لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
استفاده از برنامه های SUSE 9.1
2004-09-21, 12:09 AM,
ارسال : #1
استفاده از برنامه های SUSE 9.1
سلام به همه
اول از همه ممنون به خاطر کمکهای همه. الان برای اولین بار بدون مشکل تونستم با SUSE به اینترنت وصل بشم و لذت ببرم. جدا چه کیفی میده کنف کردن این Bill Gates و اون Windows XP جواد. به هر حال یه سوال داشتم. من SUSE رو نصب کردم. وقتی میرم توی بخش بسته های نرم افزاری یه سری نرمافزارها رو بهم نشون میده که من توی منوها نمیبینم ولی میگه نصب شدن مثل wvdialer. باید چیکار کنم که این برنامه ها رو بیارم توی منوی استارت ؟
بازم از همه بچه های بامعرفت ممنون که سریع جواب میدن. حقا که نون لینوکس رو خوردین. حلالتون باشه.
قربان همه
نوید(جون)
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2004-09-21, 12:22 AM,
ارسال : #2

خوب..بعضي از برنامه ها مثل Wvdial که از خط فرمان اجرا ميشوند Smile

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
2004-09-21, 01:03 AM,
ارسال : #3

از پنجره‌ی run هم می‌تونید استفاده کنید. ( ALT+F2 )

irix@Hell:~$ mkfs -t Free /body/.mind && mount -o rw /body/.mind /FreeMind
2004-09-23, 03:16 PM,
ارسال : #4

سلام
نوید جون جان! ببین تو ی ویندوز وقتی یه برنامه رو نصب می کنیم می ره تو programs و یه شورت کاتش هم میره تو استارت منو ...
تو لینوکس برنامه رو که نصب می کنی یه شورت کاتش می ره به PATH$ این یعنی چی؟
تو خط فرمان بزن
[ltr]
navid@linux$ echo $PATH
[/ltr]
بهتون یه چند تا دایرکتوری نشون می ده ،‌این دایرکتوری ها همون دایرکتوری هایی هست که اگر برنامه ای توشونکپی بشه وقتی تو خط فرمان یا RUN اسم اون برنامه رو بزنی اجرا می شه ... دستور su یادتونه؟ برای رفتن به ریشه اون تو یکی از این دایرکتوری ها هست . در واقع هر دستور تو خط فرمان یه برنامه هست ...
خوب این ها چه ربطی به سؤال شما داشت؟
بینید مثلا wvdialیک بار نصب شده و یه شورت کاتش رفته تو یکی از اون فولدر های بالا ... حالا شما هربار تو خط فرمان دستور رو بزنی دیگه اجرا می شه . البته اکثر برنامه های این طورند مثلا xfardic نسخه های قبلی اصلا تو منو ها هیچ شورت کاتی نمی گذاشت اما چون یه شورت کات تو اون فولدر های بالا داشت با زدن xfaridc تو RUN اجرا میشد.
حالا چرااینطوری؟ چرا از منو نه؟ چون این طوری راحتتره بجای این که بری و کلی تو منو ها بگردی می زنی gthumb و برنامه ی دیدن عکس میاد .. یا می زنی xine برنامه ی دیدن فیلم خودش میاد..

البته Shortcut مال ترمینولوژی مایکرو*ثافت هست و تو لینوکس بهش می گن Link که خیلی هم باحال تره!!!
فلدر تاجایی که می دونم مال لینوکس نیست .. یونیکس کار جماعت از دیرباز می گفتند دایرکتوری و وینوز بارها می گند فلدر!!!

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2004-09-23, 04:14 PM,
ارسال : #5

نويد ( جون ) سلام
دستت درد نکنه. هر دو تا جوابهات خيلي به درد خورد. يه سوال ديگه. اگه بخوام اين برنامه رو ببرم توي منو بايد چيکار کنم ؟ بابت فولدر هم شرمنده. چيکار کنيم ديگه. درسته که ميخوايم لينوکسي بشيم ولي هنوز ويندوز رو ترک نکرديم. ايشالا به زودي. به ما کوچولوها سخت نگير.
قربانت
هم اسم روسياه ويندوزي سابق تو
نويد جون

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان