لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پشتیبان گیری در لینوکس
2008-11-06, 06:31 PM,
ارسال : #1
پشتیبان گیری در لینوکس
سلام
من در یک ISP کار می کنم. تعدادی سرور تحت لینوکس داریم که شامل Accounting ( Netbill)، Cacti ، NSCache، Cache Server می باشد. میخواهم بتوانم به صورت روزانه از این سیستم ها از فولدرهای خاصی روی یک سرور لینوکسی دیگر Backup بگیرم. بهترین روش به نظر خودتان را برای من توضیح بدهید.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2008-11-07, 08:11 AM,
ارسال : #2
پاسخ: پشتیبان گیری در لینوکس
شما فقط کافیه linux backup رو تو google جستجو کنید . کلی ابزار پیدا می کنید
ولی خوب شما می تونید از ابزار هایی استفاده کنید که می ه گفت backup server هستند مثل amanda و bacula
یا یه سری اسکریپت بنویسی که از داده های مورد نظرت archives بسازند و اونها رو به سرور دیگه بفرستی
مثلا با tar و cpio آرشیو بسازی و به کمک ssh یا ftp منتقلش کنی یا از rsync استفاده کنی

Don't bother, we're using GNU/Linux everywhere, even there Big Grin
Linuxmotto
گروه کاربران لینوکس اصفهان
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2008-11-08, 02:43 PM,
ارسال : #3
دستور rsync رو هم نگاه کن. می تونی تنظیم کنی در ساعات خاص ، کل یک فولدر رو با یک فولدر دیگه سینک کنه.

آزادی عقیده و کیبرد حق هر انسان است.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.FreeKeyboard.net">www.FreeKeyboard.net</a><!-- w -->
2008-11-08, 03:00 PM,
ارسال : #4
به نظر شما بین amanda و rsync کدامیک روش کاملتر و معقولتری می باشد. مزایا و معایب هر کدام چیست؟ در ضمن اگر نمونه ای دستور rsync را برایم بگذارید ممنون میشم.
2008-11-08, 03:01 PM,
ارسال : #5
به نظر شما بین amanda و rsync کدامیک روش کاملتر و معقولتری می باشد. مزایا و معایب هر کدام چیست؟ در ضمن اگر نمونه ای دستور rsync را برایم بگذارید ممنون میشم.
2008-11-09, 08:53 AM,
ارسال : #6
برای RSync اینو ببین

http://www.persianadmins.com/site/articl...rsync.html

ولی بنظر من نوشتن یک Shell Script از همه بهتره

نرم افزار مانیتورینگ شبکه اختصاصی شده به همراه تقویم شمسی و ...
2008-11-11, 03:37 PM,
ارسال : #7
من فکر می‌کنم بهترین روش برای بکاپ گیری در لینوکس استفاده از نرم افزار cron است این نرم افزار توسط سرویس crond فعال می‌شود از قابلیت های آن می‌توان به سیستم گردشی ان و ایجاد فضایی با نظم و ترتیب برای پشتیبان گیری و همچنین می‌توانید از شل اسکریپت نیز در ان استفاده کنید. در مورد کار با ان می‌توانید مستندات زیادی پیدا کنید فقط کافی است جستجو کنید. این سرویس به صورت پیش فرض در انواع توزیع های گنو/ لینوکس وجود دارد.البته at و anacron نیز هست که بهترین انها cron است.
2008-11-14, 07:23 AM,
ارسال : #8
Re: پاسخ: پشتیبان گیری در لینوکس
Anonymous نویسنده :من فکر می‌کنم بهترین روش برای بکاپ گیری در لینوکس استفاده از نرم افزار cron است این نرم افزار توسط سرویس crond فعال می‌شود از قابلیت های آن می‌توان به سیستم گردشی ان و ایجاد فضایی با نظم و ترتیب برای پشتیبان گیری و همچنین می‌توانید از شل اسکریپت نیز در ان استفاده کنید. در مورد کار با ان می‌توانید مستندات زیادی پیدا کنید فقط کافی است جستجو کنید. این سرویس به صورت پیش فرض در انواع توزیع های گنو/ لینوکس وجود دارد.البته at و anacron نیز هست که بهترین انها cron است.

cron یک روش پشتیبان گیری نیست. cron روش مناسبی برای زمان بندی یا schedule برنامه هاست

Anonymous نویسنده :به نظر شما بین amanda و rsync کدامیک روش کاملتر و معقولتری می باشد. مزایا و معایب هر کدام چیست؟ در ضمن اگر نمونه ای دستور rsync را برایم بگذارید ممنون میشم.

انتخاب با شماست تجربه اش کنید و انتخاب کنید. مثلا من خودم در محل کار ساده ترین روش رو برای خودم انتخاب کردم یعنی ساختن ارشیو با tar و ارسال آن به ftp و این روش برای حجم پایین فایل بسیار مناسب و ساده است.

Don't bother, we're using GNU/Linux everywhere, even there Big Grin
Linuxmotto
گروه کاربران لینوکس اصفهان
2008-11-14, 04:05 PM,
ارسال : #9
پاسخ: Re: پاسخ: پشتیبان گیری در لینوکس
من پروسه رو میگم، دیگه خودت می بایست امتحانش کنی:

۱. یه Backup به صورت incremental از فایل هات بگیر. http://www.gnu.org/software/automake/man...Dumps.html
۲. یک job در cron اضافه کن که در مدت مشخصی برات backup بگیره. ( به صورت incremental) http://www.unixgeeks.org/security/newbie...ron-1.html
۳. به گفته دوستان از یه متدی (مانند: scp, rsync, ftp) که می خوای استفاده کن و حتما فایل هارو به جای دیگه ای منتقل کن که fault-tolerant باشند که اگر یه موقع هادت ترکید، فایل هارو حتما داشته باشی.

http://www.linuxtutorialblog.com/post/ss...ips-tricks

According to any or many licenses these instructions are provided "AS IS" with no warranty,... . If any damage has been done to any of your resources, it is not my fault.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان