لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
powerfull linux?
2008-09-15, 03:02 PM,
ارسال : #1
powerfull linux?
با سلام به همه عزیزان
به نظر شما کدام توزیع لینوکس از همه قدرت مند تر است
یعنی همه امکانات را از لحاظ دسکتا\ و شبکه و .. مهیا میکند
و این که فرق suse و opensuse

در چیست وopensuse همان suse
می باشد
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2008-09-15, 04:16 PM,
ارسال : #2
پاسخ: powerfull linux?
یعنی هیچ کدوم از دوستان و عزیزان نیستند تا جواب سوال ما را بدهند
؟/
2008-09-15, 06:01 PM,
ارسال : #3
سلام
openSuse در واقع نسخه Open مربوط به Suse می باشد بدون پشتیبانی که البته تو ایران اهمیتی نداره.
من میگم اگه یکم کار با Keyboard دوست داشته باشی با Debian کار کن خیرشو ببینی

Before Asking a new Question PLEASE search the forum
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2008-09-15, 08:00 PM,
ارسال : #4
با سلام

البته من انتقادی به سوال این عزیز گرامی ندارم و سوال زیر را مطرح می کنم

قوی ترین ماشین چیست ؟

ضمنا من می خواهم با ان به مغازه کنارخیابان رفته و یک کیلو میوه بخرم !!!

عزیز بزرگوار: توزیع سیستم عامل که مانند رضا زاده نیست که قوی و یا ضعیف باشد

چه کاری می خواهی انجام دهی ؟

آیا می خواهی با آن برنامه نویسی کنی ؟

آیا می خواهی خادم نامه بر برای ۳۰۰۰۰۰۰ ملیون کاربر راه بیاندازی

بارها تاکید نموده ام که سوالات بایستی به همراه اطلاعاتی ازطرف سوال کننده باشد

در غیر اینصورت پاسخ هایی را خواهی داشت که ممکن است نیازهایت را برطرف نکند

همواره موفق باشی
2008-09-15, 08:30 PM,
ارسال : #5
نمیشه گفت کدوم توزیع لینوکس از همه قدرتمندتر هست. سوال‌هایی از این دست تا حالا N بار پرسیده شده. هر توزیعی مزایا و معایبی داره. توزیع‌های مختلف برای کاربردها و سلیقه‌های مختلف سفارشی‌سازی شدن. مثلاً بحث دسکتاپ و سرور به کلی جداست. یا مثلاً همیشه باید یک تعادلی بین سرعت، پایداری و به‌روز بودن برقرار بشه. یا مثلاً یک تعادلی بین سرعت و ابزارهای گرافیکی(GUI). حالا اینکه این تعادل‌ها کجا باشه، بستگی به کاربرد و سلیقه داره. بحثش زیادی مفصله. نمیشه یه توزیع رو برای همه و برای هر کاربردی تجویز کرد. اگه بگید چه انتظاراتی از توزیع لینوکستون دارید و چه اولویت‌هایی براتون مهمتر هست و.... شاید بتونیم یکی دو تا توزیع رو بهتون پیشنهاد کنیم.

درباره فرق SUSE و openSUSE باید بگم که الآن توزیعی به اسم دقیق SUSE یا SuSE وجود نداره. چند سال پیش اسمش از SuSE به SUSE تغییر کرد. از ورژن 10.3 هم اسمش به openSUSE تغییر کرد. در واقع به چند توزیع منشعب شده:

1- همین openSUSE که از همه معروف‌تر و پراستفاده‌تر هست. یک توزیع رایگان که برای دسکتاپ هست (نه سرور).

2- توزیع SUSE Linux Enterprize Server یا بطور خلاصه SLES که برای سرور هست و پولی هم هست. اگرچه فکر کنم اون پول رو برای پشتیبانی شرکت ناول میدن، وگرنه ظاهراً میشه به رایگان دانلودش کرد(که البته پشتیبانی ناول رو نخواهد داشت).

3- توزیع SUSE Linux Enterprize Desktop یا به اختصار SLED که برای دسکتاپ هست اما یکی توزیع تجاری(مثل SLES اما برای دسکتاپ) . حالا نمی‌دونم میشه به رایگان تهیه‌ش کرد یا نه. ولی توی دسکتاپ معمولاً کسی استفاده نمیکنه(بجاش از همون اوپن‌سوزه استفاده میکنن). فقط شنیدم روی بعضی لپ‌تاپ‌ها بعنوان سیستم‌عامل پیش‌فرض گذاشتن.

StarCalendar | Blog | 1+ | OS
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2008-09-15, 09:37 PM,
ارسال : #6
ردهت و فدورا هم توزیع خوبیه. از نظر پرفورمانس فکر میکنم.
دیروز داشتم راجع به قویترین ابررایانه های جهان یک مقالهء ویکیپدیا رو میخوندم که یک ابررایانهء بسیار قوی آی بی ام هست که نوشته بود از انترپرایز ردهت و فدورا استفاده میکنه.
ولی کلا فکر نمیکنم توزیع با توزیع خیلی فرق کنه. بالاخره هسته که یکی هست، دسکتاپ هم یکی هست، پس دیگه مخلفات و جزییات دیگه فرق میکنه. نه؟
ضمنا بعضی توزیعها بنظرم نسخهء مخصوص فرضا برای i686 ندارن که مشخصا این رو میرسونه که بهینه سازی حداکثری نشدن در این راستا. ولی فرضا فدورا برای تمام سی پی یوها داره.
سوزه من قبلا نصب کرده بودم، ولی کمی برای سیستمم سنگین بود. فدورا سبک تره. حتی از پارسیکس با گنوم. البته من نسخه های قدیمی اینها رو دارم.

دبیان هم خیلی تعریفش رو شنیدم. بالاخره باید تست کنم. به زودی قصد دارم سیستم رو ارتقا بدم. احتمالا اون موقع.

Only God

I Wish I Was Buddha
کاش بودا بودم

Live And Let Live
زندگی کن و بگذار زندگی کنند

Forgive And Be Forgiven
ببخش و بخشیده شو

مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان