لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خرید سرور
2006-06-17, 12:00 PM,
ارسال : #1
خرید سرور
تو محل کار من می‌خوان یه سرور بخرند. از من خواستن تا یه دونه خوبش رو بهشون معرفی کنم. از کسانی که تو این زمینه اطلاعات دارن خواهش می‌کنم نظرشون و مدل و مارک پیشنهادیشون رو بگن. در ضمن قیمت اصلا مهم نیست. چیزی که مهمه اینه که تو بازار ایران وجود داشته باشه.

-- امیرپویان کجایی؟ Tongue

irix@Hell:~$ mkfs -t Free /body/.mind && mount -o rw /body/.mind /FreeMind
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2006-06-17, 12:41 PM,
ارسال : #2

مادربرد های tyan که اکثرا dual xenon هستند عالی هستند و خوب تعریف می کنند و تا چند وقت پیش در بازار تهران دیده می شدند
مادربردهای a-bit و asus هم عالی هستند

در راه لینوکس موفق باشید
فریدی

LinuX and FreeBSD are LovE and LifE
we must chooose best love when we want best life
So FreeBSD is great
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mfaridi.com">http://www.mfaridi.com</a><!-- m -->
2006-06-17, 12:47 PM,
ارسال : #3

مرسی.
قطعات باید جدا تهیه بشن؟
از این سرورهای سخت‌افزاری که کامل هستش و همه چیز رو خودش داره چیزی میشناسید؟

2006-06-17, 12:53 PM,
ارسال : #4

اگر بتوانید جداگانه خریداری کنید بهتر است تا بهترین ها را بتوانید به دست بیاورید
به صورت مجموعه هم شرکت آوازنگ اجناسی را می اورد ولی من شخصا اعتقادی به گیگابایت ندارم
در راه لینوکس موفق باشید
فریدی

So FreeBSD is great
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mfaridi.com">http://www.mfaridi.com</a><!-- m -->
2006-06-17, 12:55 PM,
ارسال : #5

راستش برای اینجا بهتره که کلی باشه.

2006-06-17, 12:59 PM,
ارسال : #6

سلام
فکر می کنم منظور این دوست از سرور های کامل ، بورد های سرور هستش که در دیتا سنتر ها استفاده می شن. والا ما یه جا چند تا HP داشتیم که 3 میلیون خریده بودیم با ویندوز 2003 و خیلی خوبن و تو بازار زود پیدا میشه. اما ایکس سرور های IBM هم هستند که معرکه اند ولی قیمتشون بالاس!
2006-06-17, 01:01 PM,
ارسال : #7

اخر اکثر کلی ها را می گن دست دوم هستند و دست به دست شده اند تا به ما رسیده اند به نظرم تا ندازه ای در مورد سرور ها با واردات مشکل وجود دارد بهتر است به جای یک چیز مخصوص سرور یم دستگاه پیشرفته با بهترین قطعات را بخرید و به جای سرور استفاده کنید بهتر است همالن مادر برد های tyan و CPU های xenon بهترین گزینه می باشند

در راه لینوکس موفق باشید
فریدی

So FreeBSD is great
2006-06-17, 01:07 PM,
ارسال : #8

aasaeedi نویسنده :سلام
فکر می کنم منظور این دوست از سرور های کامل ، بورد های سرور هستش که در دیتا سنتر ها استفاده می شن. والا ما یه جا چند تا HP داشتیم که 3 میلیون خریده بودیم با ویندوز 2003 و خیلی خوبن و تو بازار زود پیدا میشه. اما ایکس سرور های IBM هم هستند که معرکه اند ولی قیمتشون بالاس!
دقیقا منظورم همین هست.
حالا مدل hp هایی که استفاده میکنید رو میشه بگی؟
در ضمن اگر یه مدل لینوکسی هم میشناسید بگید.
اگر بتونم میخوام مجبور بکنم که لینوکسی بخرند.
راستی قیمت این ibm ها چقدر هست؟

2006-06-17, 01:13 PM,
ارسال : #9

عباس جان سلام
ببین توی سرور بودن چندین تا ملاک مهم است
1 نوع سرور
2 حجم کاری
3 سیستم عامل مورد استفاده
4 نوع سخت افزار های خاص مربوط به شبکه داخلی و ......

اما معمولا از 2 تا سی پی یو و 2 تا ماژول رم و حداقل 2 تا هارد دیسک استفاده کن
این رو ببین بد نیست
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.amdboard.com/tyan_s2880_opteron_board.html">http://www.amdboard.com/tyan_s2880_opteron_board.html</a><!-- m -->

علی
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-06-17, 01:14 PM,
ارسال : #10

عباس جون اگه دنبال سرورهای x series از IBM هستی می تونی آمارشو از DPI بگیری وگرنه سرورهای Supermicro هم سرورهای خوبی هستند که خودم در چند جا باهشون کار کردم ....

Try to BROADCAST your knowledge, Instead of install a FIREWALL for it.....Good luck
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-06-17, 01:18 PM,
ارسال : #11

البته من نمی دونم دقیقا برای چه کاری قرار است از سرور استفاده بشه.
ولی این پیشنهاد ها رو براتون دارم.

- اگر از نظر هزینه ای مشکلی ندارید برند HP توی ایران راحت تر از سایر ( مثل Dell و یا IBM ) هستش.
- اگر می خواهید لینوکس هم همراهش بخرید روی HP می تونید از Novell Enterprise استفاده کنید و کاملا سازگار هستش.
- اگر از سولاریس نخواهید استفاده کنید من روی HP دیبان سارژ و ردهت و فدورا و سوزه و CentOS رو بدون هیچ مشکلی آزمایش کرده ام. اگر از سولاریس استفاده کنید کمی باید در مورد انتخاب بیشتر دقت کنید.
- برای HP دو سری ML و DL قابل دسترس هستند. سری DL امکان توسعه در آینده رو نداره و فقط سری های قابل نصب بر روی رک رو داره و در مقایسه با هم رده خود در سری ML کمی گرانتر هست. سری DL از نظر پایداری کمی جون سخت تر هستش.
- سری ML هم قابل نصب و هم ایستاده داره و دست شما برای انتخاب کمی بازتر هستش. در سری ML کار نگهداری و نظافت سرور هم راحت تر هست.
- بسته به نوع کار ، حتما از iLO استفاده کنید، به خصوص اگر امکان اضافه شدن به سیستم ها در آینده وجود دارد.

- از سرور های SATA دار استفاده نکنید. SCSI به صورت قابل ملاحظه ای به شما اطمینان و راحتی بیشتری خواهد داد.
- از Raid Controller سخت افزاری استفاده کنید. اگر از HP استفاده می کنید حداقل از سری 642 استفاده کنید. اگر IO سیستم شما زیاد است از نوع بافر دار استفاده کنید.
- کارت شبکه اضافه به 100 دلار می ارزد.
حداقل از 3 هارد استفاده کنید. اگر از نظر هزینه مشکل دارید از نوع سرعت پایین تر ( 10K) استفاده کنید.

- هم چنین می توانید از سرورهای Intel هم استفاده کنید. ولی من پیشنهاد نمی کنم. تنها اگر به سری Quad نیاز دارید از نظر قیمت سری ها Quad Way اینتل قابل صرفه است در غیر اینصورت HP راحت تر است.

- از داده پردازی و شرکت های وابسته نخرید ! گران تر و بی کیفیت تر هستند فقط گارانتی بهتری دارند.
- از سری ML 350 نخرید ، اصل نیستند.

فعلا همین ها !!!
2006-06-17, 01:35 PM,
ارسال : #12

مرسی از همه‌ی دوستان
اینجا قراره بیشتر یه وب‌سرور باشه. برای پروژه‌های مختلف شرکت روش هاست داده بشه تا بتونن سایت خودشون رو راه‌اندازی بکنن. طبعا سرویس ایمیل هم راه انداخته خواهد شد. شاید حدود ۲۰ پروژه بخوان روی این سرور سایت داشته باشن. شاید تو آینده بیشتر بشه. شاید سرویس‌های دیگه‌ای رو هم بخوان توش راه بندازن. با توضیحاتی که دوستان دادن به نظرم بهتر هست که hp باشه. حالا با این توضیحات چه مدلی؟
راستی جلال جان تو اون مدل‌های hp که گفتی لینوکس نصب کردی، ویندوز هم تست کردی؟ مشکلی که نخواهد بود؟ (اگر یه وقت بخوان توش ویندوز بریزن.) البته قطعا از سولاریس استفاده نخواهد شد.

2006-06-17, 02:08 PM,
ارسال : #13

نه با ویندوز هم هیچ مشکلی ندارند. اصولا توی ایران با ویندوز به شما فروخته می شوند.
فقط یک توصیه کوچیک دیگه. سعی کنید تعداد ماجول های RAM رو زوج انتخاب کنید که از قابلیت بازیابی در صورت خرابی استفاده کنید. در مورد ویندوز هم سعی کنید یک نسخه همراهش بخرید !
2006-06-17, 02:35 PM,
ارسال : #14

خوب. مرسی. حالا کدوم مدلش تمام این ویژگی‌هایی که صحبت شد رو داره؟ از سری HP ML منظورم هست.
راستی از چه شرکتی خریداری بشه بهتره؟
البته چند تا از دوستان هم از سری IBM x تعریف میکردن که گفتیم لیستش رو برام بفرستن. (DPI می‌فروشه)

2006-06-17, 03:28 PM,
ارسال : #15

به نظر من سرورهای fujitsu & siemens هم بد نیست قیمت زیادی هم نداره شرکت IDS می فروشه
2006-06-17, 03:37 PM,
ارسال : #16

در مورد سرورهای fujitsu & siemens من از سری Enterprise استفاده کرده ام. بسیار ماشین های قابل اطمینانی هستند ولی به شرطی که از منبع اصلی ( زیمنس ایران )‌ تهیه کنید و مشکل هزینه نگهداری جانبی بالا را قبول کنید.

در مورد IBM xseries هم موافقم ولی چون خریدتون کم هست شاید از نظر قیمت به صرفه نباشند.

در مورد HP هم می تونید تمام چیزی که نیاز دارید رو انتخاب کنید :
://h18004.www1.hp.com/products/servers/platforms/

در مورد شرکت من چند مورد از سامانه سبز ( ۸۸۵۱۳۹۲۰ ) خرید داشته ام که قیمت خوبی دارند. در مورد داده پردازی چون منبع خریدشون رو می شناسم در مورد HP توصیه نمی کنم ولی برای IBM خوب انتخاب دیگری ندارید.
2006-06-17, 05:14 PM,
ارسال : #17

خوب، سرور IBM X Series 455 انتخاب شد. البته باید customize بشه.
مرسی از همه.

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان