لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
توضیح توزیع های مختلف لینوکس
2004-09-01, 09:58 AM,
ارسال : #1
توضیح توزیع های مختلف لینوکس
سلام
کسی هست که در مورد توزیع های مختلف لینوکس برای من یه توضیحی بده یا لااقل مقاله ای معرفی کنه تا برم بخونم :?:
می خوام ببینم فرق این توزیع ها و مزیت هر کدوم چیه؟؟ :?:

ممنون
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2004-09-01, 10:05 AM,
ارسال : #2

در مورد تمام توضيح ها که وقت بسيار ميبرد...
در اين مورد آقا بيژن زاده(يکي از مديران لينوکس ايران) مقاله خوبي نوشته اند که ميتوانيد مطالعه کنيد.
انتشارات لينوکس در جهان
اگر هم راهنمايي بيشتري خواستيد بگيد. Smile

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-09-01, 01:24 PM,
ارسال : #3

این رو هم بخونید. شاید کمکی بکنه.

irix@Hell:~$ mkfs -t Free /body/.mind && mount -o rw /body/.mind /FreeMind
2008-07-07, 11:19 PM,
ارسال : #4

كدام يك از توزيع هاي را انتخاب مي كنيد ؟ و چرا ؟
1) اوپن سوزه
2) اوبونتو
3)دبيان
2008-07-08, 02:39 AM,
ارسال : #5

کدوم توزع برای من خوبه؟(تجربه داشتم)

ilius نویسنده :باید ببینید چه انتظاری از توزیع لینوکستون دارید و چه جنبه‌هایی براتون مهمتر هستن.
اوپن‌سوزه رابطهای گرافیکیش بی‌نظیره. اما سرعتش یه خورده کمه. اوبونتو و پارسیکس سرعتشون بهتره اما رابطهای گرافیکی خیلی کمتری دارن و خیلی کارها رو باید توی خط فرمان انجام بدید. اون مواردی هم که توی هرسه‌تاشون رابط گرافیکی هست، رابط گرافیکی اوپن‌سوزه امکانات بیشتری (ولی احتمالا سرعت کمتری) داره.
دیویدی اوپن‌سوزه نرم‌افزارهای زیادی به همراهش داره که نصبشون هم خیلی راحته.
پارسیکس مزیت‌هایی نسبت به اوبونتو(و اوپن‌سوزه و خیلی توزیع‌های دیگه) داره. مثلا خودش کدک‌ها رو داره و میتونه روی ntfs رایت کنه. منابع آموزشی فارسی زیاد و منسجمی هم داره. و کلاً در بعضی موارد ردیف‌تر از اوبونتو هست. اما اوبونتو هم جای خودش رو داره. هم تعداد کاربرانش بیشتره (حتی توی ایران) و هم منابع نرم‌افزاریش بیشتره (هم توی اینترنت و هم سیدی‌های Homa). آموزش‌های فارسی‌ش هم کم نیست.
دیگه انتخاب با خودتون هست. میتونید خودتون همشون رو امتحان کنید یا اینکه با این اطلاعات یکی رو انتخاب کنید.
اضافه می‌کنم، دبیان خیلی سخت‌تر از اوبونتو هست اما نرم‌افزارهاش از همهٔ توزیع‌ها بیشتره و برای سرور هم از همه مناسب‌تره. اما به نظر من دبیان برای تازه‌کارها مناسب نیست. اوبونتو یک توزیع مبتنی بر دبیان هست اما بسیار کاربرپسندتر و مناسب برای دسکتاپ.

StarCalendar | Blog | 1+ | OS

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان