لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تحولات پروژه Farsicommerce
2007-03-02, 03:44 AM,
ارسال : #21

نقل قول :گر محصولی تحت چی پی ال باشه نمیشه بردش تحت لایسنس دیگه. برطبق متن صریح جی پی ال هیچ محدودیت دیگری هم نباید بهش اضافه بشه.
این محصول تحت GPL منتشر شده و لایسنس اون تغییر پیدا نکرده. نمی دونم چرا ملت ایران این طوری شدن بدون هیچ تحقیقی و بدون هیچ مطالعه ای به خودشون اجازه می دن که درباره کار دیگران نظر بدن.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2007-03-02, 04:06 AM,
ارسال : #22

zfarhad2000 عزيز.
صرفا اومدی تغيير آدرس سليت و ... رو اطلاع بدی؟ انگار ناراحتی از اينکه کارت رو به نقد گذاشتن!؟ چرا؟ گيريم که من اصولا چيز دندون‌گيري از جي.پی.ال نميدونم. که چی؟ از ياددادنش در عذابی؟ کل علت وجودی اين سايت همينه که ميان و اطلاعات غلطشون رو تصحيح مي‌کنند و يا از نو ميگيرن. و شما از اينکه يک نوبت و براي يک تاپيک قراره چنين وضيفه اي رو (مثلا با صبوری) به عهده بگيری، اين قدر کم حوصله‌گی به خرج ميدی؟
اصلا و ابدا با منی که دارم به کارت نقد ميکنم برخورد خوبي نميکني برادر
شايد نويد درست نوشت که اصولا با لحن بدي نظراتت رو -حتي در مجوزتون- بيان ميکنی.
بهرحال موفق باشیSmile
2007-03-02, 04:33 AM,
ارسال : #23

نه خیر دوست من اگه انتقادت به جا باشه خیلی هم مشتاقانه قبول می کنم و حتی ازت تشکر هم می کنم ولی اینکه کسی ندونسته بیاد حرفی بزنه. کسی که اصلا نمی دونه تویه دو سال گذشته چه اتفاقاتی تویه این پروژه افتاده واقعا عذاب آوره. طرز بیان من هم زیاد بد نیست من متناسب با کسی که نظر میده یعنی با توجه به لحن نظر جواب می دم.
من بهت پیشنهاد می کنم بری سایت Iranphp من اونجا هم یه تاپیک درست عین این باز کردم. اونجا هم انتقاد شد ولی انتقاد درست و من هم خیلی مشتاقانه جواب دادم. پس می بینیم که مشکل تویه انتقاد است نه انتقاد شونده. چرا به انتقادهای اونجا که خیلی بنیادیتر بود با لحن تند جواب ندادم.

بازم ازت ممنونم که وقت گذاشتی و نظرت رو هرچند در مورد من نه نرم افزار نوشتی.
2007-03-02, 05:31 AM,
ارسال : #24

اونا صاحب پروژه هستن و خودشون شروع کردن، برای همین هر گونه مجوزی میتونن روش بذارن. یا ترکیبی از چند مجوز.
شما هم قالب رو از اول طراحی کردید برای همین روی اون قالبتون میتونید هرگونه مجوزی بذارید (که گذاشتید).
ولی در مورد بخش مدیریت، چون کدهای شما بر پایه کدهای قبلی بود، حق ندارید مجوز دیگه ای روش بدید و الان هر کسی این حق رو داره که اعلان شما رو حذف کنه.
2007-03-02, 05:52 AM,
ارسال : #25

در بخش مدیریت لینک خود OSCommerce وجود داره که این لینک نباید حذف بشه یعنی این مورد مربوط به خود نرم افزار می باشد. ما هم این لینک رو حفظ کردیم کاربران هم باید حفظ کنند.
2007-03-02, 05:55 PM,
ارسال : #26

zfarhad2000 نویسنده :نه خیر دوست من اگه انتقادت به جا باشه خیلی هم مشتاقانه قبول می کنم و حتی ازت تشکر هم می کنم ولی اینکه کسی ندونسته بیاد حرفی بزنه. کسی که اصلا نمی دونه تویه دو سال گذشته چه اتفاقاتی تویه این پروژه افتاده واقعا عذاب آوره. طرز بیان من هم زیاد بد نیست من متناسب با کسی که نظر میده یعنی با توجه به لحن نظر جواب می دم.
من بهت پیشنهاد می کنم بری سایت Iranphp من اونجا هم یه تاپیک درست عین این باز کردم. اونجا هم انتقاد شد ولی انتقاد درست و من هم خیلی مشتاقانه جواب دادم. پس می بینیم که مشکل تویه انتقاد است نه انتقاد شونده. چرا به انتقادهای اونجا که خیلی بنیادیتر بود با لحن تند جواب ندادم.

بازم ازت ممنونم که وقت گذاشتی و نظرت رو هرچند در مورد من نه نرم افزار نوشتی.

البته مورد Iranphp برای این هست که اونها بیشتر فنی هستند و لی بچه‌های تکنوتاکس قبل از هر چیز می‌خوان از «مجوزدهین برنامه مطمئن بشوند. دلیلش هم واضحه برای این که می‌خوان کسی از زحمات جامعه‌ی کاربران که ما هم جزوش هستیم مجانی استفاده نکنه.

این طور که به نظر میاد شما مشکلی با GPL ندارید اما لحن نگارش شما در صفحه‌ی مجوزها باعث شده تا دوستان دچار کج‌تابی شودند. و از اونجایی که همهمون بهاین مضوعات حساس هستیم چنین مشکلاتی پیش اومده ;-)

راه حلی که من به نظرم میاد اینه که، شما توی همون صفحه‌ی مجوزها دقیقا مثل خود osCommerce بنویسید که طبق ماده‌ی ۲ بند C مجوز GPL از کاربران می‌خواهید تا پیام کپی رایت را از صفحه‌ی Admin پاک نکنند و این به دلیل آن هست که GPL بودن این برنامه همیشه جلوی چشم باشه.

از طرفی اون خطی که نوشتید برنامه GNU/GPL هست اما خودتون هم مجوزتون رو اعمال کردید رو بردارید. چون این جدا یه پاردوکس هست، یعنی چی این GPL هست ما هم مجوز خودمون رو داریم؟!

کارتون قابل تقدیره، حتی اگر با ایده‌ی کسب درآمد و کسب و کار تجاری بوده باشه، چرا که بر اساس نرم‌افزاری «آزاد» بنا شده ومحصول شما هم «آزاد» هست. اما حیف هست که چنین کاری به دلیل چند خط نوشته‌ی اشتباه زیر ذره بین بره و خراب بشه.
البته این که زیر ذره بین بد دیده می‌شه تقصیرش به گردن بچه‌ها نیست و جدا تقصیر شماست. دوستان فقط سعی دارند که نگذارند کسی از آزادی‌ها سو استفاده کنه و یا جلوی آزادی رو بگیره و واقعا ازشون ممنونم.

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2007-03-03, 05:09 AM,
ارسال : #27

جدیدا تکنوتاکس شده جایی برای کسانی که یکبار GPL رو خوندن و دوست دارن هی اون رو به رخ همدیگه بکشن و تو سر همدیگه بزنن! دوستانی که توی این تاپیک نظر دادین بهتره بجای خرده گرفتن به فرهاد که همه میدونیم مشکلی با GPL نداره و تلف کردن وقتتون با بحثهای بیهوده، یک باگ رو به یکی از توسعه دهندگان نرم افزارهای آزاد ایرانی گزارش کنید یا اینکه چند خط کد به یکی از پروژه ها اضافه کنید و کمی اونها رو در راه توسعه کمک کنید. دوستانی که خرده میگیرید میشه بگید تاحالا چند خط کد با مجوز GPL منتشر کردید؟ تا حالا چند باگ از این پروژه ها گزارش دادید؟
زمانی که سال قبل فرهاد در تمام انجمنهای معتبر ایرانی درخواست کمک برای پروژه رو کرد شما کجا بودید؟
بجای صحبتهای احمقانه و بحثهای بیهوده در مورد ادبیات بیان مجوز کمی کمک کنید!
میدونید چرا تقریبا همه پروژهای آزاد پس از یکی دو سال میمیرند؟ بخاطر اینکه کسی در توسعه پروژه ها ،توسعه گران رو یاری نمیکنه! این دلیلی است که اکثر توسعه گرها (من جمله خودم) بعد از مدتی سرخورده میشن و دیگه یا آزاد توسعه نمیدن یا اینکه دیگه نرم افزاری برای ایرانیها توسعه نمیدن!
بنظر من تکنوتاکس جایی شده برای حرافی و من بین این افراد حراف هیچکدوم از توسعه دهندگان نرم افزارهای آزاد رو نمیبینم!
مدیران تکنوتاکس هم بجای اینکه از ایجاد بحثهای بیهوده جلوگیری کنن به شعله ور آتش بحثها دامن میزنن. آقای نوید خان انتظار ما از شما فرهنگ سازی برای پیشرفت نرم افزارهای آزاد است نه فرهنگ سازی برای پیشرفت حرافی در مورد نرم افزارهای آزاد!
2007-03-03, 06:14 AM,
ارسال : #28

با بکار بردن الفاظي همچون حرافي و صحبت‌هاي احمقانه و ... بحث رو تا حد يک گفتگوي بازاري تنزل ندهيد! فکر کنم فرهاد نيز علي‌رغم بي‌حوصلگي مؤيد نظر شما نبوده و نيست. درهرحال ما با احترام گذاشتن به اوصول گفتگوي همراه با احترام، از دنبال کردن نظر شما و متقابلاً بکار بردن چنين واژگاني خودداري ميکنيم.
2007-03-03, 06:49 AM,
ارسال : #29

ممنون نویدجان که حداقل تویه این پست آخرت یکم روند رو عوض کردی. شاید من در اون صفحه که از خیلی وقتها وجود داره یکم تند حرف زده باشم و هیچوقت سعی نکردم نرم افزار رو خارج از GPL منتشر کنم. ولی هنوز با وجود این صفحه و اینطور نوشتن در اون صفحه من خودم به شخصه شاهد چندین و چند سواستفاده از این همین نرم افزار بوده ام. به نظر من حتما باید فکری برای این قضیه کرد.

با حرفهای آرش هم 100% موافقم. دلیل اصلی از بین رفتن اکثر پروژه های آزاد ایرانی همین است که آزش گفت. نرم افزار آزاد زمانی معنی میده که community وجود داشته باشه و از اون حمایت کنه و به توسعه اون کمک کنه. وگرنه اینکه یه نفر یک نرم افزار رو بنویسه و اون رو آزاد اعلام کنه اصلا روند جالبی تویه توسعه نرم افزار آزاد نیست. متاسفانه تویه ایران ما مفهوم community به جز تویه توسعه پارسیکس وجود نداره و همین دلیل هم سبب از بین رفتن این نرم افزارها تا امروز شده و خواهد شد.
مطمئن باشید اگه پافشاری من برتوسعه همین سیستم فروشگاه هم نبود این سیستم هم تا الان از بین رفته بود. شما فکر می کنید تا حالا چندبار این سیستم دانلود شده شاید بتونم بگم از اولین نسخه تا حالا بیش از 5000 بار دانلود شده این رقمی کمی نیست. supportاش هم که من تا اونجایی که تونستم انجام دادم ولی به نظرتون تا حالا چند خط کد به این نرم افزار کمک شده. اگه بگم صفر خط باور می کنید. به نظرتون تا حالا چندتا مشکل اساسی گزارش شده اگه بگم در حد 10 تا 20 تا باور می کنید. بله باورش سخته یعنی از 5000 نفر یک نفر هم به فکر توسعه این سیستم نبوده. حالا اگه ما این حرفها رو بگیم یعنی اشتباه کردیم یعنی به دوستان خودمون تویه تکنوتاکس توهین کرد. فکر نمی کنم. حقیقت همینه اگرچه شاید اکثریت این رو ندونن و تویه جزئیات گیر کرده باشن به نظرتون همین صفحه ای که گفتید چقدر می تونه به آزادی این نرم افزار لطمه وارد کنه شاید هیچ لطمه ای وارد نکنه ولی این مواردی که من گفتم چی؟؟؟

حالا نوید جان از خوده شما می پرسم آیا اینطور رفتار کردن با توسعه دهندگان نرم افزار آزاد درسته؟ من که حداقل دو سال رویه این نرم افزار زحمت کشیدم با این طرز برخورد چی فکر می کنم؟ آیا اشتیاقی هم تو وجود من می مونه که توسعه رو ادامه بدم. وقتی خود جامعه نرم افزار آزاد این طور رفتار کنه از جامعه های مخالف این حرکتها چه انتظاری میشه داشت؟
2007-03-03, 06:58 AM,
ارسال : #30

مطلب دیگه ای که تویه پست بالا یادم رفت توضیح دادن در مورد نحوه برخورد برخی کاربران با این نرم افزار تویه این دو سال بوده:

از این 5000 هزار دانلود تعداد کاربر سواستفاده گر هم کم نبوده من موارد زیادی دیدم که مثلا همین نرم افزار رو گرفتن دوتا توش باگ پیدا کردن به جای اینکه بیان این باگها رو گزارش بدن تا تویه نسخه بعدی برای خودشون رفع بشه گرفتن مشکلات رو خودشون حل کردن دوتا قالب هم به فروشگاه اضافه کردن بعد این محصول شده محصول اختصاصی یک شرکت و حتی این موارد به حدی رسیده که طرف ما رو رقیب خودش می دونه یعنی کاری می کنه که محصول آزاد ما توسعه پیدا نکنه تا بتونه محصول انحصاری خودش رو به مردم بفروشه. به نظرتون تویه کجای دنیا با نرم افزار آزاد این برخورد میشه؟ به نظرتون چند درصد مردم دنیا این کار رو میکنن؟ اگه این مشکل تویه کل دنیا هست خوب پس هیچ ولی اگه این مشکل فقط مخصوصه ایرانه باید راه حلی براش پیدا بشه یا نه؟

به نظرتون گیر دادن به این چند خط تویه یک صفحه مهمه یا راه حل این مشکل اساسی که کل GPL رو زیر سوال می بره؟ این یعنی توسعه نرم افزار آزاد؟
فکر کنم الان دوستان دیگه متوجه شده باشن من چرا تویه چندتا پست قبلی اینطور تند حرف زدم چون دلیل داشته. من یا آرش اصولا آدمهای خشنی نیستیم ولی وقتی این رفتارها رو آدم می بینه نباید انتظار داشت که با آرامش بیاد حرفش رو بزنه. من خودم شاهد بودم که چرا آرش توسعه PersianNews رو رها کرد به خاطر همین دلایلی که گفتیم. من از بچه های دیگه که نرم افزار آزاد توسعه میدن خواهش می کنم بیان و بگم که مشکل از ما بوده یا از جامعه نرم افزار آزاد ایران؟

آرش جان ازت خیلی ممنونم که بحث رو به سمت درستی هدایت کردی و نذاشتی که برخیها از این مسائل به نفع خودشون استفاده کنن.
2007-03-03, 07:32 AM,
ارسال : #31

نقل قول :آرش جان ازت خیلی ممنونم که بحث رو به سمت درستی هدایت کردی و نذاشتی که برخیها از این مسائل به نفع خودشون استفاده کنن.

اي بابا هر چي هوار ميزنيم نره! تو ميگي: بدوش!
نقل قول :چرا همه اش بر اساس تئوري طوطئه داري زندگي ميکني
. همه اش فکر ميکني بعضيها هستن که ميخوان تو رو يا استعدادتو بکشن؟! يا قراره تو رو يه گوشه گير بندازن و منکوبت کنند؟!
نويدم بدادت رسيد و نذاشتن اين اجانب معلوم الحال کارشونو به انجام برسونن.
به پير و به پيغمبر که آي دي و خودت و بقاليت رو اولين باره که ميبينم و اصلا هم نه با تو نه با هيچکس ديگه اي پدرکشتگي ندارم.
گفتم شايد اين باگ(که اصولا تو اصلا باگ قبولش نداري) در مجوزت باعث بشه نيم ميليمتر به فهم و درکمون از اپن سورس کمک کنه. باور نداري وضو بگيرم بيام قسامه
2007-03-03, 03:13 PM,
ارسال : #32

سلام آقا این محصول که تو نسخه دمو ی پروژه گذاشتین چیه ؟؟؟ عیب نیست ؟! واقعا این دور از شان و منزلت یک گروه برنامه نویسه . راستش از اون بد تر که نوشتین به تو چه!!!!!! پاکش کنید لطفا
یعنی چی که شما یه عده رو بکشونید اونجا بد از این جور کلمات سخیف و ناپسند رو درج کنید ؟؟؟؟
درضمن شما فرمودید که تا حالا اون کسانی که از شما ایراد گرفته اند چند خط برنامه نوشته اند ؟؟
خواستم عرض کنم این توقع که فقط برنامه نویس از من باید ایراد بگیرد توقع درستی نیست هر پروژه ای برای پیشرفت به انتقادات سازنده ی کاربرانش نیازمنده و اگر توقع داشته باشید کاربران عادی ای که از نرم افزار شما استفاده خواهند کرد حق اظهار نظر ندارند کاملا در اشتباهید
2007-03-03, 05:42 PM,
ارسال : #33

نقل قول :اي بابا هر چي هوار ميزنيم نره! تو ميگي: بدوش!

مثله اینکه پست منو درست نخوندی اگه درست خونده بودی و یکم فهم از این مسئله داشتی این حرف رو هیچ وقت نمی گفتی.

نقل قول :همه اش فکر ميکني بعضيها هستن که ميخوان تو رو يا استعدادتو بکشن؟! يا قراره تو رو يه گوشه گير بندازن و منکوبت کنند؟!
نويدم بدادت رسيد و نذاشتن اين اجانب معلوم الحال کارشونو به انجام برسونن.
به پير و به پيغمبر که آي دي و خودت و بقاليت رو اولين باره که ميبينم و اصلا هم نه با تو نه با هيچکس ديگه اي پدرکشتگي ندارم.
گفتم شايد اين باگ(که اصولا تو اصلا باگ قبولش نداري) در مجوزت باعث بشه نيم ميليمتر به فهم و درکمون از اپن سورس کمک کنه. باور نداري وضو بگيرم بيام قسامه

نه خیر هیچ کس نمی تونه همچین کاری بکنه. مطمئن باش که خیلی ها شاید هم بخوان این کار رو بکنن ولی عمرا به هدفشون برسن. خوب اگه شما من و بقالیم رو اولین باره که داری می بینی پس چطور به خودت اجازه می دی قاطی این بحث بشی و نظر بدی همون بهتر که بی نظر بمونی و بزاری اونهایی که از اول پروژه رو دیدن نظر بدن مسلما ما به نظر کسی که دو ساعت پیش پروژه رو دیده نیاز نداریم.
2007-03-03, 05:48 PM,
ارسال : #34

نقل قول :سلام آقا این محصول که تو نسخه دمو ی پروژه گذاشتین چیه ؟؟؟ عیب نیست ؟! واقعا این دور از شان و منزلت یک گروه برنامه نویسه . راستش از اون بد تر که نوشتین به تو چه!!!!!! پاکش کنید لطفا
یعنی چی که شما یه عده رو بکشونید اونجا بد از این جور کلمات سخیف و ناپسند رو درج کنید ؟؟؟؟
این محصول به لطف یکی از کاربران مثل شما اونجا اضافه شده وگرنه از اول وجود نداشته. مثلا ما به کاربران اعتماد کردیم همه چیز demo رو در اختیارشون قرار دادیم و این هم نحوه برخوردشون هست. به جای اینکه به ما کمک کنن یکم هم از پامون میگرن می کشن.

نقل قول :خواستم عرض کنم این توقع که فقط برنامه نویس از من باید ایراد بگیرد توقع درستی نیست هر پروژه ای برای پیشرفت به انتقادات سازنده ی کاربرانش نیازمنده و اگر توقع داشته باشید کاربران عادی ای که از نرم افزار شما استفاده خواهند کرد حق اظهار نظر ندارند کاملا در اشتباهید
نه خیر من نگفتم فقط برنامه نویسها نظر بدن گفتم چرا موقع کمک هیچ کدوم از این کاربرها کمک نمی کنن ولی موقع انتقاد همشون منتقد درجه یک هستن. خواستن به شما یه نگرش درست از جامعه نرم افزار آزاد بدم که فقط بخش انتقادش رو شما بلدید و این مدل جامعه نرم افزار آزاد فقط تویه ایران وجود داره. این فقط ایرانیها هستن که دوست دارن انتقادهای بیجا بکنن و کمکی به پیشرفت پروژه نکنن این پروژه هرچقدر پیشرفت کنن نفعش برای جامعه است. به هرحال من برای انتقادهای الکی ارزشی قائل نیستم و خواهشا اکه کسی می خواد انتقاد بیخود بکنه اصلا خودشون به زحمت نندازه.
2007-03-03, 07:22 PM,
ارسال : #35

فرهاد جان نظر من رو بخوای بزرگ ترین اشتباه شما این بود که رفتی یک برنامه ای که GNU/GPL هست ولی می گه به هیچ وجه لینک سایت اصلی رو از مدیریت حذف نکنید گسترش دادی به فارسی.
اگر کسی GNU/GPL می نویسه باید گذشت داشته باشه ، حالا اگر اون گذشتش رو داشت نمی گفت شما حتما باید لینک من از مدیریت حذف نکنید.
اگر شما گذشتش رو داری نمی گفتی که لینک من رو نباید حذف کنید بجز اینکه قالب رو عوض کنید.
بهتر بود osCommerce می نوشت ، برای پیشرفت پروژه لینک را حذف نکنید و همین طور شما!
حالا اینکه این وسط چند تا شرکت میان از این برنامه سو استفاده می کنن کاری به این ندارن که اصلا این برنامه GNU/GPL هست یا نه ،‌چه برسه که بخوان ببینن شما در قوانین چی اضافه کردی !
و شما آرش جان بهتر هست بجای اینکه بیای با این لحن بنویسی که دقیقا شخصیت خودت رو به دوستان ثابت می کنی ، معدب تر باشی تا دیگران بهت نگن بی ش.... ( حالا اینجا نمی نویسن ، پیش خودشون می گن)
همین که دوستان میان در این فاروم و سوالات خودشون رو در مورد لینوکس می پرسن و سعی می کنن با لینوکس کار کنن.
به نظر من بزرگ ترین کار هست ، حداقل توی ایران!
چرا که وقتی یه نفر ازشون سوال می کنه از چه سیستم عاملی استفاده می کنی می گن لینوکس ،‌اون شخص هم تحریک می شه به استفاده لینوکس، درسته؟
---------
در مورد سو استفاده و کمک مردم بهتره یه سری به سایت MamboLearn.com بزنید و یه سری هم به فاروم بزنید.
ببینید روزانه چند نفر سوال می پرسن که چه طور لینک Mambolearn رو از زیر سایت حذف کنیم!
روزانه چند نفر گزارش کپی این نرم افزار و فروشش رو می دن ، که ما هم دیگه از جواب دادن به سوالات "چرا کاری نمی کنید ،‌اینا دارن مامبو رو میفروشن " خسته شدیم و به آرشیو ارسال می شن!
یه سری هم بزنید که چند نفر کمک های مالی ارسال کردن
چند نفر چهار خط کدی که شما ازش حرف می زنید رو ارسال کردن

دمشون گرم اون 10-20 تا مشکل رو هم برای شما ارسال کردن که برای ما نکردن!
2007-03-03, 07:22 PM,
ارسال : #36

فکر کنم بحث در مورد این مبحث داره به بیراهه می ره
مهمان نمی دونم کی هستی ولی بهتره دیگه بحث رو ادامه ندی
zfarhad2000 جان شما هم جواب نده !

نظر من یکم شبیه نوید هست! و یکم شبیه zfarhad2000 !
بهتر به کارت ادامه بدی و سعی کنی یک اسپانسر پیدا کنی !
موفق باشی
2007-03-03, 07:30 PM,
ارسال : #37

بالای من بودم !!!
2007-03-03, 07:34 PM,
ارسال : #38

راستی فرهاد جان مشکل می دونی کجاست؟ مشکل اینجاست که خسته می شیم.
اگر چند تا گروه ای که الان هستن ، همین طور قدرتمند برن جلو ، شرکت های مثل ..... نمی تونن برنامه های GNU/GPL رو بفروشنن و مردم می فهمن که باید اول دنبال GNU/GPL باشن ، اگر نبود بعد پول بدن.

بله تا وقتی که انتظار این رو داشته باشیم ، برنامه رو بیرون دادیم ، سیل مردم سرازیر بشه و دسته دسته کمک های مادی و معنوی ( منظور کد و باگ هاست ) بکنن به هیچ جایی نمی رسیم و فقط ، فقط وقت خودمون رو گرفتیم!

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان