لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چند سوال
2005-07-17, 09:55 PM,
ارسال : #1
چند سوال
سلام
من بعد جستجو کردن در این سایت وسایت خود جنتو و پرسیدن از کسایی که با این توضیع کار کردند از این توضیع خوشم امد.
خوب بعدش رفتم درسایت جنتو و (hand book) را گرفتم چگونگی نصبش را بقریباً یک دور خوندم این چند سوال برام پیش اومد:

1- کسی می تواند این مرحله(e.5) را يک توضیحی بدهد
2- لطفا یک نفر که با جنتو کار می کند این فایل (make.conf.example) را برای من آپلود کند (چون من هنوز این سی دی جنتو رو ندارم)
3- همان طور که در این سایت مقاله ای در باره کمپایل هست باید برای کمپایل و نصب هسته باید چیپ هایی که درقطعات کامپیوتر هست را بدونم خوب من همه آنها را تقریبا می دانم بجز مادر برد که اون هم بروی جعبه اش نوشته بود ولی من فقط این ها را از چیزهایی که نوشته بود فهمیدم ( مدل مادر برد ، چیپ ست کارت صدا، و اینکه چه نوع سی پی یو ای و رمی روی این مادر برد نصب می شود) و حالا شما هم لطفا به این ها نگاهی بکنید و هر چیز که از این سردر می آورید بگویید:model name:GA-8SD533
SIS 645DX + SIS 961B AGPset
Soket 478 CPU
3 SDRAM Dimm /ATX
USB2.0 / AC97 2- Channal
ATA133
4- چگونه این cpu ها را بر اساس (i386 ,i486 ,i586,i686) دسته بندی می کنند
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-07-17, 10:52 PM,
ارسال : #2
Re: چند سوال
mra147 نویسنده :سلام

3- همان طور که در این سایت مقاله ای در باره کمپایل هست باید برای کمپایل و نصب هسته باید چیپ هایی که درقطعات کامپیوتر هست را بدونم خوب من همه آنها را تقریبا می دانم بجز مادر برد که اون هم بروی جعبه اش نوشته بود ولی من فقط این ها را از چیزهایی که نوشته بود فهمیدم ( مدل مادر برد ، چیپ ست کارت صدا، و اینکه چه نوع سی پی یو ای و رمی روی این مادر برد نصب می شود) و حالا شما هم لطفا به این ها نگاهی بکنید و هر چیز که از این سردر می آورید بگویید:model name:GA-8SD533
SIS 645DX + SIS 961B AGPset
Soket 478 CPU
3 SDRAM Dimm /ATX
USB2.0 / AC97 2- Channal
ATA133
4- چگونه این cpu ها را بر اساس (i386 ,i486 ,i586,i686) دسته بندی می کنند

سوال ۳) همينقدر که بدانيد کافي هست،اگر ميخواهيد مطمئن شوديد در هنگام نصب جنتو در خط فرمان بنويسيد lspci تا مشخصات قطعاتتان را ببينيد.

سوال۴)توي انجمن سايت پرسيده و دوستان جواب داده اند،لطفا يک جستجويي در بخش لينوکس و سخت افزار بکنيدSmile

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-07-17, 11:12 PM,
ارسال : #3

سلام
۱- ببخشین من این قسمت رو پیدا نمی‌کنم. لطفا اسم سرفصل رو برام بنویسین.
۲ - اگه شما دارین Gentoo رو نصب می‌کنین باید این فایل رو هم داشته باشین. در مورد upload همش شرمنده چون جایی ندارم که upload اش کنم.
۳- برای نصب Gentoo هیچ نیازی نیست بدونین motherboard تون چیه فقط کافیه بدونین پردازنده شما چیه ( AMD یا Intel ) و اگه هم Intel ه طبق جدول موجود در خود سایت میتونین مشخص کنین که باید از Pentium 3 استفاده کنین یا Pentium 4 و ... . مثلا من Intel 1800 Full Cache دارم و باید P4 رو انتخاب کنم. برای انتخاب چیزهایی هم که در کامپایل کردن هسته باید فعال کنین خود Handbook کامل توضیح داده و اگه هم احتمالا بعدا به چیزی نیاز شد میشه به راحتی مجددا کامپایلش کرد. تقریبا تمامی اطلاعات رو میشه با یه lspci ساده به دست آورد.
۴ - این یکی رو دقیق نمی‌دونم پس جواب نمیدم.

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
2005-07-18, 12:31 AM,
ارسال : #4

۴ - با توجه به آدرس ها و دستورات خاصی که توی اسمبلی برای این نوع CPU ها مشخص شده. الان عموما همه از CPU های ۶۸۶ استفاده میکنن و اگر هم CPU تون Hyperthreading رو ساپورت میکنه SMP و SMT رو هم فعال کنید.
2005-07-18, 11:51 AM,
ارسال : #5

دستتون درد نکنه
نوید جون در مورد سوال 1- اسم سرفصل این است(5.e. Configuring the Compile Options)
2005-07-18, 03:46 PM,
ارسال : #6

سلام
خب ، نمی‌دونم مشکلتون چیه ولی به هر حال قضیه از این قراره. در این قسمت بعضی Flag ها رو مشخص می‌کنیم. کار Flag ها اینه که وقتی شما یه بسته کد منبع رو می‌گیرین و نصب می‌کنین اون بر اساس این Flag ها جوری کامپایل می‌کنه که بهترین بازدهی و سرعت ( یا اگه ترجیح بدین حجم ) رو به ما بده. اینها متغیرهایی هستن که به GCC منتقل میشن و بر اساس اونها کامپایل بسته‌ها انجام می‌گیره. البته شما می‌تونین هر بار اینها رو دستی برای هر بسته وارد کنین ولی چه کاریه ؟ این یکی از بهترین خواص Gentoo ه که سرعت بسیار بالاش هم تا حد زیادی مربوط به همونه.

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
2005-07-18, 09:41 PM,
ارسال : #7

نوید جون دستتون درد نکنه
راستش من هنوز سی دی های جنتو را ندارم که بخواهم اون ها رو نصب کنم .
راستی نوید جون در مورد سوال دوم شما می توانید این فایل make.conf.example را به ایمیل من بفرستید(فکر کنم شما ایمیل من را داشته باشید اگر هم ندارید این ایمیل من است <!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e -->)
2005-07-18, 09:45 PM,
ارسال : #8

با لایی من بودم
2006-03-02, 01:44 AM,
ارسال : #9

سلام
من چند سوال دیگر هم دارم

1. داخل فایل make.conf در قسمت ALSA_CARDS= چی باید بنویسم (البته اسم کارت صدای من ac 97 است)
2. در هندبوک جنتو این رو نوشته :
Warning: Do not make any modifications to the USE variable if you are performing a stage3 with GRP installation. You can alter the USE variable after having installed the packages you want. Gremlins are known to attack your system if you ignore this warning!
حالا بهتر است که من این USE موقع نصب تغییر بدم بهتر است یا بعد از این که لینوکس را نصب کردم
2006-03-02, 02:49 AM,
ارسال : #10

az tir ta hala mashghoole nasb hastid... baba ajab poshtkari darid shoma Smile Wink
2006-03-02, 02:42 PM,
ارسال : #11

نه مهمان جان قضیه اون تیری ها فرق می کنه؟

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان