AM,
ارسال : #11

منم برای اولین بار با اسم لینوکس سر کلاس آشنا شدم سال ۲۰۰۰ میلادی بود که سر کلاس درسی داشتیم به اسم لینوکس.

و با Slackware 8 استاد بهمون یاد داد ولی اون موقع زیاد جدی نگرفتمش و فقط در حد اینکه نمره بگیرم یادش گرفتم . زمانی که از هلند کوچ کردم اومدم اتریش زندگی کنم یه روز در یک مغازه یه سیستم عامل دیدم قیمتش ۶۹ یورو و اسمش زوزه ۹ که دیدم روش نوشته محیط گرافیکی داره برام جالب بود بدونم محیط گرافیکی لینوکس چطور میتونه باشه که خریدمش اومدم خونه نصبش کردم و بدون مشکل وارد اینترنت شدم و بعدها فهمیدم که وارد شدن به اینترنت مشکل نیست . مشکل از اینجا تازه شروع شده و اینهمه اون استاد بدبخت زجه زد که بابا یاد بگیرید و ما هیچ حالا بدو دنبال منبع کع اتفاقی با این سایت آشنا شدم و اینجا هم که اساتید کم نگذاشتن و همیشه هر سوالی را جوابی دارند .. و تصمیم گرفتم این بار خوب یاد بگیرم تا به مانند کلاس درس نباشد ......

شاد باشید

آرش

جستجوگر

[عکس : gmail.png]
2005-08-24, 09:25 AM,
ارسال : #12

منم چهار سال قبل لینوکس رو شناختم و دلیلش هم این بود که به برنامه نویسی خیلی علاقه داشتم و اون موقع تازه فهمیده بودم که کد باز چیه.
ولی سه سال قبل تو اولین همایش لینوکس بود که به طور جدی رفتم طرف لینوکس. از همون همایش لیبرانت رو گرفتم و نصب کردم. بعد هم وقتی فهمیدم همچین سایتی وجود داره اومدم عضوش شدم. (تاریخ عضویت رو نیگا کنید)

اینم بگم که من اول از وبلاگ آرمین رنجبر Zoup فهمیدم لینوکس چیه (اون موقع تو persianblog بود.)

الان که فکر میکنم اولین لینوکسی رو که استفاده کردم zool بوده!

اخبار دنیای نرم‌افزار آزاد
مقالات ترجمه شده از پروژه گنو
2005-08-24, 10:05 AM,
ارسال : #13

داستان لینوکسی شدن من مال سال 95 است
اون موقع ردهت بود و سوزی- زوزه- البته توی بازار ایران اگر خیلی هنر می کردین می تونستین ردهت رو گیر بیارین . چون من دانشجوی کامپیوتر بودم . و توسط یکی از مجلات کامپیوتری با یونیکس و مک آشنا شدم . در دنیای یونیکس خودم بودم که حدود تابستان بود ثبت نام ترم جدید که یکی از دوستان پیشنهاد سرور و اینترنت و ... را به من داد.
با توجه به این پیشنهاد من سراغ یونیکس رفتم که واقعا حرف نداشت در بین جستجو به سیستم عامل های لینوکسی که رایگان بود بود در مقابل یونیکس و ویندوز جالب به نظرم رسید . خوب ردهت را گیر اوردم و با هر مکافاتی که بود نصب کردم مودم روهر کاری کردم نشناخت . کارت صدا و ..... مودم من اکسترنال بود و خوب اون زمان اصلا براش اکسترنال تعریفی در لینوکس وجود نداشت. کار بسیار مشکل بود در حدی که باید تمام مشخصات مدم رو دستی ست می کردیم. و ....... مصیبتی بود اما جواب واقعا عالی بود .
سرور رو راه انداختیم و ............... اینطوری بود که من لینوکسی شدم. اما خوب باز هم بنا به دلایلی رفتم سراغ ویندوز چون راحت تر در دسترس بو د و ........................
بگذریم
اما واقعا دنیای است که انتها نداره
علی

linux is a way to be free. i

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان