لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دریافت gentoo
2004-06-02, 09:47 PM,
ارسال : #1
دریافت gentoo
یکی از دوستانم اینترنت پر سرعت داره. بهش گفتم که gentoo جدید رو بگیره. ولی نمی دونه که کدوم رو بگیره

packageCD که یه cd کامله.
Stage1 and 2 and 3

حالا کدوم رو باید بگیره. PackageCD یه فایل iso هستش.و اون سه تا هم tar.bz2 این طوری که من شنیدم gentoo یه cd اصلی و یک یا دو cd اختیاری داره که توش برنامه های KDE, open office و غیره رو داره.

لطفا یه راهنمایی نمایید.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2004-06-02, 09:56 PM,
ارسال : #2

آقاي مهمان
دستتان درد نکنه,شما بايد فايل iso او رو دانلود کنيد, به نظرم براي cpu هاي intell و AMD دو تا توزيع جداگانه داره.

البته چند روز ديگه Gentoo به دست مدير سايت ميرسه Tongue

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-06-02, 11:33 PM,
ارسال : #3

پس تکلیف اون stage چی میشه. kde و غیر چی؟؟؟
2004-06-02, 11:38 PM,
ارسال : #4

آقا ببخشید. تو لیست فایلهاش تو سایت در packagecd تمامی بسته ها بود. اشتباه از من بود.
2004-06-03, 10:11 PM,
ارسال : #5

البته اگه صبر کنید آخرین نسخه‌ جنتو هم به دستم می‌رسه. Smile

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-06-04, 01:47 PM,
ارسال : #6

من اونو دانلود کردم٬ چیز خوبیه ولی بیشتر بدرد سرور میخوره (به نظر من)
2004-06-05, 12:32 PM,
ارسال : #7

Gentoo از یک توزیع مبتنی بر Source است. البته این به این معنی نیست که از Binary Packages پشتیبانی نمی‌کند. Gentoo ابزاری دارد که به شما کمک می‌کند، در هنگام نصب همه چیز را خودتان بسازید و شرایط را خودتان تعیین کنید و شما برای این کار آزادید.
یعنی هنگام نصب شما می‌توانید از پایین‌ترین سطوح عمل Compile را با شرایط سخت افزاری خودتان انجام دهید. اگر از Stage 1 و Stage 2 اقدام به نصب کنید، شما حتی می‌توانید کتابخانه‌های پایه gcc هم برای سخت افزارتان بصورت انحصاری Compile کنید. منظور از Compile برای سخت افزار، همان CFLAGS and CXXFLAGS در gcc است، که شما امکان می‌دهد، هر چیزی را برای سخت افزار خودتان Compile کنید.

هر جور سیستم را نصب کنید، شما امکان تنظیم و Compile Kernel داده می‌شود. اصولاً خودتان می‌توانید درباره کوچکترین جزئیات نصب تصمیم بگیرید و نظرتان را اعمال کنید.

در Gentoo یک ابزاری است با نام emerge که شاید بشه گفت خیلی به ابزار apt-get در Debian شباهت داره! و شما می‌تونید نسخه همه Packageهای جدید رو به وسیله آن از اینترنت به صورت Source یا Binary Packages بگیرید.

راستش Gentoo رو نمیشه توی یک post تعریفش کرد ولی همین قدر بگم، اگه می‌خواهید از هر لحاظ در همه سطوح و قسمت‌ها تغییر بدید، تصمیم بگیرید و آزادی بیشتر از توزیع‌های دیگه در عملکرد سیستم عامل داشته باشید، Gentoo انتخاب شماست.

البته Gentoo را اصلاً به کسانی که آشنایی زیادی با GNU/Linux و مبانی آن ندارند، توصیه نمی‌کنم. اما کسانی که علاقه دارند از زیر و بم قسمت‌های مختلف در Linux سر دربیارن و نسبت به همه چیز خودشان تصمیم بگیرند، Gentoo انتخاب خوبی است.

به نظر من اگر کسی قصد ساختن یک توزیع زنده و یا یک توزیع معمولی داشته باشه، یکی از انتخاب‌هاش می‌تونه برای شروع Gentoo باشه!!!

من Gentoo 2004.1 را ندارم و توی بازار هم پیداش نکردم، جناب مهمان اگر این نسخه را دارید و امکانش هست نسخه‌ای از آن را به من بدید ممنون میشم. البته دیدم که جناب alan هم گفتند به زودی بدستشان می‌رسد، اما من عجله دارم. بقول معروف وقت طلاست!
جستجوی تمامی ارسال های کاربر

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان