لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
?What is a hashed command
2007-01-12, 06:11 AM,
ارسال : #1
?What is a hashed command
سوال که مشخصه!
کسی جوابش رو میدونه؟ فکر کنم سوال سختی نباشه.
اینم نگید که بابا تو خودت اینکاره ای داری از ما میپرسی! بالاخره گاهی آدم یک چیزی ساده رو نمیدونه. یا میخواد از دیگران کمک بگیره و سریعتر یاد بگیره یا اطلاعاتش رو گسترش بده و از تجربهء دیگران استفاده کنه. گاهی هم برای اطمینان.
راستی نمیخوستم واسه این تاپیک بزنم؛ سرچ کردم ولی تاپیکی برای شل نیامد در صفحهء اول (باوجود اینکه کیورد شل بود (فارسی و انگلیسی)).
باور کنید گوگل هم توی صفحهء اول جوابی نداد!
این تکنوتاکس یه چیزش جالبه و اونم اینکه هیچوقت تاپیکی حذف و ادغام نمیشه. مدیریت آزاده مثل اینکه! البته مشکل نداره ولی گفتم حجم دیتابیستون شاید تاحالا خیلی زیاد شده باشه! ماشالا خوب کار میده ولی. چش نخوره اسفند دود کنید!! کار لینوکس و نرم افزار آزاد و آقای باغومیان که باشه اینه دیگه :wink:

Folaani
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2007-01-12, 06:24 AM,
ارسال : #2

چه نوع الگوریتم hash ی؟

اعتراض به عملکرد دولت در زمینه IT
اینترنت حداقل 5M + یک laptop حق مسلم هر ایرانیست.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-01-12, 10:27 PM,
ارسال : #3

ای بابا شما هم که از ما پرت تر!
ببین وقتی مثلا یک فرمانی رو که یادم نیست چی بود اینطوری چک کردم: type a_command پیغام داد که command is hashed
وجود این هش شدن رو جاهای مختلف نوشته (از جمله فکر کنم در رفرنس bash) و حتی فرمان مربوط بهش رو که باهاش فرمانهای هش شده رو مدیریت میکنی، ولی توضیح اینکه اصلا خود فرمان هش شده چی هست و چه خاصیتی داره رو خیر!
راستی همین الان که خواستم واسه شما توضیح بدم ذهنم روشن شد و طرز پیدا کردن تعریفش رو کشف کردم!! ( بازم باید بگم: نزنید Big Grin ). تقریبا فهمیدم چیه! یه حدسایی میزدم ولی کامل و مطمئن نبود، واسه همین گفتم کسی تعریف دقیقش رو میدونه روشنم کنه.
کمی گیج شده بودم چون تعریفش رو در info و man ها پیدا نکردم. ولی همون فرمان که گفتم و اسمش hash هست قبلا با پارامتر هلپ چکش کرده بودم و اطلاعات کافی ارایه نداده بود! موضوعی که الان بهش توجه کردم اینه که hash یک shell builtin هست و بخاطر همین تعریفش در منوالها نیست؛ و هلپ این builtin ها رو هم باید با builtin دیگری بنام help بدست آورد و نه با پارامتر هلپ.
گرچه همتون شل دارید که چکش کنید ولی برای دیگران و محتوا داشتن تاپیک متنش رو میذارم؛ فکر میکنم تعریفش از کاری که انجام میده تقریبا مشخص میشه:

[ltr]
[root@localhost ~]# help hash
hash: hash [-lr] [-p pathname] [-dt] [name ...]
For each NAME, the full pathname of the command is determined and
remembered. If the -p option is supplied, PATHNAME is used as the
full pathname of NAME, and no path search is performed. The -r
option causes the shell to forget all remembered locations. The -d
option causes the shell to forget the remembered location of each NAME.
If the -t option is supplied the full pathname to which each NAME
corresponds is printed. If multiple NAME arguments are supplied with
-t, the NAME is printed before the hashed full pathname. The -l option
causes output to be displayed in a format that may be reused as input.
If no arguments are given, information about remembered commands is display ed.
[/ltr]

خیلی ببخشیدا.

Folaani

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان