لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نصب آفیس 2007
2010-10-17, 07:08 PM,
ارسال : #1
نصب آفیس 2007
چطوری میشه توی لینوکس ردهت آفیس 2007 نصب کرد و فایل های ورد رو باز کرد
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2010-10-17, 08:00 PM,
ارسال : #2
پاسخ: نصب آفیس 2007
office 207 ر. احتمالا با wine می‌تونی نصب کنی
ولی پیشنهاد من اینه که از Open office که تو بیشتر نسخه‌های لینوکس وجود داره استفاده کنی
لازم هم نیست نگران باشی چون نه فقط word، بلکه همه قایلهای office رو باز می‌کنه.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2010-10-18, 03:11 PM,
ارسال : #3
wine چی هست؟
من ردهت رو نصب کردم ولی open office نداره و اصلا فایل های ورد رو باز نمی کنه
2010-10-18, 03:28 PM,
ارسال : #4
برای نصب Open Office فکر می‌کنم این راهنما کمک کنه: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.melvilletheatre.com/articles/openoffice-fedora/index.html">http://www.melvilletheatre.com/articles ... index.html</a><!-- m -->
اما در مورد Wine:
نقل قول :واین (به انگلیسی: Wine) یک نرم‌افزار کاربردی آزاد است که به نرم‌افزارهای نوشته‌شده سیستم‌عامل مایکروسافت ویندوز اجازهٔ اجرا شدن بر روی سیستم‌عامل‌های شبه-یونیکس را می‌دهد. همچنین واین دارای کتابخانه‌ای به نام Winelib است که توسعه‌دهندگان می‌توانند نرم‌افزارهای ویندوز خود را با آن کامپایل کنند تا سازگار کردن آن برای سیستم‌عامل‌های شبه-یونیکس راحت‌تر شود.[۱]

واین یک شبیه‌ساز کامل نیست اما می‌توان آن‌را لایه سازگاری نامید به این خاطر که آن پیاده‌سازی دوبارهٔ دی‌ال‌ال‌های ویندوز است. نام واین از مخفف جملهٔ Wine Is Not an Emulator آمده‌است که «واین یک شبیه‌ساز نیست» معنی آن است.

واین در حالت پیش‌فرض بر روی اکثر توزیع‌های گنو/لینوکس نصب نیست و باید آن را جداگانه نصب کنید.
از ویکیپدیا
2010-10-18, 05:30 PM,
ارسال : #5
راستی یه سوال دیگه چجوری میشه لینوکس رو فریز کرد که به هم نریزه و اگه هر کی پشتش نشست و باهاش کار کرد با یه ریست دوباره ب حالت اول برگرده
2010-10-18, 06:16 PM,
ارسال : #6
اگه كسي كه پشت كامپيوتر مي‌شينه دسترسيroot نداشته باشه كار چنداني نمي‌تونه بكنه(البته بستگي به دسترسي‌هايي كه تعريف كردي هم داره) و لازم نيست نگران باشي...
ولي اگه منظورت چيزايي مثل deepfreez و ايناست كهمنچيز مشابهي تو لينوكس سراغ ندارم
ولي مي‌توني از kiosk edditon ها استفاده كني.
2010-10-18, 06:33 PM,
ارسال : #7
توی شاخه etc/gdm/Postlogin/ یک فایل هست به نام Default .
حالا این فایل رو به صورت زیر ویرایش کن : (به آخر فایل این خطوط رو اضافه کن)
کد :
if [ $USER = "guest" ] ; then
rm -r /home/guest/.*
fi
فرض بر این است که شما می خواهید عمل Freez شدن رو روی کاربر guest انجام دهید .
در ضمن اگه توی انجمن میگشتی متوجه میشدی که همین سوال رو من قبلا پرسیده بودم :
این هم لینک :http://www.technotux.org/html/PNphpBB2-v...freez.html
من اینو از ilius ید گرفتم که الان توی کافینت دارم ازش استفاده میکنم . جای داره که همین جا از ایشون تشکر کنم .
2010-10-18, 06:40 PM,
ارسال : #8
با سلام دوباره
من اصلا چیزی تعریف نکردم در ثانی چجوری کاربر می تونه به root دسترسی نداشته باشه؟ راهنمایی می کنید.
2010-10-18, 08:38 PM,
ارسال : #9
نقل قول :چجوری کاربر می تونه به root دسترسی نداشته باشه؟ راهنمایی می کنید.
کاربر ریشه یا همون root نیاز به رمز داره.رمز که نداشته باشه اجازه ی دسترسی هم نداره. یه رمز خوب برای کاربر ریشه انتخاب کنی مشکلی نخواهی داشت.رمزی که توی اون از حروف کوچک و بزرگ و اعداد و کارکتر هایی مثل@#$%^&* استفاده شده باشه. باز هم این موضوع بستگی داره شما این سیستم هارو واسه کجا می خوای.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2010-10-20, 01:05 PM,
ارسال : #10
در مقاله ها نجمله ای وشته شده بود: با این عنوان:
کاربر از برنامه های bash و ps در حال استفاده است. منظور از bash و ps به زبون خودمونی چیست؟
و یه سوال دیگه اینکه برای تغییر نام کامپیوتر چطوری باید به ریشه دستیابی داشته باشیم؟
2010-10-20, 02:12 PM,
ارسال : #11
تو دانشگاه ما هم اخیرا با فشارهای بنده!! اومدن رو ۳ تا سیستم لینوکس نصب کردن. با اینکه هیچی (دقیقا در حد صفر) از لینوکس نمی‌دونن همینجوری اومدن الابختکی یه کاری کردن. از کسی هم که بلده مشورت نمی‌گیرن و یه کاری رو می‌ندازن و بعد میان اینور اونور فکر می‌کنن با اینکه همه سوالات رو بپرسن میشه و چیز یاد می‌گیرن.
بابا یه ذره زحمت بدید به خودتون چهار تا مقاله‌ای، مطلبی، کتابی بخونید، انجمنی برید بعد اگه نفهمیدید بپرسید تا ملت کمک‌تون کنن. نه اینکه از اول بیاد و از صفر همه‌چی رو بپرسید
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 2 مهمان