لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
در مورد xfardic
2004-08-27, 02:05 AM,
ارسال : #1
در مورد xfardic
آقای آلن سلام :
اولا لازمه بخاطر زحمتی که در مورد ساختن xfardic کشیدید ازتون تشکر کنم. 3 تا سوال در مورد این بروژه دارم:
1- آیا می شه این دیکشنری رو با یک کلیک فراخوانی کرد(مثلا با کلیک وسط موس) ؟
2- آیا این امکان وجود داره که بهش یه موتور تلفظ اضافه کنید؟
و 3- آیا می شه امکانی بهش اضافه کنید که مثلا با کلیک وسط روی هر کلمه (در هر جا)فراخوانی بشه و معنی اون کلمه رو نشون بده
و خلاصه می شه یه چیزی شبیه دیکشنری محبوب babylon در ویندوز اراپه کرد یا خیر؟
در ضمن من یه مشکل کوچیک با rpm ورژن جدید دارم. در موقع نصب می گه بسته libexpat.so.1 رو بیدا نمی کنه. لطفا بگین این بسته رو از کجا می شه تهیه کرد چون هر چی گشتم بیدا نکردم. در ضمن کد منبعش رو هم گرفتم ولی کامبایل نشد.
با تشکر از لطف شما.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2004-08-27, 07:54 AM,
ارسال : #2

سلام،

همه این ویژگی‌ها نیازمند پیش‌نیازهایی است که من هم دنبالشون هستم.
برای نصب rpm گزینه nodeps-- رو اضافه نمایید.
موفق باشید.

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-08-28, 04:49 AM,
ارسال : #3

آقای آلن :
با راهنمایی تون نصب شد و اجرا هم می شه ولی مشکلی که داره اینه که هر وقت یه لغت داخلش تایب می کنم و اینتر می زنم یهو دیکشنری غیب می شه (انگار که بخوای ببندیش). البته این مشکل را با ورژن قبلی هم داشتم. البته این مشکل تا قبل از کبی فونتها در دایرکتوری مربوطه بوجود نمی اومد و بلافاصله بعد از ریختن فونتهای TTF در مسیرشون یهو اینجوری می شد.
لطفا یه راهنمایی بفرمایید.
راستی حالا که به انجا رسیدم یه مساله دیگه رو هم بگم.
من در فارسی کردن لینوکس ( تایب فارسی ) هیچ مشکلی ندارم ولی زمانی که فونتهای فارسی رو توی مسیر مربوطه می ریزم و XFree86 رو مجددا راه اندازی می کنم همون موقع فونتهای فارسی در قسمت Fonts نمی آیند یعنی مثلا فونت Tahoma اصلا در آن لیست فونتها وجود نداره.
ولی بعد از چند روز بصورت خودکار فونتهای فارسی هم بیدا و در لیست مربوطه قابل انتخاب می شن. با اینکه بارها درستی عملیات فارسی کردن رو چک کردم ولی نمی دونم مشکل از کجاست.
اگه می شه راجع به این مورد هم راهنمایی کنید. ممنون.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان