لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
win32 یا codecs یا هر چی که دلت خواست!
2007-01-23, 01:19 AM,
ارسال : #1
win32 یا codecs یا هر چی که دلت خواست!
با سلام و عرض خشته نباشید خدمت تمامی کاربران سایت!
این مشکل داره منو از لینوکس نا امید میکنه :
از وقتی لینوکس ریختم نتونستم یه سی دی فیلم ببینم - حدود ۵۰ مگ با این اینترنت ذغالیم دانلود کردم در این ماه نشد که نشد - توی انجمن گشتم هر چی گفتن گوش و انجام و دانلود و ... کردم نشد که نشد - البته اینو بگم که من با سوزه (زوزه - زوزی - سوزی) کار می کنم البته همون که جدید اومده!
و اینم بگم که با توجه به اینکه همه ی مشکلات خود رو با کمک خداوند و شما حل کردم امید وارم بتونید در این مشکل من رو راهنماییی کنید !
مرسی
ha[M]id
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2007-01-23, 03:19 AM,
ارسال : #2

دوستان من همین مشکل رو دارم. من برای سوزه ۱۰.۲ ۶۴ بیتی می خواهم. اگه دوستان لطف کنند ممنون میشم. mp3 , avi, divix, vcd,dvd
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-01-23, 03:36 AM,
ارسال : #3

سلام
فکر کنم بد نباشه به این یه نگاهی بندازین. خیلی کامل توضیح داده.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-01-23, 05:16 PM,
ارسال : #4

من اینا رو دانلود کردم :
w32codec-all-20061022-0.pm.0.i586.rpm
که وقتی ریختم می گه باید یه سری چیز میز دیگه نصب کنی !
all-20061022.tar.bz2
که تمام فایل های *.dll توش بود ولی نمی دونم که باید کجا exteract بشه !
وتعداد فایل برای همون اولی که رو هم می شد ۲۰ گیگ ولی بازم نشد !
نوید جان از شما هم ممنونم ولی این لینکی که شما دادید باید مثل شرکت بالا \ایین می رفتم و هرچی بود من دانلود کرده بودم ولی نشد - اصلا می شه بگید جای این codecs ها کجاست ؟
2007-01-24, 12:58 PM,
ارسال : #5

دوست عزیز اگر تازه با لینوکس آشنا شدید از توزیعی استفاده کنید که همه نیاز های شما را به صورت پیش فرض در خود دارد. من شدیدا توصیه می کنم از پارسیکس خودمان استفاده کنید و نام و شهرت توزیع هایی مثل سوزه و فدورا شما را وسوسه نکند واقعا در شروع نا امید می شوید. البته این توزیع ها خیلی حرفه ای هستند و برای شروع اصلا مناسب نیست.

از پارسیکس استفاده کنید.
2007-01-24, 11:26 PM,
ارسال : #6

بابا غیر از تهران تهیه به سادگی امکان پذیر نیست.
مثلا اینجا در کرج؛ وقتی فدورا ۵ بود به من فدورا ۳ دادن نامردا! سه چهارتا لینوکس خریدم تا آخرش موفق شدم.
فروشنده خودش تعجب کرده بود که من چقدر سمجم! یک سوزهء ۱۰ نصب کردم با چه مکافات که هنوز توی تهران نیامده بود (از عجایب روزگار) و خراب بود بخشهای اساسی ای ازش.
این پارسیکس اگر واقعا خوبه همه جا بفرستید و براش تبلیغ هم بکنید. در دسترس باشه. حالا مهم نیست تاکی ضدحال باشه و استقبال نشه. بالاخره نفوذ میکنه چیز خوب. واکنش زنجیره ای شروع میشه. گرچه کمی کند باشه. ولی دولت و خبرگان ما حتی شرایطش رو هم فراهم نکردن.
اصلا چرا توی تلویزیون ما داره فقط قیافهء نحس ویندوزهای کرک شده به نمایش درمیاد؟ چرا فقط ویندوز؟ دارن ورد و فتوشاپ و اکسل تدریس میکنن. خب بابا برنامهء لینوکس بذارید مردم یخورده قیافش رو ببینن. کارهاش رو ببینن. نرم افزارهای بدردبخور و معادلها رو ببینن. ضد ویروس بودنش رو بگید. مزایاش رو بگید. لازم هم نیست غلو کنیم و بگیم جایگزین ویندوزه. فقط بگید با این برین توی اینترنت که ویروس نگیرید! از مزایای دیگه مثل سرعت و هنگ کردنش به ندرت (یا هیچوقت؟) بگید.

Folaani
2007-01-24, 11:38 PM,
ارسال : #7

آقای فلانی دمت گرم که این موضوع رو اوردی بالا !
ولی باز مشکل من و آقا/خانم sorena هنوز حل نشده ! من فهمیدم که اونا رو کجا بریزم ! ولی نمی دونم چرا بااینکه ریختم نوز چیزی نشون داده نمی شه - میرم خود mplayer رو نصب کنم ببینم چی میشه .
2007-01-24, 11:46 PM,
ارسال : #8

سلام...

پارسیکس رو از فروشگاه سایت تهیه کنید. واقعا ارزش رو داره .
2007-01-25, 01:12 AM,
ارسال : #9

من از RSS سایت استفاده میکنم. چطور این تاپیکهایی که پست جدید ندارند رو لیست میکنه؟

Folaani
2007-01-25, 02:32 AM,
ارسال : #10

suse 10.2 real player dare ke hich niaze be kodek nadare va yek khobi nesbat be mplayer dare ke mitone .3gp ro ba seda ejra kone
2007-01-25, 03:46 AM,
ارسال : #11

سلام دوست عزیز
برای چندمین بار این مراحل رو میگم تا در SuSE 10.1 و 10.2 بدون هیچ مشکلی با multimedia هاتون کار کنید:
اول از همه همون بسته W32codec که نصب کردی خوب کاری کردی.
دوم اینکه این بسته رو نصب میکنی xine-lib-1.1.2.tar.bz2
سوم اینکه بد نیست بسته ای به نام XVID رو برای فایلهای Divx داشته باشی.
فکر نمی کنم لازم باشه بسته های libffmpeg0 و faad2 رو نصب کنی (چون یادم نیست خودم این کار رو کردم یا نه! اگه نصب نیست انجام بده)

حالا یک restart کوچولو و بعد از اون به راحتی همه چیز مهیاست...
به همین راحتی به همین SuSE ای.

شادترین افراد لزوما بهترین چیزها رو ندارن. اونا فقط از اونچه تو راهشون هست بهترین استفاده رو میبرن.
2007-01-25, 04:03 AM,
ارسال : #12

تشکر - ممنون - خیلی گلی
2007-01-25, 11:24 AM,
ارسال : #13

اگه ubuntu استفاده کرده بودی با Easy Ubuntu و یه کلیک همه این کارها را می‌شه انجام داد ;-)
2007-01-26, 07:21 AM,
ارسال : #14

من ubuntu نصب کردم این easy ubuntu اصلا چی هست؟
2007-01-26, 11:39 PM,
ارسال : #15

open-mind نویسنده :سلام دوست عزیز
برای چندمین بار این مراحل رو میگم تا در SuSE 10.1 و 10.2 بدون هیچ مشکلی با multimedia هاتون کار کنید:
اول از همه همون بسته W32codec که نصب کردی خوب کاری کردی.
دوم اینکه این بسته رو نصب میکنی xine-lib-1.1.2.tar.bz2
سوم اینکه بد نیست بسته ای به نام XVID رو برای فایلهای Divx داشته باشی.
فکر نمی کنم لازم باشه بسته های libffmpeg0 و faad2 رو نصب کنی (چون یادم نیست خودم این کار رو کردم یا نه! اگه نصب نیست انجام بده)

حالا یک restart کوچولو و بعد از اون به راحتی همه چیز مهیاست...
به همین راحتی به همین SuSE ای.
خواستم xine-lib-1.1.3 را نصب کنم گفت zlib رو باید قبلش نصب کنی. zlib رو نصب کردم ولی باز هم در مرحله make ایراد میگیره.این قسمت اخر دستور make هست.
make[3]: *** [utils.lo] Error 1
make[3]: Leaving directory `/home/sorena/software/xine-lib-1.1.3/src/xine-utils'
make[2]: *** [all-recursive] Error 1
make[2]: Leaving directory `/home/sorena/software/xine-lib-1.1.3/src'
make[1]: *** [all-recursive] Error 1
make[1]: Leaving directory `/home/sorena/software/xine-lib-1.1.3'
make: *** [all] Error 2

میشه این codec ها رو با yum نصب کنم. فکر کنم راحت تر باشه. خودش ‍یش نیاز ها رو نصب کنه. فقط نمیدونم دقیق چی باید تایپ کنم
yum install xin-lib.1.1.3
این درسته؟
لطفا بقیه رو هم بنویسید.(divx,dvd(
سورس mplayer رو نصب کردم ولی نمیتونم اجراش کنم.وقتی در قسمت جستجوی kmwnu تایپ میکنم mplayer در جواب run /usr/local/bin/mplayer رو نشون میده ولی وقتی روش کلیک میکنم هیچ اتفاقی نمیافته. کاری رو جا انداختم؟
سوزه ۱۰.۲ ۶۴ بیتی
2007-01-27, 10:29 AM,
ارسال : #16

من jetaudio رو با WINE نصب کردم
بی دردسر
2007-01-28, 12:06 AM,
ارسال : #17

Anonymous نویسنده :من ubuntu نصب کردم این easy ubuntu اصلا چی هست؟

Easy Ubuntu is an easy way to make Ubuntu usable in few minutes. This a graphical tool for beginners.
ایزی ابانتو یه راه حل ساده‌ست که ابانتو رو تو چند دقیقه قابل استفاده می‌کنه. این یه ابزار گرافیکی(بصری) هست برای تازه کارها.

اینا رو تو گوگل نوشته بود واگرنه من هیچ اطلاعی ندارم. :wink:

احتمالاً یه چیزی باشه که تو سه سوت همهٔ کدک مدک‌های لازم رو برای شنیدن فایل‌‌های mp3 و دیدن فیلم‌های mpeg و غیره فراهم می‌کنه.

این لینک سایت‌ش: <!-- m --><a class="postlink" href="http://easyubuntu.freecontrib.org/">http://easyubuntu.freecontrib.org/</a><!-- m -->
این‌م لینک بخش مربوط به اون تو فروم خود ابانتو اینا: <!-- m --><a class="postlink" href="http://ubuntuforums.org/forumdisplay.php?f=86">http://ubuntuforums.org/forumdisplay.php?f=86</a><!-- m -->

توزیع: Ubuntu 10.04 amd64, debian 6 amd64
2007-01-28, 12:18 AM,
ارسال : #18

از این‌جا هم می‌تونید بگیریدش: <!-- m --><a class="postlink" href="http://easyubuntu.freecontrib.org/get.html">http://easyubuntu.freecontrib.org/get.html</a><!-- m -->

اگه دوستان حرفه‌ای این قسمت رو هم به ما بگن یعنی چی خیلی خوب می‌شه. این GPG keyها چی هستن که باید به سیستم ما اضافه بشن؟

نقل قول :NOTE: After you download EasyUbuntu, PLEASE run the following commands:

wget -q <!-- m --><a class="postlink" href="http://medibuntu.sos-sts.com/repo/medibuntu-key.gpg">http://medibuntu.sos-sts.com/repo/medibuntu-key.gpg</a><!-- m --> -O- | sudo apt-key add -

This will add the Medibuntu GPG key to your system

توزیع: Ubuntu 10.04 amd64, debian 6 amd64
2007-01-28, 04:07 AM,
ارسال : #19

سلام
من دقیقا همون ورژنی که نوشتم از xine-lib رو عرض کردم خدمتتون. شما یه ورژن بالاتر رو دارید کار میکنید که من تجربه ای با اون ندارم
در ضمن من قبل از همه اینها بسته ای به نام mad رو هم نصب می کنم. شاید مشکلت با نصب اون رفع بشه. اگه اینطور نشد دیگه کاری از دستم بر نمی‌آد.
چون من همین دیروز هم روی یه سیستم دیگه همین کارا رو کردم و همه چیز ردیف شد.

شادترین افراد لزوما بهترین چیزها رو ندارن. اونا فقط از اونچه تو راهشون هست بهترین استفاده رو میبرن.

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان