لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گوشی تلفن همراه و نرم افزار آزاد
2009-03-05, 02:12 AM,
ارسال : #41
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: گوشی تلفن هم
برای سوال سومتون:
برنامه های با فرمت jar هم نصب میشه.
تا حالا نرم افزاری رو توش کامپایل نکردم... اصلا فکر نمیکنم gcc (یا چیز مشابهی) رو بشه توش راه انداخت... میشه؟

این خرابه قبرستان نه ایران ماست *** این خرابه ایران نیست٬ ایران کجاست؟
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2009-03-12, 11:19 AM,
ارسال : #42
Re: پاسخ: گوشی تلفن همراه و نرم افزار
417 نویسنده :درسته که لینوکس خوبه ولی به نظر من هیچ سیستم عاملی برای گوشی مثل سیمبین نمیشه

شما از یک گوشی چه انتظاراتی داری؟

من با یک ۵۵۰۰ اسپورت همه چیز دارم:

کنترل از راه دور همه مدل تلویزیون و رادیو و وی سیدی و ...
دیکشنری ۴ زبانه فارسی عرب انگلیسی اردو
قران و کلی نرم افزار اسلامی و اوقات شرعی و ...
نقشه مشهد و تهران و ایران و ...
نرم افزار برای باز کردن فایل های افیس و pdf و ...
تقویم فارسی
دیکشنری babylon
کلی نرم افزار هک بلوتوس
ضبط صدا
قطب نما و قبله نما
گلستان سعدی و دیوان حافظ و ...
opera

به نظر من فعلا و بر ای ایران فقط symbian مگر اینکه عشق لینوکس باشی و برات مهم نباشه که نشه از گوشی ات هیچ استفاده دیگه ای بکنی...

بیایید واقع بین باشیم: درسته که لینوکس خوبه ولی فعلا در زمینه موبایل زیاد جالب نیست.

یک مساله دیگه اینه که اکثر نرم افزار های فارسی که هست برا ی سیمبین نوشته شده. اگر کسی خیلی عاشق لینوکس باشد می تواند روی کامپیوتر اش نصب کند. حتی یک برنامه ssh-client برای سیمبین هست و میتونید خیلی ساده از گوشی تون به کامپیوترتون ssh کنید.
با یاد او

ممنون میشم جناب ۴۱۷ راهنمایی بفرمائید ؛
۱-نظرتون الان با اینکه مدتی هست از سیستم عامل لینوکس استفاده کردید در مورد صحبت های بالای خودتون چیه ؟
سیستم عامل سیمبین اجازه میده نرم افزارهایی متنوع تری روی گوشی نصب بشه مثل منشی تلفنی ، برنامه های آفیس و ...
۲-آیا لینوکس هم اینطور نرم افزارهایی براش موجود هست ؟
۳-به غیر از نرم افزار های با فرمت jar جاوا ممنون میشم بفرمائيد چه نرم افزارهایی برای خود لینوکس گوشی نوشته شده و استفاده کردید ؟
حقیقت این هست بین گوشی های java و سیمبین و لینوکس تردید هست ، چراکه اگر قرار باشه گوشی با سیمبین خریداری بشه احتمالاً اکثر نرم افزارهاش کرک شده هستن و اگر اینطور باشه چون حقیر نمیتونم به دلیل اخلاقی و شرعی از این نرم افزار ها استفاده کنم ، باید یا سراغ گوشی های جاوا رفت یا لینوکسی ؛
از نرم افزارهایی که بالا از شما نقل شده که فرموده بودید در سیمبین داشتید
۴-الان روی لینوکس دقیقاً همه رو دارید یا نه ؟اگر نه کدوم ها رو ندارید ؟یعنی برای لینوکس پیدا نکردید ؟
۵-و از همه مهمتر کدام ها پولی بودند که کرک شده ؟
در کل ممنون میشم راهنمایی بفرمائيد
۶- چقدر توی لینوکس دستتون بسته شده و چه کمبود هایی محسوس هست ؟
اگر شخصی نتواند از نرم افزار ها ی کرک شده استفاده کند
۷-لینوکس کامل ترین نرم افزار ها مجانی رو داراست یا سیمبین ؟

2009-03-14, 11:21 AM,
ارسال : #43
پاسخ: Re: پاسخ: گوشی تلفن همراه و نرم افزار
یک برنامه که من همیشه حصرتش را می خورم (چون گوشی جدیدم Infrared نداره) برنامه IR Remote بود. واقعا عالی بود و همه مدل تلویزیون را می شد از راه دور کنترل کرد. البته متاسفانه گوشی های جدید دیگه IR ندارند!‌

راستش را بخواهید برنامه های خوب برای A1200 هم کرک شده هستند! مثلا MCleaner که بک برنامه BlackList عالی هست. و حتی از BlackBaller سیمبین هم بهتره.

راستش اگر بخواهم (فعلا) دوباره گوشی بخرم حتما N78 میخرم (۲۶۰ تومان) آخه با پولی که میدی همه چیز داری: gps فرستنده fm و ...

موتورولا هم که متاسفانه قصد نداره exz را توسعه بده! یعنی دیگی گوشی لینوکسی نمیده!!! و قراره بره سراغ Android

حالا باید منتظر موند و دید که اندروید به کجا میرسه

ولی اگه واقعا حوصله داری و دوست داری همه چیز گوشیت را زیر و رو کنی حتما A1200 بخر در غیر این صورت میتونی با همین هزینه گوشی های بهتری بخری

تقریبا میشه گفت تا حالا هر کاری که خواستم تونستم توی A1200 بکنم و دستم بسته نبوده!

حتی به تازگی رادیو fm اش را دستکاری کردم و فرکانس های زیر ۸۸ و بالای ۱۰۸ را هم می گیرد!!!

انا و جمیع من فوق التراب
فداء تراب نعل ابی تراب (ع)
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2009-03-15, 10:55 AM,
ارسال : #44
پاسخ: Re: پاسخ: گوشی تلفن همراه و نرم افزار
با یاد او

بابت توجهتون و وقتی که گداشتید متشکر ؛
ممنون میشم راهنمایی کنین :

به دلیل اینکه استفاده از نرم افزارهای کرک شده به نظر بعضی مراجع ، سیمبین رو نمیشه انتخاب کرد چراکه گویا ۹۵٪ نرم افزارهاش پولی هستند یا باید خریده بشه یا اینکه کرک .بنابراین عملاً گزینه ی سیمبین رد میشه .
۱-میمونه لینوکس ، مثل لینوکس دسکتاپ نرم افزارهای لینوکس گوشی مجانی نیستند ؟البته به غیر از برنامه ها با فرمت jar ،چند درصد نرم افزارهای لینوکس به صورت رایگان موجود هستن ؟
۲-برنامه MCleaner به چه فرمتی هست ؟jar ؟
۳-در مورد برنامه IR Remote فرمت لینوکسیش هم موجوده ؟ گویا فقط ۳ تا از مدل های قدیمی تر موتورولا IR دارن .
۴-منظورتون از exz چیه ؟و اینکه دقیقاً خبری هست که اولین موتورولا با آندروید کی تولید و فروخته میشه ؟
۵- اصلاً گوشی های لینوکسی به درد غیر برنامه نویس ها میخوره ؟
۶-در کل باید دید چه نرم افزارهایی به صورت رایگان موجود هستن و نیاز ها رو برطرف میکنن یا خیر .
monto vist و آندروید و سیمبین کدوم بیشتر نرم افزارهای کاربردی رایگان دارن ؟
۷- سوالی مهم : میشه به طور مثال یه گوشی که روش سیمبین هست خرید و روی اون آندروید نصب کرد ؟
اگر بله، احتمال اینکه تمام امکانات به خوبی عمل کنن چقدره ؟
یا اینکه بهتر هست خود سازنده لینوکس رو روی گوشی نصب کنه ؟

2009-03-16, 07:59 AM,
ارسال : #45
Re: پاسخ: Re: پاسخ: گوشی تلفن همراه و نرم افزار
beginner نویسنده :با یاد او

بابت توجهتون و وقتی که گداشتید متشکر ؛
ممنون میشم راهنمایی کنین :

به دلیل اینکه استفاده از نرم افزارهای کرک شده به نظر بعضی مراجع ، سیمبین رو نمیشه انتخاب کرد چراکه گویا ۹۵٪ نرم افزارهاش پولی هستند یا باید خریده بشه یا اینکه کرک .بنابراین عملاً گزینه ی سیمبین رد میشه .
۱-میمونه لینوکس ، مثل لینوکس دسکتاپ نرم افزارهای لینوکس گوشی مجانی نیستند ؟البته به غیر از برنامه ها با فرمت jar ،چند درصد نرم افزارهای لینوکس به صورت رایگان موجود هستن ؟
۲-برنامه MCleaner به چه فرمتی هست ؟jar ؟
۳-در مورد برنامه IR Remote فرمت لینوکسیش هم موجوده ؟ گویا فقط ۳ تا از مدل های قدیمی تر موتورولا IR دارن .
۴-منظورتون از exz چیه ؟و اینکه دقیقاً خبری هست که اولین موتورولا با آندروید کی تولید و فروخته میشه ؟
۵- اصلاً گوشی های لینوکسی به درد غیر برنامه نویس ها میخوره ؟
۶-در کل باید دید چه نرم افزارهایی به صورت رایگان موجود هستن و نیاز ها رو برطرف میکنن یا خیر .
monto vist و آندروید و سیمبین کدوم بیشتر نرم افزارهای کاربردی رایگان دارن ؟
۷- سوالی مهم : میشه به طور مثال یه گوشی که روش سیمبین هست خرید و روی اون آندروید نصب کرد ؟
اگر بله، احتمال اینکه تمام امکانات به خوبی عمل کنن چقدره ؟
یا اینکه بهتر هست خود سازنده لینوکس رو روی گوشی نصب کنه ؟

سلام

تقریبا اکثر برنامه های لینوکس مجانی اند

برنامه mcleaner برنامه ezx (برنامه لینوکس a1200) است

برنامه IRRemote چیز خیلی پیچیده ای نیست دستورات را از یک database می خواند و به Infrared ارسال می کند و خودتان هم می توانید بنویسیدش. البته فرمت لینوکسی اش را من تا حالا ندیده و فکر کنم نباشد.

ezx به پلتفورم برنامه نویسی موتورولا گفته میشه در مورد سویچ به اندروید هم خبر دقیقی ندارم.

به نظر من گوشی لینوکسی به درد کسی که برنامه نویس (و البته خوره برنامه نویسی) نباشه نمی خوره چون با هزینه کمتر میتونه گوشی بهتری بخره

سیسمبین و فکر نمی کنم بشه با لینوکس یا اندروید عوض کرد ولی تا جایی که میدونم روی A1200 میشه اندروید، ویندوز موبایل و openmoko نصب کرد همیبنطور qtopia

موفق باشید

انا و جمیع من فوق التراب
2009-03-16, 09:44 AM,
ارسال : #46
Re: پاسخ: Re: پاسخ: گوشی تلفن همراه و نرم افزار
417 نویسنده :به نظر من گوشی لینوکسی به درد کسی که برنامه نویس (و البته خوره برنامه نویسی) نباشه نمی خوره چون با هزینه کمتر میتونه گوشی بهتری بخره
با یاد او

بابت پیگیریتون متشکر ؛
البته بیشتر از هزینه ، مسئله مهم تر تعداد نرم افزارهای رایگان نوشته شده برای سیستم عاملی هست که انتخاب میشه .
۱-سیمبین که ۹۵٪ نرم افزارهاش پولیه ، به نظرتون بین آندروید ولینوکسای دیگه و openmoko کدوم نرم افزارهای کاربردی رایگان بیشتری براشون نوشته شده و یا میشه ؟
۲-یه سوال اینجا مطرح میشه اینه که نرم افزارهای openmoko و وmonta vistaوآندروید وezx با یه فرمت هستن ؟و میشه نرم افزارهاشون رو دیگری استفاده کرد ؟
۳- بنابراین اگه گوشی نیاز باشه که لینوکس درش ۱۰۰٪ بتونه بدرستی سخت افزار رو بشناسه و عمل کنه باید گوشی خریده بشه که روش قبلاً یکی از لینوکس ها نصب شده باشه درسته ؟
گوشی سیمبینی بوده که خریدار خودش روش لینوکس نصب کرده باشه و بدرستی کار کرده باشه ؟

2009-03-16, 09:51 AM,
ارسال : #47
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: گوشی تلفن همراه و نرم افزار
فکر کردم شاید لازم باشد بدانید:
* سیستم عامل پیش فرض A1200 لینوکس Monta Vista هست که بهترین و پایدارترین گزینه است.
* Open Moko یک پروژه است که روی پلت فرم های خودش Neo هم زیاد موفق نبوده و روی A1200 که کلا مشکل داره
* Qtopia به نظر جالب می رسه اما هنوز ناقصه و مثلا با بلوتوث و زنگ زدن و دوربین و ... مشکلات اساسی داره
* Android هنوز خیلی زوده که بتونه رو A1200 اجرا بشه. فقط کرنل رو آپ کردن و به زور اجرا می شه. زنگ زدن و GPRS و ... که جای خود داره

به احتمال بسیار زیاد Android از تمامی جهات موفق تر خواهد بود اما تا زمانی که بشه روی A1200 اجرا بشه خیلی طول می کشه
2009-03-16, 02:04 PM,
ارسال : #48
فکر کنم بیشترین تعداد برنامه های مجانی روی پلتفورم جاوا باشه که اون هم روی همه (تقریبا) مدل گوشی اجرا میشه

انا و جمیع من فوق التراب
2009-03-16, 11:23 PM,
ارسال : #49
با یاد او

بابت توجهتون متشکر ؛
جناب r_m1232002 نظر شما چیه ،اردیبهشت اگر خدا بخواد قرار هست گوشی گرفته بشه ،به نظرتون منتظر آندروید موتورلا بهتره موند یا اینکه گوشی با monta vista گرفت ؟

جناب ۴۱۷ برنامه های جاوا انعطاف کمتری دارن و برنامه هایی مثل blacklist و منشی تلفنی و .. به زبان جاوا نیست درسته .
۱-منظور این هست که بین لینوکس هایی که به عنوان سیستم عامل روی گوشی های نصب شده اند کدوم بیشتر نرم افزارهای کاربردی رایگان داره ؟آندروید ؟monta vista ؟ openmoko ؟
ممنون میشم دو سوال هم پاسخ بدین :
۲-یه سوال اینجا مطرح میشه اینه که نرم افزارهای openmoko و وmonta vistaوآندروید وezx با یه فرمت هستن ؟و میشه نرم افزارهاشون رو دیگری استفاده کرد ؟
۳- بنابراین اگه گوشی نیاز باشه که لینوکس درش ۱۰۰٪ بتونه بدرستی سخت افزار رو بشناسه و عمل کنه باید گوشی خریده بشه که روش قبلاً یکی از لینوکس ها نصب شده باشه درسته ؟
گوشی سیمبینی بوده که خریدار خودش روش لینوکس نصب کرده باشه و بدرستی کار کرده باشه ؟

2009-03-17, 08:36 AM,
ارسال : #50
۱. نمیشه گفت که لینوکس چون آزاده برنامه مجانی هم بیشتر داره و سیمبین چیزی نداره. من برای گوشی قبلی ام کلی برنامه مجانی پیدا کرده بودم. فقط باید خوب جستجو کنی و حوصله داشته باشی.

ولی اگه یه برنامه نویس خوبی باشی میتونی اکثر بازی های kde را برای a1200 کامپایل کنی.

از اندروید و openmoko هم اطلاعی ندارم

۲. حوب توی لینوکس ورژن lib ها خیلی مهمه و حتی بعضی نسخه های بازی a1200 روی فیرمور های مختلف a1200 اجرا نمیشه! چخ برسه به سیتم عامل های مختلف ولی اگه سورس را داشته باشی (و qt باشه) معمولا میتونی خودت کامپایلش کنی.

۳. خوب طبیعتا همون سیستم عاملی که کارخونه روی گوشی گذاشته بهتر سخت افزارش را میشناسه

۴. تا حالا ندیدم و نشنیدم که کسی روی گوشی سیمبین دار لینوکس فلش کرده باشه

ببینید: در مورد گوشی نمی گویند نصب سیستم عامل بلکه می گویند فلش فیرمور

<!-- m --><a class="postlink" href="http://en.wikipedia.org/wiki/Firmware">http://en.wikipedia.org/wiki/Firmware</a><!-- m -->

انا و جمیع من فوق التراب
2011-05-30, 10:45 AM,
ارسال : #51
پاسخ: گوشی تلفن همراه و نرم افزار
سلام. همه میدونیم برای کار با آیفون و آیپاد و آیپد باید آیتونز داشت و ... اپل آیتونز رو برای لینوکس ریلیز نکرده و فقط برای مک و ویندوز داده. حالا اگر بخواهیم با لینوکس کار کنیم و اصلا سراغ هیچی دیگه نریم چطوری آیفون رو بدون آیتوز سینک کنیم و همون کارایی که تو ویندوز و مک میکنیم رو انجام بدیم؟ ممنون.

موفق و پیروز باشید , سامان .
2011-05-30, 11:50 AM,
ارسال : #52
پاسخ: گوشی تلفن همراه و نرم افزار
به جای اون میتونی از نرم افزار rythmboox , ... استفاده کنی .
توی گوگل اگه سرچ میکردی به نتیجه می رسیدی :
Google : Iphone in linux
https://help.ubuntu.com/community/Portab...ces/iPhone
2011-05-30, 05:33 PM,
ارسال : #53
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: گوشی تلفن هم
راستی این گوشی هایی که لینوکس دارن و اونی که از همه بیشتر نرم افزارهاش آزاد هستن، منظورم تمام یا بیشتر نرم افزارهاش هست، آیا مثل گوشی های با نرم افزارهای انحصاری که امکانات جاسوسی دارن هستن یا پاک هستن؟

Only God

I Wish I Was Buddha
کاش بودا بودم

Live And Let Live
زندگی کن و بگذار زندگی کنند

Forgive And Be Forgiven
ببخش و بخشیده شو

2011-08-26, 10:55 PM,
ارسال : #54
چگونگی وصل کردن GLX 2690 به لینوکس
دیروز این گوشی را گرفتم و چندان درباره‌ی آن اطلاعات ندارم به هر حال چون دوست داشتم که با لینوکس با آن کار کنم توانستم آن را به لینوکس وصل کنم تا بتوانم راحت‌تر پیامک و تلفن بزنم. همچنین بتوانم از اطلاعاتم پشتیبان داشته باشم. در آدرس زیر توضیح ها را گذاشته‌ام
http://ce.kashanu.ac.ir/yoosofan/files/m...ubuntu.pdf
برای این که سوء تفاهمی پیش نیاید من نه نماینده‌ی شرکتم و نه اصلا اطلاع چندانی از گوشی دارم به هر حال می‌خواستم یک گوشی بخرم و پیش از خریدن گوشی‌های گوناگونی را جستجو کردم که بتوانند به لینوکس وصل شوند و خیلی دقت داشتم ولی سر آخر خریدم را کاملا غیر حرفه‌ای انجام دادم و خوشحالم آنچه را که می‌خواستم انجام می دهد.
جقدر بدبختیه که برای این که یک گوشی ایرانی خریدم و باید توضیح بدهم که نماینده‌ی هیچ جا نیستم فقط امیدوارم شرکت این گوشی مانند برخی شرکت‌ها (بلا نسبت ایران خودرو) از پشتیبانی برخی‌ها ! برخوردار نباشه و روی پای خودش باشه تا از خریدن این گوشی وطنی دچار عذاب وجدان نشوم.
2011-08-27, 10:21 PM,
ارسال : #55
Re: گوشی تلفن همراه و نرم افزار آزاد
نوکیا که با قرارداد جدیدش با ماکروسافت برای نصب windows phone 7 (با وجود داشتن سیستم عامل سیمبین ) روی گوشیهاش خطی مشیش رو مشخص کرده. در مورد آندروید نمیدونم با پیتون چطوریه ولی s60 تا اونجایی که من امتحان کردم خوب بوده.

Lenovo Thinkpad R61 , Arch 64Bit kernel 3.7, kde 4.10, chromium 25
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ebrahimraeyat.blogfa.com/">http://ebrahimraeyat.blogfa.com/</a><!-- m -->

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 2 مهمان