لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دانشگاه رفتن یا نرفتن..آیا مساله این است؟؟؟
2007-05-24, 04:10 AM,
ارسال : #21

این اوکی یعنی چی ؟ منم هم درد خودتم می خوام بدونم چه تصمیمی گرفتی . حالا دانشگاه میری یا نه ؟ ازاد ؟ پیام نور ؟ (شرمنده ها من فضول نیستم ولی می خوام بدونم هم سنم که شرایطی مثل من داره چه تصمیمی میگیره)

[عکس : ehtemam.png]

gimp.ir

forum.gimp.ir
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2007-05-24, 06:08 AM,
ارسال : #22

sadegh64 نویسنده :یک آیه‏ای در انجیل هست که من خیلی دوستش دارم و فکر می‏کنم اگر همه‏ی انجیل تحریف شده باشد، این آیه اصیل است. زیرا بوی سخن یک پیغمبر را می‏دهد و تصور نمی‏کنم کسانی که به تحریف یک کتاب آسمانی می‏پردازند، این قدر شعور و ذوق داشته باشند که چنین جمله‏ی زیبایی بسازند.

می‏گوید: «ای انسان‏ها! از راه‏هایی مروید که روندگان آن بسیارند. از راه‏هایی بروید که روندگان آن کم‏اند.»

از کتاب عــــلــــی ( حقیقتی بر گونه‏ی اساطیر ) اثر دکتر علی شریعتی

عجب جملات مزخرفی !!
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-05-24, 01:36 PM,
ارسال : #23

سلام
اگر دوست دارید که فقط درآمد مالی داشته باشید و هدف از یادگیری راهی برای آموختن حرفه ای جهت کسب درآمد در ایران باشد لازم نیست که مدارک و تحصیلات دانشگاهی داشته باشید.
ولی اگر مایلید که یک زندگی متوسط از نظر مالی داشته باشید و بسیار اندکی از دانش امروزی دنیا را نیاز بدانید حتما به دانشگاه بروید ولی نه برای مدرک و بلکه برای علم آموزی و با هدف داشتن یک زندگی کاملا متوسط و در بعضی شرایط متوسط بسمت پایین.
من اکنون حدود ۱۷ سال است که دانشجو هستم و دانشجویی من همچنان ادامه دارد ...
یکی از اساتید یک روزی به من گفت که بدنبال کاشتن گندم باشید چرا که کاه بسبب آن حاصل آید.
ولی ممکن است که کاه یک مقدار کم و یا زیاد باشد و یا بعضی وقت ها کاه اش از طلا باشد. این دیگه به شما و شانس شما بستگی داره
2007-05-24, 04:38 PM,
ارسال : #24

سلام
او کی یعنی اینکه میرم
اینهمه عمرمون تلف شد چند سال هم روش -تازه ما که تو دبیرستان درس نمیخونیدم ۲۴ ساعت پشت کامپیوتر بودم یادم نمیاد تا حالا تکلیف تو خونه انجام داده باشم
همش سرکلاس-تو راه اصلا مهارت پیدا کرده بودم تو اینکار
و از امروز هم میخوام کامپیوترم را به مدت یک ماه جمع کنم و سفت بشینم بخونم
دوست عزیزم پیام نور به هیج وجه نرو-من پارسال یکی مخمون را زد و رفتیم وگرنه پارسال دانشجو میشدم..همش از این میترسیدم که مدت زمانی که برای پیام نور بزارم برار آزاد نشه دیدم دوبرابر باید براش وقت بزارم
این دولت هر موقع که پول و پله کم میاره از این دوره های فراگیر راه میندازه که هیچ احدی هم توش قبول نمیشه-سر امتحانش پارسال حساب کردم فقط برای این دوره امتحان دست کم چیزی حدود ۸۰ میلیارد تومن پول گرفته شده منهای هزینه خرید کتاب و رفت و آمد-تازه اگه میخای قبول بشی همه چیز بخون جز کتاب هایی که خود دانشگاه گفته باید بخونی ...یعنی اینجوریه
تازه مدرک لیسانس گرفتن تو پیام نور مثل شکستن شاخ غول هست
دخترا که هیچی ولی پسری ندیدم که تو این پیام نور تا لیسانس رسیده باشه
تو دانشگاه آزاد درسته پول میدیم ولی میدونیم بعد ۴ یا ۵ سال یه کاغذی به عنوان مدرک لیسانس میدهند دستمون

کیات عزیز شما در آلمان هستی اصلا وضعیت خودت را با دانشگاه های ایران مقایسه نکن
منم جای تو بودم ۲۰ سال داشنجو میشدم -هیچونه آموزش و یادگیری وجود نداره

اینکبار برای همیشه غیر فعال شده است.. از مدیران درخواست میکنم در صورت امکان این کاربر را حذف کنند از تکنوتاکس
2007-05-24, 05:09 PM,
ارسال : #25

sadegh64 نویسنده :یک آیه‏ای در انجیل هست که من خیلی دوستش دارم و فکر می‏کنم اگر همه‏ی انجیل تحریف شده باشد، این آیه اصیل است. زیرا بوی سخن یک پیغمبر را می‏دهد و تصور نمی‏کنم کسانی که به تحریف یک کتاب آسمانی می‏پردازند، این قدر شعور و ذوق داشته باشند که چنین جمله‏ی زیبایی بسازند.

می‏گوید: «ای انسان‏ها! از راه‏هایی مروید که روندگان آن بسیارند. از راه‏هایی بروید که روندگان آن کم‏اند.»

از کتاب عــــلــــی ( حقیقتی بر گونه‏ی اساطیر ) اثر دکتر علی شریعتی

حاجی، منم فکر میکنم، شما اول خوب حرفی رو که میخوای بزنی تجزیه و نحیلیل کنی و بعد بزنی ، خیلی بهتره، چون ممکنه به خیلی ها بر بخوره !!!

من برای درد خود نامی انتخاب کرده ام و آن را سگ مینامم؛ سگ من به اندازه هر سگی، باهوش، مزاحم، بیشرم، سرگرم کننده و وفادار است ...
2007-05-24, 05:53 PM,
ارسال : #26

درسته تو دانشگاه های ایران خبری نیست ولی بری از ول گشتن تو خیابونا بهتره

آموزش بدون محدودیت
2007-05-24, 05:59 PM,
ارسال : #27

حاجی، منم فکر میکنم، شما اول خوب حرفی رو که میخوای بزنی تجزیه و تحیلیل کنی و بعد بزنی ، خیلی بهتره، چون ممکنه به خیلی ها بر بخوره !!!

کی تو خیابون ول گشته؟؟؟؟؟؟
من دارم میگم یه موقعیت شغلی خوب توی آی اس پی بهم پیشنهاد شده (برنامه نویسی)که اونم حالا با تصمیمی که گرفتم منصرف شدم
تازه غیر از اونم من ول نمیکردم
همیشه پشت کامپیوتر هستم و دارم یه چیز جدیدی یاد میگیرم
یکسری سفارشات برنامه نویسی گاهی اوقات انجام میدم
دامین ثبت میکنم فضا اجاره میدم
اگه وقت هم بکنم میرم باشگاه
که الان تصمیم گرفتم درس بخونم
بیشتر از ۲ یا ۳ تا رفیق پسر هم ندارم

اینکبار برای همیشه غیر فعال شده است.. از مدیران درخواست میکنم در صورت امکان این کاربر را حذف کنند از تکنوتاکس
2007-05-24, 06:13 PM,
ارسال : #28

یه بدی دانشگاه ندیده بودن یا مدرک کافی نداشتن اینه که فردا خود شما با یه میکروسافتی بحث میکنی طرف نقطه ضعفت رو هی میکشه به رخت و دیگران هم حرفش رو قبول میکنن. ولی وقتی سوادت همراه با مدرک باشه بهتر میتونی از نرم افزار آزاد هم دفاع کنی.
2007-05-24, 06:52 PM,
ارسال : #29

mrg2007 نویسنده :ببخشید در مورد این ساختمان داده که گفتی
شما فکر میکنید که مثلا ما میشنیم پشت کامپیوتر و همینجور میزنیم رو کلیدها برنامه نویسی یاد میگیریم
نخیر ما هم همون کتاب هایی که دانشجوها میخونند را میخونیم با این تفاوت که برای هر فصلش ۳ ماه وقت میزاریم تو اینترنت تحقیق میکنیم روی یک موضوعش کار میکنیم تازه میفهمیم چقدر اشتباه و غلطه مطالبش
در ضمن شما تا بحال برنامه نوشتی؟؟؟؟ که اینجوری قضاوت میکنی
فکر میکنی ما کدهای رجیستری ویندوز را عوض میکنیم که میگی شیرین کاری
نوستن یک فایل منیجر یا یک سی ام اس شیرین کاریه؟؟؟
اصلا در مورد اون سه زبانی که گفتی اطلاعات داری؟؟؟ میدونی چی هستند که حالا میگی تو اون هست تو اون نیست
مثل این میموند که یه دوستی داشتیم که ادعا میکرد مخ کامپیوتره و بعد اون دیگه وجود نداره و کارهای خارق العاده میکنه و برنامه های نمیدونم چی چی مینویسه و تا الان هم یکیشو ما ندیدیم و حالا تموم این قدرت و توان و استعداد ایشون ویندوز و زبان برنامه نویسی ویژوال بیسیک بوده که همونطور که میگفتم از همه زبونی از نظر بهتره سی++ و...
ازش میپرسیدی جاوا چیه؟؟ میگفت سی شارپ را با سی++ قاطی کن میشه جاوا
انگار میخواد کیک درست کنه
نمیخوام بحث منحرف بشه وولی لطفا در مورد همین موضوع نظر بدید اگه دانشجو -اگر فارق التحصیل هستید بگید راضی هستید نبودید و....
توی بی محتوا بودن دانشگاه که شکی نیست

و یه مطلب دیگه در مورد دوستی که گفته بودند با چندتا دیگه آشنا میشی دیدگاه و ایده و اینا قبول
ولی آیا افرادی که باهاشون آشنا میشیم مخ های کامپیوتر هستند؟؟؟اصلا میدونند واسه چی اومدند؟؟
انتخاب اکثر افراد بصورت زیره:
الکترونیک
کامپیوتر
متالوژی
مکانیک
عمران
و...
این ها رشته هایی هستند که به هر کی میرسی میبنی به ترتیب تو انتخاب دانشگاه آزادش مینویسه
و سوال بعدی آیا ما از طریق همین سایت
از طریق جلسات و نشست ها و گفتگوها که هم اکنون در اصفهان داریم و از همین سایت هم شروع شده (isfahanlug.org)
آیا در محیط کار و برنامه نویسی با بقیه افراد آشنا نمیشیم؟؟؟
و از دیدگاه ها و ایده هاشون مطلع نمیشیم؟؟؟
صرفا تو دانشگاه این اتفاق رخ میده؟؟ البته قبول دارم ..آدم با مدل لباس های جدید
مدهای جدید ریشو سیبیل
چگونه ارتباط با دختر- دوستی و... آشنا میشه
اوه چه خبره؟
شما بهت برخورده چه ربطی به دیگران داره سرشون حالی میکنی؟ :x
نظراتت افراطی و تعصب آمیز هست.
من گفتم دانشگاه خوبه به این دلایل. نگفتم درچه حد، بدون اون نمیشه اصلا، و همهء کسانی که دانشگاه نرفتن بی سوادن.
بلکه اینها تنها واقعیاتی بود که میتونه وجود داشته باشه و بنظر من وجود داره. یه آماره نه چیزی مطلق.
هرکسی اینقدر شانس و انگیزه نداره که بدون این مزایا و برنامه و روحیه بخشی خودش بره و بدون نقص و اصولی کار کنه. دانشگاه این زمینه رو تاحدی داره و اگر طرف مستعد و با هدف باشه میتونه ازش خوب استفاده کنه. البته متاسفانه کیفیت دانشگاههای ما خوب نیست و خیلی بهتر از این باید باشه، ولی بازهم بنظر من می ارزه. البته این ارزیابی رو از ۴ سال پیش دارم که دانشگاه خودم تموم شد؛ اگر از اون زمان بازهم افت کرده بنده مطلع نیستم از شرایط جدیدش. تبلیغات زیادی میشه که سطح امکانات و تنوع و بروز بودن برنامشون رو زیاد کرد. مثلا درمورد پیام نور یک صفحه روزنامه فقط راجع به همین ارتقای کیفیت و کمیتشون بود که شاید شما نخوندید؛ حالا اینکه واقعیت داره یا نه و در عمل بدردبخور هست بنده مطلع نیستم؛ اما تا تجربه نکنی و نبینی نمیفهمی و اینهم درست نیست که مسایل رو با اطلاعات قدیمی آپدیت نشده مدام ارزیابی کنیم و خدای نکرده دچار بی انصافی و ظالمانه و خودرای قضاوت کردن بشیم.

درمورد مزایای جانبی دانشگاه هم باید بگم که اون زمان ما هنوز هم تک و توک آدمهایی پیدا میشدن که واقعا به آدم انگیزه و اطلاعات خوبی بدون و باهاشون رابطهء محیط علمی رو داشته باشی و ازش لذت ببری. اونوقت میفهمی که دانشگاه و محیط علمی واقعا یعنی چی و چقدر ارزش داره. بطوریکه دوست داری تا آخر عمرت ازش جدا و بی ارتباط نباشی.
مثلا یه پسری بود که از سنین پایین هم با کامپیوتر اخت بود و از روزگار اولیه تا حال کلی تجربه و اطلاعات داشت، گرچه نابغه نبود ولی از حضور صادقانه و علاقمندش آدم انرژی میگرفت و چیزهایی میگفت و آدم اطلاعاتی میگرفت که شاید خودت بعد از سالها تازه بهش میرسیدی.
مثلا اون موقع از لینوکس میگفت و نرم افزارهای اپن سورس، که خود بنده به شخصه اصلا تصور نمیکردم چنین چیزهایی رو اون موقع و باور نمیکردم که جدی باشه و کاربردی، واسه همین از پلتفرم میکروسافت دفاع هم میکردم!! درواقع اون موقع هنوز در حدی نبودم که از اون اطلاعات بتونم استفاده کنم، شاید چون تازه دستم به دکمه های کیبرد کامپیوتر خورده بود.
ولی الان خودم حامی پرحرارت نرم افزار آزاد شدم و مبلغ فلسفهء اون.
حساب همه رو با اینطور افراد یکی نکنید؛ بهرحال اونی که بدنبال علمش میره هم معمولا دوست داره بره دانشگاه. اینطور نیست؟ پس اونجا میتونید، گرچه کمیاب، ولی اینطور افراد رو پیدا کنید.
البته امیدوارم محیط علمی دانشگاههای ما دیگه اینقدر فاسد نشده باشه که اصلا نشه در محیطش دنبال علم بود!! این دیگه یه فاجعهء کامله. من فکر نمیکنم اتفاق افتاده باشه و اگر در بعضی دانشگاهها اینطور باشه، در همه نیست. میبینید که واحدهای دانشگاه معروف و خوب ما هنوز هم یه منبع و مرجعه برای تولید علم و فعالیت علمی.
ضمنا از فعالیت برنامه نویسی بنده سوال کردید؛ باید بگم بله اینقدری فعالیت داشتم که بگم برنامه نویس هستم (حداقل با معیار متوسط خودمون).
اینهم سایت بنده هست که توش دوتا کارم هست؛ یکی با سی هست و دیگری با پی اچ پی:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.hamidreza-mz.com/">http://www.hamidreza-mz.com/</a><!-- m -->
البته کارهای بزرگی نیست و صرفا پروژه های کوچک در پایان یادگیری استاندارد هرکدوم از زبانها بوده.
فعالیت متفرقه زیاد داشتم و اینها تنها زبانها و چیزهایی نیست که بلدم یا ازش اطلاعاتی دارم.
بخصوص روی استانداردها و روشهای برنامه نویسی بهینه دقت و مطالعهء خاصی داشتم همیشه.
راستی به تالار اپن سورس فروم پاتوق فعلی هم میتونید سری بزنید که مقداری مطالب توسط بنده و چند نفر از دوستان جمع آوری شده:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.myimei.com/forum/forumdisplay.php?fid=16">http://www.myimei.com/forum/forumdisplay.php?fid=16</a><!-- m -->
البته اینها اغلبش مال زمانی بود که هنوز تکنوتاکس و مطالب و فعالیتهای داخلی دیگر در رابطه با نرم افزار آزاد و لینوکس رو که بواسطهء تکنوتاکس کشف کردم، شناسایی نکرده بودم!
از پنداشتن اپن سورس صرفا بعنوان یک روش گسترش نرم افزار شروع شد و تا کشف نرم افزار آزاد بعنوان یک نهضت با فلسفه ای اخلاقی-علمی پیش رفت.
2007-05-24, 06:54 PM,
ارسال : #30

حاجی، منم دوباره فکر میکنم، شما یه نگاه به کسی که پست رو داده بندازی و بعدش بیای حرفم رو به خودم برگردونی خیلی بهتره، بنده نبودم که اون پست رو دادم، یه نگاه به id ها بنداز دوست من ...
زیاد حوصله ندارم حرف بزنم ...
شما هم ( اون کسی که این تاپیک رو را انداخته ) اگه میخوای نظرم رو بدونی، تو یه تاپیکی که در ارتباط با برنامه نویسی بود، به یکیکه بحث رو پیش کشید یه چیزائی گفتم، میخوای search کن ...
حرف هائی رو هم که بچه ها زدن رو نخوندم، چون اعصابش رو ندارم و دلم از ارشد بدجوری پره
ولی نقدا ...
دانشگاه چیز بدی نیست، بلکه برعکس چیز خوبی هم هست، اما مفهومش ، نه پیاده سازیش در ایران ...
شکی نیست، که دانشگاه حتی در علوم کامپیوتری میتونه مفید باشه، اما یه نگاه به دانشگاه و رشته کامپیوتر بندازیم ( از دید یک دانشخوی ترک آخری ) ..
داخل پرانتر، من داخل دانشگاه دولتی درس میخونم، دک و پزش هم زیاده ، اما ....
مشکل رو به ود دسته تقسیم میکنیم؛ بی سوادی اساتید، سیلابس مزخرف
رشته ها رو هم به دو دسته تقسیم میکنیم، کامپیوتر و غیر کامپیوتر ...
یه بابائی، میره و تو یه رشته فنی مث عمران، etc مدرکش رو میگیره، اساس کار نسبت به 10 سال پیش چندان تغییری نکرده، طرف هم نیاز نداره که هی مطالعه کنه، میره استاد دانشگاه میشه و هی یه پولی در میاره ، معمولا مطالعه رو هم بی خیالش میشه، ( تیریپ غم نان اگر بگذارد و ... )
اما یه بابای دیگه ای میره و کامپیوتر میخونه ... 10 سال پیش تا حالا خیلی چیزا فرق کرده، طرف هم اینقدر به قول خودش مشغله !!! داره که خوب نمیتونه هر روز کتاب و مقاله و ... بخونه ؛ از طرف دیگه اینقدر مغروره که حاضر نیست بگه من بلد نیستم . چرا ؟ معلومه ، استاد باید همه چیز بلد باشه !!!! تیریپ ملا ! اونوقته که محیط حاکم یه چیزی در میاد که بنده رو داره تا سر حد جنون میبره ...
البته مسائل دیگه ای هم هست، برای مثال سیلابس مزخرف ... شکی نیست که دید ریاضی برای تحصیل کرده های کامپیوتر لازمه .. اما یه نگاه به دانشگاههای دیگه در جهان بنداز، ... ما بیشتر از اینکه یه مهندس نیاز داشته باشه ، ریاضی میخونیم ... دروس عمومی هم که قربونش برم ... 20-25 تا درس ... که آخر همشون اسلامی داره !!!
و ...
اما آیا باید کلا زیر سوالش برد ... ؟
یه مثال میارم ...
پایگاه داده ها ...
ممکنه که شما خیلی خوب یه DBMS رو عملی کار کرده باشی، اما تا جبر رابطه ای رو خوب نفهمی، به نظر من هیچ موقع از سطح متوسط بالاتر نمیای ، جز اینکه خودت بخوای و مطالعه کنی ووو ... که در این صورت، سخت بشه ادای دون کیشوت رو در آورد Wink
در کل، دانشگاه قرار نیست چیزی بهت یاد بده، که با این فرض بیای و حالت گرفته شه، وظیفه دانشگاه اینه که فقط راه رو بهت نشون بده ، اما همونطور که عرض کردم، تو دانشگاههای ایران نه تنها اینطور نیست ، بلکه محیط دانشگاهی و بیسوادی خیلی از اساتید !!!! و سیلابس مخزرف بدجور اذیتت میکنه، حالا خود دانی ... تو دانشگاه، تنها چیزی که نصیبم شد، اینترنت پر سرعت بود ، اما توصیه من اینکه شرکت کن ، چون اگه این کار رو نکنی، بیشتر چیز از دست میدی، همیشه باید بین بد و بدتر ، بد رو انتخاب کرد دوست عزیز ...
2007-05-24, 07:11 PM,
ارسال : #31

اون بالائی من بودم، ...

من برای درد خود نامی انتخاب کرده ام و آن را سگ مینامم؛ سگ من به اندازه هر سگی، باهوش، مزاحم، بیشرم، سرگرم کننده و وفادار است ...
2007-05-24, 07:24 PM,
ارسال : #32

eeeeee
مثل اینکه اشتباه شده حاجی
چقدر اسم ها شبیه بود ظاهرشون

همه حرف ها درست...اولا من یه ترم پیام نور رفتم .. با کم کیف ماجرا کمی آشنا هستم....دوما یه چیزی را میگم
رشته ها در دانشگاه های ایران:
ریاضی / تجربی / انسانی
من همین سه شاخه را فرض میگیرم
یکسری رشته ها عملی هستند
یکسری رشته ها باید عملی باشند ولی نیستند
یکسری رشته ها تئوری هستند
رشته های پزشکی و... که بیشتر با جون افراد سرکار داره و خیلی هم سخت هست رشته هایی هستند که مجبورند دانشگا ها عملی هم کار کنند به هرحال خروجی این داننشگاه یه پزشک هست
رشته های مهندسی همه از دم تئوری هستند که این به نظر من به درد نمیخوره ..حالای جدای از اینکه دروس ارائه شده مربوط به کامپیوتر خوب انتخاب شده باشه یا نه ...
چون گفتم شما ادبیات میخونی نمیتونی جاش بری امتحان ریاضی بدی و تا وقتی هم تئوری کار کنی نمیتونی کار عملی انجام بدی فقط رشته مهندسی جایی بدرد میخوره که شما میخوای اونقدر بخونی و بری برا فوق و دکترا و بشی استاد دانشگاه که اونقت یکسری چیز حفظ کردی همونا را هم برا دانشجوهات میگی و اونا هم میشنند برو بر نگاهت میکنند آخر ماه هم حقوقتو میگری و تموم
مشکلی که این دوست بالایمون داره با اساتیدش
و در آخر رشته های تئوری مثل مدیریت - اقتصاد -حقوق و...
به شما تئوری میدند در بازار کار هم ازتون تئوری میخواند که به نظر من این رشته ها در دانشگاه های ایران خیلی خوبه

در ضمن تا تئوری وجود نداشته باشه عملی در کار نیست.باز هم با حرف های شما موافق نیستم که دید علمی به چیزی پیدا نخواهم کرد اگر دانشگاه نرم مثلا همین ساختمان داده .. چون ماهیت کامپیوتر اینجوریه ..شاید برای بقیه رشته ها این حرف درست باشه اما برای کامپیوتر نه

در ضمن هیچکسی با نگاه کردن به فیلم شنا شناگر نشده که من دومیش باشم.شما تا آخر عمرت بشین فیلم شنا و آموزش شنا نگاه کن تا خودتو به آب نزنی شناگر نمیشی

دانشگاه میرم در ایران ....فقط برای مدرک لیسانس...فقط برای قرار گرفتن در دید مردم و......فقط برای پوشیدن یه لباس زرق و برق دار

آقا به هرحال ما تصمیمون را گرفتیم. دیگه کار ما تموم شد ..میخونیم برا کنکور و...دوستان میخواهند بحث را ادامه بدند با خودشون

2007-05-24, 07:32 PM,
ارسال : #33

دیدگاهت در مورد دانشگاه جالب نیست شاید وقتی بری ذهنت باز تر بشه
2007-05-24, 07:39 PM,
ارسال : #34

شاید
ولی زیاد به حالم فرقی نمیکنه
عشق من یه چیز دیگست

2007-05-24, 07:46 PM,
ارسال : #35

gl hf anyway
2007-05-24, 09:21 PM,
ارسال : #36

راستی من شخصا فکر میکنم وضع کامپیوتر از همه مشکل تر باشه؛ میدونید این رشته رو خودتون واردید و میشناسید! خیلی سریع و حجیم هست پیشرفتش و نیاز به وقت زیاد و منابعی داره که در کشورهایی مثل ما کم هست. البته برای سیستم آموزشی میگم. وگرنه من و شما که میتونیم از منابع بخوبی استفاده کنیم.
این رشته از همش ناجورتر نیست انصافا؟
2007-05-24, 09:30 PM,
ارسال : #37

تاثیر دروس پایه مثل ساختمان گسسته رو دست کم نگیرید .
مهم نیست دانشگاه میرید یا نه اما اون دروس تئوری که میگید دید دیگه ای میدن
2007-05-26, 02:46 AM,
ارسال : #38

* از یکسری از حرفات زیاد خوشم نیومد. کی گفته هرکی که میره دانشگاه، الکی مدرک میگیره و هرکی می‌شینه خونه پروفسور از آب درمیاد؟ این بستگی به عرضه و پشتکار خود شخص داره. تو همین جا من خیلی‌ها رو میشناسم که مثلا کارشناسی کامپیوتر رو دارند و خدای کامپیوتر هستند. عوضش افرادی رو می شناسم که اندازه بزغاله حالیشون نیست ولی همون مدرک رو دارند.

* "دانش+جو" یعنی اینکه باید طرف خودش بره دنبال علم وگرنه می‌شد دانش آموز! دانشگاه قرار نیست قلفتی بیاد علم رو بکنه تو مخت! حالا من تو دانشگاه اینکار رو میکنم، شما تو خونه. و مطمئناً من موقعیت بهتری دارم چون میتونم از منابع علمی دانشگاه (اساتید، کتابخانه و ...) استفاده کنم.

* من تو درس سیستم عامل یا ساختمان داده یه سری چیزهایی رو میخونم که ممکنه اگه به خودم باشه، اصلاً سراغش نرم و اصلاً هم بهش نیازی پیدا نکنم ولی این یادگیری بعداً تو درک عوامل دیگه بهم کمک میکنه.

* از طرفی دانشگاه داریم تا دانشگاه! شما چطور سطح علمی دانشگاه شریف و دانشگاه تهران رو مثلاً با دانشگاه آزاد واحد شهرری مقایسه می کنی؟ من خودم دولتی میخونم ولی سره کلاسای آزاد هم به عنوان مهمان رفتم. میدونم چه وضعیتی هست.

* در ضمن تو ادارات دولتی حقوق و مرتبه کارمند براساس مدرک و سابقه کاری تعیین میشه. وقتی برای استخدام یه شرکت دو نفر (یکی کارشناسی و دیگری کاردانی) هستند مطمئناً شخصی که کارشناسی خونده انتخاب می‌شه.
خوب نمی‌شه به این کار خرده گرفت. مطمئناً تو اون حالت فقط یه کارشناسی نیست. بین این کارشناسی‌ها براساس تجربه و دانش(اگه پارتی بازی نشه) نفرات برتر انتخاب میشند.
خوب تو ادارات غیردولتی مدرک ملاک نیست. اونها خیلی خوشحال هم میشن که یه نفر سواد خوب داشته باشه اما به دلیل پایین بودن مردکش کمتر حقوق دریافت کنه.

* نمی‌فهمم اینکه شما می‌گویید "رشته های مهندسی همه از دم تئوری هستند که این به نظر من به درد نمیخوره" از کجا فهمیدید؟؟خوب شما چه شرایطی دارید که عملی یاد گرفته‌اید و ما چه شرایطی داریم که فقط تئوری می فهمیم. منم موافقم که تئوری به تنهایی به درد نمیخوره. ولی چه جوری در مورد من تشخیص دادید که فقط تئوری بلدم وعملی کار نکرده‌ام. اگه اینجوریه، منم خیلی ها رو میشناسم که سره کوچه‌مون ول میگردند و خیابون متر میکنند و مدرکشون دیپلمه. اما این دلیل نمیشه که به شمایی که دیپلم داری بگم علاف!!! و البته من هیچوقت همچین چیزی رو نمیگم.

* شما میگی: "رشته مهندسی جایی بدرد میخوره که شما میخوای اونقدر بخونی و بری برا فوق و دکترا و بشی استاد دانشگاه که اونقت یکسری چیز حفظ کردی همونا را هم برا دانشجوهات میگی و اونا هم میشنند برو بر نگاهت میکنند آخر ماه هم حقوقتو میگری"
خوب مطمئناً اون استاد یه چیزی حالیش بوده که تونسته تا دکترا پیش بره. چرا من و شما نمیتونیم اینکارو بکنیم؟!مثلاً همین دکتر خوانساری خودمون رو میدونی چقدر تو کارهای عملی شرکت می‌کنه؟ایشون به جز طرح ملی فعالیت اصلی شون کار بر روی پردازش تصویر و الگوریتم های رمزگذاری مختلف هست. (نمی خوام از دکتر خوانساری حمایت کنم ولی چون میشناسیدشون ایشون رو مثال زدم)

* شما میگی: "در ضمن هیچکسی با نگاه کردن به فیلم شنا،شناگر نشده که من دومیش باشم.شما تا آخر عمرت بشین فیلم شنا و آموزش شنا نگاه کن تا خودتو به آب نزنی شناگر نمیشی"
خوب شما میتونی بدونه نگاه کردن فیلم شنا به آب بزنی و غرق بشی! :lol: (خدا نکنه، زبونم رو گاز گرفتم!)

* یادت باشه که دانشگاه موقعیتی برای بهره‌گیری از علم هست. و کار شما رو برای یادگیری آسان‌تر می‌کنه و شما می‌تونید همون علم رو با تلاش بیشتر بدست بیارید. و خوب شما یک شخصی مثل جناب آقای باغومیان رو می‌بینی که رشته‌ تحصیلی‌شان کامپیوتر نیست اما خدای کامپیوتر هستند و من نوعی که رشته‌ام کامپیوتر هست، جلوشون لنگ می‌اندازیم.

* در آخر؛ امیدوارم اگه پشت کنکوری هم بودم همین حرفها رو می زدم و همیچنین امیدوارم کسی از حرفهای من نرنجیده باشه.

راستی واسه بحث اومده بودی یا واسه تبلیغ افکارت؟؟ من واسه بحث اومدم پس احتمال داره بتونید متقاعدم کنید. ولی تو پستهای بالا دیدم که ضد عقاید شما چیزی گفتند و شما سریع جبهه گیری (دعوا) کردید.
-- نیما

<a>بالجمله تمام مردم شهر/در بحر گناه می‌تپیدند
در‌های بهشت بسته می‌شد/مردم همه می‌جهنمیدند</a>
2007-05-26, 01:46 PM,
ارسال : #39

اگر بنده باعث رنجش دوستان شده‌ام معذرت می خوام

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان