لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یادگیری PHP
2006-01-16, 09:50 AM,
ارسال : #1
یادگیری PHP
سلام

Idea قبلا دوستان کتاب خودآموز PHP در ۲۴ ساعت را معرفی کرده بودند . من آن را تهیه کردم .

Idea در مقدمه کتاب نوشته شده با وجود اینکه سعی شده مطالب برای کسانی که زمینه قبلی و آشنایی با برنامه‌نویسی ندارند هم مفید باشد اما « با این‌همه لازم است تا ابتدا مروری هرچند سریع و کوتاه بر HTML و مفاهیم مربوطه داشته باشید » .

:?: من هیچ زمینه قبلی و آشنایی با زبان‌های برنامه‌نویسی و HTML ندارم .
برای آشنایی با HTML چه پیشنهاد می‌کنید ؟ اگر کتاب مفیدی می‌شناسید که کارساز باشد لطفا معرفی بفرمایید .

متشکرم :o

Ya Ali
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2006-01-18, 10:10 AM,
ارسال : #2

کسی نمی‌خواهد نظری بدهد ؟

Ya Ali
2006-01-19, 01:04 AM,
ارسال : #3

خود آموز سریع HTML نوشته Elizabeth Castro - ترجمه حمیدرضا ذوقی از انتشارات ناقوس. البته به نظر من یک کتاب انگلیسی بخونی بهتره. ترجمه ها ممکنه خیلی روان نباشه.
2006-01-19, 10:23 PM,
ارسال : #4

اینحا بهترین جا واسه پی اچ پی هست !
<!-- m --><a class="postlink" href="http://forum.persiantools.com/forumdisplay.php?f=23">http://forum.persiantools.com/forumdisplay.php?f=23</a><!-- m -->

[عکس : python-logo.gif]
2006-01-22, 01:02 AM,
ارسال : #5

دوست عزیز من پیشنهاد بهتری دارم اون کتاب خود آموز را بیانداز دور و سعی کن از ebook استفاده کنی و اگه درست یادم باشه اون کتاب باید php 4 را گفته باشه
اول از همه یک ebook در مورد php 5 پیدا کن و بعد شروع کن به مطالعه اون
و اینکه استاندارد جدید برنامه نویسی پی اچ پی TPL است که در واقع بر اساس جداسازی پیاده سازی از طراحی است به صورتی که کد های html و php به صورت جداگانه نوشته میشوند و برای نوشتن یک برنامه php نیازی به بلد بودن html ندارید
میتوانید نوشتن html و کلا طراحی (به جای html خالی از css استفاده کنید) را به طراحان واگذار کنید و خود تان کار نوشتن برنامه اصلی را به عهده بگیرید
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-01-22, 06:34 PM,
ارسال : #6

php4 با php5 چقدر فرق می‌کند ؟
منظورم این است که من کتاب php4 را گرفته‌ام ، یادگرفتن 4 با وجود 5 عاقلانه‌ است ؟
یادتان باشد من کاملا مبتدی هستم .

Ya Ali
2006-01-22, 08:16 PM,
ارسال : #7

من خیلی با php5 آشنایی ندارم ولی شنیدم یکی از فرق های اساسیش با php4 در اینه که استانداردهای برنامه نویسی OOP رو به شکل کامل حمایت میکنه. به خصوص encapsulation.
از طرف دیگه الان هر دو تا نسخه ۴ و ۵ به طور مرتب به روز میشن. اکثر سرورهای تجاری که من تا حالا باحاشون برخورد داشتم از php4 استفاده میکنن. البته دلیلش ظاهرا اینه که php5 رو هنوز کاملا از همه نظر کنترل نکردن. به همین دلیل هم من هنوز به سمت php5 حرکت نکردم. ولی خیلی دلم میخواد که زودتر اینکارو انجام بدم چون OOP رو خیلی دوست دارم. البته با php4 هم میشه به صورت شی گرا برنامه نویسی کرد ولی خیلی شی گراییش کامل نیست.
2006-01-22, 08:21 PM,
ارسال : #8

harvard نویسنده :دوست عزیز من پیشنهاد بهتری دارم اون کتاب خود آموز را بیانداز دور و سعی کن از ebook استفاده کنی و اگه درست یادم باشه اون کتاب باید php 4 را گفته باشه
اول از همه یک ebook در مورد php 5 پیدا کن و بعد شروع کن به مطالعه اون
و اینکه استاندارد جدید برنامه نویسی پی اچ پی TPL است که در واقع بر اساس جداسازی پیاده سازی از طراحی است به صورتی که کد های html و php به صورت جداگانه نوشته میشوند و برای نوشتن یک برنامه php نیازی به بلد بودن html ندارید
میتوانید نوشتن html و کلا طراحی (به جای html خالی از css استفاده کنید) را به طراحان واگذار کنید و خود تان کار نوشتن برنامه اصلی را به عهده بگیرید

میشه یک کمی در مورد TPL بیشتر توضیح بدی؟ این روش که میگی منظورت چیزی مثل استفاده از smarty یا چیزهای مشابهشه؟
و ضمنا این روشی که گفتی فقط ماله php5 یا توی ۴ هم میشه ازش استفاده کرد؟ ممنون میشم جواب بدی Smile
2006-01-24, 06:53 PM,
ارسال : #9

در ابتدا بگویم این نظر کاملا شخصی است . به نظر من هیچ چیز در وب مانند مطاله کد پروژه های مختلف نیست . من خودم php رو با خوندن کد squirrelmail و قسمتی از phpbb و وبلاگ iwebnegar یاد گرفتم . البته به شرطی که یه کم با مبانی programming و OO اشنا باشی . کلا در php تا یکی دو تا پروژه ننویسی چیزی یاد نمی گیری چون حجم توابع به قدری است که از این طرف یاد می گیری و از اون طرف یادت می ره .

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان