لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کتابهای رایگان فارسی
2004-09-13, 11:05 PM,
ارسال : #21

[ltr]
Dear Zoup has said:You can get knowledge from the source;
Yes but it takes time most longer than ahuman life for understanding only one thing.
One said the trouble id from the wrong policy of government in electronic business.
It might be most near to the truth.
Because many books in Iran is the translation of the other`s book with a NEW NAME with the new trade mark andISBN;
And most of ALL will study it;
Is not it wrong???
[/ltr]
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2004-09-13, 11:36 PM,
ارسال : #22

[ltr]
Anonymous نویسنده :Dear Zoup has said:You can get knowledge from the source;
Yes but it takes time most longer than ahuman life for understanding only one thing.
One said the trouble id from the wrong policy of government in electronic business.
Because many books in Iran is the translation of the other`s book with a NEW NAME with the new trade mark andISBN;
Is not it wrong???
[/ltr]

[ltr]

it would be better if government were more kind at us , but after all government are not blocking our path to knowledge ! Smile
you are looking for technical books ? see something on amazon that you like ?
ghazali publishing got many of oreilly books , my favorite publisher , you can buy them or ask them to gather you the book that you want Smile
if you want to stay at home , spend no money , looking for 'free of charge professional linux books in farsi' you will *never* find it Smile

also please write in ' left to right '
[/ltr]

Wish you Were here ...
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-09-14, 06:51 AM,
ارسال : #23

با سلام
در لیست کتاب ها بعضی کتاب ها هم بود که فکر نکنم مشکلی داشته بود.
مثلا مثنوی و دیوان شمس مولوی ، اشعار بابا طاهر ،انوری،جامی،خیام ،دقیقی،رودکی ،شیخ بهایی و ...
یا رساله های مراجع وخیلی کتب دیگر.
اما در بسیاری موارد هم احتمالاً مشکل هست مخصوصاً کتب نویسندگان معاصر وگر نه نویسندگان قدیمی ،قبل از ما با انیشه ی باز ،کتب خود رامی نوشتند و در اختیار همه می گذاردند. به هر حال دوست داشتم که با کسب اجازه از نویسندگانش می بود تا ما هم از آنها استفاده میکردیم . در ضمن بزرگی میگفت:
" اصولاً دانش من جزو ما یملک من نیست بلکه امانتی است از جانب ذات اقدس حضرت حق در وجود من و بر من است که این امانت را سالم بدارم وحقش را ادا کنم وحقش نیست مگر گسترش آن"
چه طرز تفکری؟؟؟ به به ! کاش ما هم این گونه بودیم گرچه هیچ نمی دانیم
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-09-14, 08:35 AM,
ارسال : #24

ای کاش اون لینک را حذف نمی‌کردید! همون طوری که دوست بالایی گفتند از این قبیل کتاب‌ها هم شاملش می‌شه. و من خودم دنبال چند تا از اون کتابایی که نام بردند می‌گردم! Smile
2004-09-14, 09:06 AM,
ارسال : #25

[ltr]
No dear Zoup You have understood wrong.
The money is not important but the way of pay out is.we have not a way for pay money to the electronic publisher.
I dont want to stay at home spend no money , looking for "free of charge professional linux books in persian"
you must know that I select the main reference every where is possible.
[/ltr]
2004-09-15, 10:39 AM,
ارسال : #26

hamidnassiby نویسنده :با سلام
در لیست کتاب ها بعضی کتاب ها هم بود که فکر نکنم مشکلی داشته بود.
مثلا مثنوی و دیوان شمس مولوی ، اشعار بابا طاهر ،انوری،جامی،خیام ،دقیقی،رودکی ،شیخ بهایی و ...
یا رساله های مراجع وخیلی کتب دیگر.
اما در بسیاری موارد هم احتمالاً مشکل هست مخصوصاً کتب نویسندگان معاصر وگر نه نویسندگان قدیمی ،قبل از ما با انیشه ی باز ،کتب خود رامی نوشتند و در اختیار همه می گذاردند. به هر حال دوست داشتم که با کسب اجازه از نویسندگانش می بود تا ما هم از آنها استفاده میکردیم . در ضمن بزرگی میگفت:
" اصولاً دانش من جزو ما یملک من نیست بلکه امانتی است از جانب ذات اقدس حضرت حق در وجود من و بر من است که این امانت را سالم بدارم وحقش را ادا کنم وحقش نیست مگر گسترش آن"
چه طرز تفکری؟؟؟ به به ! کاش ما هم این گونه بودیم گرچه هیچ نمی دانیم

شاید مولانا یا سعدی چند سال پیش فوت کردند امااون موقع اصلا کارشون رو چاپ نکردند! و در حال حاضر حقوق چاپ اون کتاب ها مطعلق هست به ناشر و کسی که تصحیح کننده یا گرد اوردنده ی دیوان شاعر هست ،‌مثلا سایه که دیوان حافظ رو گرد آوری و تصحیح کرده ، بنابراین اگر اون کتاب های قدیمی سعدی رو پیدا کردید که باید بدین به میراث فرهنگی بگذاره تو انباری! اما کتاب های جدید رو یه نفری اومده تصحیح کرده و گرد آوری کرده و شاید 10 سال روش زحمت کشیده و یه ناشری چاپش کرده ، پس می بینیم حقوق اون دیوان حافظ یا سعدی یا مولانا هم در عصر ما مطعلق هست به کسی که برای نشرش و جمع آوریش زحمت کشیده و این درست نیست یه نفر بیاد از روی دیوان حافظ تایپ کنه بعد PDF اکسپرت کنه و بگه این حقوقش به کسی تعلق نداره.
البته بگم نویسندگان معاصری که 30 سال از فوتشون گذشته باشه حق نشر آثارشون ازاد هست ، البته ... و البته .. به شطی که شما خودتون برید سراغ اثار و اون ها رو گرد آوری کنید و بعد برید از وزارت ارشاد یه مجوز برای نشر بگیرید . یعنی اگر کسی یه کتاب از مثلا از صمد بهرنگی داره باید از ناشرش اجازه بگیره که ایا می تونه به صورت رایگان رو اینترنت قرارش بده یا نه؟ و یا این که بره از اول داستان های صمد رو گرد هم بیاره و تایپ کنه و بجای نشر کاغذی به نشر الکترونیکی اون بپردازه. اینم که فوقش برای یه کتاب می شه نه دوتا کتاب نه اون همه کتاب تو ی اون سایت که همشم تو این یک ساله upload شدند! البته یه راهش اینه که یه سایت رسمی با حمایت ناشران برپا بشه که با اجازه ی نویسنده ها این کار رو بکنند (( که اینم به دلیل بازار کساد کتاب و نشر تو ایران یکمی لا یحتمل هست!!))

:oops: Tongue

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2004-09-15, 10:46 AM,
ارسال : #27

Anonymous نویسنده :[ltr]
Is not it wrong???
[/ltr]
من با این گفته ی شما موافقم که نا شران ما میان کتب خارجی رو با یه ترجمه ی خیلی بد و با مشخصات جدید چاپ می کنند ، البته از دید حقوقی داخلی نمی دونم این کار خطاست یا نه اما از دید بین الملل اگر شما یه کتاب بنویسید و یه نفر بد ترجمه اش بکنه می تونید طرف(مترجم) رو به زندان بیاندازید! چه برسه به این که کتاب شما رو بی اجازه ترجمه و دست کاری بکنند!!!

البته چاپ غیر مجاز کتاب های خارجی نباید باعث بشه که ما به خودمون هم خیانت کنیم و کاب های ایرانی خودمون رو هم غیر مجاز چاپ کنیم! یا در اختیار دیگران بگذاریم . این رو بدونید یه کتاب تا کتاب بشه پدر نویسنده هزار بار دراومده و خدا می دونه چه بلا هایی سرش نیومده ، آخرشم یه پول نه چندان شایسته ی کارشون!!!! با این وجود دیگه خیلی بده که بیایم .......

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2004-09-15, 06:06 PM,
ارسال : #28

با سلام
آقا نوید گفته شما مرا بر آن داشت تا در مورد این مسئله تحقیق کنم گر چه بحث به حاشیه میرود ولی لازم است.
من از کتب نویسندگان وشعرای قدیمی که درخانه دارم شروع کردم :
1.کلیات سعدی با استفاده از نسحه ی تصحیح شده محمد علی فروغی
2.دیوان حافظ شادروان خلخالی
3.دیوان هاتف
هیچ سخنی در ابتدا ،انتها یا وسط این سه کتاب در مورد حقوق نوشته نشده.
4. تاریخ بیهقی
در ابتدای این کتاب که با توضیحات وحواشی دکتر خلیل خطیب رهبر بود نوشته که "حق چاپ با این حواشی برای مولف محفوظ است" دقت کنید که بدون توضیحات وحواشی آزاد است.
5.قانون در طب شیخ الرئیس ابوعلی سینا از انتشارات سروش " کلیه حقوق محفوظ است"
6. گلستان سعدی نشر نیایش با تصحیح جمشید غلامی نهاد " تمامی حقوق محفوظ است"
در این میان کتاب مناجات عارفان حسین انصاریان که معاصر هم هست عاری از نکات حقوقی بود.
بعد از چند دوست که در طبع ونشر دستی داشتند سوال کردم می گفتند که تفریباً اغلب کتب قدیمی را می توان از بعضی انتشارات پیدا کرد که مشکل حقوقی نداشته باشد .(البته این گفته نمی تواند هیچ سندیتی داشته باشد مواظب باشید)
حال انتخاب با کسانی بوده که این کتب را به فرمت pdf در آورده اند.آیا از آن انتشاراتی استفاده کرده اند که مشکل حقوقی داشته یا نه؟
مسئله برای ما استفاده کنندگان مانند کشیدن مو از ماست است بلکه سخت تر اگر بخواهیم حقی پایمال نشود .

« خرد پیک خداوند است »
2004-09-17, 01:19 AM,
ارسال : #29

کدوم کتابها رایگانه !!!!!!!
2004-09-18, 03:38 AM,
ارسال : #30

آقا این کتاب آلن کجا گیر میاد ما که ندیدیم
2004-09-18, 06:47 AM,
ارسال : #31

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.technotux.com/html/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=1445">http://www.technotux.com/html/index.php ... pic&t=1445</a><!-- m -->

irix@Hell:~$ mkfs -t Free /body/.mind && mount -o rw /body/.mind /FreeMind

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان