لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
glibc و مشکل اعصاب !
2007-08-11, 04:30 PM,
ارسال : #1
glibc و مشکل اعصاب !
اشتباه نکنید عنوان اتفاقا خیلی هم مناسبه من حد اقل هفته ای یک بار با این بسته مشکل دارم اما این دفعه ی آخر دیگه واقعا رو اعصابم راه رفت ...
باور کنید خودم هم یادم نیست به خاطر نصب چه برنامه ای مجبور شدم ورژن جدیدش ره بگیرم در هر صورت امروز متوجه شدم که mplayer و xfardic و gtk و سه چهار تا برنامه ی دیگه ره از کار انداخته و نسخه ی قبلیش ره میخواد سیستم سوزه ۱۰.۰ هر چقدر هم گشتم که کتابخانه های مورد نیاز ره جدا بگیرم پیدا نکردم و فقط تو این بسته پیدا میشه الآن ورژن قبلیش ره دارم ولی مطمئنا اگه اون ره نصب کنم چند تا برنامه ی دیگه از کار میفته خواهشا کمک کنید

Now we that are strong ought to bear the infirmities of weak and not to please ourselves
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2007-08-12, 11:24 AM,
ارسال : #2

یکی از مزیات دبیان اینه که دیگه شما مشکل اعصاب پیدا نمی‌کنید.

اعتراض به عملکرد دولت در زمینه IT
اینترنت حداقل 5M + یک laptop حق مسلم هر ایرانیست.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-08-14, 03:37 AM,
ارسال : #3

من همین سوزه هم دانلود کردم سابق خوب بود حداقل فدورا تو یزد پیدا میشد که حالا همونشم پیدا نمیشه چه خاکی به سر بگیرم

Now we that are strong ought to bear the infirmities of weak and not to please ourselves
2007-08-14, 05:41 PM,
ارسال : #4

لازم نیست حتما تو یزد پیدا شه، میتونی سفارش بدی کاربر علاقه مند، از تهران میفرستن واست.

وقتی میبینم اکثر کد نویسیم به ریختن دیتا تو دیتابیس میگذره، احساس میکنم که یک فرغون بیشتر نیستم.
2007-08-14, 06:16 PM,
ارسال : #5

سلام. 8)
فکر کنم کار سختی نباشه، شما میتونی برنامه‌هایی که با نسخه‌ی جدید glibc مشکل دارن رو دوباره با این نسخه‌ی جدید glibc کامپایل کنی.
سورس برنامه‌ها و Libraryای که نوشته بودی به راحتی در دسترسه، یه امتحانی بکن، فکر نکنم ضرر کنی !!!

?What shall it profit a man who win the whole world and he lose his own soul
2007-08-16, 10:29 AM,
ارسال : #6

دوست عزیز ubuntu را نادیده نگیر
همه cd هاش را مجانی برات می فرستند https://shipit.ubuntu.com/
2007-08-16, 03:09 PM,
ارسال : #7

حتی اگه تو ایران باشی ؟

2007-08-16, 03:13 PM,
ارسال : #8

من با بیشتر از ده پانزده توزیع لینوکس هر کدوم به مدت زیاد کار کردم برای انتخاب همدم ایده آل !
ولی هر کدوم مشکلات خاصخود را داشتندتا اینکه با اوبونتو آشنا شدم .
این آشنایی زندگی ام را به کلی دگرگون کرد و سالهاست (۳-۴ سال)که دیگه نتونستم از اون دل بکنم چون
آنچه خوبان همه دارند تو یکجا داری (اوبونتو)
2007-08-16, 07:34 PM,
ارسال : #9

اینکه میگن ubuntu توزیع خوبیه، من نمی‌خوام رد کنم،‌ ولی معتقدم دبیان به دلایل گوناگونی خیلی خیلی بهتر ار این ubuntu است.
بهتر است این بحث را جمع کنیم،‌ زیرا بحث سر توزیع مناسب بسیار انجام شده.

اما در مورد glibc و یا هر چیز کامپایلی دیگر بهتر است بگویم یا slackware و یا از Debian استفاده کنید.

اعتراض به عملکرد دولت در زمینه IT
اینترنت حداقل 5M + یک laptop حق مسلم هر ایرانیست.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-08-25, 04:37 AM,
ارسال : #10

سلام
من Glib2.5.7 و Glib2.12.12 رو گرفتم و هر دو رو نصب کردم. حالا می‌خوام نسخه قدیمی رو حذف کنم. از چه دستوری در خط فرمان باید استفاده کنم. این دستور rm glib2.12.12 را زدم نشد. no such file or directory... خطا داد.لطفا کمک کنید
با تشکر.
2007-08-25, 07:44 PM,
ارسال : #11

سلام
من نسخه جدید glib رو نصب کردم. ولی حالا فایرفاکس و تاندربیرد کار نمی‌کنن. یکی از دوستان گفته بود که می‌شه برنامه‌هایی که با نسخه جدید glib سازگار نیستن رو با نسخه قدیمی اون کامپایل کرد. می‌شه روش این کار رو برای من بگید.
سپاسگزارم.
2007-08-30, 12:50 PM,
ارسال : #12
Re: glibc و مشکل اعصاب !
Nancy نویسنده :اشتباه نکنید عنوان اتفاقا خیلی هم مناسبه من حد اقل هفته ای یک بار با این بسته مشکل دارم اما این دفعه ی آخر دیگه واقعا رو اعصابم راه رفت ...
باور کنید خودم هم یادم نیست به خاطر نصب چه برنامه ای مجبور شدم ورژن جدیدش ره بگیرم در هر صورت امروز متوجه شدم که mplayer و xfardic و gtk و سه چهار تا برنامه ی دیگه ره از کار انداخته و نسخه ی قبلیش ره میخواد سیستم سوزه ۱۰.۰ هر چقدر هم گشتم که کتابخانه های مورد نیاز ره جدا بگیرم پیدا نکردم و فقط تو این بسته پیدا میشه الآن ورژن قبلیش ره دارم ولی مطمئنا اگه اون ره نصب کنم چند تا برنامه ی دیگه از کار میفته خواهشا کمک کنید
سایت http://www.slax.org رو یه نگاه بنداز. سمت چپ سایت گزینه modules هست. روش کلیک کن تا به بخش دانلود ماژولها بری. از اونجا هم Develop با علامت چکش رو کلیک کن. یه لیست بلندی از کتابخانه‌های ابزارهای توسعه نرم‌افزار میاد. شما بسته Developer Package نسخه ۵ رو به حجم ۴۵ مگابایت دانلود کنید که حاوی تمامی کتابخانه‌های پیشنیاز برای کامپایلرها هست. فقط این فایل‌ها ماژول هستند.(با پسوند mo) لینوکس من قابلیت نصب مستقیم ماژولها رو داره. شما باید این ماژولها رو تو لینوکس خودتون نصب کنید یا اینکه اول به قالب مثل rpm یا سورس تبدلشون کنید بعد نصبشون کنید. من روش اینکار رو بلد نیستم.
2007-08-30, 05:36 PM,
ارسال : #13
پاسخ: Re: glibc و مشکل اعصاب !
من از سوزه استفاده میکردم نه کارآمد
کارآمد مبتنی بر اسلکس هسته (تا اونجا که من خبر دارم)
و البته از این به بعد از دبیان اچ استفاده خواهم کرد فقط هنوز وقت نکردم نصبش کنم

2007-11-06, 05:36 PM,
ارسال : #14
پاسخ: Re: glibc و مشکل اعصاب !
سلام دوباره
تصمیم دارم glibc ره دوباره روی سوزه نصب کنم و البته ایندفعه کامپایل کنم
میخواستم بپرسم در چه مسیری باید نصبش کنم چون موقع configure پیغام میده در گنو لینوکس باید مسیر دیگری به جز /usr/local/ انتخاب کنید
ضمنا جستجوی سایت چرا اینجوری شده اولش که خوب بود و مشکلی نداشت اما حالا برای پیدا کردن این تاپیک مجبور شدم توی گوگل سرچ کنم
باتشکر

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان