لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خروج از kde
2004-07-25, 08:23 AM,
ارسال : #1
خروج از kde
با سلام
من با ويرايش فايل init.tab در مسير /etc در لينوكس اسلاكور 10، مدير گرافيكي login رو فعال كردم. يعني بجاي اعلان متني براي login ، مانند توزيعهاي ديگه يك صفحه گرافيكي رو نمايش ميده كه از اونجا ميشه هنگام ورود به سيستم ، session و زبان مورد نظر رو هم انتخاب كرد.
ولي يك مساله وجود داره و اون اينكه بعد از logout از kde ، هيچ گزينه اي براي خاموش كردن كامپيوتر نيست در حالي كه در gnome ، همراه با گزينه logout ، امكان انتخاب گزينه هاي راه اندازي مجدد و يا خاموش كردن هم وجود داره.
آيا ميشه در kde هم اين گزينه ها رو فعال كرد؟
ممنون
امين
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2004-07-25, 12:38 PM,
ارسال : #2

میتونی با Alt+F6 بری تو ۱ صفحه دیگه و با root login کردن و اجرای reboot این کار رو بکنی :wink:

<start> You hit Root. Root hits you. Root sends you TERM signal. You barely survive. Root sends you KILL signal. You die. --more-- </end>
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-07-25, 05:14 PM,
ارسال : #3

امین جان بعد از Logout کردن از kde گزینه های reboot و shutdown نیستن یا وقتی که تو kde هستید و می خواهید logout کنید؟
حالت اول رو نمی دونم .
حالت دوم منطقی هستش. --> لابد Display Manager تون روی GDM هست.

irix@Hell:~$ mkfs -t Free /body/.mind && mount -o rw /body/.mind /FreeMind
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-07-25, 10:15 PM,
ارسال : #4

در جواب آقای شازده پسر باید عرض کنم که اون چیزی که شما گفتید مال حالت متنیه و در این حالت با فشردن اون کلیدها هیچ اتفاقی نمی افته.

خدمت irix عزیز هم باید بگم که در هر دو حالت این انتخابها وجود نداره.
در مورد GDM منظورتونو نمی فهمم میشه بیشتر توضیح بدید؟
ممنونم
امین
2004-07-26, 01:54 AM,
ارسال : #5

shazde_pesar نویسنده :میتونی با Alt+F6 بری تو ۱ صفحه دیگه و با root login کردن و اجرای reboot این کار رو بکنی :wink:
sorry آقا.... ALT+CTRL+F6 ... حالا چی؟ :wink:
2004-07-26, 07:07 AM,
ارسال : #6

امین عزیز GDM و KDM مدیریت ورود گرافیکی به سیستم رو بر عهده دارن که اولی برای گنوم و دومی برای KDE هست.

irix@Hell:~$ mkfs -t Free /body/.mind && mount -o rw /body/.mind /FreeMind
2004-07-26, 11:36 AM,
ارسال : #7

بالاخره مشخص شد شما از KDM استفاده می‌کنید یا GDM؟

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
2004-07-26, 12:20 PM,
ارسال : #8

احتمالا باید GDM باشه چون حالت انتخاب زبان تو KDM نیست ...
امین ؛ XDM ها درواقع مخفف Display Maneger هستند که برای توزیع های با مدیر پنجره ی GNOME به طور پیش فرض روی GDM هست و برای توزیع ها یی(لینوکس ها یی مثل SuSE) که میز کار پیش فرضشون KDE هست KDM هست و خوب اگر شما از KDM استفاده کنید تو محیط KDE هم می تونید سیستم رو خاموش کنید و اگر از GDM استفاده کنید فقط زمان استفاده از میز کار GNOME می تونید Shutdown کنید ، اگر خیلی به خاموش کردن از طریق KDE علاقه دارید و یا براتون مهم هست( به هردلیل ) باید تنظیماتتون رو ببرید روی KDM یعنی Display Maneger خودتون رو KDE تعیین کنید که این طوری در محیط GNOME دیگه نمی تونید ShutDown کنید و لی تو KDE هر سه گزینه ی لاگ اون و خاموش و ریبوت خواهند بود، به همین راحتی .
حالا اگر تصمیم گرفتی که از KDM استفاده کنی بگو تا بگیم باید کجا رو تغییر بدی ...

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2004-07-26, 02:13 PM,
ارسال : #9

نويد عزيز از توضيحاتتون ممنونم.
پس با اين تفاسير من دارم از GDM استفاده ميكنم. اگه بفرمائيد كجا ميشه اونو به KDM تغيير بدم ممنون ميشم. چون من از KDE استفاده ميكنم و الان براي خاموش كردن مجبورم برم توي gnome !
ضمنا شما فرموديد كه در صورت تغيير، ديگه از داخل gnome اين انتخابها وجود نخواهد داشت. پس چطوريه كه در توزيعهاي ديگه اين امكان از هر دو مدير گرافيكي وجود دارد؟
ممنون
امين
2004-07-26, 02:48 PM,
ارسال : #10

جماعت اسلاکور کار کجای اسلاکور میشه این رو تغییر داد؟ تو زوزه و دبیان می دونم اما تو اسلاکور نمی دونم ..
تو دبیان در مسیر etc/x11/default-display-manager/ هست اما تو اسلاک نمی دونم بینید تو اسلاک هم همین طوره؟
برای خاموش کردن تو خط فرمان در حالت ریشه بزنید : [ltr]
#shutdown -h now [/ltr]
یا اگر میخواهید n دقیقه ی بعد خاموش بشه بزنید
[ltr]shutdown -h +n [/ltr]]
والا من تاحالا توزیعی ندیدم که این انتخاب تو هر دو محیط وجود داشته باشه ...چه زوزه چه ردهت چه دبیان چه اسلکس چه شبدیکس ....

پس اگر مسیر من درست نبود اسلاک کارها بگن چه کنیم تا تغییر کنه..

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان