لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ip می پره ؟!؟!؟!!!!
2006-02-21, 11:09 PM,
ارسال : #1
ip می پره ؟!؟!؟!!!!
سلام دوستان و سروران گرامی
من از ipcop تو شرکت به عنوان firewall و cache استفاده می کنم و چون دوگروه user مختلف رو می خواستم روی interface green بفرستم یه ip موقع نصب دادم که 192.168.0.200بود
و برای این که بتونم اون دسته دیگه از کاربران رو که با یه ip دیگه کار می کنند روی این interface بفرستم با دستور زیر به همون interface یه ip ثانویه(Secondry) دادم ولی موضع اینکه هر وقت این سرور restart می شه اون ip ثانویه secondry می پره !!!اصلاً انگار وجود نداشته -- احتمالاً ipcop در هنگام بوت می یادconfig مخصوص interfaceها رو از روی یک فایل می خونه و set می کنه -- آیا این حدس من درسته ؟ اگه آری اون فایل کجاست؟؟ اگر نه مشکلم چطور حل می شه ؟!؟
ifconfig eth0:1 192.168.40.250 netmask 255.255.255.0
ممنون می شم کمک کنید
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2006-02-22, 10:25 AM,
ارسال : #2

Ipcop روی دبیانه؟!
می‌تونید از /etc/network/interfacesاستفاده کنید.

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-02-22, 05:32 PM,
ارسال : #3

ایا میشود به کارت شبکه لینوکس ادرسهای متفاوت وبا netmask های متفاوت داد وچطور میشود چند دروازه برای کارت شبکه تعریف کرد؟
ممنون از همه شما
2006-02-22, 07:23 PM,
ارسال : #4

در SuSE جناب تاروردی شما میتونید با وارد کردن ادرسهای خود در فایلی با نام MAC ادرس شبکه ت در مسیر etc/sysconfig/network/ مشکلت رو حل کنی ...دوست عزیزدیگرمون هم با مطالعه man page های ifconfig و route جواب سوال خود را بگیرید ....

Try to BROADCAST your knowledge, Instead of install a FIREWALL for it.....Good luck
2006-02-23, 10:37 AM,
ارسال : #5

نوید جان ipcop رو توزیعی نصب نمی شه-(البته اگه منظورت اینه که base چی داره ، اون رو نمی دونم)و خودش به صورت مستقل یه OS مخصوص برای firewall و cache بنابراین از قوانین اون ها هم پیروی نمی کنه - مثلاً این ipcop اصلاً در /etc هیچ فولدری به نام Network ندراه - و همین طور جناب سجادی تو /etc اصلاٌ فولدر sysconfig هم نداره !! یعنی خلاصه یه جورایی یه توزیع متفاوت با مسیر های متفاوت
فکر کنم همون راه حلی که جناب تشکری گفتند مربوط به
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.openkaramad.org/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=16&forum=1">http://www.openkaramad.org/modules/newb ... 16&forum=1</a><!-- m -->
راه حل خوبی باشه

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان