لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سه تا مشکل در suse 9.3
2005-08-25, 11:09 PM,
ارسال : #1
سه تا مشکل در suse 9.3
سلام
من در سوزه ۹.۳ چند تا مشکل دارم که اگه کسی کمکم کنه ممنون میشم.
۱- چگونه می توانم بعد از تنظیمات phone answering machine از آن بهره ببرم. چون بلد نیستم بقیش رو!
۲- من فونت های فارسی را نصب کرده ام اما در مرورگرها نمی توانم نوشته های فارسی را خوب ببینم. در واقع انگار فونتی نصب نکرده ام. در سوزه ۹.۲ این مشکل را نداشتم.
۳- چگونه می توانم کاری کنم که در محیط KDE سیستم سریعتر کار کندد. چون خیلی کند است و گاهی چندین ثانیه برای اجرای یک برنامه باید صبر کرد. به نظرم باید راهی داشته باشد. چون من خوانده ام که لینوکس از ویندوز سریعتر است. در ضمن مدل cpu اتلون ۲۶۰۰ است و مشکل سخت افزاری برای سرعت ندارم.
۴- گاهی با حرکت ماوس ، بطور ناخواسته در بین محیط های مجازی جابجا میشوم. این هم در سوزه ۹.۳ برایم ‍بیش می آید!

شادترین افراد لزوما بهترین چیزها رو ندارن. اونا فقط از اونچه تو راهشون هست بهترین استفاده رو میبرن.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-08-26, 07:14 AM,
ارسال : #2

سلام
من جواب سوالهای که بلدم رو میدم :oops:
۲- احتمالا شما موقع نصب قلم فارسی شما در حالت Personal نصب کردید ولی شما باید در system نصب کنید موضوع دیگه بهتره که شما از free persian font استفاده کنید باخیال راحت دیگه همه صفحات فارسی بدون مشکل ببینید Big Grin

۳- دو راه وجود داره اول /yast/system/system service runlevel بعد از اون شما هر سرویس اضافه ای که بدرد کار شما نمی خوره غیر فعال کنید مثلا کارت DVB راه بعدی برای محیط KDE استفاده از contorl center \ KDE components \ service manager فعال کردن یا غیر فعال کردن هر سرویس مورد احتیاج
بقیه سوالات را دیگر عزیزان جواب میدن
موفق باشی
2005-08-26, 12:41 PM,
ارسال : #3

کسی میتونه زحمت لیست کردن سرویس هایی رو که بدرد یک کاربر عادی نمیخوره بکشه و همینجا معرفی کنه؟ یا مثلا لیست اونچه که خودتون غیرفعال کردین رو بفرمایید.
متشکرم
2005-08-26, 01:14 PM,
ارسال : #4

سلام
من تونستم با تصب محدد فونت ها مشکل ۲ رو حل کنم.
در مورد مشکل سوم هر چی سرویس تونستم غیر فعال کردم اما باز هم مقدار زیادی رم درگیر هست. بطور کلی خود سرویس X مقدار قابل توجهی رم میگیره.

مشکل ۱ و ۴ رو همچنان دارم. کسی میتونه کمک کنه؟ تنظیمات ماوس درسته و هیچ میانبری برای تعویض صفحه تعریف نشده. بطور تصادفی این اتفاق می افته. (فقط در سوزه ۹.۳) !!!

شادترین افراد لزوما بهترین چیزها رو ندارن. اونا فقط از اونچه تو راهشون هست بهترین استفاده رو میبرن.
2005-08-26, 02:03 PM,
ارسال : #5

درباره‌ی ۴ باید موس خودتون رو در Sax از اول کانفیگ کنید.

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-08-26, 02:16 PM,
ارسال : #6

برای سریع تر کردن لینوکستون (کلا از بوت تا environment ها) می تونید از راهنمای شرکت IBM مبنی بر غیرفعال کردن سرویس های اضافی(مخصوص سرور ها و...) استفاده کنید.
لینک مستقیم رو فراموش کردم اما درwww.ibm.com سرچ کنید.
2005-08-26, 04:07 PM,
ارسال : #7

MasterX نویسنده :برای سریع تر کردن لینوکستون (کلا از بوت تا environment ها) می تونید از راهنمای شرکت IBM مبنی بر غیرفعال کردن سرویس های اضافی(مخصوص سرور ها و...) استفاده کنید.
لینک مستقیم رو فراموش کردم اما درwww.ibm.com سرچ کنید.
من سعی کردم اما موفق نشدم موضوع رو پیدا کنم. لطف بفرمایید و زحمت لینکی که فرمودید رو بکشید.
سپاسگزارم
2005-08-26, 11:56 PM,
ارسال : #8

آیا منظور این هست؟:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www-128.ibm.com/developerworks/linux/library/l-boot.html">http://www-128.ibm.com/developerworks/l ... -boot.html</a><!-- m -->
و یا ...؟
2005-08-27, 02:22 PM,
ارسال : #9

آقا مشکل ۴ رو هم با نصب مجدد سوزه رفع کردم.
لطفا برای اولین سوال جواب بدهید اگر امکان دارد.

2005-08-27, 09:01 PM,
ارسال : #10

سلام
فکر کنم شما باید به ماشین جدای جوابگو (منشی ) داشته باشید.

آموزش بدون محدودیت
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-08-28, 01:29 AM,
ارسال : #11

جدی ......؟!!!
من همچین فکری نمیکنم. این که نشد . وقتی یه امکانی میره تو yast پس حتما باید وجود داشته باشه.

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان