لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اشتراک خط ADSL با پارسیکس روی LAN
2006-12-07, 06:59 PM,
ارسال : #1
اشتراک خط ADSL با پارسیکس روی LAN
من بلاخره موفق به به اشتراک گذاشتن اینترنت ADSL خودم روی LAN شدم.

برای دوستانی که ممکنه نیاز به آن داشته باشند مراحل را ذکر میکنم.

شما باید دو کارت شبکه داشته باشید که یکی از آنها را به مودم ADSL وصل کنید و دیگری را به شبکه محلی خودتان. ( کامپیوتر های ویندوزی )

۱) ابتدا به منوی System/Administration/Networking برید و کارت شبکه متصل به مودم را فعال کرده و گزینه DHCP را برای آن فعال کنید.

۲‌) حال کارت شبکه متصل به LAN را آدرس دهی کنید مثلا 192.168.0.1

3) حالا وارد یک ترمینال شده و با دستور pppoeconf اتصال ADSL را برقرار کنید.

۴) از منوی Application/SystemTools/FireStarter رو انتخاب کنید.

۵) ویزارد آن بازشده وارد مرحله بعد شوید حالا از Detected Devices گزینه PPP0 را انتخاب کنید و باکس ip address assined via DHCP را علامت بزنید

۶) وارد مرحله بعد شده و enable internet conncetion sharing رو تیک بزنید و کارت شبکه متصل به شبکه محلی را انتخاب کنید. تنظیمات را ذخیره کنید و FireStarter رو فعال کنید.

کلیه کام‍پیوتر هایی که در شبکه محلی شما نیاز به اتصال به اینترنت دارند باید در تنظیمات TCP/IP خود کامپیوتر شما را به عنوان Gateway معرفی کنند.

موفق باشید.

من بلاخره به صورت ۱۰۰٪ به لینوکس مهاجرت کردم.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2006-12-07, 07:15 PM,
ارسال : #2

اگه می‌خواهید اینترنت را در شبکه اشتراک بزارید بهتره که از Squid هم استفاده کنید تا هم پهنای باند کمتری مصرف کنید هم سرعت مرور وب بالاتر بره. :-)

البته راه‌اندازی DHCP که تنظیماتی نظیر Gateway را برای سیستم‌های شبکه ارسال کنه خیلی وقت‌ها مفید هست.
2006-12-07, 07:54 PM,
ارسال : #3

اگر ممکنه در مورد راه اندازی cache server بیشتر توضیح بدید تا از آن هم استفاده کنم .
2006-12-08, 01:45 AM,
ارسال : #4

کلا که کار کش‌سرورها اینه که درخواست کاربر را دریافت می‌کنند و با بررسی Cach خوشون چک می‌کنند که آیا نسخه معتبر از اون فایل را دارند یا نه. در صورتی که داشتند به جای درخواست از سایت اصلی، از Cach داخلی خودشون این فایل را برای کاربری که درخواست کرده بود ارسال می‌کند. وگرنه فایل را از اینترنت گرفته و به درخواست کننده ارسال می‌کنه.
خیلی از سایت‌ها برای صرفه‌جویی در پهنای باند برای محتویات مختلفشون زمان اعتبار مناسب (مثلا اغلب فایل‌های گرافیکی زمان‌های اعتبار زیادی دارند) تعریف می‌کنند و چون در یه شبکه احتمال درخواست اطلاعات تکراری زیاده، کش‌سرورها از پهنای باند مصرفی کم و به سرعت مرور صفحات در اینترنت اضافه می‌کنند.
برای راه‌اندازی Squid‌ هم می‌تونید این صفحه را ببینید:
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.tldp.org/HOWTO/TransparentProxy.html">www.tldp.org/HOWTO/TransparentProxy.html</a><!-- w -->

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان