لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

نظر سنجي : از کدام استفاده میکنید؟
Red Hat Enterprise Linux 0% 0 0%
Fedora 66.67% 4 66.67%
CentOS 33.33% 2 33.33%
همه 6 راي 100%
* شما اين گزينه را راي خود کرديد. [مشاهده نتايج]

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CentOS & Scientific Linux
2011-03-30, 07:18 AM,
ارسال : #1
CentOS & Scientific Linux
با این که مدت ها از ظهور RHEL 6 میگذرد هنوز CentOS 6 به کاربران عرضه نشده است. از طرف دیگر Scientific Linux 6 مدتی قابل قبول بعد از RHEL 6 به کاربران عرضه شد. آیا این به این معنی است که تیم CentOS ضعیف شده و Scientific Linux در حال جایگزینی آن است؟

CentOS مدت هاست که برای کابرد های مهم و حساس استفاده میشود (علی الخصوص در کشور)، ولی Scientific Linux تا جایی که من اطلاع دارم خیلی کمتر مطرح است. به نظر شما این تاخیرات CentOS موجب مهاجرت دوستان به Scientific Linux میشود؟
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2011-03-30, 08:52 AM,
ارسال : #2
پاسخ: CentOS & Scientific Linux
البته نمی‌توان این قضیه را به پای ضعیف شدن تیم گذاشت. ممکن است وسواس زیادی برای ارایه یک توزیع پایدار داشته باشند. ضمنا Sientific Linux گیرهای خاص خودش را دارد که گمان نمی‌کنم جایگزین CentOS شود. مثلا تقریبا می‌توان گفت مستندات درست و حسابی ندارد. فروم ندارد و از mail list استفاده می‌کند که فوق‌العاده قدیمی شده و مناسب نیست. حتی چند روز قبل که پیشنهاد استفاده از فروم مطرح شد مخالفت زیادی با آن مطرح شد (من که از لیست ایمیل آن خارج شدم چون حوصله دریافت ایمیل های بسیاری را که بصورت روزانه می‌گرفتم و بکارم نمی‌امد نداشتم). امیدوارم CentOS بزودی نسخه ۶ را ارایه کند.
2011-03-30, 09:05 AM,
ارسال : #3
یه جایی دیدم تیم centos گفته تا انتشار نسخه 6.1 منتطر میمونه و بعدش انتشار جدیدی رو از سنت ا اس خواهیم دید.
متاسفانه سنت ا اس خیلی وقته حتی آپدیت واسه سری۵ هم نداده!
من که دارم واسه رفتن روی ساینتیفیک لینوکس کار میکنم.تا الان که آپدیت های خوبی داشته. دیدم بقیه رو هم که دارن روی انتقال سرورها از سنت ا اس به SL کار میکنن
2011-03-30, 01:50 PM,
ارسال : #4
تعجبی هم نداره. بهتره کمی واقع‌بین باشید. SL چیزیه که دو غول فیزیک بنیادی CERN و FERMI به اون نیاز دارند و امکان نداره مطابق آخرین تغییرات RHEL رفتار نکنند. ولی CentOS چی؟ من حتی در دسکتاپ هم دیگه از فدورا استفاده نمی‌کنم و سوییچ کردم سمت SL چون خیلی پایدارتره.
2011-03-31, 07:04 AM,
ارسال : #5
SL باید توزیع جایگزین مناسبی برای CentOS باشه.
2011-03-31, 08:12 AM,
ارسال : #6
centos فعلا تمرکزشو گذاشته روی ورژن 5.9 بعدش تازه 6 رو میده بیرون
2011-04-01, 02:45 AM,
ارسال : #7
Re: پاسخ: CentOS & Scientific Linux
Anonymous نویسنده :centos فعلا تمرکزشو گذاشته روی ورژن 5.9 بعدش تازه 6 رو میده بیرون

تاریخ تکرار می‌شود. CentOS هم شد مثل اسلاکویر که نمی‌خواست سوییچ کنه به کرنل ۲.۶.

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان