لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
به هیچ عنوان نمی تونم با PHP تو یک فایل بنویسم!
2005-02-06, 02:58 PM,
ارسال : #1
به هیچ عنوان نمی تونم با PHP تو یک ف
سلام دوستان، حال شما؟ من حالم اصلا خوب نیست چون همین الان با خبر شدم که استاد عزیز IT با دادن نمره ۴ منو مشروط کرده و من که انتظار داشتم ترم دیگه تموم کنم باید دو ترم دیگه برم دانشگاه. نمی دونم واقعا موجودی بی خاصیت تر از اکثر این به اصطلاح اساتید وجود داره یا نه؟

ببخشید، قصد درد دل نداشتم، ولی خب پیش اومد. برگردیم به عنوان بحث. حتما با خودتون می گید خب این بابا هم داره سعی می کنه تو یک شاخه ای بنویسه که مثلا permission ش 775 هست، نه؟ نه دوستان، اینطور نیست. به اسکریپت زیر نگاه کنید:
کد :
<?PHP
$fp = fopen("smarty/templates_c/somefile", "w");
if ( !$fp )
    print "couldn't do it!";
?>

اول از همه بگم که من از Fedora Core 3 استفاده می کنم. اون شاخه smarty/templates_c یک شاخه معمولیست درون شاخه var/www/html/ که به اصطلاح شاخه webserver من هست. خب، با اجرای این اسکریپت این پیغام قشنگ را مشاهده میکنم:
کد :
Warning: fopen(smarty/templates_c/somefile): failed to open stream: Permission denied in /var/www/html/bijan/test/tt.php on line 2
couldn't do it!

اولین کاری که کردم این بود:
کد :
chgrp apache /smarty/templates_c
chown apache /smarty/templates_c
و طبق معمول که هیچ چیز نباید اولش کار کنه و باید پدرتو در بیاره تا کار بیفته، اینهم کار نکرد. کار بعدی (و بدی) که کردم زدن تیر خلاص بود:
کد :
chmod 777 /smarty/templates_c -R
ولی خب، اینبار هم کار نکرد. مشکل اینجاست که من به عمرم به یاد ندارم که permission چیزی را 777 کرده باشم و بد نشه توش رایت کرد! حالا چه آدمیزاد بخواد رایت کنه چه اسکریپت. کار بعدی که کردم این بود که فایل httpd.conf عزیز را از شاخه etc/httpd/ پیدا کردم و تمام خطوط AllowOverride Null را از توش حذف کردم. ولی باز هم هیچ فرقی نکرد.

خیلی خب، مشکلات را عرض کردیم خدمتتون، بابت مساله اول که دارم سعی می کنم شماره تلفن استاد عزیز را پیدا کنم، شاید با روشهای قدیمی کاسه لیسی بشه تدبیری اندیشید، بابت این مساله اخیر خیلی خوشحال می شم اگر بهم کمک کنید تا مجبور نشم این FC3 عزیز را برای همیشه پاک کنم و کلا کدورتی بین ما ایجاد نشه!

مرسی،
بیژن
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-02-06, 10:11 PM,
ارسال : #2

[ltr]
Oh man
So sorry to hear that. Accept my deepest condolense. You don't give a damn about it & do you ? It'll be over & it's just a matter of time. See you darling.
[/ltr]

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-02-06, 10:58 PM,
ارسال : #3

ممنون نوید، آره، واقعا I don't even give a shit about it, after all it's what professors are good at, aren't they? The only thing they really can do

فردا انشاءالله می بینمت.

هی، کسی نیست جواب سوال دوم ما رو بده؟!

وقتی میبینم اکثر کد نویسیم به ریختن دیتا تو دیتابیس میگذره، احساس میکنم که یک فرغون بیشتر نیستم.
2005-02-06, 11:41 PM,
ارسال : #4

عزیزان اومدم اینجا که بگم مشکل حل شد! این هیچ ربطی به PHP و یا Apache نداره، بلکه FC3 عزیز تنها بخاطر security بالاتر همه اینها را بسته. برای رفع مشکل باید درون KDE برید به System Settings->Security Level و اونجا security را مثلا low کنید، البته من که همشو off کردم، security کیلو چنده؟!

وقتی میبینم اکثر کد نویسیم به ریختن دیتا تو دیتابیس میگذره، احساس میکنم که یک فرغون بیشتر نیستم.
2005-02-12, 08:58 AM,
ارسال : #5

sirbijan نویسنده :عزیزان اومدم اینجا که بگم مشکل حل شد! این هیچ ربطی به PHP و یا Apache نداره، بلکه FC3 عزیز تنها بخاطر security بالاتر همه اینها را بسته. برای رفع مشکل باید درون KDE برید به System Settings->Security Level و اونجا security را مثلا low کنید، البته من که همشو off کردم، security کیلو چنده؟!
آره سکوریتی کیلویی چنده... راستشو بخای من فکر می کنم استادت ۴ هم بهت زیاد داده!!! :wink:

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان