لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
منابعSUSE
2004-12-20, 04:02 PM,
ارسال : #1
منابعSUSE
دوستان اگر کسی کتابی - سایت فارسی و.... که بتوان از این نسخه لنوکس اطلاعات کاربردی و حرفه ای دقیق را دریافت کرد معرفی کنید.

:oops: Confusedhock: :? :?: Idea
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2004-12-20, 05:11 PM,
ارسال : #2

کتاب فارسی که نداریم برای این توزیع اما شما دنبال چه نوع اطلاعاتی هستید؟
خیلی چیزها بین تمام انواع لینوکس ها یکسانند ...
اگر بدونیم دنبال چه چیز خاصی هستید که فقط در این توزیع هست راحت‌تر کمکتون خواهیم کرد.

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-12-21, 12:49 PM,
ارسال : #3

دنبال نحوه کار با y2k و مودم و منشی تلفنی و نرم افزار های جانبی آن.

linux is a way to be free. i
2004-12-21, 12:52 PM,
ارسال : #4

البته اگر بتونم اطلاعات دقیقی در ارتباط با تنظیمات و سورس و .... داشته باشم که دیگه بهتر.
ترجیح میدم مال خود سوزی باشه تا نوشتار های دیگر. - حتی انگلیسی-

2004-12-21, 02:17 PM,
ارسال : #5

درباره ی منشی تلفنی واقعا چیزی نمی‌دونم اما برای مودم شم باید مقالات مربوط به نصب مودم در لینوکس رو بخونید ، چون در همه‌ی انواع مودم ها یکسان است.
من منبع دقیقی ندیدم که مربوط به فقط وزه باشد اما اگر به قسمت Help خود زوزه برید صفحات زیادی وجود داره که بر اساس YaST یعنی ابزار پیکره بندی خود زوزه به شما نحوه‌ی تنظیم و کار با زوزه رو آموزش می ده حتی برقراری اتصال شبکه یا به اشتراک گذاشتن پرینتر ... اگر فراموش کردید این بخش زوزه رو نصب کنید حتما در YaST برید و در بخش نصب به دنبال Help بگردیدی و تمام مستندات رو نصب کنید ... خیلی براتون مفید خواهد بود ..

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2004-12-22, 03:22 PM,
ارسال : #6

دوست عزیز من مشکل نصب مدم رو ندارم . مودم رو سیستم می شناسه می خواهم از آن برای ارسال و دریافت فاکس ، پیغام گیر و ... استفاده کنم.
در ضمن راهنمای خود سوزی کامل نیست و فقط کمی کمک می کنه برای یادگیری دقیق چیز جالبی نیست.
1 مشکل دیگه ای هم که هست اینه که بعضی چیزها و فایلها رو باید دستی ساخت تا اینترنت و ..... وصل بشه و یا کار کنه نرم افزار ها خوب من هم همه اونها رو بلد نیستم. اونها رو می خواهم.

البته این رو در سوزی 9.1 دیدم هنوز 9.2 رو گیر نیاوردم.
با تشکر
علی

2004-12-22, 07:17 PM,
ارسال : #7

آقا نوید مقالات نصب مودم کجاست
من که نتونستم مودم رو توی زوزه 9.2 نصب کنم
البته یه چیز هایی میدونم ام شاید اون مقاله کارم رو راه بندازه
مرسی :wink: :roll:

Many fall on the road to freedom, dying on the stones.
CdeB
2004-12-23, 12:05 PM,
ارسال : #8

سلام
علی آقا : برای کار با فکس باید از برنامه‌ی Kfax استفاده کنید درسته؟ راهنماش توی بخش Help در زوزه هست یا ارسال کننده‌ی فکس خود YaST و از این قبیل برنامه‌ها ، کدوم فایل‌های دستی؟ فقط گاهی بعد از کار باYaSt و نصب برنامه یه فایل باید درست کرد جز اون چیز خاصی نداره ...
برای نصب مودم مقالات مربوط به نصب مودم رو در هر توزیعی بخونید می تونید راحت نصبش کنید ... (البته اگر درایور رو داشته باشید راحت !) یه سری به <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.tldp.org">www.tldp.org</a><!-- w --> بزنید اون جا چیز های خیلی خبی هست یا یه جستجوی گوگلی Wink

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2004-12-24, 01:30 PM,
ارسال : #9

نويد جان سلام
سايت مستندات لينوکس اينه <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.tldp.org">www.tldp.org</a><!-- w -->. اوني که دادي يه جيزي تو مايه هاي پزشکي يه. شرمنده ها. خواستم بچه هاي تازه وارد گيج نشن وگرنه ما خيلي کمتر از اينيم که جلوي اساتيد عرض اندام کنيم.
چاکريم
نويدجون
2004-12-24, 02:04 PM,
ارسال : #10

آقایان تازه کار هر آدرس اوپن‌سورس یا لینوکسی رو که زدید نیومد org اش رو هم امتحان کنید یا برای پیدا کردن هرچیزی اول خودش و ارگشو بزنید ! مثلا برای KDE اگر آدرسش رو نمی‌دونید اول بزنید kde.org اگر نیومد بعد برید به گوگل و جستجو کنید !!!

اما لینک من اون که سالمه نویدجون ....
(دیوار حاشا هم کاملا سالم و استواره !)

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2004-12-25, 04:29 PM,
ارسال : #11

آقا نوید جان،
من قصد ناراحت کردن ندارم اما میخواستم بگم زوزی اگه بخواهی حتی از kppp استفاده کنید باید دستی 2 یا 3 تا فایل درست کنی. برای استفاده از بعضی مودهای گرافیکی باید دستی چند تا فیل را کی و تغییر نام را اعمال کنی و.....
اینها همه کارهای دستی هستند که من دیدم.
توی کلاه قرمز هیچکدام از این چیزها نیست. ( البته اگه پسر خاله بذاره) :oops: :twisted: :lol: Tongue :mrgreen:
من فقط دنبال یک منبع درست حسابی حالا شده انگلیسی می گردم.
help خود سوزی اصلا کامل نیست و تازه چیزهای اساسی رو نداره.
نقص هم که تا دلت بخواد داره منظورم نبودن توضیح کامل نه نقص آنچنانی
با این وجود اگه چیزی جایی منبع یا ... خوبی و کاملی دیدی بگو.....
من الان از سوزی 9.1 استفاده میکنم
متشکرم
علی

2004-12-25, 06:56 PM,
ارسال : #12

سلام
با رخصت از آقا نوید گل. خدمت علی آقای گل. عزیزم حرفات هم درسته و هم غلط. در مورد استفاده از kppp در SuSE فکر نکنم با وجود kinternet چنین کاری به هیچ عنوان لازم باشه. در مورد اینکه Redhat یه توزیع استاندارده کاملا موافقم. یک از مشکلاتی که SuSE داره اینه که تنظیمات استاندارد رو به هم زده و جای بعضی چیزها رو به کل عوض کرده که خیلی بده ولی حتی اگه این رو هم در نظر بگیریم تنها توزیعی که میتونه SuSE رو کنار بزنه FedoraCore 3 است نه Redhat. در مورد help برای SuSE هم سری به اینجا بزن. بدک نیست. ولی یه چیز رو مطمونم. اگه برای لینوکس آینده ای در زمینه میزکاری وجود داشته باشه توی توزیعهایی مثل SuSE و Mandrake ه. موفق باشی.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.math.temple.edu/cgi-bin/susehelp/showdir.cgi?lang=en&depth=1&cgiprefix=/cgi-bin/&fileprefix=&header=1">http://www.math.temple.edu/cgi-bin/suse ... =&header=1</a><!-- m -->

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
2004-12-25, 07:26 PM,
ارسال : #13

سلام
بجز اون قضیه‌ی resolv.conf در KPPP اون هم در زوزه‌ی 9.0 و9.1 که خودش هم اسم فایل رومی‌گه من جای دیگه چیزی ندیدم در واقع چون این یه باگ هست پس توی هیچ راهنمایی نمیان بگن ، علاوه بر اون در تمام سیستم ها این‌طور نیست و به یکسری بسته ‌های نرم افزاری وابسته است که اگر اون‌ها نصب بشوند این قاطی می‌کنه ! بنا براین چه این چه مشکلات دیگه رو توی راهنماها نباید دنبالشون گشت ، اگر چنین مشکلی باشه با پشتیبانی تماس بگیرید مثل فروم خودشون یا همین فروم‌های تکنوتاکس .. یعنی بپرسید ماهم بلد باشیم می‌گیم Smile
اما برای راهنما زوزه لینوکس هست پس اگر tldp.org رو بخونید یعنی لینوکس بلدید یعنی زوزه هم بلدیدی حالا توی زوزه ابزار های گرافیکی هم زیادند که می‌تونید به عنوان یه راه میانبر ازاون ها استفاده کنید ...
در واقع آنچه که به خود SuSE به طور اختصاصی مربوط هست همون راهنماهای زوزه در بخش Help اون هست جز اون‌ها همه چیز زوزه با سایر توزیع‌ها یکسانه و اگر مستنداتشون رو بخونید می‌تونید به راحتی با اون یکی کار کنید ...
به علاوه در اکثر مقاله‌ها نویسنده مشخص می‌کنه که مثلا فلان مسیر در زوزه یه شکل دیگه است یا در ردهت این طور نیست یعنی یه مقاله‌هست که تمام توزیع هارا رو در بر میگیره ...

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2004-12-26, 01:32 PM,
ارسال : #14

نوید جان سلام.
از معرفی سایتت منونم. خیلی کمکم کرد.
اما در مورد یوزی باهات موافق نیستم. سوزی هنوز خیلی کار داره تا کامل بشه یا به کلا قرمز برسه. اما مندراک عالیه فقط کمی زیادی حرفه ای است.
دوستان اگه منلبع یا مطالبی جدید در مورد سوزی بود باز هم به من و دوستان بگید.
متشکرم.
علی
2004-12-26, 01:38 PM,
ارسال : #15

نوید عزیز.خسته نباشی.
من می دونم که ایراد داره ولی میشه دستی ایراد هاش رو حل کرد. من دستی بارش فایل درست کردم مشکلش حل شد.
در مورد سوزی خیلی مشکلات دیدم. ولی 9.2 رو ندیدم که بگم. فکر کنم همین روز ها بگیرمش.
در مورد کلاه قرمز دیدم که ایراد ها و مشکلات و راه های حل امن رو باشه. گفتم شاید سوزی هم باشه......
متشکرم.
علی
2004-12-26, 01:43 PM,
ارسال : #16

نوید جان سلام.
از معرفی سایتت منونم. خیلی کمکم کرد.
اما در مورد یوزی باهات موافق نیستم. سوزی هنوز خیلی کار داره تا کامل بشه یا به کلا قرمز برسه. اما مندراک عالیه فقط کمی زیادی حرفه ای است.
دوستان اگه منلبع یا مطالبی جدید در مورد سوزی بود باز هم به من و دوستان بگید.
متشکرم.
علی

2004-12-26, 01:45 PM,
ارسال : #17

نوید عزیز.خسته نباشی.
من می دونم که ایراد داره ولی میشه دستی ایراد هاش رو حل کرد. من دستی بارش فایل درست کردم مشکلش حل شد.
در مورد سوزی خیلی مشکلات دیدم. ولی 9.2 رو ندیدم که بگم. فکر کنم همین روز ها بگیرمش.
در مورد کلاه قرمز دیدم که ایراد ها و مشکلات و راه های حل امن رو باشه. گفتم شاید سوزی هم باشه......
متشکرم.
علی

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان