لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
About Ubuntu 6.06
2006-06-04, 11:21 PM,
ارسال : #1
About Ubuntu 6.06
درود
ابنتو خیلی باحال شده و زبان فارسی اش خیلی توپه اولین توزیع خارجی هست که میبینم فونت فارسی درست حسابی روشه!!! ی هاش جدا نیستند و باید بگم قابل استفاده شده!

از پارسیکس یاد گرفته اول LiveCD می یاد بالا بعد می خواد نصب بشه!!

LiveCDدیش هم بهینه شده ! دیگه اون صفحه های آبی نمیاد و خیلی زود تر Load میشه!

نرم افزار هایی رو هم که برای Windows بهراه داره : FireFox, Thunderbird, Gimp, Gaim, Abiword

خلاصه من که خیلی لذت بردم! :wink:

شما چطور؟ :wink:
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2006-06-04, 11:45 PM,
ارسال : #2

من که منتظر Kubuntu هستم تا با Shipit برسه!
2006-06-05, 01:02 AM,
ارسال : #3

اين كه فارسيش خوبه مالهاينه كه گنوم توسط گروه فارسي وب شريف ترجمه شده ربطي به توزيع نداره.
2006-06-05, 01:21 PM,
ارسال : #4

بهتر شده؟
بهتر اینه که هر چی یک ubuntu دنبالش بیاد مجانی بشه و CD هاش رو بفرستن!
این یکی بهتره
2006-06-05, 04:31 PM,
ارسال : #5

Anonymous نویسنده :اين كه فارسيش خوبه مالهاينه كه گنوم توسط گروه فارسي وب شريف ترجمه شده ربطي به توزيع نداره.

بابا بخونید ببینید چی گفتند بعد بپرید وسط حرفشون، گفتند پشتیبانی از فارسی به دلیلی وجود فونت‌ّا بهتر شده. شما می‌گید ترجمه‌ی ..... حالا یکی برداشته گنوم رو فارسی کرده دنبال یه فرصت می‌گردید بگیپد کارفلانی بوده، عین این بچه‌های مدرسه‌ای که روزنامه دیواری درست می‌کنند هر کی رد می‌شه می‌گن این روزنامه دیورای ما هست .... این همه آدم برای لینوکس تو جاهای دیگه زحمت کشیدند هیچی نگفتند حالا یکی اومده یه میزکار فارسی کرده حی بگید .... به جان ریچارد این کارها قباحت داره ...

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2006-06-05, 04:46 PM,
ارسال : #6

نوید جان میشه بگید چرا به این فارسی وب این قدر حساسیت دارید؟! البته منظورم حرفتون تو این تاپیک نیست ولی این طوری
که من فهمیدم یه جورایی با اینها قاط زدی!!!!!
چه کار خلاف قوانین open source انجام دادن؟
2006-06-05, 05:03 PM,
ارسال : #7

نقل قول :حالا یکی برداشته گنوم رو فارسی کرده دنبال یه فرصت می‌گردید بگیپد کارفلانی بوده، عین این بچه‌های مدرسه‌ای که روزنامه دیواری درست می‌کنند هر کی رد می‌شه می‌گن این روزنامه دیورای ما هست

ارزش کارشون این قدر هم که شما تصور میکنید کم نبوده!چه اشکالی داره یادی هم از فارسی وب و زحمتی که کشیدن بشه.
2006-06-05, 05:42 PM,
ارسال : #8

Ian Murdock و ریچارد استالمن و لینوس توروالدز هم اینقدر سروصدا نکردند که فارسی وب شریف سر و صدا کرده.... خود توسعه دهندگان گنوم اینقدر گیر ندادند به کارشون که شما دارید به فارسی وب شریف گیر می دید....

[ltr]Debian ; for when you have better things to do than fix your system[/ltr]
[ltr]TuxForge :: A Gateway To The Opensource World[/ltr]
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-06-05, 08:45 PM,
ارسال : #9

نقل قول :Ian Murdock و ریچارد استالمن و لینوس توروالدز هم اینقدر سروصدا نکردند که فارسی وب شریف سر و صدا کرده
میشه کمی واضح تر بگید؟ یعنی چی که سر و صدا کردن؟ چی کار کردن؟ لطفا وارد جزئیات بشید تا من هم بیشتر متوجه بشم.
2006-06-05, 11:44 PM,
ارسال : #10

اقاي نويد فونت هايي كه اوبونتو استفاده كرده مال گروه فارسي وبه. باور نداري !!!
به اين لينك برويد:
http://packages.ubuntulinux.org/dapper/x11/ttf-farsiweb
2006-06-06, 01:57 AM,
ارسال : #11

Anonymous نویسنده :نوید جان میشه بگید چرا به این فارسی وب این قدر حساسیت دارید؟! البته منظورم حرفتون تو این تاپیک نیست ولی این طوری
که من فهمیدم یه جورایی با اینها قاط زدی!!!!!
چه کار خلاف قوانین open source انجام دادن؟

Confusedhock: جالبیدها از خودتون چرا حرف می‌زنید؟ سعی کنید یکمی قبل از شروع کردن به تایپ جواب‌ها فکر کنید، مگه کارمندان فارسی وب اینجا اومدند نوشتند که قراره با جواب دادن با اون‌ها بد باشم؟ من با کسایی هستم که توی پست‌ها پرت و پلا می‌نویسند، دقیقا مثل شما!

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2006-06-06, 03:15 AM,
ارسال : #12

نقل قول :مگه کارمندان فارسی وب اینجا اومدند نوشتند که قراره با جواب دادن با اون‌ها بد باشم؟
نه عزیزم منظورم تاپیک دیگری بود که علیه فارسی وب موضع گرفته بودی و یکی از بچه های سایت (اگه اشتباه نکنم irix بود)
متهم به همکاری با فارسی وب کرده بودید که متاسفانه فردای همون روز تاپیک رو حذف کردن.
2006-06-29, 05:31 AM,
ارسال : #13

منظور نوید جان اینه که در تاپیکی که در مورد اوبونتا میخواد بحث بشه چرا مسایل قاطی میشن و فونت فلرسی چه ربطی به فارسی سازی محیط گنوم توسط شریف داره؟؟؟؟
دست اون عزیزان هم که زحمت کشیدند درد نکنه...
2006-06-29, 12:45 PM,
ارسال : #14

Anonymous نویسنده :اقاي نويد فونت هايي كه اوبونتو استفاده كرده مال گروه فارسي وبه. باور نداري !!!
به اين لينك برويد:
http://packages.ubuntulinux.org/dapper/x11/ttf-farsiweb
---

دوستان عزیز تا وقتی که به صحبتی که میکنید اطمینان ندارید جملاتتون را با کلماتی مثل احتمالا٬ شاید٬ ممکن است و از قبیل همراه کنید... ضمنا مجبور نیستید به همه سوالات پاسخ بدید و در همه بحث ها شرکت کنید و اظهار نظرهای عجیب و غریب بفرمایید...

توضیحا عرض کنم که:
فونت فارسی ttf-farsiweb در هیچ کدام از نسخه های Ubuntu تا به حال استفاده نشده اند٬ این فونت ها که توسط آقای آرش بیژن زاده برای دبیان Maintain میشن (که تا جایی که من میدونم ایشون هیچ ربطی به شرکت فارسی وب شریف ندارن)... این فونت ها تو مخازن Universe اوبونتو هستند و قرار هم نیست که به Main یا restricted راه پیدا کنند. در مورد مخازن Universe و Multiverse اوبونتو من تو یک پست دیگه توضیح دادم٬ اگر دوست داشتید بگردید پیدا کنید و بخونیدش... خلاصه عرض کنم که مخازن Universe اوبونتو بوسیله کاربران Community آماده میشن٬ خود اوبونتو استفاده از اونها رو توصیه نمیکنه و به شما هشدار میده که ممکنه سیستم تون دچار مشکل بشه و ضمنا این بسته ها هیچ گونه پشتیبانی امنیتی هم از طرف اوبونتو نخواهند داشت
این فونتها که تو مخازن Ubuntu هم هستند یک کپی خیلی ساده اند از مخازن Debian و در هیچ نسخه ای از Ubuntu هم استفاده نشده اند.
یک راه ساده برای تست اینکه این فونتها تو اوبونتو هستند یا نه اجرای دستور
dpkg -l ttf-farsiweb
است.
به شرطی که از راهنماهای فارسی سازی هزاردستان یا دیسک Homa استفاده نکرده باشید٬ یک جواب اینجوری
No packages found matching ttf-farsiweb
خواهید دید....

[ltr]/* Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace. ~Saadi (persian poet) -1258 */
[/ltr]
2006-06-29, 06:37 PM,
ارسال : #15

آقای حسن پور با سلام
خواستم ببينم نسخه نهایی هما با توزيع هاي جديد ابونتو، همگی؛ سازگاره و ميتونيم استفاده کنيم؟
2006-07-01, 10:56 AM,
ارسال : #16

سلام
نسخه جدید هما تا چند روز آینده آماده میشه... راستش update های Kubuntu و Xubuntu رو نداره و من فقط روی Ubuntu تستش میکنم با Xubuntu هم نباید مشکل خاصی داشته باشه... البته دوستانی برای Kubuntu قول همکاری دادن که فعلا خبری ازشون نیست Wink

[ltr]/* Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace. ~Saadi (persian poet) -1258 */
[/ltr]
2006-07-01, 04:53 PM,
ارسال : #17

بهرحال نفرمودين که قابل استفاده هست -لااقل برخی از بسته ها - يا خير؟
ممنونم
2006-07-01, 08:18 PM,
ارسال : #18

سلام
آقا ما گردنمون از مو هم باریکتره :wink: اتفاقا امروز تمام بسته‌های به روز KDE رو گرفتم که فردا میریزم روی CD. برای بقیه مسائل هم ایشالا صحبت می‌کنیم.

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان