لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل در نصب Gentoo ..
2004-09-24, 10:23 PM,
ارسال : #1
مشکل در نصب Gentoo ..
آقا ما با توجه به مستندات Gentoo ،پس از اجراي اين دستورSadالبته اين مشکل در حين نصب Gentoo پيش امد)
[ltr]
tar -xvjpf /mnt/cdrom/stages/اينجا هم استيج مربوط به سيستم آتلونم نوشته که اسمش درست يادم نيست.
[/ltr]
و شروع عمل کامپايل،جلوي نمام مسيرهاي در حال کامپايل شدن نوشته:
[ltr]
No Such File or Directory
[/ltr]
و خلاصه پس از 20 دقيقه اجراي عمليات بيهوده،متوقف ميشود.. :cry: انگار نه انگار..

(البته طبق دستورالعمل مستندات Gentoo پيش رفتم،ولي نميدانم چرا اين مشکل وجود دارد) :roll:
دوستان اگر با اين مشکل برخوردند و يا ميدانند مشکل از کجاست،لطفا راهنمايي کنيد.. Smile

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2004-09-27, 12:52 PM,
ارسال : #2

دوستان Gentoo کار کمک کنند...!!

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
2004-10-06, 11:06 PM,
ارسال : #3

مراحل نصب خیلی راحته. وقتی پارتیشن بندی کردید، ROOT خود رو mount کنید که معمولا زیر mnt/gentoo/ مونت میشه. بعد stage مورد نظر رو درش بریزید (پیشنهاد میکنم از stage 3 استفاده کنید، من خودم از 3 استفاده میکنم). بعد snapshot مربوط به portage رو در mnt/gentoo/usr/portage/ بریزید. وقتی کارا تموم شد، proc رو زیر mnt/gentoo/proc/ و اگر پارتیشن بوت هم دارید زیر mnt/gentoo/boot/ مونت کنید. بعد از همه این کارا به روت خود chroot کنید و وارد جنتو خود بشید.
[ltr]
کد :
# chroot /mnt/gentoo /bin/bash
[/ltr]
اگر در شبکه قرار دارید یادتون باشه فایل etc/resolve.conf/ رو هم کپی کنید که مشکلی با dns ها نداشته باشید. اگه به اینترنت وصل هستید با emerge sync پورتیج رو بروز کنید. بعد هم کرنل رو دریافت کنید و شروع به کار کنید. برای کرنل میتونید از یکی ازgentoo-sources یا gentoo-dev-sources که به ترتیب نسخه های سری 2.4 و 2.6 هستند استفاده کنید. یادتون باشه که حتما CFLAG و USE فلگ هارو تنظیم کنید. من فایل make.conf خودم رو که حاوی USE فلگم هست رو روی سایتم گذاشتم، اگر خواستید اینجا رجوع کنید.

[ltr]"We all know Linux is great...it does infinite loops in 5 seconds" :mrgreen:
--Linux Torvalds
Superiority of Linux[/ltr]
2004-10-06, 11:51 PM,
ارسال : #4

m0_ux نویسنده :مراحل نصب خیلی راحته. وقتی پارتیشن بندی کردید، ROOT خود رو mount کنید که معمولا زیر mnt/gentoo/ مونت میشه. بعد stage مورد نظر رو درش بریزید .

مشکل من هم همينجاست :roll: موقع اجراي دستور:
[ltr]
tar -xvjpf /mnt/cdrom/stages/اينجا هم استيج مربوط به سيستم آتلونم نوشته که اسمش درست يادم نيست
[/ltr]
شروع به کامپايل کرده،اما جلوي تمام بسته ها در حال کامپايل No Such File or Directory مينويسد...انگار که هيچ :cry:
(بله،من از Stage3 استفاده ميکنم)

2004-10-07, 12:15 AM,
ارسال : #5

یعنی موقع باز کردن فایل stage خود و نصبش برروی root مشکل دارید؟ میتونید دقیقا error هارو بنویسید و کارهایی که انجام دادید. روت من برروی hda3 قرار داره٬ و چون پنتیوم ۴ دارم از stage مربوطه استفاده کردم (البته زیاد هم فرقی بین i686 و Pentium4 در stage ها نیست) به ترتیب کارهای زیر رو من انجام دادم:
[ltr]
کد :
# mount /dev/hda3 /mnt/gentoo
# cd /mnt/gentoo
# tar -jxvfp /root/stage3-pentium4-2004.2.tar.bz2
[/ltr]
البته مسیر stage مال من فرق میکنه چون خودم دریافتش کرده بودم.
2004-10-07, 08:26 PM,
ارسال : #6

تمام مراحل را دست انجام دادم../ و Boot/ و Swap را Mount کرده ام..تنها مشکل من اين هست که در هتنگام کامپايل Stage،در جلوي تمام بسته هاي در حال کامپايل نوشتهNo Such File or Directory.
کم کم دارم به Stage ها شک ميکنم...فکر کنم مشکل دارن...

2004-10-08, 05:10 AM,
ارسال : #7

شاید مشکل ماونت باشه، دستور زیر را وارد کنید:
[ltr]mount /dev/cdroms/cdrom0 /mnt/cdrom[/ltr]
اگر بازهم نشد سعی کنید از طریق یه لینوکس دیگه استیج مربوطه را باز کنی چون ممکن است استیج خراب باشه که در اون صورت باید اونو از سایت جنتو دوباره بگیرید.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-10-08, 10:50 AM,
ارسال : #8

بله،با Knoppix اين کار را کرده ام...ولي باز هم خطا ميگيرد..(از نظر Mount هم مشکلي ندارم)...
اگر توانستم دانولدش ميکنم.

2004-10-08, 07:03 PM,
ارسال : #9

منظورت آقا از کامپایل stage بسته‌های پایه‌ای هست؟ مثل hotplug, genkernel , kernel و...

[ltr]"We all know Linux is great...it does infinite loops in 5 seconds" :mrgreen:
--Linux Torvalds
2004-10-08, 08:37 PM,
ارسال : #10

کلا بعد از اجراي دستور زير براي باز کردن بسته(اون بالا به اشتباه نوشتم کامپايل..شرمنده):
[ltr]
tar -xvjpf /mnt/cdrom/stages/اينجا هم استيج مربوط به سيستم آتلونم نوشته که اسمش درست يادم نيست
[/ltr]
و شروع عمليات..

2004-10-08, 09:31 PM,
ارسال : #11

اینطور نمیشه دقیق گفت مشکل از کجاست. ایکاش اینجا error هارو می‌نوشتید. راستی md5 فایل دریافت شده رو چک کنید ببینید کامل هست؟

--Linux Torvalds
2004-10-08, 10:43 PM,
ارسال : #12

Error را که بالا نوشته ام...مثل اينکه بسته ها را پيدا نميکند..
ديسکها را هم آلن عزيز در اختيار ما قرار داده اند...
حالا md5 را يکبار ديگر امتحان ميکنم ببينم چه ميشود...

2004-10-08, 10:49 PM,
ارسال : #13

md5 رو باید روی iso سی دی های جنتو چک کنید. البته می تونید md5 استیج رو هم روی استیج نیز چک بکنید.
2004-10-18, 09:36 PM,
ارسال : #14

mkargar عزیز شما تونستی Gentoo رو نصب کنی؟ یا سی دی ها مشکل دارن؟
از 2004.2 برای Gentooنصب استفاده کرده اید یا Gentoo 2004.0
2004-10-18, 10:31 PM,
ارسال : #15

نه متاسفانه...
فکر کنم Stage ها مشکل دارند..از هر دو نسخه هم استفاده کرده ام..(حتي با Knoppix هم اين کار را کرده ام)..ولي هيچ..

2004-10-19, 08:41 AM,
ارسال : #16

آقا من كه گفتم نصب جنتو مصيبته :wink:
2004-10-19, 02:12 PM,
ارسال : #17

neutron نویسنده :آقا من كه گفتم نصب جنتو مصيبته :wink:
[list=]

نصب Gentoo مصيبت نيست Big Grin ...(فقط مشکل Stage ها ميباشند..)
من هنوز مشتاقم Gentoo را نصب کنم Smile

2004-10-19, 03:35 PM,
ارسال : #18

آقای کارگر من ایمیلی رو که خراب بود را براتون فرستادم تو pm، اونو دریافت کردید؟
راستی شما می تونید به قرار پنجشنبه بیاید؟؟
2004-10-19, 04:43 PM,
ارسال : #19

بله،دستتان درد نکند..جوابش را هم همان موقع دادم..
....
فکر نکنم...!

2004-10-21, 01:38 PM,
ارسال : #20

ظاهراً من به این بحث خیلی دیر رسیدم. اما با خوندن این topic و یک topic دیگه متوجه شدم ظاهراً سی دی های مورد بحث معیوب هستند.

توصیه می‌کنم، قبل از نصب هر توزیع یک بار MD5 آن را با MD5 اعلام شده سایت مربوطه مقایسه کنید، تا اگر مشکلی باشد، قبل از نصب بفهمید.

رادیو موزیک ایرانی(MP3-128K):
پاپ: <!-- m --><a class="postlink" href="http://213.73.255.244:10500/listen.pls">http://213.73.255.244:10500/listen.pls</a><!-- m -->
میکس: <!-- m --><a class="postlink" href="http://213.73.255.244:10600/listen.pls">http://213.73.255.244:10600/listen.pls</a><!-- m -->

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان