لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
opengl و بازی؟
2008-01-13, 11:11 AM,
ارسال : #1
opengl و بازی؟
با سلام خدمت دوستان عزیز:

می خوام opengl برای گرافیک حرفه ای و بازی یاد بگیرم ولی منابع فارسی کم پیدا می شه یا پیدا می شه این مباحث هم پیشرفته هستند و با ترجمه دست پا شکسته چیز زیادی دست گیر آدم نمی شه من opengl رو ئوست دارم به خاطر مستقل بودنش اگر منابع فارسی دارید کمکی می تونید بکنید ممنون می شم همین کمبود منابع ما ها رو نابود کرده و کارایی رو گرفته
یاری کنید خصوصن در مورد ساخت بازی وقسمت هاش به سواد شما عزیزان نیازمندم.......
..............
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2008-01-13, 11:32 AM,
ارسال : #2
پاسخ: opengl و بازی؟؟؟؟؟
بهترین کمک اینه که بدون درنگ شروع کنی به خوندن متون انگلیسی اون. اگه با لینوکس کار میکنی xfardic رو دانلود و نصب کن. و اگه ویندوزی هستی با هر دیکشنری که هست. بزرگترین کمک اینه که ماهی گیری رو بالاخره یاد بگیری. وگرنه همیشه محتاج کمک دیگران هستی.
مسیر خیلی قشنگی میشه اگه با علاقه جلو بری. شک نکن. در کمتر از اون زمانی که فکر میکنی مسلط میشی.Smile
... start now

Value your freedom or you will lose it, teaches history.
2008-01-15, 08:30 AM,
ارسال : #3

با سلام خدمت شما دوست عزیز و محترم:

بنا به توصیه شما یه دیکشنری نصب کردم و در حال مطالعه یک کتاب خارجی هستم اولش سخت بود بعد بهتر شد راه حل خوبی بود ممنون
2008-01-15, 01:31 PM,
ارسال : #4

بنظرم بازی ساختن، خصوصا این تری دیهای امروزی، علاوه بر پیچیده بودن حجم بسیار زیادی هم داره.
برای همین معمولا بصورت تیمی کار میکنن.
ولی بهرحال هرچی علاقه و پشتکار و استعدادش رو داشته باشید بالاخره کم و زیاد یه نتایجی میگیرید.

Only God

I Wish I Was Buddha
کاش بودا بودم

Live And Let Live
زندگی کن و بگذار زندگی کنند

Forgive And Be Forgiven
ببخش و بخشیده شو

مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2008-01-16, 09:36 AM,
ارسال : #5

Folaani نویسنده :بنظرم بازی ساختن، خصوصا این تری دیهای امروزی، علاوه بر پیچیده بودن حجم بسیار زیادی هم داره.
برای همین معمولا بصورت تیمی کار میکنن.
ولی بهرحال هرچی علاقه و پشتکار و استعدادش رو داشته باشید بالاخره کم و زیاد یه نتایجی میگیرید.

بستگی به حجم بازی و میزان پیچیدگی اون داره. اینکه به خاطر 3D بودن کار پیچیده بشه، نه اینطور نیست. 3D و 2D فرق زیادی از "لحاظ کد" ندارن.
اما در کل آره. معمولا تیمی کار میکنن. نکته جالب اونکه تو صنعت computer graphics ، فقط کسانی میتونن "وارد" بشن که چند نمونه کار(ترجیحا open source) به صورت "انفرادی" کار کرده باشن!!!
اگه به job board ها دقت کنین متوجه میشین که معمولا دنبال افرادی هستن که علاقه و استعداد زیادی توی این زمینه دارن. درآمدشم که دیگه هیچیSmile تقریبا آرزوی هر برنامه نویسیه Tongue

2008-01-16, 11:55 AM,
ارسال : #6

توضیحات خوبی بود.
البته تهیهء بازی بخشهای مختلفی داره.
این یکی از مواردی هست که در مقالهء هکر با پیش نیاز ریاضیات کافی ذکر شده.
حداقل اگر بخوایم دید عمیق و تسلط همه جانبه داشته باشیم و نه اینکه صرفا تقلید و کپی و از ابزارهای آماده استفاده کنیم، باید دانش خوبی از اشکال هندسی و حرکت و فضای سه بعدی و روابط ریاضی و محاسبات حاکم بر اونها داشته باشیم.
منظورم اینه که اصلش یک نقاشی ساده نیست! مهم فرمولها هستن.
تازه پیاده سازی و برنامه نویسیش هم که باید کاملا حرفه ای باشه و نهایت قدرت و بهینگی استفاده از سخت افزار رو نیاز داره.
بنظرم کسی که فرضا الگوریتم دایرهء برسنهام رو نمیدونه، نمیشه بهش گفت یک برنامه نویس واقعی در این زمینه.
گرچه این فرد میتونه از کتابخانه ها برای اینطور کارها استفاده بکنه.
...
اینطور نیست؟

Only God

I Wish I Was Buddha
کاش بودا بودم

Live And Let Live
زندگی کن و بگذار زندگی کنند

Forgive And Be Forgiven
ببخش و بخشیده شو

2008-01-16, 12:12 PM,
ارسال : #7

حق با شماست این گونه زمینه ها سطح بالای علمی می خواد با یک سطح معمولی امکان نداره ....و در مورد کاره گروهی که در ایران کمتر اتفاق می افته .....و اما در ایران که به این گونه زمینه ها کمتر توجه می شه و تقریبا خیلی ها رفتن دنباله .net مایکرسافت و دیگر زمینه ها البته مجبورن چون از این کارها استقبالی نمیشه
2008-01-16, 12:14 PM,
ارسال : #8

Folaani نویسنده :توضیحات خوبی بود.
البته تهیهء بازی بخشهای مختلفی داره.
این یکی از مواردی هست که در مقالهء هکر با پیش نیاز ریاضیات کافی ذکر شده.
حداقل اگر بخوایم دید عمیق و تسلط همه جانبه داشته باشیم و نه اینکه صرفا تقلید و کپی و از ابزارهای آماده استفاده کنیم، باید دانش خوبی از اشکال هندسی و حرکت و فضای سه بعدی و روابط ریاضی و محاسبات حاکم بر اونها داشته باشیم.
منظورم اینه که اصلش یک نقاشی ساده نیست! مهم فرمولها هستن.
تازه پیاده سازی و برنامه نویسیش هم که باید کاملا حرفه ای باشه و نهایت قدرت و بهینگی استفاده از سخت افزار رو نیاز داره.
بنظرم کسی که فرضا الگوریتم دایرهء برسنهام رو نمیدونه، نمیشه بهش گفت یک برنامه نویس واقعی در این زمینه.
گرچه این فرد میتونه از کتابخانه ها برای اینطور کارها استفاده بکنه.
...
اینطور نیست؟

کاملا درسته.
در واقع در یه تیم چندین گروه با هم موازی کار میکنن. دو تا از تیمای معروفش Artists و developers هستن.
گروه اول در طراحی کلی با گروه دوم همکاری میکنن و نظر میدن(البته بیشتر برعکسه!). اما در فاز developing (که کار اصلیه) حرکتها و جهت گیریهای کلی شروع میشه. میشه بالاترین سطح الگوریتمای هوش مصنوعی رو در این مرحله دید. چون با واقعیت سر و کار دارن ، مجبورن از اول تمام الگوریتما رو چک کنن تا بهترین نتیجه رو بگیرن. حتی از آزمایشگاههای خیلی از دانشگاههای معتبر هم بعضی وقتا کارشون دست اول تر میشهSmile

2008-02-04, 01:04 PM,
ارسال : #9

سلام
sang9111 عزیز من هم مثل تو خیلی به opengl و بازی علاقه دارم یه مقدار هم کار کردم اگه بشه با هم یه تبادل اطلاعاتی داشته باشیم یا با هم روی یکیدوتا پروژه آزمایشی کوچیک کار کنیم خیلی توپ می شه . نظرت چیه؟

Registered Linux User #443548
<!-- m --><a class="postlink" href="http://lxsamee.com/">http://lxsamee.com/</a><!-- m -->
Follow me in Ohloh
http://www.karajlug.org

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان