لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل فونت tahoma در openoffice
2008-03-17, 01:20 PM,
ارسال : #1
مشکل فونت tahoma در openoffice
سلام. من fedora 8 دارم استفاده میکنم و openoffice-2.3.0-6.11.fc8 دارم. مشکل اینه که وقتی فونت رو tahoma میزارم ی های من کوچیک نمیشن. همون متن رو میارم تو firefox درست نشون میده. چه کنم؟
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2008-03-17, 05:43 PM,
ارسال : #2
پاسخ: مشکل فونت tahoma در openoffice
کاراکتر «ی» فارسی هست و توی کیبورد فارسی با حرف D بوجود میاد.
اما کاراکتر «ي» عربی هست و با Shift+D بوجود میاد.
احتمالا اون فونت «ی» فارسی رو کامل پشتیبانی نمیکنه. در این صورت دو تا راه دارید. یکی اینکه از «ي» عربی استفاده کنید و یکی هم اینکه فونت رو عوض کنید. این همه فونت قشنگ مثل Nazli, FreeFarsi, Terafik, Koodak هست چرا رفتید سراغ Tahoma ؟ فونت FaKacstBook هم که از عربی تبدیل کردم به نظر خودم فونت قشنگیه.

StarCalendar | Blog | 1+ | OS
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2008-03-17, 06:13 PM,
ارسال : #3
دلیلش اینه که تو سیستم عاملها به صورت پیشفرض این فونتها وجود ندارند. اما Tahoma همه جا هست. کاربران لینوکس هم اگه همون msttcorefonts رو نصب کنند دارندش. البته من متوجه نشدم اگه این فونت ی رو درست نداره پس چرا تو firefox با همون فونت درست نشون داده میشه. حالا از اونجا که من میخوام یه متن رو رو web بذارم، پس موقع نوشتن غیر طبیعی نیست که بخوام همونطور که رو web نمایش داده خواهد شد ببینمش. البته این مشکل برای من blocking نیست و از راه حلی که ارائه دادی ممنون. شخصا برای کارهای معمولی از B Nazanin استفاده میکنم. حالا این فونت ها که گفتی رو از کجا بگیرم؟

ـــ.: آزاد گردی ای ایران :.ـــ
mazdayasn.blogspot.com
2008-03-18, 12:15 PM,
ارسال : #4
برای من هم OpenOffice.Org Writer با Tahoma مشکل داره. حدودا میتونم حدس بزنم مشکلش چیه.
من موقع ادیت فونت‌های عربی متوجه شده که منطق firefox و oowriter ، توی تعیین حالت حروف فارسی و عربی، با هم فرق دارن. ممکنه یه فونت با firefox کمی مشکل داشته باشه یا با oowriter . اما اگه فونت کاملا استاندارد و بدون نقص (در مورد فارسی و عربی) باشه فکر می‌کنم توی هردوشون (firefox و oowriter) درست نمایش داده بشه.

این هم صفحات دانلود فونت‌ها:
فونت‌های پروژهٔ FPF
فونت‌های فارسی‌وب
فونت‌هایی که خودم از عربی به فارسی تبدیل کردم

StarCalendar | Blog | 1+ | OS
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2008-03-19, 11:50 PM,
ارسال : #5
میتونم بگم خیلی خیلی ممنون Smile
2008-04-16, 01:38 PM,
ارسال : #6
راستی من bug report کردم در این مورد و در نهایت همان نتیجه این شد که فونت بنده استاندارد نبوده، اما نکته خوبش این بود که این فونت الان استاندارد هست و میشه استفاده کرد. اونی که من استفاده میکردم قدیمی بوده Wink

ـــ.: آزاد گردی ای ایران :.ـــ
mazdayasn.blogspot.com

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان