لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Torvalds: no GPL 3 for Linux kernel
2006-01-29, 06:35 PM,
ارسال : #21

سلام
خب، اولا که بگم ان پست بالایی مهمان رو که نوید نقل قول کرده من نوشتم. در مورد Bitkeeper باید بگم نظر Torvalds هنوز هم عوض نشده و دلیل کنار گذاشتن Bitkeeper هم نقص فنی نبود بلکه شکایتی بود که شرکت تولید‌کننده از یکی از اعضای تیم Torvalds به دلیل مهندسی معکوس این نرم‌افزار انجام داد. وسطهای این صفحه می‌تونین توضیحات تکمیلی رو پیدا کنین.

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2006-01-29, 08:09 PM,
ارسال : #22

نقل قول : در مورد Bitkeeperهم باید بگم دلیل استفاده از اون این بود که بهترین گزینه بود

نمی تونه دلیل قانع کننده ای بشه. این که نشد که ایشون و امثال ایشون تبلیغ نرم افزارهای آزاد رو بکنند اون موقع خودشون نرم افزارهای اختصاصی استفاده کنند!!
اگر هم فقط بهترین انتخاب ملاک هست نه آزاد بودن نرم افزار اون موقع شما انتظار دارید دوستان ویندوزی به لینوکس کوچ کنند؟! مطمئن باشید بهترین انتخاب ویندوز و Mac os هست نه لینوکس! بهترین انتخاب Photoshop و Microsoft office هست نه Gimp و Open office !!

و البته نظر ریچارد استالمن در مورد استفاده از در مورد Bitkeeper نقل از ماهنامه شبکه
‌‌‌شايد گنو لينوكس (كل سيستم‌عامل) معروف‌ترين پروژه نرم‌افزار آزاد باشد، نظر شما در مورد اين واقعيت كه لينوكس (هسته) براي مديريت كدهاي سنجش از يك برنامه اختصاصي (متملكانه) استفاده مي‌كند چيست؟
o ‌‌ اين كه كسي از نرم‌افزار اختصاصي استفاده كند مايه تأسف است به‌خصوص استفاده آشكار از آن براي توسعه يك بسته نرم‌افزاري آزاد برجسته تأسف‌انگيز است، چون الگوي بدي براي جامعه خواهد بود.

• آيا براي انجام اين‌كار گزينه آزاد ديگري در دست توسعه نيست؟
o برنامه‌هاي آزادي كه چنين كارهاي پايه‌اي را انجام دهند وجود دارند. لينوس توروالدز احساس مي‌كند كار با آن‌ها به اندازه كافي آسان نيست. او به سهولت استفاده بيش از ثابت قدم بودن براي آزادي بها مي‌دهد و من تصور مي‌كنم كه اين، جامعه را به مسير غلطي هدايت مي‌كند. به‌عنوان بخشي از پروژه گنو، تام لُرد سرگرم توسعه يك سيستم‌آزاد كنترل منبع به نام Arch مي‌باشد كه ما اميدواريم برنمونه‌هاي اختصاصي غلبه كند. اين‌كه ما در مورد شايستگي فني در حال رقابت با نرم‌افزار اختصاصي هستيم، به معناي آن نيست كه فكر كنيم مردم بايد اين برنامه كنترل منبع را تنها برمبناي كيفيت فني انتخاب كنند. اين خود به معناي بها ندادن به آزادي خواهد‌بود. اگر شما براي آزادي ارزش قائل شويد، در مقابل وسوسه استفاده از برنامه‌اي كه آزادي شما را سلب مي‌كند مقاومت خواهيد كرد، هر چه قدر هم كه برتري فني داشته باش
• با اين‌همه، لينوكس براي مديريت كد منبعش از يك نرم‌افزار اختصاصي استفاده مي‌كند. اين واقعاً الگوي بدي براي جنبش نرم‌افزار آزاد است. يعني اعطاي آزادي در ازاي پول. آيا براي اطمينان از اين‌كه اين امر هرگز اتفاق نيفتد برنامه‌اي داريد؟
o نمي‌توانم پيشگويي كنم. اما حدس مي‌زنم كساني كه پاسخ منفي دادند راي خود را حفظ كنند. لينوس با استفاده از يك نرم‌افزار غيرآزاد در اين راه حساس و عمومي، الگوي بدي را در جامعه جا انداخته است. هنگامي كه او اين كار را كرد، من در ليستLinux.Kernel از او انتقاد كردم و فكر مي‌كنم با مطرح كردن اين موضوع به منصرف شدن پروژه‌هاي ديگر از انجام چنين كاري كمك كرده‌ام. به اين ترتيب تأثيرات زيان‌آور اين قضيه كاهش يافته است. بنياد نرم‌افزار آزاد نمي‌تواند بيش از اين كاري در مورد لينوكس انجام دهد چرا كه ما در توسعه اين برنامه خاص نقشي نداريم.
2006-01-29, 09:22 PM,
ارسال : #23

نقل قول :اگر هم فقط بهترین انتخاب ملاک هست نه آزاد بودن نرم افزار اون موقع شما انتظار دارید دوستان ویندوزی به لینوکس کوچ کنند؟! مطمئن باشید بهترین انتخاب ویندوز و Mac os هست نه لینوکس! بهترین انتخاب Photoshop و Microsoft office هست نه Gimp و Open office !!

ویندوز بهترین انتخاب! :-D

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
2006-01-29, 10:58 PM,
ارسال : #24

مرسی آلن، اتفاقا من چند روز پیش داشتم کرنل دانلود می‌کردم که دیدم یه پچ‌هایی با نام GIT دارن توسعه می‌دن، نمی‌دونستم این git از کجا اومده.
راستش خودم وقتی فهمیدم لینوس سال‌هاست داره از BitKeeper استفاده می‌کنه خیلی عصبانی شدم ....

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2006-01-29, 11:03 PM,
ارسال : #25

Anonymous نویسنده :سلام
خب اول از همه بگم من از Linux خیلی بیشتر خوشم میاد تا RMS چون تا جایی که می‌بینم در زمینه رهبری خیلی بهتر از RMS عمل کرده و زیاد هم رویاپرداز نیست.

این بستگیداره به این که رهبری رو چی تعریف کنیم و به چی بیشتر اهمیت بدیم؟! توسعه برمبنای هدف یا برمبنای راه رسیدن به هدف، یعنی به هر روشی به هدف برسیم یا با روشی که هدف هست خود هدف رو دنبال کنیم یا بهتر بگم، برامون فقط هدف مهمه یا این که چطوری به اون برسیم هم مهمه؟!! تکنولوژی مهمه یا جامعه؟!! :wink:

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2006-01-30, 02:30 AM,
ارسال : #26

ویندوز XP و Mac os از لحاظ User Friendly بودن بهترین انتخاب هستند. که نه مشکل Dependency لینوکس دارند و هم
اینکه محیط گرافیکی روان تری نسبت به لینوکس دارند.از لحاظ قیمت هم بخواهیم مقایسه کنیم میتونید Widows XP ویرایش خانگی رو با 100 دلار و پنج سال Support تهیه کنید.اگر شما Firefox تحت ویندوز نصب کنید . به مراتب روانتر از لینوکس کار خواهد کرد. Gimp هم تحت ویندوز بهتر از لینوکس کار میکنه! ولی با همه اینها به شخصه لینوکس را به خاطر نرم افزار آزاد بودنش ترجیح میدم .
در مجموع کار لینوس به هیچ وجه قابل دفاع نیست و جالبتر اینکه استفاده از یک محصول اختصاصی برای توسعه کرنل لینوکس. :wink:
2006-01-30, 03:37 PM,
ارسال : #27

تا حالا هرچی درمورد لینوس خوندم باعث شده احساس بدی بهش پیدا کنم به خصوص به خاطر فحش به Darwin و Solaris !
اما در این مورد حرفشو تقریبا پذیرفتم. خوب اگر نمونه آزاد و کاملی برای BitKeeper وجود داشت استفاده نمی‌کرد دیگه. آرمانی بودن قشنگه اما برای فردی مثل استالمن. جایگاهی که لینوس داره مجبورش میکنه گاهی اوقات منطقی بودن رو بر آرمانی بودن ترجیح بده.
ولی حالا که دیگه گذشته و آخرش مجبور شد خودش GIT بنویسه پس از خونش بگذرید Wink
موفق باشید

[ltr]Actually, unix is a very user-friendly system. It’s just that it is particular about which users it chooses to be friendly with.[/ltr]
2006-01-31, 12:37 AM,
ارسال : #28

علی سعی کن برای چهار شنبه خودت رو یه جوری مخفی کنی یا یه مدتی این ورها آفتابی نشو تا این جملاتی رو که نوشته بودی فراموش کنیم ;-) واگر نه باید ازخون تو بگذریم ;-)

(البته شوخی بود . چهار شنبه می‌بینمت!)

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2006-02-09, 06:15 AM,
ارسال : #29

آخرین اظهار نظر لینوس در مورد GPL3 رو اینجا بخونید.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان