لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
كمك
2005-11-23, 09:13 PM,
ارسال : #1
كمك
با سلام به همه
اميدورام كه خسته نباشند همه به خصوص ميد محترم سايت و ديگر دوستان عزيز

من كتاب آقاي باغوميا رو خريدم و مطالعه هم كمي داشتم ..... خواهش ميكنم يه توضيح دوستانه بديد تا ايم مشكل من حل بشه كه البته سوال هم دارم كه مطرح ميكنم و خواهش ميكنم به همه اگر ميشه تمنا دارم جواب سليس بدين ......( من فقط كمك ميخوام چون فكر ميكنم ميتونم از دست سرور ويندوز راحت بشم )
شرح موضوع :

من در يك اداره كار ميكنم كه سستم به شرح زيره :

در اينجا نزديك به 300 سيستم هست با ويندوز ايكس پي
ما يك روتر داريم (cisco 2500) كه ارتباط ما با مخابراته
ما يك رنج آي پي وليد داريم - كه براي يك سري از كارهاي بخصوص هست كه حتما بايد پورت ftp آنها باز باشه .
يك رنج كه بقيه كامپيوتر هستند كه 192.168.1.10 تا 192.168.2.254 هست .
يك سرور اينترنت داريم كه dns سرور هم هست و روي آن هم isa2004 نصبه كه سه تا كارت شبكه داره ..... و يك ميل سرور و يك dhcp
حالا مي ميخوام ببينم ميشه همين كار رو با لينوكس يعني با redhat linux enterprise as 4.0 يا Debian sarge (كه سي دي آن رو هم از سايت خريدم ) انجام داد. اگر ميشه چطور ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ و آيا مثل ISA ميشه session -ids- و تمام كارهايي كه ميشه مانيتور كرد و ديد رو بشه ملاحظه كرد و save كرد مثل يك report .... و گزارش گرفت .
آيا اين كار رو با دو تا كارت شبكه ميشه كرد ؟؟ اگر ميشه چطور ؟؟ من باور كنيد فقط كمي راهنمايي ولي طوري كه بشه اين كار رو كرد و روي اين ويندوز رو كم كرد.
آيا اين كار امكان داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آقاي باغوميان من از شما خواهش ميكنم من رو راهنمايي كنيد .
اين كار با Squid - iptables ميشه ؟؟؟؟؟ اگر ميشه چه جوري ؟ خواهش ميكنم كمك كنين .
من چون تو محيط GUI راحتر هستم آيا KDE يا GNOME بايد نصب بشه يا فقط يكي از اونها ؟؟؟؟؟ اگر ميشه كمك كنين چون من به مشكل بر خوردم و نياز به كمك دارم و مشكله ديگه IMAGE گرفتن از سيستم عامل هست . يعني يه IMAGE بگريم تا وقتي سيستم قاطي كرد اون رو RCOVERY كنم .

با احترام و تشكر فراوان
L0PHT
قبلا از كمك شما ممنونم
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-11-23, 09:56 PM,
ارسال : #2

در ابتدا به این دنیای قشنگ خوش اومدید.
همون کتاب آلن برای شروع عالیه .
لطفا یکبار بخونید و اگر سوالی بود همه در خدمتیم.
این رو به یاد داشته باشید که شما در زمینه شبکه کار هایی رو می تونید با گنو/لینوکس انجام بدهید که در دنیای ویندوز تعریف نشده است.
موفق باشید.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-11-24, 11:43 AM,
ارسال : #3

اگر می خواهید شبکه درست کنید امکان پذیر است و لی سختی های مخصوص به خود را دارد که مهمترین بالا بردم آگاهی در مورد لینوکس می باشد کتاب آقای باغومیان و سایر مطالب اینترنتی به درد شما می خورد
برای امنیت بیشتر بهتر است از نصب محیط های گرافیکی پرهیز کنید چون مشکل به وجود «ی اورد
مبحث iptables یکی از مفصل تین مباحث لینوکس می باشد و یاد گیری آن اجتیاج به زمان زیادی دارد اگر مطلب فارسی می خواهید سایت زیر در شمار های گذشته خود اصول کار با iptables را به شما آموزش می دهد
<!-- m --><a class="postlink" href="http://irantux.com">http://irantux.com</a><!-- m -->

در راه لینوکس موفق باشید
فریدی

LinuX and FreeBSD are LovE and LifE
we must chooose best love when we want best life
So FreeBSD is great
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mfaridi.com">http://www.mfaridi.com</a><!-- m -->
2005-11-24, 04:25 PM,
ارسال : #4
Re: كمك
محمدرضا نویسنده :با سلام به همه
اميدورام كه خسته نباشند همه به خصوص ميد محترم سايت و ديگر دوستان عزيز

من كتاب آقاي باغوميا رو خريدم و مطالعه هم كمي داشتم ..... خواهش ميكنم يه توضيح دوستانه بديد تا ايم مشكل من حل بشه كه البته سوال هم دارم كه مطرح ميكنم و خواهش ميكنم به همه اگر ميشه تمنا دارم جواب سليس بدين ......( من فقط كمك ميخوام چون فكر ميكنم ميتونم از دست سرور ويندوز راحت بشم )
شرح موضوع :

من در يك اداره كار ميكنم كه سستم به شرح زيره :

در اينجا نزديك به 300 سيستم هست با ويندوز ايكس پي
ما يك روتر داريم (cisco 2500) كه ارتباط ما با مخابراته
ما يك رنج آي پي وليد داريم - كه براي يك سري از كارهاي بخصوص هست كه حتما بايد پورت ftp آنها باز باشه .
يك رنج كه بقيه كامپيوتر هستند كه 192.168.1.10 تا 192.168.2.254 هست .
يك سرور اينترنت داريم كه dns سرور هم هست و روي آن هم isa2004 نصبه كه سه تا كارت شبكه داره ..... و يك ميل سرور و يك dhcp
حالا مي ميخوام ببينم ميشه همين كار رو با لينوكس يعني با redhat linux enterprise as 4.0 يا Debian sarge (كه سي دي آن رو هم از سايت خريدم ) انجام داد. اگر ميشه چطور ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ و آيا مثل ISA ميشه session -ids- و تمام كارهايي كه ميشه مانيتور كرد و ديد رو بشه ملاحظه كرد و save كرد مثل يك report .... و گزارش گرفت .
آيا اين كار رو با دو تا كارت شبكه ميشه كرد ؟؟ اگر ميشه چطور ؟؟ من باور كنيد فقط كمي راهنمايي ولي طوري كه بشه اين كار رو كرد و روي اين ويندوز رو كم كرد.
آيا اين كار امكان داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آقاي باغوميان من از شما خواهش ميكنم من رو راهنمايي كنيد .
اين كار با Squid - iptables ميشه ؟؟؟؟؟ اگر ميشه چه جوري ؟ خواهش ميكنم كمك كنين .
من چون تو محيط GUI راحتر هستم آيا KDE يا GNOME بايد نصب بشه يا فقط يكي از اونها ؟؟؟؟؟ اگر ميشه كمك كنين چون من به مشكل بر خوردم و نياز به كمك دارم و مشكله ديگه IMAGE گرفتن از سيستم عامل هست . يعني يه IMAGE بگريم تا وقتي سيستم قاطي كرد اون رو RCOVERY كنم .

با احترام و تشكر فراوان
L0PHT
قبلا از كمك شما ممنونم

همه این کارها رو میشه با یک سرور متوسط ، در واقع یک Pc خیلی ساده با کیفیت مطلوب انجام داد Smile

این واقعا چیزی نیست که من یا ما به شما بگوییم که این کار رو چگونه انجام بدید ، اینجا بیشتر برای طرح سوال ساخته شده نه آموزش Smile

Wish you Were here ...

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان