لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
كمك براي نصب بسته هاي RPM
2005-07-07, 12:49 AM,
ارسال : #1
كمك براي نصب بسته هاي RPM
با سلام به همه دوستان من در لينوكس تازه كارم و چيز زيادي هم ازش نميدونم يه كلاس مقدماتي و يكي هم متوسطه رفتم ولي جالب اينجاست كه تو هيچكدوم نحوه نصب
RPM
ها را مثل بچه آدم آموزش ندادن و من موندم و يه لينوكس بلا استفاده !!
مودمم را كه نشناخته و درايورش را هم از اينترنت گرفتم ولي نحوه نصبش را بلد نيستم و ... خلاصه اعصابم از دست لينوكس خورده گفتم براي آخرين بار قبل از پاك كردن اين لينوكس اينجا هم نظر بدم ببينم يه با مروتي ميتونه نحوه نصب قدم به قدم اين بسته ها را بهم آموزش بده فقط خواهشن فوق ابتدايي آموزش بدين و مثلا بگين داخل سي دي چي هستش و ...

در ضمن من از از لينوكس
Suse 9.2 Professional
استفاده ميكنم
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-07-07, 02:07 AM,
ارسال : #2

با سلام

بهتر است ابتدا شما نگاهی به مقاله های سایت بیندازید . مقاله هایی در مورد چگونگی نصب rpm

در سایت هست که می تواند به شما کمک کند . در خود انجمن هم در این مورد قبلا بحث شده و می توانید با جستجو در انجمن به آنها دسترسی داشته باشید ..
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-07-07, 05:16 AM,
ارسال : #3

این بخش اول :
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.technotux.org/html/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=25&page=1">http://www.technotux.org/html/modules.p ... =25&page=1</a><!-- m -->
این بخش دوم:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.technotux.org/html/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=26&page=1">http://www.technotux.org/html/modules.p ... =26&page=1</a><!-- m -->
در حاشیه سمت راست سایت زیر کاربران حاضر ، مرورگر مقالات سایت موجود است . بخوانید و حالش رو ببرید.
2005-07-07, 05:34 AM,
ارسال : #4

برای نصب بسته های rpm می تونید از دستور rpm -i paket.rpm یا rpm -ivh packet.rpm استفاده کنیدهمچنین برای update از دستور rpm -UVH packet.rpm استفاده کنید.برای دیدن بقیه سوییچ ها می تونید با تایپ کردن rpmدر terminal و زدن 2 بارtab یا با دستور man rpm استفاده کنید...در راه آموزش و یاد گیری Linux موفق باشید

به نام آنکه اگر حکم کند همه محکومند
2005-07-07, 07:55 AM,
ارسال : #5

من در FC3روی بسته راست کلیک میکنم بعد INSTALLانتخاب میکنم بسته نصب میشه مگر اینکه به بسته های دیگی
نیاز داشته باشه که اونارو نشون میده من اونارو نصب میکنم وبعد بسته اصلیرو همین
2005-07-08, 11:11 AM,
ارسال : #6

ممنون از همه دوستان ولی من که هیچی نفهمیدم بابا چند بار بگم من تازه کارم ! من یه توضیح کامل میخواهم که مثلا با دستور فلان در ترمینال وارد سی دی میشویم و با دستور فلان وارد فلان فولدر میشویم و با دستور فلان فایل آر ÷ی ام را اجرا میکنیم و ...

خواهشن اینطوری توضیح بدین ضمنا تمام وب را گشتم ولی همه فقط همین چیزهایی را که شما تو مقاله نوشتین نوشتن !! و فکر بدبخت بیچاره هایی مثل من رو نکردن Sad

ضمنا لینوکس من
Suse 9.2 Professional
هستش و نحوه نصب توی این لینوکس را توضیح بدین
2005-07-08, 12:24 PM,
ارسال : #7

چرا در suse از برنامه ی kpackages استفاده نمیکنید؟ ببینید. تجربه کنید و اگر مشکلی بود مطرح کنید. بهتر نیست؟
2005-07-08, 12:24 PM,
ارسال : #8

سلام
سوال نصب مودم چند باری در انجمنها پرسیده شده. اونها رو مطالعه کردین. اگه آره دقیقا کجای کار مشکل دارین ؟

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
2005-07-08, 12:27 PM,
ارسال : #9

لطفا سر فرصت کمی از کلاسهایی که تشریف بردید برامون بنویسید. جالبه که بدونیم اونجا در این سطوح پس چی آموزش دادند.
2005-07-08, 02:01 PM,
ارسال : #10

<!-- m --><a class="postlink" href="http://kavoshgar.blogsky.com/">http://kavoshgar.blogsky.com/</a><!-- m -->
2005-07-08, 02:41 PM,
ارسال : #11

Anonymous نویسنده :http://kavoshgar.blogsky.com/

دوستان من که دیگه بیخیال لینوکس شدم همه لینوکس کارا عین هم هستند سر کلاس که هر چی می÷رسیدیم میگفتن تو کلاس فلان که بیای بهت یاد میدم و حالا اینجا هم که می÷رسم همه یه چیز را تکرار میکنن و حاضر نیستند جواب بدن - ضمنا ده بار که نمی گن چی را بلد نیستم

ضمنا دوست عزیز من در کلاسهای اوراکل کرج شرکت کردم و میشه گفت مفت هم گرون بود تو مقدماتیش که فقط نحوه نصب یاد دادن و تو متوسطه اش هم یه مشت دستور بلغور کردن که نه تنها من بلکه هیچ کدام از بچه های کلاس هیچی نفهمیدن - یعنی فقط یه دستور رو تابلو مینوشت و تند تند یه چیزایی واسه خودش میگفت و میرفت سر دستور بعدی و خلاصه سرتونو درد نیارم اگه بتونین حتی دستورهای ترمینال لینوکس را هم واسه من بذارین باز شاید یه جورایی بدرد بخوره آخه دستورایی که تو کلاس گفته شد هم ناقص اند و هم خیلیاشون هم معلوم نیست به چه درد میخورن ضمنا من انگلیسیم خوب نیست که برم از هل÷ لینوکس بخونم و میدونم هم که اگه انگلیسی بلد باشم با تای÷ یه حرف و دو بار تب زدن میشه دستورها را دید ولی انگلیسی بلد نیستممممممممممممممممممم

ضمنا من همه سایتهایی را که لینک میدین دیدم و همشون از روی همدیگه ک÷ی و ÷یست کردن Sad
2005-07-08, 03:10 PM,
ارسال : #12

با سلام
آقا چرا عصبانی می شی؟یک کمی به اعصابت مسلط باش.ما از اینکه مشکل شما حل نشد خوشحال نیستیم.ولی باید بدونی تو لینوکس خیلی چیزها آزمون و خطا ست.من نمی خوام راه حل خودمو برات بنویسم چون می دونم اگه بخونی باز هم می نویسی که هیچ چیز نفهمیدم.آخه عزیز من جوابهای دوستان زیاد هم نبود.تو که تازه شروع به کارکردی ولی اون دوستانی که خیلی وقته ،چند ساله دارند کار می کنند چی .اون موقع چنین سایتی نبود که هر کسی تا به مشکل بر خورد کرد بیاد و تو این سایت مطرح کنه.حالا مشکلش حل می شد یا نه کار نداریم.من قصد مظلوم نمایی ندارم.نمی خوام کار بچه ها رو توجیه کنم.چون نیازی با این کار نیست.ولی تو هم یک کم خویشتندار باش و تلاش کن.
اندکی صبر سحر نزدیک است.
2005-07-08, 03:15 PM,
ارسال : #13

mehrsoft نویسنده :ولی تو هم یک کم خویشتندار باش و تلاش کن.
اندکی صبر سحر نزدیک است.

قبل از هر چیز وارد ترمینال بشید.
شما باید با دستور cd /home یا وارد اون مسیری بشید که بسته rpm رو قرار دادید (البته به جای home باید آدرس اون محل رو بنویسید.) و بعد دستور su را بزنید و رمز root را وارد کنید... بعد با دستور rpm -i paket.rpm (البته به جای packet.rpm نام بسته رو قرار بدید) و یا از دستور rpm -ivh packet.rpm (باز هم به جای packet.rpm نام بسته رو قرار بدید) استفاده کنید تا بسته نصب بشود... اگر مشکلی بو مطرح کنید..... در ضمن یونیکس و لینوکس جامع ترین help رو بین سیستم عامل ها دارند و شما می توانید به استفاده از دستور help-- دیگر حالت های یک دستور رو ببینید( مثلا برای دیدن دیگر حال های دستور rpm باید به این صورت عمل کنید: rpm --help )
در ضمن یک پیشنهاد : هیچ وقت از این کلاس های آموزشی استفاده نکنید ،چون طبق تجربه ای که خودم به دست آوردم از این کلاس ها هیچی یاد نمیگیری. این سایت بهترین معلم ها و اساتید رو داره.
امیدوار مشکلتون حل بشه... اگر مشکلی داشتید در خدمتیم...

[ltr]Debian ; for when you have better things to do than fix your system[/ltr]
[ltr]TuxForge :: A Gateway To The Opensource World[/ltr]
2005-07-08, 03:35 PM,
ارسال : #14

دوست عزیز ممنون ولی مشکل همین آدرس دادنه !! من مثلا تو سی دی یه فایل RPM دارم ومیخواهم نصبش کنم میزنم CD /mnt/cdrom تا حالا درسته یا نه ؟؟؟ بعدش وقتی LS یا dir میزنم هیچی نشون نمیده !! و حتی این را هم تای÷ کردم CD /mnt/nero.rpm (مثلا) ولی کار نمیکنه !! چکار باید کرد ؟؟
دارم اشتباه مینویسم ؟؟
2005-07-08, 03:56 PM,
ارسال : #15

سلام
دوست عزیز اگه از SuSE استفاده می‌کنین که احتیاجی به کار با خط فرما ندارین. کافیه برین و روی اون RPM کلیک کنین. خود YaST میاد بالا و کارها رو انجام میده.

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
2005-07-08, 05:41 PM,
ارسال : #16

یه سرسوزنم خلاقیت(اگه بشه اسمش رو گذاشت خلاقیت) بخرج دادنم بد نیست! نمیتونی از سی دی مسیر بدی؟ خب کپی/پیستش کن یه جایی مث home یا desktop یا... اونوقتم از هموجا که هستی یه ترمینال باز کن که دیگه نیازی به مسیردهی نداشته باشید و فقط کاربر ریشه شو و نصبش کن. همونطور که دو پست بالاتر (lin_world) اظهار شد. مشکلی هست؟
بگمونم مشکل تو اینه که یه خرده سخته واست اون دانسته های ناقصت رو کنار بذاری و از اول شروع کنی و ببینی که مشکلی هم اگر هست تنها آشنایی با یک چیز نو و بکره و نه شکافتن بیستون.
2005-07-09, 01:54 AM,
ارسال : #17

از قسمت hardwarebrowser ببین cdrom تو رو hdd یا hdc یا چیز دیگه ای معرفی کرده...بعد تو ترمینال cdrom رو باید mount کنی terminal رو بازش کن تو خط فرمان mount dev/hdx /mnt که به جای hdx باید نام cdrom خودت hdc یا هر چیز دیگه ای که هست قرار بدی حالا تو ترمینال دستور cd /mnt رو وارد کن تا وارد cdrom بشی...حالا بسته rpm رو پیدا کن و به همون مسیری که قرار داره برو و با دستور rpm -ivh packet.rpm نصبش کن...موفق باشی

به نام آنکه اگر حکم کند همه محکومند

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان