لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چند سوال در مورد شبديكس
2004-07-22, 05:20 AM,
ارسال : #1
چند سوال در مورد شبديكس
با سلام . من مي خواستم :
1- با شبديكس صفحات با فرمت وب ( ام. اچ . تي.) را ببينم. آنها را به صورت كد و عدد نشان مي دهد.
2- از برنامه وين در شبديكس استفاده كنم و نرم افزار هاي ويندوز را براي تست روي آن
نصب كنم. اجازه نمي دهد. آيا اين به خاطر نصب نشدن شبديكس روي سيستمم است؟
آيا همه نرم افزار هاي معروف ويندوز بر روي شبديكس و با استفاده از وين قابل نصب است؟
3- آيا با شبديكس مي شود به اينترنت وصل شد؟ در صورت مثبت بودن جواب آيا درايوري كه براي مودمم و براي لينوكس دانلود كرده ام اين جا به درد مي خورد؟ و باز بايد هسته را دوباره باز سازي كنم؟ آيا در شبديكس هسته لينوكس موجود است؟
4- در شبديكس نمي توانم فايلي را ذخيره كنم. اجازه نمي دهد. مثلا فايل كا- ورد را.
دليل آن نصب نبودن شبديكس است؟ در صورت آري راه نصب شبديكس را لطف كنيد.
مرسي از جواب شما.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2004-07-22, 10:09 AM,
ارسال : #2
Re: چند سوال در مورد شبديكس
Anonymous نویسنده :با سلام . من مي خواستم :
1- با شبديكس صفحات با فرمت وب ( ام. اچ . تي.) را ببينم. آنها را به صورت كد و عدد نشان مي دهد.
2- از برنامه وين در شبديكس استفاده كنم و نرم افزار هاي ويندوز را براي تست روي آن
نصب كنم. اجازه نمي دهد. آيا اين به خاطر نصب نشدن شبديكس روي سيستمم است؟
آيا همه نرم افزار هاي معروف ويندوز بر روي شبديكس و با استفاده از وين قابل نصب است؟
3- آيا با شبديكس مي شود به اينترنت وصل شد؟ در صورت مثبت بودن جواب آيا درايوري كه براي مودمم و براي لينوكس دانلود كرده ام اين جا به درد مي خورد؟ و باز بايد هسته را دوباره باز سازي كنم؟ آيا در شبديكس هسته لينوكس موجود است؟
4- در شبديكس نمي توانم فايلي را ذخيره كنم. اجازه نمي دهد. مثلا فايل كا- ورد را.
دليل آن نصب نبودن شبديكس است؟ در صورت آري راه نصب شبديكس را لطف كنيد.
مرسي از جواب شما.

۱ ) من کاملا متوجه نشدم چجور صفحه ای ، MHT و یا THM ؟ به هر صورت ، Shabdix از Kde استفاده میکنه و اگر مشکلی باشه باید با Konqueror باشه Smile
۲ ) بستگی به مشکلی که پیش آمده داره ، ولی به طور کل ممکنه ، چون پیغامی رو که میبینید نفرستادید نمیتونم خیلی دقیق کمک کنم .
۳ ) بله ، میتونید این کار رو انجام بدید .
۴ ) کجا نمیتونید ذخیره کنید ؟

Wish you Were here ...
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-07-23, 09:45 AM,
ارسال : #3

1- منظورشون صفحات mht هستش. کانکرر این صفحات رو نشون نمیده. اما اگر درست یادم مونده باشه فکر کنم این صفحات رو می تونید با فایرفاکس ببینید.
3- یادتون باشه که شبدیکس بر پایه کناپیکس و اون هم بر پایه دبیان هست! باید بسته های مخصوص دبیان رو بگیرید.

irix@Hell:~$ mkfs -t Free /body/.mind && mount -o rw /body/.mind /FreeMind
2004-07-24, 05:07 AM,
ارسال : #4

زوپ جان؛مرسي از پاسخت؛من فرمت فايل رو درست نوشتم. ام.اچ.تي.دروين دزد ايكس پي هر وقت وب پيجي رو ذخيره مي كنم با فرمت ام.اچ.تي ذخيره مي كنه.و جالب اين كه وقتي فرمتش را اچ تي ام مي كنم با مرورگر اپرا كه مي خوام ببينمش
همون جوري به صورت كد و عدد نشون ميده. مثلا اين جوري:
From: Subject: TECHNOTUX :: Where Technology Comes With TUX Date: Mon, 21 Jul 2003 08:58:28 +0430 MIME-Version: 1.0 Content-Type: multipart/related; boundary="----=_NextPart_000_0000_01C34F66.40862EE0"; type="text/html" X-MimeOLE: Produced By Microsoft MimeOLE V6.00.2479.0001 This is a multi-part message in MIME format. ------=_NextPart_000_0000_01C34F66.40862EE0 Content-Type: text/html; charset="utf-8" Content-Transfer-Encoding: quoted-printable Content-Location: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.technotux.com/html/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=991">http://www.technotux.com/html/index.php ... opic&t=991</a><!-- m --> =EF=BB=BF

=D9=88=D8=B1=D9=88=D8=AF/= =D8=A7=DB=8C=D8=AC=D8=A7=D8=AF=20 =D8=AD=D8=B3=D8=A7=D8=A8 = =DA=A9=D8=A7=D8=B1=D8=A8=D8=B1=DB=8C =DA=86=D9=87=D8=A7=D8=B1=D8=B4=D9=86=D8=A8=D9=87,31 = =D8=AA=DB=8C=D8=B1=20 1383

حالا قضيه اينه كه من مي خواهم صفحاتي كه قبلا سيو كردم و فرمتش همونه كه گفتم
تو شبديكس ببينم كه نميشه.
سوال دوم اين كه يه فايل ساخته شده تو شبديكس ؛ مثلا تو برنامه گرافيكي اش رو مي خوام تو درايو هاي وين دوزدم ذخيره كنم. الكي بهم ميگه ذخيره شد اما بعد كه
ميرم اون جا مي بينم خالي بسته. يا اصلا از اول نمي گذاره ذخيره كنم.
آيا همه نرم افزار هاي معروف ويندوز بر روي شبديكس و با استفاده از وين قابل نصب است؟حالا چه جوري شبديكس رو نصب كنم؟مرسي.
2004-07-24, 10:57 AM,
ارسال : #5

Anonymous نویسنده :حالا قضيه اينه كه من مي خواهم صفحاتي كه قبلا سيو كردم و فرمتش همونه كه گفتم
تو شبديكس ببينم كه نميشه.
سوال دوم اين كه يه فايل ساخته شده تو شبديكس ؛ مثلا تو برنامه گرافيكي اش رو مي خوام تو درايو هاي وين دوزدم ذخيره كنم. الكي بهم ميگه ذخيره شد اما بعد كه
ميرم اون جا مي بينم خالي بسته. يا اصلا از اول نمي گذاره ذخيره كنم.
آيا همه نرم افزار هاي معروف ويندوز بر روي شبديكس و با استفاده از وين قابل نصب است؟حالا چه جوري شبديكس رو نصب كنم؟مرسي.

اگر در مورد این مشکل با این فایلها و Browser اطمینان دارید لطفا یک Submit , Bug کنید Smile
<!-- m --><a class="postlink" href="http://developer.berlios.de/bugs/?func=addbug&group_id=955">http://developer.berlios.de/bugs/?func= ... oup_id=955</a><!-- m -->

بستگی به فایل سیستم ویندوزتون داره ، اگر از FAT استفاده میکنید نباید مشکلی باشه ، صرفا اطمینان داشته باشید که فایل سیستم رو قبل از Reboot کردن لینوکس , Unmount کنید Smile

من هیچ وقت امتحان نکردم همچین کاری کنم ، ولی میدونم که خیلی از نرم افزار هارو میشه اجر ا کرد Smile اگر میخواهید Shabdix رو Install کنید باید از Knoppix Installer استفاده کنید Smile

Wish you Were here ...
2004-07-25, 04:40 AM,
ارسال : #6

جناب irix عزیز! با تشکر؛شما نوشتی که:
یادتون باشه که شبدیکس بر پایه کناپیکس و اون هم بر پایه دبیان هست! باید بسته های مخصوص دبیان رو بگیرید
لطف می کنید بیشتر توضیح بدین؟ من فکر می کنم این مطلب رو در مورد وصل شدن به اینترنت از طریق شبدیکس نوشتین. اما برایم مفهوم نیست. آیا باید برای کامپایل مجدد هسته ( که ظاهرا در شبدیکس موجود نیست) از دبیان استفاده کنم؟ به هر حال از توضیحات اضافه شما ممنون میشوم.
2004-07-25, 12:47 PM,
ارسال : #7

اتصال به اینترنت در Knoppix از طریق KPPP هست و اگر به هر دلیل خواستید هسته رو کامپایل کنید می تپونید از روش های دبیانی استفاده کنید و اگر نصب کردید باید از بسته های دبیان اتفاده کنید ... فکر کنم منظور irix هم همین بوده باشه ... ضمنا منظور شما از این که هسته در شبدیکس نیست همون سورس هست دیگه؟ تا جایی که من می دونم نه سورس کرنل تو کناپیکس و شبدیکس مو جود نیست،

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2004-07-25, 04:57 PM,
ارسال : #8

نوید منظور من رو گفت . منظور من همین بود که برای دانلود کردن بسته های دبیانی رو انتخاب کنید.

irix@Hell:~$ mkfs -t Free /body/.mind && mount -o rw /body/.mind /FreeMind
2004-07-26, 02:38 AM,
ارسال : #9

آقا شرمنده! یه نکته ای کلی عرض کنم. ضمن تشکر از وقتی که
می گذارین و به سوالها پاسخ می دین؛ توجه داشته باشین که حتی الامکان مبتدی بودن پرسنده سوال را لحاظ بکنید. یعنی همیشه جوری جواب بدین که بی سواد ترین آدم هم بفهمه که باید چی کار کنه.
متاسفانه من هنوز نفهمیدم که چرا صفحات وبی که از قبل سیو کردم را
در شبدیکس به صورت کد و عدد می بینم؛ چرا علیرغم آن که به درایوهای ویندوزم دسترسی دارم چیزی روی آن نمی توانم ذخیره کنم
و آخر سر این که چه جوری میشه از wine استفاده کرد و چه نرم افزار هایی با آن قابل نصبه؟
2004-07-26, 02:06 PM,
ارسال : #10

در باره ی سؤال دوم شما ، برای نوشتن روی درایو های ویندوز اگر NTFS نیستند می تونید روی ICON اون درایو روی دسکتاپ یه کلیک راست کنید و Change to read/write رو انتخاب کنید که بین گزینه های فارسی این گزینه ی انگلیسی کاملا معلوم هستش...

راستی برای سؤال اول هم روی اون فابل هایی که تو شبدیکس دیده نمی شه کلیک راست کنید و OpenWith یا نمی دونم ترجمه ی اون روانتخاب کنید و در پنجره ی باز شده بزنید: mozilla احتمالا وب بروزر(نرم افزار جستجوی وب ) موزیلا اون رو باز کنه.
برای این که یه لیست از نرم افزار هایی که می شه با wine نصب کرد گیر بیارید برید به آدرس زیر :
<!-- m --><a class="postlink" href="http://winehq.com/site/supported_applications">http://winehq.com/site/supported_applications</a><!-- m -->

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2005-11-21, 01:08 PM,
ارسال : #11

[url]:cry: :oops: :roll: Idea :?: [list=] 8) :oops: Tongue Tongue Tongue Tongue [/list][/url]
2005-11-21, 01:20 PM,
ارسال : #12

سلام.

شاید باید Encoding را تغییر دهید. تو منو ها بگردید و character encoding را تغییر دهید.
2005-11-21, 01:22 PM,
ارسال : #13

فکر میکنم فرمت MHT مخصوص internet explorer باشه و من هم نتونستم با فایر فاکس بازش کنم.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-12-20, 10:18 PM,
ارسال : #14

مقاله مفهوم کد باز در لینوکس را از کجا میتونم پیدا کنم

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان