لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فدوراكور 8 و 6 و 4
2008-01-08, 09:49 PM,
ارسال : #1
فدوراكور 8 و 6 و 4
با سلام

من لينوكسم را از فدوراكور 4 به 6 تغيير دادم. پس از ورود به سيستم ديدم كه بر روي ميزكار گنوم، اكثر برنامه‌هائي كه در منوي Application فدوراكور 4 وجود داشت در فدورا 6 ديده نمي‌شوند.
مثلاً در منوي راست كليك روي صفحه فرمان Terminal نيست. اكثر برنامه‌هاي مربوط به برنامه‌نويسي در منوي مربوطه ديده نمي‌شوند. و تقريباً در همه قسمتها، منوها كمتر شده است.
چرا چنين شده آيا نصب اشكال داشته است؟
آيا اگر فدوراكور 8 را نصب كنم، بازهم برنامه‌هاي كمتري در منوهاي گنوم خواهم ديد؟
ممنون

اگر من صلاحیت نداشته باشم تا در کار دیگران موشکافی کنم، به همین دلیل صلاحیت نخواهم داشت تا عیب آنها را بگویم.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2008-01-08, 10:19 PM,
ارسال : #2
پاسخ: فدوراكور 8 و 6 و 4
مشکل از نصب نیست .. !‌ البته این امکان وجود داره که شما موقع نصب تمام بسته‌ها رو نصب نکرده باشید که بعد از نصب و با کمی تغییرات در مخازن می‌تونید از همان DVD یا CD ها استفاده کنید و بسته‌ها رو نصب کنید .
خب شما بهتره قبل از نصب برید document های fedora رو از روی سایت خودش مورد مطالعه قرار بدین .. توی هر توزیع ابزارهایی جایگزین می شوند و یا بعضا حذف می‌شوند . این open terminal هم حذف شده البته خودتون می‌تونید بسته اون را که نامش هست "nautilus-open-terminal" نصب کنید و همچنین برنامه‌های مشابه !!!

موفق باشید .

برای آنکس که ایمان دارد ، نا ممکن وجود ندارد .
All things are possible to him that BELIVETH.
انجمن عمومی خراسان شمالی
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2008-01-09, 01:18 AM,
ارسال : #3
ممنونم Nutious
راستي اين را هم يادم رفت بگم كه حتي كنسول اجرا (Application Run) را هم ندارم. با اين حال آيا باز هم دليل امر، جايگزيني ابزارها و يا حذف برخي از آنها توسط توسعه دهنده است.
قربانت

اگر من صلاحیت نداشته باشم تا در کار دیگران موشکافی کنم، به همین دلیل صلاحیت نخواهم داشت تا عیب آنها را بگویم.
2008-01-09, 02:59 PM,
ارسال : #4
این Aplication Run فکر کنم بر می‌گرده به gnome ... اگه اشتباه می‌کنم دوستان تصحیح کنن . شما با زدن کلید‌های Alt+F2 می‌تونید به این ابزار دسترسی داشته باشید . چون تقریبا می‌شه گفت اکثر لینوکس‌کارها از این کلیدها خبر دارن فکر کنم دیگه ضرورتی نبوده که باشه ... :wink:

در کل من یه بار فدورا ۸ را نصب کردم . البته روی سیستم خودم نبود و طولانی مدت باهاش کار نکردم ولی خیلی سریع‌تر از نسخه‌های قبلی احرا می‌شه و برنامه‌های بروز تری داره .. ! محیط گرافیکیش هم خوشگل‌تر شده . اگه همچنان می‌خواهید با فدورا کار کنید فکر کنم همون فدورا ۸ گزینه خوبی برای ارتقا باشه ... !

موفق باشید .

انجمن عمومی خراسان شمالی
2008-01-09, 07:58 PM,
ارسال : #5
يك چيز ديگه هم اينكه ظاهراً فقط ميزكار گنوم قابل انتخاب است و KDE در بين انواع Sessionها نيست.

2008-01-10, 06:05 PM,
ارسال : #6
نه میزکار KDE داره ... من نصب کردمش .. همون ابتدای نصب شما باید انتخاب کنید که نصب بشه یا نه .. !
می‌تونید بعد از Install فدورا هم KDE . ابزارهای مربوط به آن را نصب کنید . تنها مشکلی که هست اینه که Package-Manager فدورا رو برای استفاده از مخازن محلی کمی باید تنظیمات دستی بکنید . که توی سایت اگه جستجو کنید فکر کنم مطالب جامع‌تری پیدا کنید . یا از دوستانی که با فدورا کار می‌کنند بپرسید .

موفق باشید .

انجمن عمومی خراسان شمالی
2008-01-11, 12:42 AM,
ارسال : #7
ااز راهنمائيها و پاسخهايتان ممنونم
مؤيد باشيد

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان