لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مظلوميت گيمپ در ايران
2007-03-21, 08:03 PM,
ارسال : #1
مظلوميت گيمپ در ايران
سلام دوستان
سال نو مبارك
دوستان از همه اين حرف ها بگذريم اگه گيمپ اينقدر براتون ارزش داره چرا تا حالا براش يك كتاب آموزشي به زبان فارسي منتشر نكرده ايد!؟ حتي حرفه اي ترين گرافيست ها هم نام گيمپ را نشنيده اند. اگر واقعا اينقدر طرفدار گيمپ هستيد يك كم براش تبليغ كرده و PDF هاي آموزشي اون رو به رايگان در اختيار مردم بزارين.
با تشكر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2007-03-21, 08:08 PM,
ارسال : #2
درخواست كتاب درباره گيمپ
توصيه مي كنم يه جوانمرد بياد و كتاب Grokking the GIMP رو برامون به فارسي ترجمه كنه. من از اولين خريدارنش هستم با قيمت دلاري اون.
2007-03-22, 04:03 AM,
ارسال : #3

با سلام .
من خودم دارم یک کتاب درباره گیمپ می نویسم که تا حالا تونستم تا 200 صفحه اون رو بنویسم . درش هم از کتابهای مختلی مثل apress gimp novice to professional و sams tech your self gimp in 24 hourse و visual gimp quick start و تجارب شخصی خودم در زمینه گیمپ درش استفاده کردم و امیدوارم بتونم تا قبل از اردیبهشت ماه کتاب رو به طور رایگان در دسترس قرار می دم . اما من یک مشکل اساسی دارم و اون هم کم بودن سرعت اینترنتم هست و به احتمال خیلی زیاد باید این کتاب 600 مگابایتی حجم پیدا کنه . برای همین روی سی دی انتشارش می دم .
-------------------------------------------------------
می خواستم دیروز انجمن های گیمپ رو در سایتم راه اندازی کنم که متاسفانه این سرور مضخرف ما خیلی اذیت می کنه و فعلا مای اس کیو ال کار نمی کنه . امیدوارم عمری باقی باشه و این کتاب تموم بشه و از طرفی هم ارزش وقت گذاشتن رو داشته باشه . (محمد باقر اهتمام * sinper)

[عکس : ehtemam.png]

gimp.ir

forum.gimp.ir
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-03-22, 02:21 PM,
ارسال : #4

خوشحالم که مشغول تهیه این کتاب هستید. و از همه بهتر اینکه م خواهید آن را رایگان منتشر کنید. امیدوارم موفق باشید. واقعا به یک کتاب در مورد GIMP نیاز بود ( فارسی البته ! ).
2007-03-22, 04:14 PM,
ارسال : #5

به نظر من کتاب رو آزاد منتشر کن ولی به هیچ وجه رایگان منتشر نکن.
به نظر من اگه رایگان باشه ارزش کتاب می یاد پایین و کمتر کسی میل می کنه که کتاب رو مطالعه کنه.
بهتره به جای اینکه کتاب رو رایگان منتشر کنی پولی رو که از فروشش به دست میاری برای تبلیغ گیمپ و کتاب استفاده کنی.
مثلا همین الان کامپیوتر اکثر ایرانیها رو که بگردی پره از Ebookهای رایگان ولی کمتر کسی پیدا میشه که کتابها رو بخونه چون بهش پول ندادن
2007-03-22, 04:33 PM,
ارسال : #6

البته اگر رایگان منتشر کنی باز هم من قول میدم بخونم ولی بد نیست سایت رو که راه اندازی کردی کمک مالی هم قبول کنی اکثر پروژه های بازمتن از راه Donation اداره میشه ! اگه تکنوتاکس هم یک شماره حساب سیبا می داد خوب بود چون کاربران می تونستند هر وقت خواستند کمک مالی خودشونو برای حمایت هرچه بیشتر از تکنو تاکس ارسال کنند.
2007-03-22, 04:42 PM,
ارسال : #7

sniper نویسنده :با سلام .
من خودم دارم یک کتاب درباره گیمپ می نویسم که تا حالا تونستم تا 200 صفحه اون رو بنویسم . درش هم از کتابهای مختلی مثل apress gimp novice to professional و sams tech your self gimp in 24 hourse و visual gimp quick start و تجارب شخصی خودم در زمینه گیمپ درش استفاده کردم و امیدوارم بتونم تا قبل از اردیبهشت ماه کتاب رو به طور رایگان در دسترس قرار می دم . اما من یک مشکل اساسی دارم و اون هم کم بودن سرعت اینترنتم هست و به احتمال خیلی زیاد باید این کتاب 600 مگابایتی حجم پیدا کنه . برای همین روی سی دی انتشارش می دم .
-------------------------------------------------------
می خواستم دیروز انجمن های گیمپ رو در سایتم راه اندازی کنم که متاسفانه این سرور مضخرف ما خیلی اذیت می کنه و فعلا مای اس کیو ال کار نمی کنه . امیدوارم عمری باقی باشه و این کتاب تموم بشه و از طرفی هم ارزش وقت گذاشتن رو داشته باشه . (محمد باقر اهتمام * sinper)
فکر کنم برای کتابی با چنین حجمی راه‌اندازی یک ویکی مناسب‌تر باشه. اینطوری هم دیگران می‌تونن به این مستندات دسترسی داشته باشن و هم در توسعه‌اش به شما کمک کنن. اگر مشکل هاست دارید شاید بتونید از امکانات جدید هزاردستان استفاده کنید. برای انتشارش هم میشه کارهایی کرد.

Those who sacrifice liberty for security deserve neither.
Benjamin Franklin
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-03-23, 03:39 AM,
ارسال : #8

من هم با ویکی موافقم
2007-03-23, 05:56 AM,
ارسال : #9

با سلام خدمت شما دوستان عزیز .
از نظرات شما بسیار ممنونم . به نظر من ویکی بسیار مناسب هست و حتما یک نسخه هم واسه ویکی ها از همین کتاب درست می کنم و تحویل مدیران هزاردستان می دم . اما کتاب پر است از عکس .و سورس فایل های اموزشی و غیره ....... که این برای کاربران دایال اپ مقدور نیست از ویکی استفاده کنند حداقل از نظر قیمت اینترنت و تعداد صفحاتی که باید صبر کنند لود بشه . به همین خاطر بهتر می بینم علاوه بر ویکی یک نسخه PDF هم درست کنم . بزودی فهرست کتاب رو در همین تاپیک قرار میدم تا گر چیزی به نظرتون رسید تا قبل از انتشار کتاب بهش اضافه کنم . بازم ممنونم از نظراتتون

gimp.ir

forum.gimp.ir
2007-03-23, 08:09 PM,
ارسال : #10
تشکر از انتشار کتاب برای Gimp
با عرض سلام و احترام
من از شما به خاطر سعی در انتشار کتابی آموزشی برای Gimp کمال تشکر را دارم. توصیه می کنم که برای نشر آن حتما با یک ناشر صحبت کنید. من شنیدم که انتشارات ناقوس انعطاف بیشتری دارد.
اکیدا توصیه می کنم که کتاب را به صورت رایگان منتشر نکنید.
با تشکر
محمد محمدی
2007-03-24, 12:47 AM,
ارسال : #11

با سلام خدمت دوستان . فعلا که دارم روی خود کتاب فکر می کنم و موقعی که کامل شد حتما در مورد انتشارش با شما بحث خواهم کرد . انشاالله فردا ظهر فهرست کتاب رو می زارم تا اگه چیزی کم و کسر داره بگید تا اضافه کنم . البته اگر اطلاعات بیشتری در مورد چگونگی انتشار کتاب توسط موسسات نشر کتاب مثل ناقوس یا نشر علوم و یا غیره به من بدید خیلی ممنون می شم.

gimp.ir

forum.gimp.ir

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان