لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Framebuffer resolution issue in Fedora 14
2011-03-05, 03:32 PM,
ارسال : #21

نقل قول :بعد از بالا آمدن جی دی ام ، ctrl+alt+F1 رو میزنم resolution بالاست. من میخوام 1024*768 باشه.(در محیط متنی)
به طور متوالی ۲ روز هست که درگیر این موضوع هستم؟ خیلی گشتم اما جواب نمیگیرم؟
یعنی اینجا admini نیست که بخواد تو محیط متنی کار کنه و resolution اون رو به حالت دلخواه در بیاره؟
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2011-03-05, 03:33 PM,
ارسال : #22

Anonymous نویسنده :
نقل قول :بعد از بالا آمدن جی دی ام ، ctrl+alt+F1 رو میزنم resolution بالاست. من میخوام 1024*768 باشه.(در محیط متنی)
به طور متوالی ۲ روز هست که درگیر این موضوع هستم؟ خیلی گشتم اما جواب نمیگیرم؟
یعنی اینجا admini نیست که بخواد تو محیط متنی کار کنه و resolution اون رو به حالت دلخواه در بیاره؟
Debian Squeeze.
2011-03-05, 03:59 PM,
ارسال : #23

نقل قول :یعنی اینجا admini نیست که بخواد تو محیط متنی کار کنه و resolution اون رو به حالت دلخواه در بیاره؟

عزیز دلم من دقیق مشکل شما رو متوجه نشدم. میخواهی ابعاد کنسول رو دستکاری بکنی؟؟؟

اگر اینطوره به نظر من با resizecons و restoretextmode بکن. فقط یادت نره که بعد از هر resizecons باید یک setfont هم بکنی.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2011-03-05, 05:24 PM,
ارسال : #24

نقل قول :مشکل شما framebuffer نیست چون فدورا به صورت پیش‌فرض از framebuffer استفاده نمیکنه. شما باید kernel mode setting رو غیر فعال کنید. برای این کار میتونید توی grub.conf به آخر خط kernel یه گزینه‌ی nomodeset اضافه کنید.

من مشکل resulation رو در محیط متنی هم در دبیان دارم و هم در فدورا. nomodeset رو برای فدورا امتحان کردم ولی محیط x دیگه بالا نمیاد، یه جوری سیستم در ترمینال اول معطل میمونه و برای کار باید از ترمینال های دیگه و فقط در محیط متنی استفاده کنی. nomodeset هم برای دبیان فایده و تاثیری نداشت.

نقل قول :من vga=791 و همچنین vga=ask رو به انتهای خط کرنل اضافه کردمء ولی هیچ اتفاقی نیفتاد. الانم nomodeset رو به انتهای خط کرنل اضافه کردمء که اینم تو مد متنی 80x25 فقط متن ها را نشون میده. و ضمنا کسی می دونه چطور میشه rhgb رو جوری تنظیم کرد که به جای نمایش plymouth مثل ورژن های قبلی عمل کنه؟؟

من هم مشکل شما رو دارم. با کانفیگ Xorg فقط تونستم محیط GDM رو به حالت دلخواه در بیارم،هم در فدورا و هم در دبیان.

نقل قول :س از اعمال تنظیمات بایستی یکبار Xorg را Restart کنید که بهتر از سیستم خود را یکبار ریبوت کنید و سپس نتیجه را مشاهده کنید.

این هم جواب نداد. همچنین راههای mah454.
همچنان این مشکل رو دارم:
بعد از بالا آمدن جی دی ام ، ctrl+alt+F1 رو میزنم resolution بالاست. من میخوام 1024*768 باشه.(در محیط متنی). grub در 1024x768 هستش.
کسی راه حلی نداره؟
2011-03-05, 10:01 PM,
ارسال : #25

آقایونی که دم از دبیان میزنن راه حلی برای مشکل من ندارن. دبیان ۶ دیگه آخرشه. نه suspend داره، نه... من هنوز لنی رو دارم(۱.۵ ساله). ولی تو اسکوییز این مشکل ساده رو نتونستم حل کنم. شاید زیاد کلنجار رفتم، قاطی کردم. ببخشید.
2011-03-09, 03:02 PM,
ارسال : #26

فایلهای این مسیر رو هم تنظیم کردم:
کد :
/etc/vga/
و به علاوه کلی جستجو و پیگیری، ولی هنوز مشکل باقیست؟
2011-03-09, 03:04 PM,
ارسال : #27

فایلهای این مسیر رو هم تنظیم کردم:
کد :
/etc/vga/
و به علاوه کلی جستجو و پیگیری، ولی هنوز مشکل باقیست؟
2011-03-09, 08:37 PM,
ارسال : #28

دبیان اسکوییز رو تو Virtual Box نصب کردم و با دو کانفیگ زیر به نتیجه رسیدم:
1- اضافه کردن
کد :
GRUB_GFXMODE=1024x768
در فایل
کد :
/etc/default/grub
2- اضافه کردن
کد :
set gfxpayload = keep
در فایل
کد :
/etc/grub.d/00_header
نمی دونم چرا در حالت Host نتیجه نمی گیرم.
این طور که به نظر میاد کسی با این مشکل برخورد نکرده. سوال های خودم رو خودم جواب میدم تا به جواب برسم. تا شاید به درد کسی بخوره.
2011-03-09, 11:46 PM,
ارسال : #29

مشکل حل شد.
کد :
video=1024x768@85
رو باید به آرگومنت کرنل در grub.cfg اضافه کنید.اگه راه دیگه ای هم هست دوستان اشاره کنند تا امن ترین حالت استفاده شود. این مدل مشکل امنیتی نداره؟

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان